Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Canlı anlatım

time_stated_uk

 1. Post update

  Türkiye'de gün boyu yaşanan sıcak gelişmeleri aktardığımız canlı anlatım sayfamızın sonuna geldik.

  Yarın yeniden görüşmek dileğiyle, hoşçakalın.

 2. 15 Temmuz davaları: FSM Köprüsü'nü kapatan 15 sanık hakkında müebbet hapis istemi

  FSM

  15 Temmuz darbe girişimi sırasında Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü'nün kapatılmasına ilişkin davada, 15 sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

  Darbe girişimine yönelik davalarda 'anayasal düzeni bozmaya teşebbüs', 'Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs' ve 'TBMM'yi ortadan kaldırmaya teşebbüs' en önemli suçlamalar arasında yer alıyor.

  15 Temmuz: Kritik noktalarda neler yaşandı?

 3. DTK Eş Başkanı Leyla Güven tutuklandı

  Leyla Güven

  Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Leyla Güven tutuklandı.

  Leyla Güven, Diyarbakır'da Zeytin Dalı Harekâtı konusundaki sosyal medya paylaşımları ve televizyon yayınlarındaki açıklamaları nedeniyle gözaltına alınan onlarca kişiden biri.

  Güven, PKK çizgisindeki Sterk TV'de yaptığı açıklamalarla "halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmekle" suçlanıyor.

 4. Deniz Naki: Tarafıma tarihin en büyük cezasını vermiş olması bile federasyonun ne kadar siyasi ve tarafgir olduğunun göstergesidir

  Deniz Naki

  Amedspor'un eski futbolcusu Deniz Naki, Türkiye Futbol Federasyonu'nun hakkında verdiği futboldan men kararıyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.

  "Tarafıma tarihin en büyük cezasını vermiş olması bile federasyonun ne kadar siyasi, ön yargılı ve tarafgir olduğunun göstergesidir" diyen futbolcunun açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

  Quote Message: Sur, Nusaybin, Silvan, Cizre, Silopi, Şırnak katliam ve savaşlarına da duyarsız kalmadım. Yanı başımda insanlar ölürken ben sessiz kalamazdım. Barış isteyen bir insan olarak Afrin’de yaşanan savaşa duyarsız kalamazdım. Çünkü insanlar ölüyor. Bu ölümlerin, savaşın durması ve halk duyarlılığı için bir çağrı yaptım. Bu benim insani ve hukuki hakkımdır. Lakin Türkiye’nin yandaş basını bunu yine farklı yerlere çekti ve medyada linç kampanyası ile beni hedef haline getirdi. Bu karalama, çamur medyasında bir gelenek haline gelmiştir."
  Quote Message: Unutulmamalıdır ki, insanlar sporcu, doktor, öğretmen, sanatçı, yönetici, emekçi, dindar/ateist, sağcı/solcu, muhafazakar/liberal vb. olmadan önce insandırlar ve insanlığın değer yargılarına sahip çıkma sorumluluğuna sahiptirler."

  Deniz Naki'nin Türkiye'de futbol hayatını bitiren karar

 5. İnsan hakları savunucusu Prof. Dr. İştar Gözaydın'a beraat

  İstar Gözaydın

  20 Aralık 2016'da "silahlı terör örgütü üyesi olduğu" iddiasıyla gözaltına alınan akademisyen ve insan hakları savunucusu Prof. Dr. İştar Gözaydın beraat etti.

  Gözaydın “Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY)" yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınmıştı.

  15 Temmuz darbe girişimi sonrası Gediz Üniversitesi'ndeki görevinden açığa alınan akademisyen, 3 ay tutuklu kaldıktan sonra 30 Mart 2017’de tahliye edilmişti.

  Helsinki Yurttaşlar Derneği’nin kurucularından Gözaydın, Türkiye’nin dış politikasında dinin rolü, dinsel ayırımcılık ve hukuk-siyaset ilişkileri gibi alanlardaki çalışmalarıyla tanınıyor.

  Gediz Üniversitesi operasyonu: Akademisyenlerin de bulunduğu 14 kişi gözaltında

 6. CHP Sözcüsü Tezcan: Meşru bir harekatı savaş edebiyatına dönüştürürseniz, kirletirsiniz

  Bülent Tezcan

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, hükümet yetkililerine Zeytin Dalı Harekatı'yla ilgili beyanlarında "savaş edebiyatı" yaptıkları eleştirisini yöneltti.

  Quote Message: Haklı, meşru, gerekli bir harekatı savaş edebiyatına dönüştürürseniz, kirletirsiniz. Sizin çirkin siyaset diliniz, ordumuzun haysiyetli durumuna ne yazık ki gölge düşürmektedir."
  Quote Message: Madem bu işi bu kadar kavga ve çatışma üslubuyla, bütün toplumu militarize edecek bir şekilde yürütmeyi hedefliyorsunuz, niye barışı ifade eden bir isim koydunuz bu harekata? O zaman çıkın 'huruç harekatı' deyin."
 7. Sultanahmet saldırısı: 3 sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası

  Sultanahmet saldırısı

  12 Ocak 2016'da İstanbul-Sultanahmet'te 12 kişinin öldüğü canlı bomba saldırısıyla ilgili davada, 3 sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

  Sultanahmet saldırısının tanıkları anlattı

 8. Dünya Tabipler Birliği: Savaşın yol açacağı insani sonuçlar konusunda hükümetleri uyarmak açık politikamızın parçası

  WMA logo

  Dünya Tabipler Birliği (WMA) Türk Tabipleri Birliği (TTB) yöneticilerinin gözaltına alınmasını kınadı.

