Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Canlı anlatım

time_stated_uk

 1. Türk Deniz Kuvvetleri'ne ait bir fırkateyn

  Türkiye, Oruç Reis gemisinin Akdeniz'de sismik araştırma faaliyetleri yürüteceğini duyuran yeni bir bir NAVTEX ilan etti. İlana göre gemi 22 Ekim'e kadar faaliyetlerini sürdürecek. Son NAVTEX, Kaş'ın hemen karşısındaki Meis Adası'nın güneyinde kalan suları da kapsıyor. Doğu Akdeniz'de Türkiye ve Yunanistan arasında artan gerilimin unsurlarından birisi de art arda gelen NAVTEX ilanları.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Babacan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt: "Ders vermiyoruz, çözüm önerileri sunuyoruz"

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Pazartesi günkü açıklamasına Twitter üzerinden yanıt verdi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, IMF'den borç alınacağı iddialarına ilişkin "Biz o kapıları kapadık. IMF bizden 5 milyar dolar istedi. O zamanki Bakan 'Bu borcu verelim mi' dedi. 'Verelim' dedim. Şimdi parti kurmuş bize ekonomi dersi veriyor" demişti.

  View more on twitter
  View more on twitter
 3. Koronavirüs: Yunanistan’ın turizm merkezlerindeki restoran ve barlara gece yasağı

  Yunanistan’da koronavirüs vaka sayılarında artış yaşanması üzerine turizm merkezlerindeki restoran ve barlara Pazartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere gece yasağı getirildi.

  Yunan hükümeti, bir dizi AB ülkesinden ve Balkanlar’dan ülkeye gireceklere de kısıtlama getirildiğini açıkladı.

  Sağlık Bakanı Vassilis Kikilias, vaka eğrisinin “tehlikeli bir şekilde arttığını” söyledi.

  Gece yarısından sabah 07:00’ye kadar restoran ve barların kapalı olacağı yerler Mikanos, Santorini, Korfu, Girit, Rodos, Kos ve Zakintos.

  Bu adaların bazıları gece eğlenceleri ile ünlü.

  Selanik, Larissa, Volos ve Katerin şehirleri ile Halkidiki yarımadasında da aynı önlemler uygulanacak.

  Kısıtlamalar 23 Ağustos’a kadar geçerli olacak.

  17 Ağustos’tan itibaren Belçika, Çekya, Hollanda, İspanya ve İsveç’ten ülkeye girecek yolcuların da son 72 saatte alınmış Covid-19 test sonuçlarını sunmaları zorunlu tutuluyor.

  Yunanistan
 4. Antonio Banderas, 60. yaş gününde Covid-19'a yakalandığını duyurdu

  İspanyol oyuncu Antonio Banderas sosyal medya hesabı üzerinden 60. yaş gününde koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.

  Banderas, yaptığı açıklamada, "Bugün, 10 Ağustos, koronavirüsten kaynaklanan Covid-19 hastalığı testinin pozitif çıkmasının ardından 60. doğum günümü karantinadan sonra kutlamak zorunda olduğumu kamuoyuna duyurmak istiyorum” dedi.

  View more on twitter
 5. Koronavirüs: ABD’de çocuklarda vaka oranları Temmuz ayının son iki haftasında yüzde 40 arttı

  ABD’de yapılan yeni bir araştırma, Temmuz ayının son iki haftasında en az 97 bin çocuğa yeni tip koronavirüsün bulaştığını ortaya koydu.

  Amerikan Pediatri Akademisi ve Çocuk Hastaneleri Derneği’nin yaptığı araştırma, bazı eyaletlerde okulların açılmasıyla birlikte çocuklara hastalığın bulaşma oranının yüzde 40 arttığını ortaya koydu.

  Georgia eyaletindeki bir okulda koridorlarda kalabalığı gösteren fotoğrafın sosyal medyada paylaşılmasının ve bir dizi öğretmen ve çalışanın Covid-19’a yakalanmasının ardından okul kapatıldı.

