Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Canlı anlatım

time_stated_uk

 1. catısma

  Azerbaycan ile Ermenistan arasında statüsü uyuşmazlık konusu olan Dağlık Karabağ bölgesinde 27 Eylül'de başlayan şiddetli çatışmalar devam ediyor. İki ülke arasındaki çatışmalarda bugün itibarıyla son durum ne? Taraflardan hangi açıklamalar geliyor?

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Kuzey Kıbrıs Başbakanı Ersin Tatar, Maraş'a giriyor.

  1974'ten beri yerleşim ve iskana kapalı tutulan Maraş'ın kamuya ait olan sahil bölümünün bir kısmı ve Demokrasi Caddesi halkın kullanımına açıldı. Kuzey Kıbrıs Başbakanı Ersin Tatar, "Ben dediğimi yaparım, 'Kapalı Maraş'ı açacağım' dedim, açtık. Maraş, dünya turizmcilerinin gözdesi olacak" dedi.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Özge Özdemir

  BBC Türkçe

  Ermenistan ekonomisi, Dağlık Karabağ çatışmalarından nasıl etkileniyor?

  Ermenistan ekonomisi, 2019'da son 10 yılın en iyi ekonomik büyümesini kaydetmişken bu yıl koronavirüsle büyük bir kayıp yaşadı. Dağlık Karabağ'da başlayan çatışmalar ise ekonomoyi daha zor bir sürece soktu; mal sevkiyatında ve mali sistemde sıkıntılar yaşanabileceği belirtiliyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Dünya Sağlık Örgütü: Global günlük koronavirüs vaka sayısı 338 bini aşarak rekor düzeye ulaştı

  WHO

  Dünya Sağlık Örgütü (WHO), son 24 saatte dünya genelinde koronavirüs vakalarında 338 bin 779 artış kaydedildiğini ve bunun en yüksek günlük artış olduğunu açıkladı.

  Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı ise 5514 artışla 1 milyon 5 bine ulaştı.

  Hindistan'da günlük vaka artışı 78 bin 524, Brezilya'da 41 bin 906, ABD'de ise 38 bin 904 oldu.

  WHO'nun daha önce açıkladığı en yüksek günlük rakam 2 Ekim'de 330 bin 340 olmuştu.

  Dünya genelinde en yüksek can kaybı ise 12 bin 393 ile 17 Nisan'da kayda geçmişti.

  ABD'deki Johns Hopkins Üniversitesi verilerine göre dünyada toplam koronavirüs vaka sayısı 36,3 milyonu, can kaybı ise 1 milyon 57 bini aştı.

 5. Koronavirüs: Paris’te hastaneler ‘acil durum’ pozisyonu aldı

  Fransa'da koronavirüs

  Fransa’nın başkenti Paris’teki hastanelerde koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle personel izinleri kaldırıldı ve gerekli olmayan operasyonlar askıya alındı.

  Hastanelerin yoğun bakım ünitelerindeki kapasitenin yaklaşık yarısını koronavirüs vakaları oluşuyor.

  Fransa’da son 24 saatte yaklaşık 19 bin yeni koronavirüs vakası tespit edildi.

  Paris bölgesinin sağlık yetkilisi Aurelien Rousseau, “Acil servis odaları ve normal yatak kapasitesi üzerindeki baskının artması sonucu, bölgedeki sağlık kuruluşlarına acil duruma geçmelerini söyledim” açıklamasını yaptı.

  Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, salgının yayılmasını durdurmak için yeni kısıtlamalar gerekebileceğini belirtti. Macron, genel bir karantinanın gündemde olmadığını da ekledi.

  Fransa, dünya genelinde koronavirüs kaynaklı ölüm sayıları sıralamasında dokuzuncu sırada. Salgının başlamasından bu yana 32 bin 445 koronavirüs kaynaklı ölüm tespit edildi.

 6. Beyaz Saray Sağlık Danışmanı Dr. Fauci: Trump, deneysel antikor tedavisi sayesinde iyileşmiş olabilir

  Dr. Anthony Fauci

  ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Başkanı Dr. Anthony Fauci, ABD Başkanı Donald Trump'ın sağlık durumunun, ilaç şirketi Regeneron tarafından geliştirilen antikor bileşimi sayesinde iyiye gitmiş olabileceğini kaydetti.

  Dr. Fauci, MSNBC'ye yaptığı açıklamada, Trump'ın durumunun "büyük ihtimalle" deneysel antikor tedavisiyle iyiye gittiğini söyledi.

  Bu, ilaç şirketi Regeneron tarafından üretilen bir antikor bileşimi ve bu antikorlar kendi bağışıklık sistemimizin davranışlarını taklit ediyor.

