Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Özet

 1. New York'ta İran yaptırımlarının yasa dışı yollarla delindiği iddialarına dair davada tanıkların dinlenmesine devam ediliyor
 2. Eski Komiser Yardımcısı Hüseyin Korkmaz, 17-25 Aralık soruşturmaları sırasında İstanbul polisinin Erdoğan'dan 'bir numara' olarak bahsettiğini söyledi.
 3. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bir kez daha Türkiye'ye geliyor. Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelecek
 4. Erdoğan, ekonominin yılın tamamında yüzde 7 büyümesinin beklendiğini söyledi
 5. Gece saatlerinde kalp krizi geçiren İTO Başkanı İbrahim Çağlar yaşamını yitirdi
 6. Nazlı Ilıcak ve Altan kardeşler için istenen ceza belli oldu
 7. Reina'da yılbaşı gecesi 39 kişinin yaşamını yitirdiği saldırının zanlısı Abdülgadir Masharipov'un yargılanmasına İstanbul'da başlandı

Canlı anlatım

Yazan Onur Erem

time_stated_uk

 1. Gün boyu gelişmeleri canlı anlatım sayfamızda aktardık

  Böylece canlı anlatım sayfamızın sonuna geldik.

  Yarın sabah tekrardan görüşmek umuduyla, hoşça kalın.

 2. Putin: Moskova ve Ankara'nın işbirliği ciddi bir şekilde gelişiyor

  Putin ve Erdoğan

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bugün Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la bir araya geldi.

  İki lider, görüşmelerinin ardından bir basın toplantısı düzenledi.

  Liderler birbirlerinden "dostum" diye bahsederken iki ülke arasındaki işbirliğinin arttığı vurguladı.

 3. Gazeteci Klasfeld: Korkmaz, Muammer Güler'e oğlu aracılığıyla 200 bin dolar verildiğini söyledi

  Gazeteci Adam Klasfeld, Hüseyin Korkmaz'ın mahkemede Muammer Güler'e oğlu Barış Güler aracılığıyla 200 bin dolar verildiğini söylediğini aktardı.

  View more on twitter

  Muammer Güler, 17-25 Aralık operasyonları sırasında içişleri bakanıydı. Güler 25 Aralık 2013'te görevinden istifa etmişti.

  Muammer Güler'in oğlu Barış Güler de operasyon sırasında gözaltına alınmış, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Salih Kaan Çağlayan ve Reza Zarrab ile birlikte 28 Şubat 2014'te tahliye edilmişti.

  View more on twitter

  Klasfeld, bu ödemenin daha önce duruşmada tutanaklara geçen 100 bin dolarlık ödemeden ayrı bir ödeme olduğunu da söyledi.

  Duruşmayı takip eden gazeteci Pete Brush, Hakan Atilla'nın avukatlarının Hüseyin Korkmaz'ın açıklamalarının davayla alakasız olduğunu söyleyerek itiraz ettiğini, ancak yargıcın itirazı reddettiğini söylediğini aktardı.

  View more on twitter
 4. Gazeteci Klasfeld: 30 Ağustos 2013'te teslim edilen paraların fotoğrafları da gösteriliyor

  View more on twitter

  Gazeteci Adam Klasfeld, "30 Ağustos 2013'te teslim edilen para balyalarının bir başka fotoğrafı.

  Soru: Bu tarihin bir önemi var mı?

  Yanıt: Evet

  Soru: Önemi nedir?

  Tanık, Türkiye'de o gün 'Zafer Bayramı' yanıtını veriyor."

 5. New York'taki davada ifade veren Hüseyin Korkmaz kimdir?

  KORKMAZ
  Image caption: Korkmaz 2014 yılında gözaltına alımıştı

  New York'ta görülen davada, bugün eski İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şubesi Müdürü Komiser Yardımcısı Hüseyin Korkmaz tanık olarak ifade veriyor.

  Korkmaz, New York'taki ifadesinde 17-25 Aralık 2013 tarihinde yolsuzluk ve rüşvet iddialarıyla ilgili açılan davanın soruşturmasını yürüttüğünü ve emri altında sekiz polisin çalıştığını söyledi.

  Korkmaz ayrıca Türkiye'den ayrıldığını ve artık ABD'de yaşadığını da aktardı.