  Okul otobüsü
 6. Erdoğan: Türkiye'nin hiç kimsenin hakkında, hukukunda gözü yoktur, tek talebimiz bize de aynı anlayışla yaklaşılması

  Erdoğan

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası açıklama yapıyor:

  Quote Message: (Oruç Reis sismik araştırma gemisinin Doğu Akdeniz'e gönderilmesi konusunda) Bilindiği gibi bölgedeki sismik araştırma faaliyetlerimizi Merkel'in ricası üzerine bir süreliğine ertelemiştik. Ancak Yunan tarafı Mısır ile hiçbir hukuki temeli olmayan bir anlaşmaya yönelmiştir. Türkiye'nin hiç kimsenin hakkında, hukukunda gözü yoktur. Bizim tek talebimiz bize de aynı anlayışla yaklaşılmasıdır. Akdeniz'deki tüm ülkeler olarak bir araya gelelim. Herkes için kabul edilebilir, herkesin hakkını koruyan bir formül bulalım."
  Quote Message: (IMF'den borç alınacağı iddialarına dair) Boşuna avucunuzu ovuşturmayın. Biz o kapıları kapadık. IMF bizden 5 milyar dolar istedi. O zamanki Bakan 'Bu borcu verelim mi' dedi. 'Verelim' dedim. Bugün borcu alan yarın talimat alır. Şimdi parti kurmuş bize ekonomi dersi veriyor. Önce bunu bir defa herkesin görmesi gerekiyor."
  Quote Message: Salgın tüm dünyada ciddi ekonomik sonuçlar da doğuruyor. Türkiye’de de kısa dönemde sonuçlarının olması kaçınılmazdı. Attığımız adımlar sayesinde ekonomimizi hızla toparladık."
 7. Dışişleri Bakanlığı: Yunanistan'ın Mısır ile yaptığı korsan anlaşma ile ülkemizin kıta sahanlığı ihlal edilmiştir

  Oruç Reis

  Türkiye Dışişleri Bakanlığı, Ankara'nın Oruç Reis sismik araştırma gemisini Doğu Akdeniz'e göndermesi ile ilgili bir yazılı açıklama yaptı.

  Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

  Quote Message: Bilindiği üzere Oruç Reis araştırma gemimizin ülkemizin BM’ye bildirdiği kıta sahanlığı içinde ve hükümetimizin 2012 yılında TPAO’ya verdiği ruhsat sahaları dahilindeki, geçtiğimiz Temmuz ayı için planlanan sismik araştırma faaliyeti, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla bir süre askıya alınmıştı."
  Quote Message: Almanya ve AB’nin ricası üzerine diplomasiye şans tanımak ve diyalog kanallarını yeniden canlandırmak amacıyla yaptığımız bu iyi niyet jesti karşılık görmemiştir."
  Quote Message: Yunanistan diyalog konusunda samimi ve dürüst olmadığını 6 Ağustos 2020 tarihinde Mısır ile yaptığı korsan anlaşma ile ortaya koymuştur. Bu anlaşma ile ülkemizin ve Libya’nın Doğu Akdeniz’deki kıta sahanlığı ihlal edilmiştir. Bu gelişme üzerine Oruç Reis gemimiz, evvelce planlanan sismik araştırma faaliyetine bugün itibariyle başlamıştır."
  Quote Message: Yunanistan’ın faaliyetimize itiraz etmesinin hiçbir hukuki dayanağı yoktur. Daha önce defaatle dile getirdiğimiz üzere, Meis Adası başta olmak üzere, bölgedeki Yunan adalarının Türkiye’nin kıta sahanlığını kesmesi uluslararası hukukun temel ilkesi olan hakkaniyet ilkesine aykırıdır."
  Quote Message: Türkiye kendisine karşı oluşturulan şer ittifaklarını yerle yeksan edecek kudret ve kararlılık ile imkan ve kabiliyetlere sahiptir. Öte yandan bölgedeki askeri varlığımız, herhangi bir tırmanmaya yol açma hedefi taşımamakta olup, tamamen, gerekmesi halinde meşru savunma hakkını kullanmaya yöneliktir. Sivil bir gemimize askeri müdahalede bulunulmasına tabiatıyla izin verilmeyecektir."