  Quote Message: Doktorların ve ulusal tabip kuruluşlarının savaşın ve silahlı çatışmaların yol açacağı insani sonuçlar konusunda hükümetleri uyarma görevi WMA’nın açık politikasının bir parçasıdır.
  Quote Message: Türkiye’nin 2003 yılında onaylamış bulunduğu Uluslararası Sivil ve Siyasal Haklar Sözleşmesi’nin 19’uncu maddesinde öngörülen ifade özgürlüğüne yönelik bu saldırıları şiddetle kınıyoruz." from Dünya Tabipler Birliği Başkanı Dr. Yoshitake Yokokura
  Dünya Tabipler Birliği Başkanı Dr. Yoshitake Yokokura

  Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi üyesi doktorlar gözaltına alındı

  Financial Times: Doktorların gözaltına alınması Avrupa'da Türkiye'ye yönelik kaygıları artıracak

 9. Başbakan Yıldırım: İşgal mantığıyla hareket etmediğimizi tüm dünya biliyor

  Binali Yıldırım ve Hariri

  Başbakan Binali Yıldırım, Lübnan Başbakanı Saad Hariri ile düzenlediği ortak basın toplantısında konuştu.

  Yıldırım, Zeytin Dalı Harekâtı'nın "Suriye'nin kuzeyinde bir işgale dönüşmemesi gerektiğini" söyleyen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a şöyle yanıt verdi:

  Quote Message: Macron'un düşüncesi sakat. Türkiye'nin katiyen bir işgal mantığı içinde hareket etmediğini bütün dünya biliyor, bilmelidir. Fırat Kalkanı'na (Harekatı) bakarsak bunu görürüz."
  View more on twitter
 10. AA: Erdoğan ve Putin telefonda görüştü

  Gündem Soçi Zirvesi ve Afrin Harekatı

  Erdoğan ve Putin

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bir telefon görüşmesi yaparak Soçi'de gerçekleşen Ulusal Diyalog Kongresi ve Zeytin Dalı Harekatı'nı konuştu.

  AA'nın haberine göre iki lider, "Ulusal Diyalog Kongresi'nde yaşanan sorunlara rağmen, neticenin önemli bir kazanım olduğuna" dikkat çekti.

 11. 1990'da silahlı saldırıda öldürülen #MuammerAksoy anılıyor

  Atatürkçü Düşünce Derneği'nin Kurucu Genel Başkanı, Anayasa Hukuku Profesörü Muammer Aksoy, ölümünün 28'inci yılında anılıyor.

  Aksoy, 31 Ocak 1990'da Ankara'daki evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetmişti.

  #MuammerAksoy etiketi Twitter'da TT listesinin başını çekiyor.

  Uğur Mumcu Suikastı: O tuğla 25 yıldır neden halâ çekilmiyor?

  View more on twitter
  View more on twitter
 12. 'Büyükada Davası'nın 3'üncü duruşması görülüyor

  Af Örgütü
  Image caption: Af Örgütü'nün uluslararası heyeti de duruşmayı takip ediyor.

  Uluslararası Af Örgütü Türkiye Direktörü İdil Eser ve Yönetim Kurulu Başkanı Taner Kılıç dahil 11 insan hakları savunucusunun yargılandığı 'Büyükada Davası'nın 3'üncü duruşması görülüyor.

  17 Ekim'de Büyükada'da bir insan hakları çalıştayına katılan hak savunucuları 25 Ekim'deki ilk duruşmada tahliye edilmişti.

  22 Kasım'da görülen ikinci duruşmadaysa, Taner Kılıç'ın tutukluluğunun devamına karar verilmişti.

  Af Örgütü, savcının mütalaasında #TanerKılıç'ın tutukluluğunun devamını istediğini aktardı.

  Kılıç'ın avukatı ise mahkemenin adli kontrol uygulayabileceğini de belirterek, müvekillinin tahliyesini talep etti.

  View more on twitter
  View more on twitter
 13. Başbakan Yardımcısı Bozdağ: Tüm KHK'larla ihraç edilenlerin net sayısı 107 bin 174

  Bekir Bozdağ

  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler'in (KHK) tümüyle ihraç edilen kişi sayısının "net 107 bin 174" olduğunu açıkladı.

  "FETÖ'nün mağdur ettiği vatandaşlarımızdan mağduriyeti devam eden kimse yoktur" diye konuşan Bekir Bozdağ'ın açıklaması şöyle:

  Quote Message: Bütün Kanun Hükmünde Kararnamelerle ihraç edilen kişi sayısı 110 bin 778, işe iade edilen kişi sayısı da 3 bin 604."
  Quote Message: Cezaevlerinde ByLock'a yönlendirilerek, ByLock'cu gözüken tutuklu kişi yoktur. Örgütün haberleşme aygıtı ByLock kullananlardan cezaevlerinde tutuklu olan, kontrol altında olan, yargılaması devam edenler var."
 14. TSK: 712 terörist etkisiz hale getirildi, 22 hedef imha edildi

  Afrin'de TSK

  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK),Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin yeni bir açıklama yaptı:

  Quote Message: Harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 712 olmuştur."
  Quote Message: Hava Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen hava harekatı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 22 hedef imha edilmiştir."
 15. AA: Reyhanlı'ya roketli saldırıda 17 yaşındaki genç kız hayatını kaybetti

  Reyhanlı

  Türkiye'de yaşanan sıcak gelişmeleri aktardığımız canlı anlatım sayfamıza hoşgeldiniz.

  Afrin'e Zeytin Dalı Harekatı 12'inci gününde.

  Anadolu Ajansı (AA), Hatay'ın Reyhanlı ilçesine sınırın Suriye tarafından roket atıldığını, yaralanan iki kişiden 17 yaşındaki Fatma Avlar'ın kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiğini bildirdi.

  View more on twitter