  Antikorlar koronavirüse bizzat yapışarak onların vücudun sağlıklı hücrelerine girmesine engel oluyor ve virüsün bağışıklık sisteminin diğer unsurları tarafından da kolayca fark edilmesini sağlıyor.

  Fauci, ABD'de 210 bin, dünya genelinde ise bir milyon kişiyi öldüren koronavirüs salgının gripten çok daha ciddi olduğunu da ekledi.

  Trump'ın koronavirüsü mevsimsel grip ile karşılaştıran Twitter mesajına, "yanıltıcı bilgi içerdiği" gerekçesiyle uyarı ibaresi konmuştu.

  ABD'de iki Covid-19 antikor ilacının acil kullanımı için 'Gıda ve İlaç Dairesi'nin onayı bekleniyor'

  Deksametazon, Remdesivir, Regeneron: Trump'a verilen Covid ilaçları ABD Başkanı'nın hastalığı hakkında hangi ipuçlarını veriyor? - BBC News Türkçe

 7. Koronavirüs: Son 24 saatte 1615 yeni hasta, 58 can kaybı

  Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre son 24 saatte Türkiye'de 1615 yeni koronavirüs hastası tespit edildi. 58 kişi ise koronavirüs kaynaklı olarak yaşamını yitirdi.

  View more on twitter

  Verilere göre iyileşen hasta sayısı 1398. Son 24 saatte yapılan test sayısı ise 117 bin 101.

  Türkiye'de koronavirüs kaynaklı olarak yaşamını yitirenlerin toplam sayısı ise 8 bin 667 oldu.

 8. Koronavirüs: İtalya’da vaka sayısı son 6 ayın en yüksek seviyesine çıktı

  Övgü Pınar

  Roma

  İtalya'da koronavirüs

  İtalya’da son bir günde tespit edilen yeni koronavirüs vakası sayısı 4458 ile 11 Nisan’dan bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

  Ülkede Şubat sonundan bu yana kayıtlara geçen toplam vaka sayısı 338 bin 398’e yükseldi.

  Covid-19 nedenli ölümler de son bir günde 22 artarak 36 bin 83’e çıktı.

  İtalya’da hastanede tedavi gören Covid-19 hastası sayısı bir günde 164 artarak 4 bin 283 oldu. Bu hastalardan 358’i yoğun bakımda tedavi görüyor.

  İtalya’da vaka sayılarının yeniden artışa geçmesi üzerine hükümet kararıyla bugünden itibaren açık havada da maske takmak zorunlu hale geldi.

  Ayrıca Belçika, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Hollanda, İngiltere, İspanya ve Kuzey İrlanda’dan İtalya’ya seyahat edenlere koronavirüs testi yaptırma şartı getirildi.

  Ülkede geçen Ocak sonunda ilan edilen acil durum hali de 31 Ocak 2021’e kadar uzatıldı.

  Koronavirüs: Avrupa'daki salgının merkezinde olan İtalya, virüsü nasıl kontrol altına aldı?

 9. Okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılacak

  Okul öncesi eğitim

  Okul öncesi eğitim kurumlarının tamamında, haftada 5 gün ve günde 6 etkinlik saati olacak şekilde yüz yüze eğitim yapılacağı açıklandı.

  Karar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yazısında illere bildirildi.

  MEB yazısında, 1, 2, 3, 4 ve 8. sınıfların, haftada 12 saat yüz yüze eğitim yapacağı bilgisi yer aldı.

  Açıklanan diğer detaylar şöyle:

  • İlkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf ile ortaokul 8. sınıflarda haftada 2 gün toplam 12 ders saati (2 gün, 6+6) olacak. İmam hatip ortaokullarında ise haftada 2 gün toplam 14 ders saati (2 gün, 7+7 ) uygulanacak.
  • Lise hazırlık sınıfları ve 12. sınıflarda haftada 2 gün toplam 16 ders saati (2 gün, 8+8) yapılacak.
  • Her ders süresi 30 dakika, dersler arası dinlenme süresi de 10 dakika olacak
  • İlkokul ve Ortaokullarda Türkçe, Hayat Bilgisi, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, yabancı dil dersleri yüz yüze eğitim yoluyla yapılacak.
  • Okul öncesi kurumlarda haftanın 5 günü 6 saat yüz yüze eğitim yapılacak.

  Koronavirüs salgını nedeniyle eğitime Mart ayında ara verilmiş, Eylül'de yüz yüze eğitim belirli kademelerde yeniden başlamıştı.

  Yüz yüze eğitim başladı: Öğrenciler ve veliler nelere dikkat etmeli?