  Korkmaz, 2014 yılında 17-25 Aralık soruşturmasını yürüten polislerle ilgili açılan dava kapsamında önce gözaltına alınmış ve sonrasında da tutuklanmıştı.

  Eski komiser yardımcısı, 17 aylık tutukluğun ardından Şubat 2016'da serbest bırakılmıştı.

  Korkmaz, o dönemde katıldığı duruşmada, tahliye talep ederken yaptığı konuşmada, "17/25 Aralık dosyalarında hiççalışmadım, tek parafım yok, ben 17 aydır neden tutukluyum? 17/25 Aralık dosyasında görev almadığım için disiplin cezasına gerek olmadığım kararını Efkan Ala imzaladı. 17/25 Aralık dosyasında değil işlem yapmak, o dosyadan haberim bile yoktu. Başka büroda çalışıyordum. Nasıl suç işledim ben?" diye konuşmuştu.

  17 Aralık soruşturması sırasında hem polis fezlekesini hem de savcı Celal Kara'ya gönderilen raporu yazdığı öne sürülen Korkmaz'a o dönem görevi kötüye kullanma suçlaması yöneltilmişti.

 6. Korkmaz, mahkemede gösterilen resmin "içi para dolu ayakkabı kutularının fotoğrafını"olduğunu söyledi

  View more on twitter

  Savcılık, Korkmaz'a bir fotoğraf gösterdi ve Korkmaz bunun Aralık 2013'te Süleyman Aslan'ın evinde bulunan ve RezaZarrab tarafından içine para konularak gönderilen ayakkabı kutularının görüntüsü olduğunu söyledi.

  Savunma bu ifadeye itiraz etti. Ancak itiraz yargıç tarafından reddedildi.

  Korkmaz, "Bunları yaptığımız operasyon sırasında ele geçirdik" dedi.

 7. Korkmaz 17-25 Aralık soruşturmaları sırasında kullanılan teknikleri anlatıyor

  View more on twitter

  Gazeteci Adam Klasfeld'in aktardığına göre, Korkmaz 17-25 Aralık 2013 döneminde yürütülen soruşturmalarda kullanılan teknikler arasında "fiziki takip, güvenlik kamerası görüntüleri, e-postaların incelenmesi, kurumlardan elde edilen belgeler, denetçi ve uzman raporlarının" yer aldığını belirtti.

 8. Korkmaz: Süleyman Aslan, Barış Güler ve Salih Kaan Çağlayan da zamanla soruşturmaya eklendi

  TWEETLER

  Hüseyin Korkmaz, ifadesinde Zarrab ile ilgili yürütülen soruşturmanın zaman içerisinde genişletildiğini ve rüşvet ile evrakta sahtecilik iddialarının gündeme alınmasıyla birlikte yeni şüphelerin de eklendiğini söyledi.

  Korkmaz, 17-25 Aralık 2013 döneminde yürütülen soruşturmaya zamanla eklenen isimleri Halkbank eski Genel Müdürü Süleyman Aslan, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler ve eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Salih Kaan Çağlayan olarak sıraladı.

 9. Korkmaz: Zarrab ilk etapta kaçakçılık ve para aklama soruşturmasının başlıca şüphelisiydi

  View more on twitter

  Mahkeme salonundan bildiren Law360'ın muhabiri Pete Brush, "Hüseyin Korkmaz, kaçakçılık ve kara para aklama iddialarıyla ilgili açılan soruşturmada ilk etapta Zarrab'ın başlıca şüpheli olduğunu söylüyor. Korkmaz, daha sonra polisin odağına 'rüşvet ve evrakta sahtecilik' şüphelerinin oturduğunu aktarıyor" dedi.

 10. New York'taki davada eski komiser yardımcısı Hüseyin Korkmaz ifade veriyor

  View more on twitter

  New York'taki davada eski İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şubesi Müdürü Komiser Yardımcısı Hüseyin Korkmaz ifade veriyor.

  Korkmaz, 17-25 Aralık 2013'te yolsuzluk ve rüşvet iddialarıyla ilgili açılan soruşturmalar sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "bir numara" olarak bahsettiklerini söyledi.

  Korkmaz, Fethullah Gülen Cemaati ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle tutuklanmış ve Şubat 2016'da serbest bırakılmıştı. Korkmaz ayrıca polislikten de ihraç etmişti.