  Türkiye Dışişleri Bakanlığı'nın açıklaması, Ankara'nın attığı adımların ardından Yunanistan Silahlı Kuvvetleri'nin teyakkuza geçmesinin ardından geldi.

  Yunanistan Dış İlişkiler ve Savunma Kurulu toplantısı, Başbakan Kiryakos Miçotakis başkanlığında olağanüstü toplanmıştı.

  Yunanistan Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Oruç Reis gemisinin Türk savaş gemileri eşliğinde bölgeye gönderilmesinin barış ve istikrarı tehlikeye attığı" kaydedilmişti.

  Aynı açıklamada, "Yunanistan'ın Mısır ile imzaladığı deniz yetki alanlarını belirleyen anlaşmanın uluslararası hukuk ve deniz hukuku kurallarına saygı çerçevesinde imzalandığı, Atina'nın benzeri anlaşmaları diğer komşu ülkelerle de yapmaya hazır olduğuna" dikkat çekildi.

  Doğu Akdeniz: Türkiye Oruç Reis gemisini bölgeye gönderdi, Yunan ordusu teyakkuza geçti

 8. Stelyo Berberakis

  Atina

  Oruç Reis

  Türkiye'nin Oruç Reis gemisini Doğu Akdeniz'e göndermesi ve yeni NAVTEX ilan etmesinin ardından Yunanistan Silahlı Kuvvetleri teyakkuza geçti. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, sivil bir gemiye askeri müdahelede bulunulmasına izin verilmeyeceğini söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 9. Emre Gönlüşen son yolculuğuna uğurlandı

  Emre Gönlüşen

  Tedavi gördüğü hastanede kanser nedeniyle 42 yaşında yaşamını yitiren spor spikeri Emre Gönlüşen memleketi Adana'da son yolculuğa uğurlandı. Bir süredir kanserle mücadele eden Adanalı spor spikeri Emre Gönlüşen'ın yendiği hastalık, Aralık ayında yeniden belirti gösterdi. Bu olumsuz gelişmeyi sosyal medyadan, "Kanseri yenip şampiyonluğumu ilan ettim derken Var’dan döndü ama seri penaltılarla alacağım maçı" mesajıyla duyuran Gönlüşen'e birçok spor kulübü ve spor basınından destek mesajları atıldı.

  Adana'da tedavisi süren Gönlüşen, dün, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

  Uzun yıllar çeşitli kanallarda görev alan 2 çocuk babası Gönlüşen için memleketi Adana'da bugün cenaze töreni düzenlendi.

  Cenazeye Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Adanaspor Başkan Vekili Hamza Akgül, Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şube Başkanı Kurtul Çakın ile çok sayıda vatandaş katıldı.

  Emre Gönlüşen'i son yolculuğuna uğurlamak için gelen sevenleri ile tuttuğu takım olan Adanaspor'un taraftarları da Kabasakal Mezarlığı'nda bir araya geldi.

  Burada Gönlüşen için, dualar edildi. Taraftarların ve sevenlerinin omuzlarında taşınan Gönlüşen'in cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi. Adanasporlu taraftarlar, Gönlüşen'in mezarına takımlarının atkılarını bıraktı.

  Emre Gönlüşen kimdir?

  Emre Gönlüşen 22 Ekim 1978 tarihinde Adana’da doğdu.

  Adana Şehir Tiyatrosu Konservatuvarı’nda yaklaşık iki yıl diksiyon eğitimi aldı.

  İlk hayali, taraftarı olduğu Adanaspor’ın maçlarını seslendirmekti.

