Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Özet

 1. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un suikast sonucu öldürülmesini şiddetle lanetlediklerini söyledi.
 2. Rusya'yla ilişkilerin bozulmasına asla izin vermeyeceklerini vurgulayan Erdoğan, ”Sırtından vurmak alçakların, kalleşlerin işidir" dedi.
 3. Türkiye, Rusya ve İran dışişleri bakanları bugün Moskova'da bir araya geldi.
 4. Rusya, Karlov suikastı soruşturmasına katılmak üzere, Türkiye'ye 18 kişilik bir heyet gönderdi.
 5. Ankara’da Rusya Büyükelçiliğinin bulunduğu sokağa Andrey Karlov’un adı verilecek.

Canlı anlatım

time_stated_uk

Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesinin ardından yaşanan gelişmeleri aktardığımız canlı anlatımımızın sonuna geldik.

Büyükelçi için devlet töreni

Büyükelçi için Esenboğa'da devlet töreni

Ankara'da düzenlenen suikastta hayatını kaybeden Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un naaşı, Ankara Esenboğa Havalimanı'nda düzenlenen resmi törenin ardından Rusya'ya gönderildi. Törene büyükelçinin eşi Marina Karlov, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Başkaban Yardımcısı Tuğrul Türkeş ve yabancı ülkelerin Ankara'daki temsilcileri de katıldı.  

Ruslar suikaste Twitter'da nasıl tepki verdi?

Если Россия примет турецкую версию убийства посла РФ,а именно что его якобы убили люди Гюллена,мы признаем,что стали марионеткой Турции

"Eğer Rusya, büyükelçi cinayetinin Türkiye versiyonunu kabul ediyorsa, yani Gülen cemaati tarafından öldürüldüğünü, biz de Türkiye'nin kuklası olduğumuzu kabul edebiliriz" Eduard Limonov. yazar ve siyasetçi

Убийство нашего посла стало продолжением информац.войны пр. России. Истерия в СМИ создала для него условия. Так инфо-атаки ведут к терактам.

"Büyükelçi cinayeti, Rusya'ya karşı devam eden medya savaşının bir uzantısı. Medyadaki histeri buna uygun koşulları yarattı. Bu, bilgi saldırılarının nasıl terörizme yol açabileceğinin bir göstergesi" Alexei Pushkov, Kremlin yanlısı siyasetçi ve gazeteci

Они там реально рехнулись. Нагло, открыто убит ПОСОЛ СТРАНЫ, реакция: не поддаваться на провокации, ноту не посылат… twitter.com/i/web/status/8…

"Gerçekten çıldırdılar. Ülkenin büyükelçisi küstahça ve açıkça öldürülüyor, yanıt nota göndermek yerine provokasyona gelmeyeceğiz oluyor" Milliyetçi yayın kuruluşu Sputnik & Pogrom

Исламское Государство взяло на себя ответственность за высказывания политических украинцев по поводу убийства посла России в Турции.

"IŞİD, Ukraynalıların Türkiye'de Rus büyükelçinin öldürülmesiyle ilgili yaptıkları siyasi açıklamaların sorumluluğunu üstlendi" spacelordrock blogu

Ахахахаха))))) Мы украли у твоей страны Крым и развязали войну, а ты не хочешь соболезновать убийству посла??!… twitter.com/i/web/status/8…

"(Ukrayna tepkisine cevap olarak) "Biz Kırım'ı sizden çaldık ve savaş başlattık, siz bizim büyükelçimizin öldürülmesinden dolayı duyduğumuz acıya dahil olmuyor musunuz??!" Parodi hesap

Türkiye - Rusya ilişkilerinin zorlu bir yılı

Geçen yıl Kasım'da Rus uçağının düşürülmesi sonrası yaşananları özetledik.

Kasım 2015'te Türkiye - Suriye sınırında Türkiye'nin bir Rus savaş uçağını düşürmesinin ardından Türkiye ile Rusya ilişkileri önemli dönüm noktalarından geçti.

Son bir yılda yaşanan önemli anları derledik.