  Savcılık, iddianamede yer alan ve duruşma sırasında kanıt olarak sunulan telefon dinleme kayıtları, tape ve belgelerin bir bölümünün 17 Aralık soruşturmalarında elde edildiğini ve bunların toplanmasıyla ilgili bilgi sahibi Türk emniyet görevlilerinin tanık olarak dinleneceğini söylemişti.

 11. New York'taki İran yaptırımını delme davasında üçüncü hafta başladı

  DAVID COHEN
  Image caption: David Cohen

  New York'ta görülen ve Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın tek sanık olarak yargılandığı davanın üçüncü haftası başladı.

  Geçen hafta içerisinde Türkiye ve İran vatandaşı iş adamı RezaZarrab'ın ifadesine devam edilmişti. Zarrab,Perşembe günü ifadesini tamamlayıp, tanık kürsüsünden inmişti.

  Davaya savcılık çağırdığı diğer tanıkların dinlenmesiyle devam ediliyor.

  Cuma günü ABD Terör ve Finansal İstihbarat Dairesi'nden sorumlu Bakan Yardımcısı David Cohen dinlendi. Cohen'in 2012 yılında dönemin Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın Türkiye'nin petrol alımları karşılığında İran'a milyarlarca dolarlık altın ihraç ettiği yönündeki açıklamalarının ardından Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan'a yazdığı mektup da kanıt olarak kayıt altına alındı.

  Cohen'in mektupta, "ABD Hazine Bakanlığı, (Babacan'ın açıklamalarına dair) haberlerden rahatsız olmuştur. Halkbank'ın bu satış işlemlerinde aracılık yapıyor olabileceğinden endişe duymaktayız... Bu ticaret mekanizması ve İran'a diğer başka yollarla altın satışları konusunda Halkbank'ın rolüne dair bize en kısa süre netlik sağlarsanız çok seviniriz" yazdığı görüldü.

  Bugünkü duruşma da ABD Hazine Bakanlığı'nın finansal suçlarla ilgili bölümünde görev yapan Joshua Kirschenbaum'un ifadesiyle başladı.

 12. Kılıçdaroğlu: İlk kez bu hükümetler döneminde Türkiye toprak kaybetmiştir, içime sindiremiyorum

  KILICDAROGLU
  Quote Message: Sayın Erdoğan’a sormak isterim. İşgal altındaki 18 adadan neden söz etmedin?Lozan Antlaşması'nın 12'nci ve 15'inci maddeleri açıkça ihlal edilmiştir. Lozan’ı tartışmaya açman için önce üniversite diplomanı göster. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez bu hükümetler tarafından toprak kaybedilmiştir, tıpkı Süleyman Şah türbesi gibi Ege’de 18 adamız kaybedilmiştir. Sen oradaki 18 adayı vereceksin, sonra gidip Lozan'ı tartışmaya açalım diyeceksin." from Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanı
  Kemal KılıçdaroğluCHP Genel Başkanı
 13. Reina saldırısı davası başladı, zanlı Masharipov nasıl yakalandı?

  REINA

  İstanbul Ortaköy'de bulunan gece kulübü Reina'da yılbaşı gecesi 39 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı düzenlediğini itiraf eden zanlı Abdülgadir Masharipov'un da aralarında olduğu 51'i tutuklu 57 sanığın yargılanmasına başlandı.

  Dava, İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Cezaevi'nde bulunan duruşma salonunda görülüyor. Saldırıyı gerçekleştirdiğini kabul eden Masharipov diğer sanıklardan farklı olarak jandarmaların arasında salona getirilerek en öndeki sanık kürsüsüne oturtuldu.

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, olayda hayatını kaybeden biri polis 39 kişi "maktul", 60'ı yabancı uyruklu 122 kişi "mağdur" ve "müşteki" olarak yer alıyor.

  İddianamede, saldırıyı gerçekleştiren Masharipov hakkında, "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçu ve olayda ölen 39 kişi için ayrı ayrı olmak üzere 40 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.

