Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Canlı anlatım

Yazan Onur Erem

time_stated_uk

 1. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Ekonomik yapımız çok güçlü, bunlar oyundur, oyunları bozuyoruz

  çavuşoğlu

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin döviz kuru oyunlarıyla yıkılacak bir ülke olmadığını belirterek, "Ekonomik saldırı ile Türkiye'ye zarar vermeye kalkıyorlar; ama bizim ekonomik yapımız çok güçlü" dedi.

  Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni ziyaret eden Çavuşoğlu, “Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye'yi yıkmak, diz çöktürmek isteyenler, diğer yöntemlerle darbe girişimi dahil başarısız oldular” dedi ve ekledi:

  Quote Message: IMF'ye borcumuz sıfır. Bizi o IMF'li günlere döndürmeye çalışıyorlar; ama biz dönmeyiz. Bunlar oyundur, bu oyunları bozuyoruz. 24 Haziran'a kadar bu oyunlara devam edecekler. 24 Haziran'da milletimiz bunlara darbeyi vuracak. Ülkeler batarken, biz büyümeye devam eden bir ülkeyiz. Çalışan, üreten bir ülkeyiz. 2023 hedeflerimize ulaşacağız.
 2. Müzisyen Ezhel'in tutuklanmasının ardından #Freeezel Twitter Türkiye gündeminde

  Uyuşturucuyu özendirdiği gerekçesiyle tutuklanan müzisyen Ezhel'in serbest bırakılmasını isteyenler Twitter'da #Freeezel diye etiket açtı.

  Etiket kısa süre içinde Twitter Türkiye gündemine girdi.

  View more on twitter

  Bu etiketi kullananların çoğu müzisyenin serbest bırakılmasını talep etse de bazı kullanıcılar da cezayı destekledi.

  View more on twitter

  Bir diğer kullanıcı ise şarkı sözlerinde "İçki içiyorsak ne var, ot içiyorsak ne var, sadece eğleniyoruz" gibi ifadeler kullanan Wiz Khalifa'nın 4 Temmuz'da Türkiye'de konser vermesine izin verilirken Ezhel'in tutuklanmasının tezat yarattığını söyledi.

  View more on twitter
 3. Yeni bir gazete kuruldu: Yeni Yaşam

  Yeni Yaşam

  Yeni Yaşam gazetesi bugün ilk sayısını yayınladı.

  Gazetenin yazarları arasında bir kısmı daha önce Özgür Gündem ve Özgürlükçü Demokrasi gazetecilerine de destek vermiş Yıldırım Türker, Celal Başlangıç, Mücella Yapıcı, Beyza Üstün, Sırrı Süreyya Önder, Murat Uyurkulak, Eren Keskin, Fikret Başkaya, Diren Cevahir Şen ve Nesrin Nas gibi 40’a yakın isim bulunuyor.

  Bugün yayınlanan ilk sayısında bir baş yazı yayınlayan gazete şu ifadeleri kullandı:

  Quote Message: Merhaba, Yeni Yaşam... Adımız gibi iddialıyız. Gazetecilik yaşamın ta kendisidir. Yaşamdan alır, yaşam verir; gerçeğe, hakikate can olur. Yaşamın renkliliğine, farklılığına, çok sesliliğine, çoğulculuğuna inanıyoruz ve özgür yaşama... Yeni bir yaşam için özgür bir yaşam için yola çıkıyoruz. Basın dünyasına Yeni Yaşam ile adım atıyoruz. Zorlu bir yaşama adım attığımızın farkındayız. Adımız, adımımız ilk olabilir; ama yaşamı tecrübelerle dolu gazetecilerle geliyoruz. Gerçeğe asla sırtını çevirmemiş, bıkmadan, usanmadan, gerçeğin üstüne üstüne yürümüş kadrosuyla her gün hayatın içinden haberler taşıyacağız. Gerçeğe ulaşmanın ve ulaştırmanın emekçileri olacağız. Sadece bir grubun değil; çocukların, gençlerin, kadınların, emekçilerin, işsizlerin, öğrencilerin, kısacası herkesin ve her şeyden önce doğamızın, coğrafyamızın, ülkemizin sesi olacağız... Yolunuz, yolumuz açık olsun!
 4. Doğu Perinçek’ten Demirtaş’a yanıt: HDP’yi ABD, İsrail ve PKK kurdu, siz kurmadınız ki siz kapatasınız

  Perinçek

  Vatan Partisi lideri ve cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek, Selahattin Demirtaş’ın Twitter hesabından yaptığı açıklamalara “HDP'yi siz kurmadınız ki siz kapatasınız. HDP'yi ABD, İsrail ve PKK kurdu” dedi.