Rus heyet otopsiye girdi

Çağdaş Sanatlar Merkezi önünde Rus heyet
DHA

Andrey Karlov suikastını incelemek için Rusya’dan gelen 18 kişilik heyet, olayın gerçekleştiği Çağdaş Sanatlar Merkezi'ne incelemelerde bulundu.

Rus heyet burada, Cumhuriyet Savcısı ve Türk olay yeri inceleme ekibinden bilgi aldı.

Doğan Haber Ajansı, savcı, kriminal uzmanları, psikologlar ve olay yeri inceleme uzmanlarından oluşan ekibin, Keçiören Adli Tıp Kurumu'nda otopsiye girdiğini aktardı. 

AA: Saldırganın evinde Fethullah Gülen kitapları bulundu

Mevlüt Mert Altıntaş
AP

Anadolu Ajansı (AA), Andrey Karlov'u öldüren Mevlüt Mert Altıntaş'ın Ankara’daki evinde yapılan aramada, “Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve El Kaide'ye ilişkin” kitaplar bulunduğunu aktardı.

AA’nın haberinde, “Altıntaş'ın polis okuluna girişinde referans olarak gösterdiği iki üst düzey emniyet görevlisinin FETÖ soruşturmaları kapsamında meslekten ihraç edildikleri öğrenildi” ifadeleri yer aldı.

Karlov'un cenazesi Rusya'ya götürülüyor

Marina Karlov
Reuters

Ankara Esenboğa Havalimanı'nda düzenlenen törene suikastta hayatını kaybeden Andrey Karlov'un eşi Marina Karlov da katıldı.

Johnson: Terörle mücadelede Türkiye, Almanya ve Rusya'nın yanındayız

Johnson: Terörle mücadelede Türkiye, Rusya ve Almanya'nın yanındayız

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a düzenlenen saldırının "alçakça ve korkakça" olduğunu belirterek, Türkiye ve Rusya'nın yanında oldukları mesajını verdi. Johnson, Almanya'nın başkenti Berlin'de dün akşam gerçekleşen saldırıya karşı da dayanışma mesajı verdi.

Moskova'daki görüşme sonlandı: Türkiye, Rusya ve İran anlaştı

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Zarif, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu
AP
İran Dışişleri Bakanı Muhammed Zarif, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

Rusya, Türkiye ve İran'ın dışişleri bakanlarının Moskova'daki Suriye görüşmesi sonlandı.

Görüşmenin ardından bir açıklama yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Suriye’de kalıcı bir ateşkes sağlanması için çabalarımızı birlikte sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ise “Rusya, Türkiye ve İran Suriye’deki barış görüşmelerini tekrardan başlatma konusundaki deklarasyonu destekliyor” diye konuştu.

Lavrov, üç ülkenin Suriye hükümeti ve muhalefet arasında bir anlaşmanın sağlanmasına yardımcı olmak için hazır olduğunu söyledi.

Ankara'da Karlov için tören

Karlov cenaze
DHA

Suikast sonucu hayatını kaybeden Rus büyükelçi Andrey Karlov için Ankara'da cenaze töreni düzenleniyor. 

Karlov'un cenazesi, Rusya'ya götürülecek.

Karlov'un naaşı devlet töreniyle Moskova'ya uğurlanacak

İstanbul Rusya Başkonsolosluğu
AFP

Anadolu Ajansı (AA), öldürülen Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un naaşının Esenboğa Havalimanı'nda düzenlenecek devlet töreniyle Moskova'ya uğurlanacağını bildirdi.

Saat 16.30'da düzenlenecek törene, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın katılması bekleniyor.

Karlov'un ailesinin de katılacağı tören, saygı duruşuyla başlayacak.  

Kırgız Büyükelçisi saldırıyı anlattı: Koruma sanmıştık

Saldırı anı
AP
Saldırı sırasında olay yerinde olan Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçisi İbragim Junusov, silahını ateşlemeden önce arkalarında duran saldırganı koruma sandığını anlattı.