  Masharipov hakkında ayrıca, "terör örgütüne üye olmak" suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar, olayda yaralanan 79 kişi için "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan bin 540 yıldan 2 bin 370 yıla kadar ve "ateşli silahlar kanununa muhalefet" suçundan da 7,5 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

  İddianamede, ''DEAŞ (Irak Şam İslam Devleti - IŞİD) terör örgütünün hücrelere ayrılmış yapısı nedeniyle, planlanan muhtemel eylem öncesinde, eylemci ile eylemde kullanılacak silah ve mühimmatların eylemden kısa süre önce bir araya getirildiği tespit edildi. Bu nedenle şüphelilerin, Reina eylemi tarzı gerçekleştirilmesi planlanan bir eylem öncesinde yakalandıkları anlaşılmaktadır'' deniliyor.

  Video content

  Video caption: Reina saldırısının zanlısı yakalandı

  Masharipov 15 gün sonra nasıl yakalandı?

  1983 Özbekistan'dan doğumlu Masharipov, yılbaşı gecesi düzenlediğini kabul ettiği silahlı saldırının ardından kayıplara karışmış ve 16 Ocak Pazartesi günü İstanbul'un Esenyurt ilçesinde bir evde yapılan ihbar üzerinden düzenlenen operasyonla yakalanmıştı.

  Operasyonda Masharipov ile birlikte biri Kırgız uyruklu erkek, üçü kadın 5 kişi operasyonda gözaltına alındı. Evde 197 bin ABD doları, biri havalı tabanca olmak üzere iki tabanca ve şarjörleri, iki adet drone (insansız hava aracı) ve sim kartlar ile çok sayıda materyal de ele geçirildi.

  Masharipov'un Abu Muhammed Horasani kod adını kullandığı, Afganistan'da eğitim aldığı ve dört dil bildiği açıklandı.

  Basına yansıyan haberlere göre, zanlının eşi 20 Kasım 2016'da Türkiye'ye geldiklerini söyledi.

  Zanlı, 15 Aralık'ta Konya'dan otobüs bileti aldı ve daha sonra saldırının emrini verdiği iddia edilen kişiyle birlikte İstanbul'a geldi.

  MASHARIPOV

  Saldırı günü ne yaptı?

  Önce Laleli'de bir döviz bürosunda olduğu belirlenen zanlının, aynı gün gündüz saatlerinde tespit edildiği ikinci yer ise Başakşehir'de bulunan bir market.

  Zanlı, İhlas Haber Ajansı'nda yer alan güvenlik kamerasında saldırıdan yaklaşık 10 saat önce Başakşehir'de marketten para üstü almak için beklerken görüldü.

  Ardından Zeytinburnu'nda güvenlik kamerası tarafından tespit edilen zanlı, saat 22.49'da evinden çıktı. Sokakta bir süre dolaşan zanlı, daha sonra kamera kaydında görülmüyor.

  Yeni yıla kısa bir süre kala kameralara bir kez daha yansıyan zanlı, saldırı öncesi kullandığı son taksi ile Ortaköy'e gidiyor.

  Saldırının ardından yeniden bir taksiye bindiği düşünülen zanlı bu kez Kuruçeşme'nin ara sokaklarında yürürken görünüyor. Bu arada bir otoparka giren zanlı, otoparkçının onu fark etmesinin ardından buradan ayrılıyor.

  Ajansların haberlerine göre, zanlı bundan sonra bir taksiye biniyor ve Zeytinburnu'na gidiyor.

  Aynı haberlerde, Zeytinburnu'nda saldırıdan sonra operasyon düzenlenen bir evin arka sokağında bir Uygur lokantasının kapısını çaldığı ve lokanta içerisinde uyuyan bazı çalışanları uyandırarak onlardan aldığı para ile taksi şoförünün ücretini ödediği aktarılıyor.

  Video content

  Video caption: Reina saldırısında hayatını kaybedenler

  Operasyonlar nasıl ilerledi?

  Zanlının yakalanması için düzenlenen operasyonlar kapsamında son olarak İzmir'de 20, İstanbul'da 7 kişi gözaltına alındı.

  Saldırı zanlısının Zeytinburnu'na dönüşte kullandığı taksi parasını aldığı iddia edilen 7 Doğu Türkistan uyruklu lokanta çalışanı gözaltında.