 10. Eski DEP Milletvekili Mahmut Alınak, 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçlamasıyla gözaltına alındı

  Siyasetçi Mahmut Alınak, “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla gözaltına alındı.

  Mezopotamya Haber Ajansı’nın haberine göre, Kars’ta yaşadığı evine giden polisler, gözaltına aldıkları Alınak’ı İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürdü.

  17 Şubat’ta “devletin birliğini bozmak” iddiasıyla tutuklanan Mahmut Alınak, müebbet hapis cezası istemiyle Kars 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı davanın 13 Mayıs’ta görülen ilk duruşmasında, yurt dışına çıkış yasağı ile ev hapsi verilerek tahliye edilmişti.

  4 ay boyunca ev hapsinde tutulan Alınak hakkındaki bu karar 24 Eylül’de kaldırılmıştı.

 11. Koronavirüs: İngiltere'de son 24 saatte 17 bin 540 yeni vaka kaydedildi

  Metro bekleyen yolcular

  İngiltere hükümeti tarafından yapılan açıklamaya göre, son 24 saat içerisinde ülkede 17 bin 540 yeni koronavirüs vakası kaydedildi.

  Bununla birlikte pandeminin başlangıcından bu yana ülkedeki toplam vaka sayısı 544 bin 275 oldu.

  Ülkede son 24 saat içerisinde 77 kişi de koronavirüs sebebiyle yaşamını yitirdi. Salgın sebebiyle yaşamını yitiren kişi sayısı da 57 bin 347 oldu.

 12. Çağıl Kasapoğlu

  BBC Türkçe

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 28 Ocak'ta Senegal'e gitti.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu Açılış Oturumu'nda konuşuyor. Afrika ülkeleriyle ilişkilerin geliştirilmesi, Türkiye'nin dış politikada 2020'deki önceliklerinden biriydi. Türkiye'nin kıta ülkeleriyle ilişkileri özellikle 2005 yılından sonra ekonomi, diplomasi ve insani yardım alanlarında arttı. Çağıl Kasapoğlu'nun haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 13. Türkiye ve Yunanistan, atış eğitimleri için Ege Denizi'nde NAVTEX ilan etti

  TCG Gelibolu gemisi ve Fatih sondaj gemisi

  Türkiye ve Yunanistan Ege Deniz'nde atış eğitimleri yapılması amacıyla NAVTEX ilan etti.

  Yunanistan 29 Ekim tarihini kapsayacak şekilde Ege Denizi’nde atış eğitimleri için NAVTEX ilan etti.

  Türkiye de buna karşılık mütekabiliyet esasıyla 26-27 ve 28 Ekim tarihlerinde atış eğitimleri için NAVTEX duyurusunda bulundu. İzmir istasyonu tarafından yapılan ilana göre eğitimler 28 Ekim saat 10.00'da son bulacak.

  İki dışişleri bakanı görüştü

  Slovakya'da düzenlenen Bratislava Küresel Güvenlik Forumu’na (GLOBSEC) katılmak üzere bu ülkeye giden Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşı Nikos Dendias ile yaptığı bugünkü görüşmede ikili konular başta olmak üzere Doğu Akdeniz ve Kıbrıs adası çevresinde ortaya çıkan anlaşmazlık konularını ele almıştı.

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşı Nikos Dendias ile yaptıkları görüşmenin ardından istikşafi görüşmelerin yapılmasında mutabık kaldıklarını söylemişti.

  NAVTEX nedir?

  İngilizce "NAVigational TEleX" kelimelerinden kısaltılan NAVTEX, gemilerin seferleriyle birlikte denizcilere meteorolojik tahminlerin iletilmesi ve gerektiğinde uyarıların yapılması için kullanılan bir tür uluslararası yazılı haberleşme sistemi.

  Yazılı haberleşme sistemi üzerinden yapılan paylaşımlarla seyir halindeki gemiler bilgilendiriliyor, tehlikelere ya da risklere karşı uyarılıyor.

  Kazalar, arama kurtarma faaliyetleri gibi durumlar hakkında da mesaj veriliyor.

  Türkiye'de İstanbul, Samsun, İzmir ve Antalya'da toplam dört NAVTEX istasyonu bulunuyor.

  Dört istasyon da Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Seyir, Hidrografi ve Oşinografi Dairesi Başkanlığı tarafından yönetiliyor.

 14. Avrupa Şampiyonası Elemeleri maçlarına Türkiye de ev sahipliği yapacak

  Basketbol potası

  Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) Kadınlar EuroBasket 2021, Erkekler EuroBasket 2022 Elemeleri ve FIBA Basketbol Dünya Kupası 2023 Avrupa Ön Elemeleri maçlarının ev sahiplerini açıkladı.