  Adana’da önce yerel televizyonlarda çalışan ve bu hayalini gerçekleştiren Emre Gönlüşen; kurgu, montaj, haber spikerliği ve çeşitli programlar yaptı.

  Emre Gönlüşen, o dönem İtalya Ligi maçlarını yayımlayan TV 8’e deneyimlerinden bahsederek mail attı.

  TV 8 yönetimi tarafından kanala davet edildi. Ayağının tozuyla İnter Milan maçını anlattı, beğenilince işe başladı.

  Gönlüşen daha sonra D Spor, Telesport, NTV Spor ve Bein Sports’ta çalıştı.

  Spor tutkusu dışında sıkı bir müzik takipçisi olan Gönlüşen, Beatles ve Rolling Stones hayranıydı.

  Emre Gönlüşen, evli ve iki çocuk babasıydı.

  cenaze
 10. Dolar/TL kuru 7,30'un altına indi

  Gün içinde 7,40’a kadar çıkan Dolar/TL kuru 7,30’un altına indi.

  TSİ 17.00 civarında Dolar/TL kuru 7,29’dan işlem gördü.

  Kur haftaya da 7,30’ün üzerinde başlamıştı.

 11. Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: 'Damadını görevden alıp yerine liyakat sahibi birini getirmelisin'

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter’dan yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Güven vermeyen damadını görevden alıp yerine liyakat sahibi birini getirmelisin” diye seslendi.

  Kılıçdaoğlu’nun “Bu ülkeyi yönetenler, zor zamanlarda ülkesinin çıkarları için en doğru kararları alabilmelidir...” mesajıyla paylaştığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

  “Sayın Erdoğan’a bir kez daha seslenmek istiyorum. Bu ülkenin iyiliğini istiyorsan, en kısa sürede:

  1-Güven vermeyen damadını görevden alıp, yerine liyakat sahibi birini getirmelisin...

  2-Derhal bir genelde çıkarıp, kamuda israfa son verileceğini örneklerle kamuoyuna açıklamalısın...

  3-Ekonomik ve Sosyal Konseyi ivedilikle toplayıp, sorunları ve çözümleri masaya yatırmalısın...”

  View more on twitter
 12. İHD: Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da 6 ayda çatışmalarda 14 kolluk görevlisi ve 78 örgüt militanı öldü

  Hatice Kamer

  BBC Türkçe, Diyarbakır

  Gösterici bir kadına müdahale eden bir polis
  Image caption: Diyarbakır, 20 Ağustos 2019.

  İnsan Hakları Derneği Diyarbakır Şubesi, 2020 yılının ilk 6 ayında Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleriyle ilgili yaşanan hak ihlalleri raporunu açıkladı.

  Avukat Rahşan Bataray Saman'ın okuduğu rapora göre son altı ayda meydana gelen silahlı çatışma ortamında bölgede 14 kolluk görevlisi, 78 örgüt militanı ve 1 sivil yaşamını yitirdi.

  Ayrıca kolluk birimlerine yönelik gerçekleştirilen saldırılar sırasında ise 14 sivil yaşamını yitirdi.

  Rapora göre halen 591’i ağır hasta olmak üzere cezaevlerinde toplam 1564 hasta mahpus bulunuyor.

  Hapishanelerdeki ihlaller

  Rapora göre hapishanelerde ihlaller belirgin olarak artmaya devam etti. 441 politik tutuklu, hiçbir gerekçe gösterilmeden veya politik tutumlarından sorumlu tutularak, ailelerinden uzak illerde bulunan hapishanelere sürgün edildi.

  Çocuklara yönelik insan hakları ihlalleri

  İHD raporunda, son altı ayda en fazla hak ihlaline maruz kalan yaş grubunun çocuklar olduğu belirtildi. Buna göre bölgede son altı ayda 6 çocuk öldürüldü, 3 çocuk intihara sürüklendi, 204 çocuk cinsel istismara maruz kaldı.