“Silahlı saldırgan ‘Allahu Ekber’ diye bağırarak herkese yere yatmalarını, başını kaldıranları öldüreceğini söyledi. Ateş etmeye başladığında binadan kaçmak istedik ama biri ayağımıza takıldı ve yere düştük. Saldırgandan üç metre uzaktaydık. Çok net bir şekilde onu görebiliyordum. Mermisi bittiğinde ve silahını doldurmaya çalıştığında binadan kaçtık. O sırada tekrar havaya ateş açtı. Bizden sonra kimsenin kaçma fırsatı olmadı.”

Son dakikaErdoğan: Rusya’yla ilişkilerin bozulmasına asla izin vermeyeceğiz

Karlov
AP

Rusya’yla ilişkilerimizin bozulmasına, zedelenmesine asla vermeyeceğiz. Terörün bizi kendi gündemine esir etmesine izin vermeyeceğiz. Şahsım ve milletim adına saldırıyı lanetliyorum. Suriye başta olmak üzere Rusya’yla giderek genişleyen işbirliği alanlarımızın bu saldırıdan etkilenmeyeceği konusunda sayın Putin’le anlayış birliği içindeyiz. Bir diplomat olarak takdir ettiğim bir arkadaştı. Bir hafta kadar önce Tataristan Cumhurbaşkanı’nı yanıma getirmişti ve birlikte bazı değerlendirmeler yapmıştık. Sıcak sempatik bir insandı. Topraklarımız içinde böyle bir saldırının meydan gelmiş olması bizi en az vatandaşlarımıza, güvenlik güçlerimize yönelik saldırılar kadar üzmüştür. Rusya’nın ülkemizdeki temsilcisi olan, bir yerde bize emanet olan elçiyi sırtından vurdu. Sırtından vurmak kalleşlerin adetidir, alçakların adetidir. Dün akşamki tabii bedelini anında ödedi. Bağlantıları inceleniyor, araştırılıyor. Zaten bağlantılar çıkmaya başladı "

Recep Tayyip ErdoğanCumhurbaşkanı

Binali Yıldırım: Belaların üstesinden geleceğiz

"Rusya Büyükelçisi Karlov'un öldürüldüğü alçak terör saldırısını yapanlar, Türkiye'nin Rusya ile ilişkilerini bozamayacaklar."

"Terör nereden gelirse gelsin, kim tarafından azmettirilirse azmettirilsin; ülkemiz, milletimiz ve hükümetimiz dayanışma içerisinde."

"Bu ve buna benzer belaların üstesinden geleceğiz. Terör bizi ayrıştıramaz,birliğimizi,kardeşliğimizi,dayanışmamızı daha da kuvvetlendirir."

'Karlov'a 11 el ateş açıldı'

Saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş
AFP

Türk basını, olay yerindeki kamera kayıtlarını inceleyen savcılık ve emniyet birimlerinin, saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş'ın 11 el ateş ettiğini tespit ettiğini yazdı. 

Adli Tıp Kurumu tutanağında Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un vücudunda 9 delik bulunduğu, bunlardan ikisinin giriş-çıkış olabileceği bildirildi.

Saldırıda NATO standartlarında, Canik marka silah kullanıldığı da raporda yer aldı. 

Hürriyet gazetesi saldırganın tabancasındaki şarjörle birlikte iki şarjör mermisi olduğunu yazdı.

Moskova'daki toplantı başladı

Moskova toplantısı
AP

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Rus ve İranlı mevkidaşlarıyla birlikte katıldığı Halep toplantısı başladı.

Toplantı öncesinde tüm dışişleri bakanları, Ankara'da öldürülen Rus büyükelçi Andrey Karlov'u anmıştı.

Moskova toplantısının gündemi Halep tahliyeleri ve Suriye.

İran’dan Türkiye’ye seyahat uyarısı: Zorunlu olmadıkça gitmeyin

İran'ın bugün kapatılan İstanbul Başkonsolosluğu önünde insanlar bekleyişteydi.
AFP
İran'ın bugün kapatılan İstanbul Başkonsolosluğu önünde insanlar bekleyişteydi.