  Maçlar, Türkiye, Yunanistan, Hollanda, Portekiz, Letonya, Bosna Hersek, Litvanya, Finlandiya, Slovenya, Fransa, İspanya ve Estonya'da oynanacak.

  FIBA tarafından yapılan açıklamaya göre, Kadınlar EuroBasket 2021 Elemeleri E grubundaki maçları 8-16 Kasım tarihleri arasında; Erkekler EuroBasket 2022 Elemeleri D grubundaki maçlar da 23 Kasım-1 Aralık tarihlerinde İstanbul'da oynanacak.

  • Kadınlar EuroBasket 2021 Elemeleri E grubunda Türkiye, Arnavutluk, Sırbistan ve Litvanya yer alıyor.
  • Erkekler EuroBasket 2022 Elemeleri D grubunda ise Hırvatistan, Hollanda, İsveç ve Türkiye yer alıyor.
  View more on twitter
 15. AKP Sözcüsü Çelik: Kılıçdaroğlu'nun yalan siyasetine başvurmasını kınıyoruz

  AKP Sözcüsü Ömer Çelik, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed es-Sani'nin karşısında eğildiği yönündeki iddiasına yanıt verdi.

  Sosyal medyada açıklamada bulunan Çelik, "Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanımızı eleştirmek adına yalan siyasetine bir kez daha başvurmasını kınıyoruz. Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı'na karşı siyasi husumet içindedir. Türkiye karşıtı bir siyasettir bu" diye konuştu.

  Quote Message: Cumhurbaşkanımız milletimiz adına devletimizin hak ve menfaatlerini temsil etmekte ve korumakta eğilmez ve bükülmez Türkiye siyasetini dirayetle yönetmektedir. İçerde Kılıçdaroğlu’nun ürettiği bu husumet ve yalan siyasetlerine rağmen Cumhurbaşkanımızın duruşu dimdik ayaktadır. from Ömer Çelik AKP Sözcüsü
  Ömer ÇelikAKP Sözcüsü
  View more on twitter
 16. THY, Eylül 2020 yolcu sayılarını açıkladı

  THY uçağı

  Türk Hava Yolları (THY), Eylül 2020 dönemine ilişkin trafik ve yolcu sayıları ile ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıklamada bulundu.

  Yapılan açıklamada, Eylül 2019 döneminde 6,7 milyon olan toplam yolcu sayısı, 2020 yılının aynı döneminde 4,3 milyon azalarak 2,4 milyon olarak gerçekleşti.

  Ağustos 2020’de ise yolcu sayısı 2,6 milyon kişiydi.

  Yolcu doluluk oranı Eylül 2020 döneminde yüzde 68,9 olarak açıklandı.

  Taşınan Kargo-Posta, Eylül 2019 döneminde 134 bin 801 ton iken, 2020 yılının aynı döneminde yüzde 11,4'lük azalışla 119 bin 420 tona düştü.

  Koronavirüs salgını nedeniyle belli bir süre uçuşlarını durduran ve Haziran ayı itibariyle iç ve dış hat seferlerine yeniden başlayan THY'nin, Ocak-Eylül 2020 dönemine ilişkin verilerine göre ise,2019 döneminde 56,4 milyon olan toplam yolcu sayısı, 2020 yılının aynı döneminde 21,6 milyon olarak gerçekleşti.

 17. Dolu yağışına karşı alınan önlemler "balonlu naylon" fiyatlarını artırdı

  Balonlu naylonla sarılan otomobiller

  Eylül sonunda İstanbul'da etkili olan ve pek çok otomobile zarar veren dolu yağışının yeniden beklenmesiyle birlikte kamuoyunda "patpat" olarak bilinen balonlu naylonlara olan ilgi arttı.

  Artan taleple birlikle de balonlu naylonların fiyatlarında artış yaşandı.

  DHA'ya konuşan otomotiv şirketi sahibi Özkan Benek "Daha önce 20 liraya aldığımız bu naylonların fiyatı bir anda ikiye hatta üçe dörde katlandı. Arabalarımızı üzerine battaniye halı gibi şeyler koyarak korumaya çalışıyoruz" dedi.

  Rami'de açık oto pazarında dükkanı bulunan Taşdan Işık da "Dolu yağacağını öğrenince araçlarımızı korumak istedik. Onları balonlu naylonlarla kapattık. Ancak naylonlara talep olunca bir anda fiyatları arttı. Normalde 20-30 liraya aldığımız naylonları şu an 70-80 hatta 100 liraya almak zorunda kaldık" diye konuştu.