  HDP’nin onlara güvenerek kendilerini kurtaramayacağını belirten Perinçek, “Kandil’e beyaz bayrak çektireceğiz” diye konuştu.

  HDP’nin tek çıkış yolunun kendini dağıtması olduğunu söyleyen Perinçek, sözlerine şöyle devam etti:

  “HDP için tek çıkış yolu kendisini dağıtması, HDP'ye üye olan bütün vatandaşlarımızın Vatan Partisi'ne katılmasıdır. Türk de biziz Kürt de biziz. Hepimiz Türk Milletiyiz!”

  View more on twitter
 5. Temel Karamollaoğlu: Medya padişahınsa sosyal medya bizimdir

  Karamollaoglu

  Saadet Partisi lideri ve cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, “Medya padişahınsa sosyal medya bizimdir” dedi.

  Kral FM canlı yayınında konuşan Karamollaoğlu, üretime yönelik yatırımlar yapacaklarını söyledi.

  Karamollaoğlu “Ak Parti'nin içerisinde bulunan arkadaşlara sesleniyorum! Kafanızı kaldırın, bir bakın. Garibanlara kulak verin” dedi ve ekledi:

  “Türkiye'deki kamplaşmayı, Saadet Partisinden başka kimse önleyemez. Herkese yetecek kadar sevgimiz var.

  “Ak Parti olmasaydı; FETÖ, devletin sinir uçlarına kadar müdahale edemezdi.”

 6. Muharrem İnce'den Fakıbaba'ya mazot yanıtı

  Video content

  Video caption: Muharrem İnce traktöre mazot aldı

  CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin 3.5 liralık mazot vaadine Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba "Mazotu çiftçiye 2lira 35 kuruştan veriyoruz, İnce'nin haberi yok" eleştirisini getirmişti.

  İnce ise bugünkü Uşak'tan Dumlupınar’a giderken bir çiftçinin traktörünün deposunu doldurdu.

  İnce traktör üstünde yaptığı konuşmada, “Ben dedimki çiftçiye mazotu 3 TL’ye vereceğiz. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ise ‘Mazotu çiftçiye 2.5’TL’ye veriyoruz, İnce’nin haberi yok’ dedi. Şimdi doldur bakalım kaça doluyor. Ya ben yalancı ya Tarım Bakını Fakıbaba yalancı. Şimdi yalancı ortaya çıkacak" dedi.

  Ardından bölme işlemlerini yapıp, "Kaç paralık aldık 237 TL’lik. Litresi 5,72 TL'ye geliyor. Demek ki İnce değil, Fakıbaba yalan söylüyor" diye konuştu.

 7. İnce: TRT önünde miting yapacağım, orası Erdoğan'ın borazanı olamayacak

  "Cemevlerine hukuki statü verecekmiş, düne kadar 'cümbüş evi' diye hakaret ediyordun"

  CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Afyon mitinginde konuşuyor:

  Quote Message: Az önce Uşak'ta miting yaptık, TRT vermedi. Söz veriyorum size TRT'nin önünde miting yapacağım. TRT Erdoğan'ın borazanı olmayacak, hakkımız var onda, yedirmeyiz. "
  Quote Message: Alevilere yasal statü verecekmiş. Düne kadar 'cümbüş evi' diye hakaret ediyordun. 50 defa teklif ettik, kabul etmedin.
  Quote Message: (Erdoğan'ın polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerine ek gösterge vaadi) Cumhurbaşkanısın, KHK çıkarma hakkın var, git sarayına bu gece 3600'ı ver."
  Quote Message: Hayvancılık, tarım, köylü çocuğu tarafından kalkındırılacak, merak etmeyin. Devlet çiftçiye borçludur. Tarıma dayalı sanayiyi geliştireceğiz. 16 yıldır köylünün elindeki tavukları bile aldılar kuş gribi yalanıyla. "
  View more on twitter
 8. İBB'yi işgal girişimi davası: 10 sanığa ağırlaştırılmış müebbet, 31 sanığa müebbet hapis cezası

  askerler
  Image caption: Arşiv fotoğrafı

  15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) işgal girişiminde bulunduğu belirtilen 10 sanığa "Anayasa'yı ihlal" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis, hepsi er olan 31 sanığa da müebbet hapis cezası verildi.