Türkiye’deki temsilciliklerini geçici olarak kapatan İran, Türkiye’ye seyahat uyarısı yaptı. İran Dışişleri Bakanlığı’nın yaptığı yazılı açıklamada “Türkiye’nin içinde bulunduğu özel koşullar nedeniyle zorunlu olmadıkça, ikinci bir duyuruya kadar Türkiye’ye gitmemelerini kesin olarak tavsiye ediyoruz” ifadeleri yer aldı.

i gazetesi: Geçen yıl olsa savaş çıkabilirdi

Ankara'daki Rusya Büyükelçiliği önünde yoğun güvenlik önlemi alındı.
AFP
Ankara'daki Rusya Büyükelçiliği önünde yoğun güvenlik önlemleri alındı.

İngiltere’deki I gazetesi için bir analiz kaleme alan Kraliyet Birleşik Hizmetler Enstitüsü'nden Shashank Jodi suikastın geçen yıl bu zaman olması durumunda, sonucunun savaş olabileceğini yazdı:

“Katilin bir polis olması özellikle hassas bir nokta. Bir ülkenin yabancı diplomatları koruyamaması ciddi bir provokasyon… Ancak Erdoğan [...] Suriye politikasında daha fazla ödün vererek Rusya'yı yatıştıracak.

“Ankara Belediye Başkanı şimdiden, suikastın Gülen hareketinin işi olduğunu söyledi. Şimdi daha da saldırgan bir tutuklama kampanyası görebiliriz. Türkiye bir süredir daha baskıcı bir yöne doğru gidiyordu ve dünyada en çok gazeteci hapseden ülke haline geldi. Bu son yaşananlar bu eğilimi daha da yoğunlaştırabilir.”

Haberin tamamı için tıklayın

Guardian: Suikast Ankara ve Moskova’yı yakınlaştırır

Erdoğan ve Putin
AFP

İngiliz Guardian gazetesinin Dünya Haberleri Editörü Julian Borger, gazetenin internet sitesinde yer alan analizinde Karlov suikastının Türkiye ve Rusya’yı yakınlaştıracağını yazdı.

Karlov cinayeti ve 1.Dünya Savaşını tetikleyen Avusturya-Macaristan İmparatorluğu'nun veliahttı Arşidük Franz Ferdinand'ın öldürülmesiyle paralellikler kurulduğunu söyleyen Borger, buna karşın Türk ve Rus liderlerin ilişkilere gelebilecek zararı önlemek için hızla harekete geçtiğini belirtiyor.

Borger’in analizinde çok sayıda uzmanın suikastla ilgili görüşüne de yer veriliyor.

Haberin tamamını okumak için tıklayın

Kılıçdaroğlu: Neden canlı yakalamıyorsun?

Kılıçdaroğlu
AP

Dün akşam Rusya’nın büyükelçisi hain bir saldırıyla hayatını kaybetti. Yakışmıyor Türkiye’ye öldüren kişinin bir polis olması ayrıca üzerinde durmamız gereken bir noktadır. O kişinin canlı yakalanmayıp da öldürülmesi de ayrıca üzerinde durmamız gereken bir noktadır. Kimse yok. Neden canlı yakalamıyorsun? Sorun onu öldürenden çok azmettirenleri bulmamız gerekiyor. Şiddetle kınıyoruz ve hükümete sesleniyoruz: Bunun faillerini bulun ve yargı önüne çıkarın."

Kemal KılıçdaroğluCHP Genel Başkanı

Temsilcilikler önünde yoğun güvenlik önlemleri

İstanbul'daki Rusya Başkonsolosluğu
EPA
İstanbul'daki Rusya Başkonsolosluğu önündeki yoğun güvenlik önlemleri sürüyor.

Türkiye'deki ABD ve İran temsilciliklerinin bazıları Salı günü kapatılırken, ABD İstanbul Başkonsolosluğu ile İran İstanbul Başkonsolosluğu çevresinde geniş güvenlik önlemi alındı. 

Rusya'nın İstanbul'daki konsolosluk binasının önünde, zırhlı araçlar ve çevik kuvvet polisleri giriş çıkışları kontrol ediyor.

Rusya'nın İstanbul Başkonsolosluğu'ndaki bayrak yarıya indirildi.