 18. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Yunanistan'la istikşafi görüşmelerin yapılmasında mutabık kaldık

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşı Nikos Dendias ile yaptıkları görüşmenin ardından istikşafi görüşmelerin yapılmasında mutabık kaldıklarını söyledi.

  Slovakya'da düzenlenen Bratislava Küresel Güvenlik Forumu’na (GLOBSEC) katılmak üzere bu ülkeye giden Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşı Nikos Dendias ile yaptığı görüşmede ikili konular başta olmak üzere Doğu Akdeniz ve Kıbrıs adası çevresinde ortaya çıkan anlaşmazlık konularını ele aldı.

  Doğu Akdeniz'de iki ülke arasında yaşanan gerilimin ardından istenmeyen olaylar ve kaza riskini azaltmayı amaçlayan mekanizma kurulmuştu.

  İki ülke arasında 2002'de başlatılan istikşafi görüşmelerin sonuncusu olan 60. tur, 1 Mart 2016'da Atina'da yapılmıştı. Bu tarihten sonra iki ülke arasındaki görüşmeler, siyasi istişareler formatında devam etmiş ancak istikşafi çerçeveye dönmemişti.

  Doğu Akdeniz: Türkiye ve Yunanistan dışişleri bakanları Bratislava'da bir araya geldi

 19. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye, salgını en rahat göğüsleyen ülkelerden biri oldu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'nun açılış oturumunda konuştu.

  'Batılı ülkelerin maske savaşı'

  Koronavirüs salgınını "asrın en büyük sağlık krizlerinden biri" olarak tanımlayan Erdoğan, "Batılı gelişmiş ülkelerin maske savaşlarına giriştiği bir dönemde Afrika halkları salgın karşısında maalesef kaderlerine terk edilmişlerdir" dedi.

  Quote Message: Türkiye, sağlam sağlık altyapısı, kaliteli sağlık hizmetleri, kuşatıcı sosyal güvenlik sistemi ve etkin tedavi protokolleriyle salgını en rahat göğüsleyen ülkelerden biri olmuştur."

  "Türk malı solunum cihazlarının maske ve tulumların Afrika'nın virüsle mücadelesine yaptığı katkıları görmekten gururluyuz" diyen Erdoğan, Türkiye'nin salgını en rahat göğüsleyen ülkelerden biri olduğunu söyledi.

  Quote Message: Vatandaşlarımızın sağlığından taviz vermeden ekonominin çarklarını da döndürmek gerekiyor."

  Erdoğan, "Bugüne kadar 1.5 milyon civarında Afrikalı dostumuzun bu hastalığa yakalanmasından büyük üzüntü duyuyoruz" ifadelerini kullandı.

 20. Pınar Gültekin'in katil zanlısı Cemal Metin Avcı hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi

  Pınar Gültekin

  Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan sanık Cemal Metin Avcı hakkında iddianame hazırlandı.

  Gültekin'in cesedini varil içine koyup yaktıktan sonra üzerine beton döken Avcı hakkında 'canavarca hisle adam öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

  Avcı'nın kardeşi Mertcan Avcı hakkında da 'yardım ve yataklık' suçundan 5 yıl hapis cezası istendi.

  İddianame, Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.

  Pınar Gültekin’in avukatı Rezzan Epözdemir, Muğla Adliyesi önünde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

  Quote Message: Dosyayı aldığımız ilk günden itibaren bütün kamuoyu ve başsavcılık makamı, Cemal Metin Avcı üzerine yoğunlaşmıştı. O da zaten tutukluydu, nitelikli kasten adam öldürme suçundan. Bizler ısrarla, yazılı ve görsel basındaki demeçlerimizde, başsavcılık makamına sunduğumuz dilekçelerde soruşturmanın genişletilmesini istedik. Israrla bu cinayetin tek başına işlenemeyeceğini, cinayet işlenirken veya suç delilleri değiştirilirken, ceset yok edilirken mutlaka başkaca faaillerin olduğunu iddia etmiştik. Çünkü maktulenin boyu 1.83. Önce odunla yakılmaya çalışılmış, akabinde benzin temin edilmiş, benzin dökülmüş, sonrasında beton dökülmüş, bir varil içerisine cenin pozisyonunda konulmuş, sonrasında bir palet yardımıyla dereye atılmış. Şüphelinin telefonu da 3 parçaya ayrılmış ve değişik yerlere atılmış. Maktulenin en son sinyali burada çeksin diye Akyaka’da kırılıp, atılmış. Cinayetin son derece planlı olduğu apaçık ortada. from Av. Rezzan Epözdemir
  Av. Rezzan Epözdemir