  11 sanık ise beraat etti.

  Burada çıkan olaylarda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başdanışmanı olan Mustafa Varank'ın ağabeyi Prof. Dr İlhan Varank'ın da aralarında olduğu 14 kişi hayatını kaybetmişti.

 9. Tutuklanan müzisyen Ezhel’in hesabından açıklama: Morali iyi

  Ezhel

  Şarkılarında uyuşturucuyu özendirdiği iddiası ile tutuklanan müzisyen Ezhel’in Twitter hesabından açıklama yapıldı.

  1990 Ankara doğumlu ve gerçek adı Ömer Sercan İpekçioğlu olan Ezhel’in moralinin iyi olduğunu belirten açıklamada “Kötü niyetli ve asparagas haberleri dikkate almayın” ifadeleri yer aldı.

 10. HDP seçim startını Edirne Cezaevi önünde verdi: 24 Haziran akşamı halkımız Demirtaş'ı burada halaylarla karşılayacak

  Edirne Cezaevi önünde Demirtaş pankartları

  HDP seçim kampanyasını bugün Edirne’de Selahattin Demirtaş’ın tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi önünde bir basın açıklamasıyla başlattı.

  HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, seçim startını cezaevi önünde vermenin “bir utanç tablosu” olduğunu söyledi ve “Adliye koridorlarına ‘Adalet mülkün temelidir’ değil ‘Adalet iktidarın emrindedir’ sözü asılmalı” dedi.

  Buldan sözlerine şöyle devam etti:

  “Biz Demirtaş’ı 24 Haziran’da bu cezaevinden çıkarmak üzere yola çıktık. Buradan söz veriyoruz, 24 Haziran akşamı halkımız Demirtaş'ı burada halaylarla karşılayacak.”

  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ise “Demirtaş'ın serbest bırakılması için AYM’ye başvurduk” dedi ve ekledi:

  Quote Message: Buradan çağrı yapıyoruz. Seçme ve seçilme kararını gözeterek bir an önce tahliye kararı verilmelidir, aksi halde bu sistem çok daha derin krizlere sürüklenecektir. Demirtaş'ın tutsaklık haline son verme zamanı gelmiştir. Demirtaş’ın diğer tüm adaylar kadar şansı var. Belki de Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olacak. Yargıçlar kararlarını bir kez daha gözden geçirmelidir.
  View more on twitter
 11. Meral Akşener: Herkesi FETÖ’den yargılıyorlar, bunlara dokunan yok, bu iktidar FETÖ’ye yardım ve yataklıktan yargılanacak

  Meral Akşener

  Meral Akşener Kayseri’deki mitingde konuşuyor:

  • "Herkes FETÖ’den yargılanıyor, bu iktidara dokunan yok. Bu iktidar FETÖ’ye yardım ve yataklıktan yargılanacak.
  • "Şu anda İYİ Parti olmasaydı, cumhurbaşkanı ben olmasaydım, hayal edin nasıl bir seçim olacaktı…
  • "16 senedir yan gelip yatan Erdoğan, vaatlerimiz üzerine seçilirse polislerin haklarını vereceğini söyledi. Niye şimdi vermiyorsun? Versene, elini tutan mı var?
  • "Tek adam üzerinden gidilirse bir süre sonra kibir galip gelir.
  • "Eskiden hepsi 19 Mayıs’da,29 Ekim’de, 10 Kasım’da hastalanıyorlardı, şimdi sağlıkları turp gibi oldu maşallah. Onların da sağlıklarına iyi geldik.
  • "16 senedir ekonomimizin içine tükürdüler ve şimdi toparlayamıyorlar. Türkiye ekonomisini sadece inşaata bağladılar.
  • "Kayseri bir sanayi kenti, bir başarı öyküsü. Ama biliyor musunuz Kayseri’de nüfusunuzun yüzde 8’i gelirsiz yaşıyor. Kentin yüzde 25’i yoksulluk sınırının altında yaşıyor, zar zor karnını doyuruyor. Yazıklar olsun!
  • "Biz Kayseri’yi dünyanın mobilya merkezi yapacağız. İtalya’nın Milano’su, Torino’su gibi. Dünya gelip buradan mobilya seçecek. Sürekli erteledikleri Kayseri hızlı trenini 2 yıl içinde hayata geçireceğiz.
  • "Erdoğan gençlere ‘özgür ortam’ vadediyormuş. 16 yıldır ne yaptın sen? Her şey yasak. Twitter, Facebook’u yasaklamaya kalktın.
  • "Başbakan Yıldırım ‘Bilişim işine kafayı takarsan kafayı yersin’ diyor. Böyle bir şey olabilir mi?
  • "Sen Türkiye’yi zamansız sanayileştirdin. Fabrika yaptın mı? 450 milyar dolar borcumuz var.
  • "İstanbul’da yapılan köprülerden araba geçmediği için sizden para alıyorlar.
  • "Bunların Türkiye’yi yönetmesi imkansız çünkü liyakate önem vermiyorlar, adam kayırıyorlar, dünyadan bihaberler.
  • "Mehmet Şimşek “Fakir evlerinde iftar maratonu” diye Tweet atmış. O evlerin fakirliklerini gidermek senin görevin.
  • "Bir devlet gencine iş bulmak zorundadır. Eğer biz size iş bulamıyorsak, cumhurbaşkanı seçildiğim andan itibaren vatandaşlık maaşı bağlayacağız.
  • "Vatan çocukları parasız gezerken bakan çocukları trilyonlarla oynayamayacaklar.
  • "Suriyeli kardeşlerimizin vatandaşlarında yaşar hale gelmesi için bir yol haritası ortaya koyacağız. Türkiye’yi bir göçmen hendeği olmaktan çıkaracağız. O Emevi Camii’nde namaz kılamadı ama biz 2019’da Suriye’de geri dönen mültecilerle birlikte iftar yapacağız.
  • "Sandıkları hep birlikte koruyacağız, YSK’nın abidik gubidiğinin önüne geçmek benim için namus borcudur."
 12. AKP Siyasi Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Yılmaz Tunç’tan Fransa’ya: Osmanlı şamarını hatırlamanıza az kaldı

  AKP Siyasi Hukuki İşler Başkan Yardımcısı, AKP Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Fransa’da yayınlanan Le Point dergisinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kapağına taşımasının ardından Twitter’dan Fransa’yı “Osmanlı şamarını hatırlamanıza az kaldı” sözleriyle uyardı.

  Tunç “24 Haziran’da cevabını alacaksınız” dedi ve ekledi:

  “Tıpkı Kahramanmaraş’ı işgal ettiğiniz 31 Ekim 1919 tarihinde kadınlarımızın örtülerini çıkartmak isteyen Fransız askerlerine verilen cevap gibi.”

  View more on twitter
 13. Muharrem İnce: Gençler, iki yıl içinde hiçbirinizi tarikat yurtlarına muhtaç etmeyeceğim

  İnce

  CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Uşak’taki mitingde konuşuyor:

  • "Bebek bezindeki KDV’yi indireceğim.
  • "Emeklilere bayramlarda biner lira değil birer asgari ücret verilmeli.
  • "Milletvekili seçildikten sonra babama ahırda yardım etmeye devam ettim, hayvancılığın "sorunlarını çözerim.
  • "Gençler, iki yıl içinde hiçbirinizi tarikat yurtlarına muhtaç etmeyeceğim. Mezun olduktan sonra iş bulana kadar öğrenci kredisi almaya devam edebileceksiniz.
  • "Yol yapıyorlar çöküyor, hastane yapıyorlar hemşiresi yok, köprü yapıyorlar geçmeden para ödüyorsun. Biz bu düzene son vereceğiz.
  • "Bizim sloganımız ‘Her aileye bir ev, her eve bir maaş’ olacak.
  • "Merkez Bankası bağımsız olmalı, ben cumhurbaşkanı olunca CHP binasına çağırmam Merkez Bankası başkanını.
  • "Bir medya kuruluşu satıldı geçenlerde, 1 milyar dolar kredi verdi medya kuruluşunu alan şirkete. Ziraat Bankası’nın işi bu mu? Çiftçilere, fabrikalara destek vermeli. 100 bin çiftçiye 45 bin TL kredi verebilecekken bir kişiye 1 milyar dolar vermeye utanmadın mı insafsız?
  • "Yerli ve milliyim diyorsun, Saray’ın mermerleri Afyon’dan mı, Hindistan’dan mı? Buna cevap ver bakalım."
 14. İstanbul’da IŞİD’e operasyon: 51 gözaltı

  gözaltı

  İstanbul Emniyet Terörle Mücadele Şubesi, IŞİD’e yönelik operasyon düzenleyerek 51 kişiyi gözaltına aldı.

