Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Canlı anlatım

time_stated_uk

 1. Post update

  Böylece bugünkü canlı anlatım sayfamızın sonuna geldik. Hoşçakalın.

 2. Hakan Atilla davasında jüri üyeleri 3. kez toplandı

  Hakan Atilla, Reza Zerrab

  İran'a ambargoyu delmekle suçlanan Eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla hakkında kararı verecek jüri üyeleri bugünkü toplantılarına başladı. Jüri bugün de bir karara varamazsa, karar Noel tatili nedeniyle 3 Ocak'a 2018'e kalacak.

 3. Düzce İl Jandarma Komutanı Kıd. Albay Yılmaz Özdemir gözaltında

  Kıdemli Albay Yılmaz Özdemir

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen "FETÖ/PDY" soruşturması kapsamında gözaltına alınanlar arasında Düzce İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yılmaz Özdemir'in de bulunduğu belirtildi.

  "FETÖ" nün Jandarma Genel Komutanlığı'ndaki yapılanmasına yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında 12'si muvazzaf 16 asker için gözaltı kararı verilmişti.

  Hürriyet'in haberine soruşturma kapsamında Kıdemli Albay Yılmaz Özdemir de gözaltına alınarak Ankara'ya götürüldü.

 4. HDP'li Paylan'ın suikast iddiasıyla ilgili soruşturma başlatıldı

  Garo Paylan

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Milletvekili Garo Paylan’ın Avrupa’daki Türk kökenli vatandaşlara yönelik suikast iddialarına ilişkin soruşturma başlattı. Paylan, tanık olarak dinlenilmek üzere Başsavcılığa davet edildi.

  HDP Milletvekili Paylan, 20 Aralık’ta TBMM’de yaptığı basın açıklamasında, Avrupa’daki Türkiye kökenli bazı kişilere suikast yapılacağı iddialarında bulunmuştu.

 5. Kılıçdaroğlu: Erdoğan yüreği varsa karşıma çıksın

  Kemal Kılıçdaroğlu

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda kendisi hakkında söylediklerine yanıt verdi.

  Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a "Yüreği varsa, cesareti varsa, adamsa karşıma çıksın. Karşıma çıksın hesaplaşalım. Hiçbir endişemiz yok. Biz cam gibi insanız. Dürüst ve namuslu insanlarız biz." diyerek seslendi.

  Kudüs kararı: Herkese teşekkür ediyorum

  Kemal Kılıçdaroğlu, BM'nin Kudüs kararına ilişkin "Çok önemli bir karar. Bu karar Trump'ın pimini çekip Ortadoğu'nun kalbine koyduğu bombanın patlamamasını sağladı. Kudüs'ün bir kişinin iradesiyle başkent olmayacağını belirleyen bir karar. Bu kararın çıkmasını sağlayan herkese yürekten teşekkür ediyorum." diye konuştu.

 6. HDP: Yüce divan iktidarın divanı haline geldi

  Selahattin Demirtas

  HDP, partinin Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Anayasa Mahkemesi başvurusunun reddedilmesi kararını " iç hukukun en üst yargı organında tükendiğinin açık göstergesidir" yorumunu yaptı.

  Partinin yazılı açıklamasında "kararın, kuvvetler ayrılığının en üst düzeyde de kuvvetler birliğine dönüştüğünün açıkça ilanı olduğu" savunuldu ve "Yüce divan iktidarın divanı haline gelmiştir. Yargı bağımsız ve tarafsızdır deme imkanı hiç kimse için kalmamıştır." denildi.

 7. Fatih Terim Galatasaray'a imza attı

  Fatih Terim

  Galatasaray'da 4. Fatih Terim dönemi resmen başladı. Hürriyet'in haberine göre Terim, kendisini 1,5 yıllığına Galatasaray'ın Teknik direktörü yapan imzayı attı. Sözleşmenin detaylarının Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bildirileceği belirtiliyor.

 8. OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu ilk kararlarını verdi

  OHAL inceleme Komisyonu dosyaları

  Olağanüstü Hal(OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu, Kanun Hükmünde Kararnamelerle meslekten ihraçedilenlere ilişkin ilk kararlarını verdi.

  Anadolu Ajansı'nın haberine göre , meslekten ihraç edilenler, bursu kesilen öğrenciler, rütbeleri alınan emekli güvenlik personeli, kapatılan kurum ile kuruluşlara ilişkin başvurulara bakmak üzere kurulan ve 22 Mayıs'ta göreve başlayan komisyona bugüne dek 103 bin 276 başvuru yapıldı.

  Komisyon, incelemelerini bitirdiği çok sayıda başvuru dosyasıyla ilgili karar sürecine geçti.

  Komisyonun, meslekten ihraçlarla ilgili başvurulara ilişkin hükümleri arasında kabul ve ret kararları yer aldı.

  Meslekten ihraç edilen ve başvurusu kabul edilenlerle ilgili kararlar, Devlet Personel Başkanlığına bildirildi.

  Başvurusu kabul edilenler eski statülerine ve unvanlarına uygun kadro ve pozisyonlara 15 gün içinde atanabilecek.

 9. Zabıta memurunu döven müdür görevden uzaklaştırıldı

  Mevlüt Uysal'ın Twitter mesajları

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, zabıta memurunu döven Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali'nin görevden uzaklaştırıldığını açıkladı.

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, olaydan büyük üzüntü duyduğunu, şiddet görüntülerinin üzücü ve insanlık adına utanç verici olduğunu belirtti.

  Mevlüt Uysal, Tayfun Karali hakkında soruşturma başladıldığını da duyurdu.

 10. Erdoğan: BM Genel Kurulu onurlu bir davranış gösterdi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Genel Merkezi'nde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, BM Genel Kurulu'nun dünkü oylamada "onurlu bir davranış göstererek Kudüs kararını kabul ettiğini" söyledi.

  "Kudüs meselesi bölgemizdeki sıkıntılı olan durumu çok daha çıkılmaz hale getirdi diyen Erdoğan, "Amerika'nın gösterdiği tavır insanların vicdanında derin yaralar açtı. Demokrasi iradelerin satın alındığı bir anlayış, bir sistem ve bir rejim değildir. Hiç bir ülkenin pervasızca tehdit etmeye hakkı yoktur. " diye konuştu.

  "ABD'nin attığı adımın meşru görülmediğinin BM kararıyla ortaya çıktığını belirten Erdoğan ABD'ye "başını iki elinin arasına alıp, bu durumu değerlendirme" çağrısında bulundu.

 11. Jandarma'da "FETÖ" operasyonu: 16 muvazzaf subay gözaltında

  Jandarma Genel Komutanlığı

  ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "FETÖ/PYD"nin Jandarma Genel Komutanlığı'na yönelik mahrem yapılanmasına ilişkin yapılan soruşturma kapsamında Ankara merkezli 9 ilde eşzamanlı operasyon ile 7'si albay ve 9'u yarbay olmak üzere 16 muvazzaf subay gözaltına alındı.

 12. Post update

  Merhaba, Türkiye'de günün öne çıkan gelişmeleri aktardığımız canlı anlatım sayfamıza hoşgeldiniz.