  Anadolu Ajansı (AA), saldırıyla bağlantılı olduğu ileri sürülen şüphelilere yönelik İzmir'de gece saatlerinde 4 adrese operasyon düzenlendiğini ve 20 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

  AA'nın aktardığına göre gözaltına alınanlar arasında, Dağıstan, Doğu Türkistan ve Suriye uyruklu şüpheliler de bulunuyor.

  Öte yandan gözaltına alınanlara ev kiralayan iki emlakçı da gözaltına aldı.

  Zanlının yurt dışına kaçma ihtimali üzerine Kırklareli'nde sınıra giden yolda geniş güvenlik önlemleri alındı. Ekipler, Bulgaristan'a ulaşımın sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı yolunda güvenlik önlemlerini artırdı, yola kapan kurdu.

  16 Ocak Pazartesi akşamı ise İstanbul Esenyurt'ta düzenlenen operasyonla yakalandı. Reina'da yeni yılın ilk saatlerinde düzenlenen saldırıda 39 kişi hayatını kaybetti, 71 kişi yaralandı. Ölenlerin arasında Lübnan, Kanada, Fas, İsrail gibi farklı ülkelerin vatandaşları ve Türk vatandaşları da bulunuyor.Saldırıyı IŞİD üstlendi.

 14. DBP kayyum raporunu açıkladı

  Hatice Kamer

  BBC Türkçe

  KAYYUM

  Demokratik Toplum Partisi (DBP) Kayyum raporunu Diyarbakır’da düzenlediği toplantıda açıkladı.

  DBP Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan, HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, DTK Eş Başkanı Leyla Güven, görevden alınan belediye başkanları, HDP milletvekilleri, kapatılan kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katıldığı açıklamada öne çıkan başlıklar şöyle:

  • Kayyum atamaları 11 Eylül 2016 başladı.
  • 3 büyükşehir, 10 il ve 72 ilçe olmak üzere 94 belediyeye kayyum atandı.
  • Kayyum atanmayan DBP'li belediye sayısı yalnızca 8.
  • 93 belediye başkanı tutuklandı, 68 belediye başkanı halen cezaevinde.
  • Tutuklu 27 kadın belediye başkanından dördü hüküm giydi.
  • 2014 yerel seçimlerinde DBP’li belediye meclis üye sayısı 1.275 iken, son bir yılda 500’ü aşkın meclis üyesi tutuklandı.
  • 81 belediye meclis üyesi hala tutuklu.
  • 102 belediyede ihraçlar öncesi toplam çalışan sayısı 26 bin 144'tü, kayyum tarafından işten çıkarılan toplam çalışan sayısı 2 bin 13.
  • 14 il ve ilçe merkezinde kültürsanat faaliyetleri engellendi.
  • 21 kültür sanat merkezinin faaliyetlerine müdahale edildi.
  • 21 festival iptal edildi.
  • Kadın çalışmaları alanında 43 kadın merkezinin hizmeti durduruldu.
 15. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yılın tamamında yüzde 7 civarında bir büyüme hedefliyoruz

  ERDOGAN

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Dünya İnsan Hakları Günü vesilesiyle bir konuşma yaptı.

  Konuşmasında büyüme rakamlarına da değinen Erdoğan, Türkiye'nin üçüncü çeyrekte dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisi olduğunu belirterek, 2017 yılının tamamında yüzde 7 civarında bir büyümenin hedeflendiğini vurguladı.

  Erdoğan, "Büyüme rakamlarıyla, Türkiye'yi zayıf göstermek için çalışan iç ve dış fesat odaklarına en güzel cevap verildi. Türkiye kendisine güvenen, inanan, yatırım yapan hiç kimseyi sukutuhayale uğratmamıştır, uğratmayacaktır" dedi.

  Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) sabah saatlerinde açıkladığı verilere göre, ekonomi yılın üçüncü çeyreğinde yıllık bazda yüzde 11,1 büyüdü.

  Temmuz-Eylül arası dönemi kapsayan gayrisafi yurtiçi hasıla üçüncü çeyrek ilk tahmini, 2017 yılının üçüncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 11,1 arttı.

  Böylelikle son altı yılın en yüksek büyüme rakamı kaydedilmiş oldu.

 16. "Kuzucukları" Adile Naşit'i unutmuyor

  Yeşilçam'ın en unutulmaz isimlerinden Adile Naşit'in aramızdan ayrılmasından bu yana tam 30 yıl geçti.