  Suriye’de savaş bölgelerine gitmek istediği belirtilen kişilere yönelik 16 adrese baskın düzenleyen polisler, gözaltına aldıkları şüphelileri Vatan Emniyet’e götürdü.

  DHA'ya göre Başakşehir, Pendik, Ümraniye, Esenyurt, Tuzla, Küçükçekmece, Kağıthane, Sultangazi, Gaziosmanpaşa,Sancaktepe ve Sultanbeyli’deki adreslere eşzamanlı düzenlenen baskınlarda gözaltına alınanların tamamı yabancı uyruklu. Operasyonlarda dijital malzeme ile örgütsel doküman ele geçirildiği de belirtiliyor.

 15. Üniversite bölünmesine karşı çıkan ve İnce ile görüşen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Duran’ın istifası istendi, İnce “İşte bu yüzden adayım” dedi

  Alaattin Duran

  İstanbul Üniversitesi’nin bölünmesine karşı çıkan ve dün CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile görüşen İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alaattin Duran’ın istifası istendi.

  NTV’ye konuşan Duran, İstanbul Üniversitesi Rektörü Mahmut Ak'ın dün gece kendisini arayarak istifasını istediğini söyledi.

  Duruma tepki gösteren Muharrem İnce ise Twitter’da "İstanbul Üniversitesi'ni bölen iktidar, destek ziyaretimizden sonra Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı'nı görevden aldı. İşte bu yüzden adayım" ifadelerini kullandı

  'SoloTürk'ün gösteirleri iptal edildi'

  Daha önce de havacılık sitesi kokpit.aero, Muharrem İnce’yle fotoğraf çektiren Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi ekibi SoloTürk’ün Sinop, Tekirdağ, Bodrum, Kocaeli’nde yapmayı planladığı gösteri uçuşlarının Genel Kurmay Başkanlığı tarafından “görülen lüzum üzerine” iptal edildiğini yazmıştı.

  19 Mayıs’ta İnce ile görüşülen SoloTürk’ün gösterilerinin 20 Mayıs’ta iptal edildiği basına yansımıştı.

  Bugün bu duruma tepki gösteren CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, “İşte bunun adı korkudur” dedi.

 16. 15 Temmuz Sultanbeyli davasında 116 eski Hava Harp Okulu öğrencisine müebbet

  Silivri

  15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul Sultanbeyli yaşanan olaylara dair açılan davada 116 eski Hava Harp Okulu öğrencisine müebbet hapis cezası verildi.

  İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi, Silivri’de görülen davada yargılanan üç rütbeli askere de "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

  Mahkeme, tutuksuz yargılanan üç ere beraat verirken, 119 hükümlünün tutukluluk durumunun devam etmesine karar verdi.

 17. Mehmet Şimşek: Merkez Bankası geç de olsa çok güçlü adım attı, etkili oldu

  Mehmet Şimşek

  Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcı Mehmet Şimşek, Merkez Bankası’nın geç de olsa çok güçlü bir adım attığını ve bunun etkili olduğunu söyledi.

  NTV’nin canlı yayınında soruları yanıtlayan Şimşek, Merkez Bankası’nın bundan sonra da güçlü tepkiler vermeye devam edeceğini belirtti.

  “Merkez Bankası'nın spekülatif saldırılara karşı eli kolu bağlı değil, hükümetimizin tam desteğine sahip” diyen Şimşek, Halkbank’a 49 milyar dolar ceza verileceğine dair söylentilerin spekülasyon olduğunu söyledi.

 18. Çorum’da ‘mezarlıktaki kız’ yakalandı, Çorum Turizm Müdür Vekili Arslan 'turizme katkısı var' dedi

  Video content

  Video caption: Çorum'daki 'gizemli kız' yakalandı

  Çorum’da geceleri Ulu Mezarlık'a gidip, Fatma Çiftçi'ye ait mezarın başında konuşup, ağlamasıyla gündeme gelen kız dün gece mezarlık görevlileri tarafından yakalandı.