Rus Dışişleri Bakanlığı Karlov için sanal taziye defteri açtı

Rusya Dışişleri Bakanlığı, suikast sonucu hayatını kaybeden Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov için Facebook üzerinden sanal bir taziye defteri açtı. Açılan taziye defteri mesajının altına yüzlerce yorum yazıldı.

View more on facebook

Kommersant gazetesi: Suikastın iki amacı olabilir

Rusya Büyükelçiliği önündeki çelenkler
Getty Images
Ankara'daki Rusya Büyükelçiliği'ne bırakılan çelenkler polis tarafından inceleniyor.

Rusya'daki etkili gazetelerden Kommersant, Andrey Karlov’un öldürülmesinin "iki amacı olabileceğini" yazdı:

"Bir yandan böylesi bir hareket, Suriye’deki çatışmada Sünni radikallerin baş düşmanı olan Beşar Esad’ı desteklediği için Moskova’yı cezalandırma amacı taşıyor olabilir. Diğer yandan, bu saldırının Türkiye’de gerçekleşmesi de bir tesadüf değil. Ankara ve Moskova arasındaki yakınlaşma, son dönemde Suriye’deki savaşın cephelerinde yaşanan değişimi belirlemişti.

"Ve Suriye ile Körfez ülkelerindeki Sünni radikaller (muhtemelen Türkiye’dekiler de) kesinlikle bu gelişmelerden hoşnutsuzdu."

Haberin tamamını okumak için tıklayın

Binali Yıldırım: Türkiye ile Rusya'nın arasını bozamayacaklar

Binali Yıldırım
AP

Başbakan Binali Yıldırım, Andrey Karlov suikastının ardından "Bu alçak saldırıyı yapanlar Türkiye'nin Rusya'yla arasını bozamayacaklar" dedi ve şöyle devam etti:

"Terör nereden gelirse gelsin, ülkemiz, milletimiz, hükümetimiz dayanışma içerisinde. Bu ve buna benzer belaların üstesinden geleceğiz. Terör bizi ayrıştıramaz ancak birliğimizi, kardeşliğimizi, dayanışmamızı daha da kuvvetlendirir."

Çankaya Belediyesi: Salona Karlov’un adını vereceğiz

Saldırının gerçekleştiği Çağdaş Sanatlar Merkezi
AFP
Saldırının gerçekleştiği Çağdaş Sanatlar Merkezi

Büyükelçi Andrey Karlov’un öldürüldüğü Çağdaş Sanatlar Merkezi’nin sahibi olan Çankaya Belediyesi, bir yazılı açıklama yayınlayarak Karlov’un adının öldürüldüğü salona verileceğini açıkladı.

Belediye, saldırganın mekana girişini ise şöyle açıkladı: “Saldırganın özel güvenlik görevlisi tarafından x-raydan geçmediği için uyarıldığı, bunun üzerine saldırganın resmi polis kimliğini göstererek içeri girdiği tespit edilmiştir. Çankaya Belediyesi, olayla ilgili olarak emniyet teşkilatına her türlü kolaylığı sağlamıştır. ÇSM'nin bütün kamera kayıtları emniyet yetkililerine teslim edilmiştir.”

Rus heyeti Ankara'da otopsiye katılıyor

Ankara'daki Rusya Büyükelçiliği'ne çiçekler ve çelenkler bırakılıyor.
AFP
Ankara'daki Rusya Büyükelçiliği'ne çiçekler ve çelenkler bırakılıyor.

Büyükelçi Andrey Karlov'un öldürülmesini soruşturmak için Rusya'dan gelen heyet Ankara'ya ulaştı.

Esenboğa Havalimanı'na inen uçakta, bir savcı, iki güvenlik ateşesi, Acil Durum Bakanlığı yetkilileri, adli tıp yetkilileri ve psikologlardan oluşan 18 kişi bulunuyor.

Heyet, Karlov'un otopsisine katılmak için Adli Tıp Kurumu'na geçti.