  2020 yılının ilk 6 ayında bölgede aralarında üniversite öğrencileri ve politikacıların da bulunduğu 104 kişiye politik nedenlerle soruşturma ve davalar açıldı, 121 kişiye çeşitli cezalar verildi.

  Ekonomik ve sosyal haklara yönelik ihlallerde ise, 6 işçi iş kazasında yaşamını yitirdi, 418kişi haksız şekilde işten çıkarıldı.

  İstanbul Sözleşmesi'nin iptaliyle ilgili tartışmalara da değinen rapor, tablo bu denli ağır iken sözleşmeden çekilmenin kadına yönelik şiddeti ve cinayetleri onaylamak ile eşdeğer bir anlam taşıdığını savundu.

  Gösteri hakkına müdahaleler sürdü

  Rapora göre salgın sürecinin başladığı ve ölümcül etkisini yüksek düzeyde artırdığı ilk altı ayda, kişi özgürlüğü ve güvenliği hakkının ihlali, toplanma ve gösteri hakkına yönelik müdahaleler, işkence-kötü muamele fiilleri, sağlık hizmetine erişim hakkına yönelik ihlaller de sürdü.

  Buna göre güvenlik güçleri tarafından en az 35 toplumsal gösteriye müdahale edildi, orantısız müdahalelerde yurttaşlar çeşitli şekillerde yaralandı, gözaltında ve gözaltı yerleri dışında cinsel saldırıya varan insanlık dışı muameleler gerçekleşti.

  Rapora göre az 85 yurttaş gözaltı birimlerinde, ev baskınları, sokakta, cezaevinde işkence ve kötü muameleye maruz kaldı.

 13. Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ görevden uzaklaştırıldı

  prof dr bağ

  Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ hakkında yürütülen soruşturma sonucu rektörün görevden uzaklaştırıldığını açıkladı.

  YÖK'ün açıklamasında detay verilmedi.

  Bağ, Personel Daire Başkanlığı bünyesinde personelim alımı yapılacağını duyurusunun ardından açıklanan kriterlerle gündeme gelmiş ve Bağ hakkında "İlanda özel şartların kişiye özel olarak belirlenerek rektörün eşini tarif eder şekilde olması nedeniyle" YÖK tarafından soruşturma açılmıştı.

  Rektör ile ilgili soruşturma başlatıldığına dair açıklamada "İlanda özel şartların kişiye özel olarak belirlenerek rektörün eşini tarif eder şekilde olması nedeniyle; Yükseköğretimin teamül ve etik ilkeleri ile bağdaşmayacak nitelikte davranışları ile güvenirliği zedelenen rektör hakkında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 7 Ağustos tarihli talimatı ile Yükseköğretim Denetleme Kurulunca soruşturma yapılması uygun bulunmuştur" ifadeleri yer almıştı.

  Kurul bugün toplanarak, Bağ'ı görevden alma kararı verdi.

  Prof. Dr. Bağ, eşini daha önce de Pamukkale Üniversitesi İslami İlimler Enstitüsü'ne enstitü sekreteri olarak atamıştı.

 14. Yunanistan'dan gemicilere 'karşı-Navtex': 'Türkiye'nin mesajını görmezden gelin'

  Türkiye’nin Oruş Reis gemisini sismik araştırmalar için Meis Adası’nın güneyine göndermesiyle ilgili yayımladığı yeni Navtex’ine karşı Yunanistan da yeni bir Navtex yayımladı ve bölgedeki gemilere ‘Ankara’nın mesajına itibar etmemelerini’ söyledi.

  Ekathimerini’nin haberine göre Yunan Navtex’inde “ruhsatı olmayan bir istasyonun izinsiz ve yasa dışı eylemlerle ilgili bir mesaj yayımladığı” belirtildi.

  Mesajda “Tüm gemiciler Navtex mesajını görmezden gelmeli” dendi.