  Hababam Sınıfı filmlerinde "Hafize" karakteriyle Türk sinemasının en önemli isimlerinden biri olarak akıllarda yer etti.

  TRT'de yayınlanan "Uykudan Önce" programında anlattığı masallarla o dönem "kuzucuklarım" diye seslendiği kuşağın hafızasında yıllar geçse de silinmeyecek bir yer edindi.

  Adile Naşit, 11 Aralık 1987'de İstanbul'da bağırsak kanseri sonucu yaşamını yitirdi.

  57 yaşındaydı.

  View more on twitter
  View more on twitter
  View more on twitter
  View more on twitter
  View more on twitter
  View more on twitter
  View more on twitter
 17. Altan kardeşler ve Nazlı Ilıcak'a ağırlaştırılmış müebbet istendi

  ILICAK

  Gazeteci Nazlı Ilıcak, yazar Ahmet Altan ve akademisyen ağabeyi Mehmet Altan'ın yargılandığı davada, savcı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı.

  Savcı, Altan kardeşler ve Ilıcak'ın “Cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

  ALTAN KARDESLER

  Altan kardeşler ve Ilıcak, "15 Temmuz darbe girişimine iştirak eden medya unsurları soruşturması" kapsamında tutuklu olarak yargılanıyor.

  Nisan ayında hazırlanan iddianamede, Altan kardeşler ile Nazlı Ilıcak, "silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek" ile suçlanmıştı. İddianamede bu üç sanık hakkında üçer kez ağırlaştırılmış hapis cezası istenmişti.

  Ilıcak, Temmuz 2016'dan, Altan kardeşler de Eylül 2016'dan bu yana tutuklu bulunuyor.

 18. Bugün yaşamını yitiren İTO Başkanı İbrahim Çağlar kimdir?

  IBRAHIM CAGLAR

  İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, geçirdiği kalp krizinin ardından kaldırıldığı hastanede sabah saatlerinde yaşamını yitirdi.

  Aynı zamanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı da olan Çağlar, 2013 yılından bu yana İTO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyordu.

  1960 yılında İstanbul'da doğan Çağlar, İTO'ya 1999 yılında meclis üyeliği ile adım attı. İTO'da 2004-2099 yılları arasında başkan yardımcılığı ve sonrasındaki dört yılın boyunca da meclis başkanlığı görevlerinde bulundu.

  Çağlar'ın yürüttüğü görevler arasında TOBB Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu üyeliği, TEPAV Mütevelli Heyeti üyeliği, Darülaceze Mütevelli Heyeti üyeliği, Marmara Grubu Vakfı Stratejik ve Sosyal Araştırmalar, Mütevelli Heyet ve Akademik Konsey üyeliği de yer alıyordu.

  AKP veMÜSİAD'ınkurucu üyesi de olan Çağlar, evli ve 2 çocuk babasıydı.

 19. Post update

  Günaydın,

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bugün bir kezdahaAnkara'ya geliyor. Putin'in Ankara'dakiCumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelecek.

  Erdoğan ve Putin'in daha sonra ortak bir basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor. Putin, Ankara'dansonraMısır'a gidecek.Bu, iki liderin bu yıl içerisinde yaptığı yedinciyüzyüze görüşme olacak.

  Aralarında Nazlı Ilıcak ve Altan kardeşlerin de olduğu altısı tutuklu, yedi sanıklı dava devam ediyor.

  Bugün ayrıca, yılbaşı gecesi Ortaköy'dekiReinagece kulübünde 39 kişinin yaşamını yitirdiği silahlı saldırının şüphelisi Özbekistan vatandaşıAbdülgadirMasharipov'unyargılanmasına bugün başlanıyor.

  Gazetelerin manşetlerinde ağırlıklı olarak ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına Türkiye'den gelen tepkiler yer alırken, sosyal medyada ise Adile Naşit'in hayatını kaybetmesinin 30'uncu yıldönümü ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar'ın sabah saatlerinde yaşamını yitirmesi konuşuluyor.

  Ayrıca, Şampiyonlar Ligi son 16 turu ve UEFA Avrupa Ligi son 32 turu için kura çekimi yapılacak.

  Gün boyunca Türkiye ile ilgili gelişmeleri canlı aktaracağımız sayfamızahoşgeldiniz.