Lavrov: Bu trajedi bizi uluslararası terörizmle daha etkin mücadeleye itiyor

Mevlüt Çavuşoğlu ve Sergey Lavrov
AFP

Bu trajedi hepimizi uluslararası terörizmle daha etkili bir şekilde mücadele etmeye zorluyor. Bugünkü toplantılarda Suriye’deki durum, insani yardımın ulaştırılması ve siyasi çözüme ivme kazandırmasını sağlayacak anlaşmalara varılmasını umut ediyorum."

Sergey LavrovRusya Dışişleri Bakanı

Times: Yaranın iyileşmesi zaman alır

Putin ve Erdoğan
AFP

İngiliz Times gazetesi, suikastın Putin - Erdoğan ittifakında gerilime yol açacağını yazdı: "Tarih bize, suikastların kolayca savaşa dönüşebileceğini gösteriyor".

"Katilin bir polis olduğunun ortaya çıkmasının durumu daha da kötüleştirdiğini" söyleyen Times, "katilin radikalleşmesinin nasıl gözden kaçırıldığı konusunda sorular sorulacağını ve Türkiye ile daha geniş anlamda Ortadoğu'da bu tür soruların komplo teorilerini de beraberinde getireceğini" vurguluyor.

Analiz şöyle sona eriyor: "Türkiye'nin Rus jetini düşürmesinden bu yana sadece bir yıl geçti. İkisi de, Sünniler ve Şiiler arasındaki büyük savaşta karşıt tarafları desteklerken bu yaranın iyileşmesi zaman alır".

Haberin tamamını okumak için tıklayın

Karlov suikastında gözaltı sayısı 7'ye çıktı

Mevlüt Mert Altıntaş
AP

Andrey Karlov suikastına ilişkin soruşturma kapsamında, gözaltı sayısı 7'ye çıktı. Gözaltına alınanlar;

 • Saldırganın babası İsrafil Altıntaş
 • Annesi Hamidiye Altıntaş
 • Kız kardeşi Seher Altıntaş
 • Dayısı Hüseyin ve eşi Sevinç Furuncu 
 • Dayısı Hasan Furuncu
 • Ev arkadaşı (ismi açıklanmadı)

Karlov
BBC

Rus medyasında Karlov suikastı

Andrey Karlov
AP

Büyükelçi Andrey Karlov'un öldürülmesinin ardından Rus medyası suikasta geniş yer ayırdı. Devlet kanalı Rossiya 24 (Rusya 24), suikastı "tam bir sırtından bıçaklama" olarak tanımladı. Bir diğer devlet kanalı olan Perviy Kanal (Birinci Kanal), suikast için "soğukkanlı bir cinayet" yorumunu yaptı.

Haberin devamını okumak tıklayın

ABD ve İran temsilcilikleri kapandı

ABD Büyükelçiliği
Reuters

ABD ve İran'ın Türkiye'deki büyükelçilikleri, ülkedeki bazı temsilciliklerinin Salı günü kapalı olacağını açıkladı.

ABD Büyükelçiliği'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, Ankara'daki büyükelçilik ile İstanbul ve Adana'daki konsoloslukların işlem yapmayacağı, vize başvurusu randevularının ise ileri tarihlere alınacağı belirtildi.

US Embassy in Ankara and Consulates Istanbul and Adana closed for normal operations today. Visa appointments will be rescheduled.

İran'ın Ankara Büyükelçiliği de internet sitesinden yazılı bir açıklama yaparak, İstanbul, Erzurum ve Trabzon'daki başkonsoloslukların Salı günü kapalı olacağını duyurdu. Ancak açıklamada temsilciliklerin neden kapalı olacağı belirtilmedi. 

Haberin devamını okumak için tıklayın.

Mevlüt Çavuşoğlu Moskova'da

Lavrov ve Çavuşoğlu
AP

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesinden bir gün sonra Moskova'da Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile görüştü. 

Rusya Dışişleri Bakanlığı'nda Büyükelçi Karlov için ayrılan anı köşesine Lavrov ile birlikte çiçek bırakan Çavuşoğlu, "Bu hain terör saldırısının arkasında kimler var bunu da açığa çıkarmak zorundayız” dedi. 

Gün boyu gelişmeleri canlı anlatım sayfamızda aktaracağız.