  Oruç Reis
 15. Yunanistan'dan Türkiye'ye çağrı: 'Bölgede huzur ve güvenliğe zarar veren eylemlere son verin'

  Yunanistan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “Yunanistan, Türkiye’ye bölgede huzur ve güvenliğe zarar veren yasadışı eylemlere son vermesi uyarısında bulunuyor” dendi.

  Türkiye'nin Oruç Reis Sismik Araştırma Gemisi için yeni Navtex ilan edilmişti. Enerji Bakanı Fatih Dönmez, geminin Akdeniz'den demir alarak çalışma yapacağı bölgeye ulaştığını duyurdu.

  bayrak
 16. CHP MYK üyeleri belirlendi, Selin Sayek Böke Genel Sekreter oldu

  Selin Sayek Böke

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 16 kişilik yeni Merkez Yönetim Kurulu'nu (MYK) belirledi.

  CHP'de Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Sekreter ise Selin Sayek Böke oldu.

  CHP MYK üyelerinin listesi şöyle:

  • Fethi Açıkel (Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu)
  • Onursal Adıgüzel (Bilgi ve İletişim Teknolojileri)
  • Veli Ağbaba (İşçi Sendikaları, Esnaf - Sanatkâr ve Sivil Toplum Kuruluşları)
  • Ahmet Akın (Enerji, Alt Yapı Projeleri)
  • Muharrem Erkek (Hukuk ve Seçim İşleri)
  • Gökçe Gökçen (Gençlik Politikaları)
  • Gamze Akkuş İlgezdi (Tanıtım ve Halkla İlişkiler)
  • Lale Karabıyık (Eğitim Politikaları)
  • Gülizar Biçer Karaca (İnsan Hakları)
  • Bülent Kuşoğlu (İdari ve Mali İşler)
  • Faik Öztrak (Ekonomi Politikaları ve İşveren Örgütleri) – Parti Sözcüsü
  • Ali Öztunç (Doğa Hakları – Çevre)
  • Oğuz Kaan Salıcı (Parti Örgütü, Örgüt Yönetimleri ve Yurtdışı Örgütlenme)
  • Yüksel Taşkın ( Sosyal Politikalar)
  • Seyit Torun (Yerel Yönetimler)
  • Selin Sayek Böke (Genel Sekreter)
 17. Doğu Akdeniz'in en küçük adalarından Meis, Türkiye-Yunanistan ilişkileri açısından neden önemli?

  Stelyo Berberakis

  Atina

  Meis

  Türkiye ile Yunanistan'ın, Ege ve Doğu Akdeniz'deki kıta sahanlıkları ve Münhasır Ekonomi Bölgeleri (MEB alanları) ile ilgili anlaşmazlıklarının yine tehlikeli bir döneme girdiği görülüyor.

  İki ülke arasındaki bu anlaşmazlıkların önemli bir bölümü, Kaş ilçesinin 1.5 mil uzağındaki küçük Meis (Kastelorizo) adası ile ilgili.

  Yunanistan, ana karalar gibi adaların da kıta sahanlık ve MEB hakkına sahip olduğu görüşünde.

  Bu nedenle Rodos gibi büyük bir adanın 78 mil uzağında bulunan Meis adasının da 'ana karalar gibi tam yetkili MEB alanına sahip olduğu' teziyle Yunanistan'ın Rodos adasının MEB alanı Meis'in MEB alanı ile birleştirme amacı, Türkiye'nin Akdeniz'deki MEB alanını Antalya körfezine sıkıştırmış oluyor.

  Türkiye 'ise adaların kıta sahanlıkları - dolayısıyla MEB alanları- hakkına sahip olmadığı' tezini savunuyor.

  Meis Adası'nın iki ülke ilişkileri açısından önemini yazdı.

 18. Berat Albayrak: 'Türkiye üst lige çıkma hedefinden sapmadan yoluna devam ediyor'

  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Twitter hesabından “Türkiye üst lige çıkma hedefinden sapmadan yoluna devam ediyor” diyerek İSO Türkiye İmalat Sektörü İhracat İklimi Endeksi verilerini paylaştı.

  View more on twitter