  DHA’nın haberine göre Ulu Mezarlık görevlileri, dün gece kızın yine mezarlığa geldiği ihbarı üzerine harekete geçti. Görevliler, el feneriyle mezarlıkta genç kızı aramaya başladı. Genç kız, bir mezarın arkasında saklanırken fark edildi.

  Kaçmaya çalışan kız, kovalamacayla yakalandı. Korktuğu gözlenen, "Abi bırakın beni, gideyim" diyen kızı, görevliler sakinleştirmeye çalıştı. Görevlilerden biri, "Kızım sen tek başına gecenin bir saati mezarlıkta ne ararsın, bir derdin mi var. Hadi bize söyle, sana her konuda yardımcı olacağız. Korkma, artık emin ellerdesin, bak biz yanındayız" dedi. Görevliler, uzun süre sohbet ettikleri genç kızı bölgeden uzaklaştırdı.

  Polis ekipleri, mezarlık ve çevresinde güvenlik önlemi almış, seyyar satıcılar da yoğunluk nedeniyle mezarlık çevresinde tezgah kurmuştu.

  “Turizme katkısı var”

  Çorum İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ömer Arslan, "Bu tür efsanelerin, yaşandığı bölgede turizme büyük katkısı bulunmaktadır. İlimizin tanıtımında da bir efsane araştırırken bir anda da bu konu gelişmiştir. Sadece sosyal medyanın yazdığı hikayelerden efsane geliştireceğiz. Çalışmayı onay için bakanlığa ileteceğiz" şeklinde açıklama yaptı.

  Belediye Başkanı Zeki Gül ise bu tür bir değerlendirmeye katılmadığını söyledi.

  Kızın kimliğinin daha önce polis tarafından tespit edildiği, hastanede tedavi ettirildiği, ardından da emniyette ifadesi alındıktan sonra yakınlarına teslim edildiği basında yer almıştı.

  Çorum Valiliği de bir kişinin özelindeki sebeplerden dolayı mezarlıkta ağlamasının emniyet ve asayişe müessir bir yönü bulunmadığından, idari veya adli herhangi bir işlem yapılmadığını dair açıklama yaptı.

 19. Demirtaş’tan rakiplerine mesajlar: İnce, Akşener ve Karamollaoğlu’nun çağrıları değerli, Doğu Perinçek kazanırsa HDP’yi kendimiz kapatacağız

  Demirtaş

  HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Twitter’dan diğer cumhurbaşkanlığı adaylarına mesajlar iletti.

  Muharrem İnce, Meral Akşener ve Temel Karamollaoğlu’nun hesaplarını etiketleyerek paylaşımda bulunan Demirtaş, “Hakkımdaki çağrılarınızı önemli ve değerli buluyorum. Seçim çalışması adil ve eşit olmazsa sonuçların meşruiyeti de tartışmalı olur. Sizler de adil bir ortamda çalışamıyorsunuz. Ülkemizin adalet ihtiyacı en çok da bu şekilde anlaşılıyor” dedi.

  Recep Tayyip Erdoğan’a da seslenen Demirtaş, “Cumhurbaşkanı olarak, 16 yıllık yönetimden sonra adalet vaat ediyorsunuz. En sevdiğiniz rakibinizin cezaevinden seçim çalışması yürütmek zorunda kalmasına dair görüşlerinizi de duymak isterdim. Anayasa’daki masumiyet karinesini unutmadan yorum yaparsanız sevinirim” ifadelerini kullandı.

  Demirtaş, diğer cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek’e ise şöyle seslendi:

  “Ben seçilirsem Vatan Partisi’ni kapattırmayacağım. Partiniz dahil, bütün partilerin hazineden adil bir yardım almasını sağlayacağım. Ayrıca siz kazanırsanız söz veriyorum, HDP’yi biz kendimiz kapatacağız.”

  View more on twitter
 20. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy’dan F-35 açıklaması: Karşılık vermeye mecbur kalırız

  F-35

  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Kongresi’nde Türkiye’ye F-35 uçaklarının teslimatını engellemek için yapılan girişimler hakkında "Bu gibi adımlar halinde biz de karşılık vermeye mecbur kalırız” dedi.

  ABD ile Suriye ve Menbiç üzerine görüşmeler yapılması için kurulan heyetle bugün Ankara’da görüşmeler yapıldığını belirten Aksoy, Türk şirketlerini ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarından korumak için gerekli adımların atılacağını söyledi.