Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Canlı anlatım

Yazan Özge Özdemir

time_stated_uk

 1. Canlı anlatım sayfamızın sonuna geldik.

  Gün boyunca yaşanan gelişmeleri canlı sayfamızda aktardık.

  Yarın tekrar görüşmek üzere!

 2. Van'da elektrik direğinde mahsur kalan kediyi itfaiye kurtardı

  Van'ın Gürpınar ilçesinde, tırmandığı elektrik direğinde mahsur kalan kedi, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan 10 metre yüksekliğindeki elektrik direğinin tepesinde mahsur kalan kediyi görenler, durumu itfaiyeye bildirdi.

  Çağrı üzerine olay yerine gelen Gürpınar Belediyesi itfaiye ekipleri, yangın söndürme aracının merdiveniyle ulaştıkları kediyi alıp direkten indirdi.

  Görevliler bir süre besledikleri kediyi daha sonra sokağa bıraktı.

  Kedi
  İtfaiye
 3. Son dakikaHollanda'da parlamento 'Ermeni Soykırımı'nı ele alan yasa tasarısını kabul etti

  Hollanda'da iktidar ortağı partilerden Hıristiyan Birliği (CU) tarafından hazırlanan ve parlamento çoğunluğunca desteklenen "Ermeni soykırımının tanınması" önerisi, bugün parlamento gündemine geldi.

  Tasarı parlamento tarafından tanındı.

  Hollanda hükümeti, parlamento tarafından kabul edilse bile 1915'de Anadolu'da Ermenilere yönelik katliamları "soykırım" olarak tanımayacağını açıklamıştı.

 4. Antalya'da sürücünün vurup kaçtığı vaşak yol kenarında bulundu

  Antalya'nın Akseki ilçesinde, yol kenarında araç çarpması sonucu hayatını kaybettiği belirlenen bir vaşak bulundu. Antalya-Konya yolunun Üzümdere Yaban Hayatı Koruma Sahası'nda öğle saatlerinde yol kenarında hareketsiz duran bir vaşak görüldü.

  Araç çarpması sonucu öldüğü tahmin edilen, yaklaşık 1,5 metre uzunluktaki ve 35-40 kilo ağırlığındaki vaşak, doğa koruma ekipleri tarafından götürüldü.

  Vaşak
 5. CHP'li Karaca: 300 koyun projesi, zengini zenginleştirecek, köylüye bir gram faydası olmayacak

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba tarafından açıklanan 300 koyun projesini eleştirerek, "300 koyun yerine şartsız 30'ar koyun verilsin" dedi.

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, köyüne geri dönen çiftçi ailelere 300 damızlık koyun, koyunlara bakanlara ise asgari ücret üzerinden maaş verileceğini söylemişti.

  Devlet 300 damızlık koyunu ailelere köydeki arazi tapusuna ipotek koyarak teslim edecek.

  Quote Message: 300 koyun meselesini biraz açmak istiyorum. Şartları var. Diyor ki köylü vatandaşımıza vereceğiz ama bunu barındıracak bir barınak yapacak, 300 koyunun karnını doyuracağı, ekim, dikim yapacağı tapuları gösterecek. Bu şartları kim taşır? O zaman Fakıbaba’nın müjdesi, yine zengin olanı zenginleştirecek ama köylüye bir gram faydası olmayacak. Köylüler üzerinden yandaşlarına ülkenin kaynaklarını yeniden peşkeş çekecekleri bir projedir.
  CHP
 6. İzmit'te zam alan lastik işçileri meşalelerle kutlama yaptı

  Lastik-İş Sendikası ile işveren arasındaki toplu iş sözleşmesinde anlaşmaya varılması İzmit'te lastik işçileri tarafından kutlandı.

  Meşaleler yakan işçiler, Sendika Genel Başkanı Abdullah Karacan'ı omuzlarda taşıdı.

  Karacan, destek hizmetlerinde çalışan işçilere yıllık yüzde 25, kadrolu çalışan işçilere ise yaklaşık yüzde 12 oranında zam yapıldığını belirtti.

  İzmit işçiler
  İşçiler
 7. Ataşehir'de 'bomba' ihbarı üzerine boşaltılan binada dinamit şeklinde saat bulundu

  DHA'nın haberine göre Ataşehir'de "bomba" ihbarı üzerine boşaltılan binada yapılan incelemede dinamit lokumu şeklinde saat bulundu.Binaya gelen bomba imha ekipleri kapısı açık dairede yaptıkları inceleme dinamit lokumu şeklinde saat buldu. Polisler evde yaptıkları aramada pompalı tüfek de buldu.

  Acilen hastaneye giden ev sahibinin daire kapısını açık unutması sonucu karşı dairede oturan komşusunun saati gördüğü ve bomba sanarak ihbarda bulunduğu öğrenildi. Polisin emniyet şeridini kaldırmasının ardından bina sakinleri dairelerine döndü.

  Saat
 8. Adana'da Halkevleri üyelerine polis müdahalesi: 14 gözaltı

  Halkevleri Eş Genel Başkanı Dilşat Aktaş'ın da aralarında olduğu 11 kişinin evlerine düzenlenen operasyonla gözaltına alınmasını protesto etmek isteyen kişilere polis müdahale etti.

  DHA'nın haberine göre Adana'da kent merkezindeki İnönü Parkı'nda toplanan Halkevleri üyesi yaklaşık 40 kişi, 'Halkevleri Memlekettir. Memleketi Susturamazsınız' yazan pankart açarak basın açıklaması yapmak istedi.

  Park çevresinde geniş güvenlik önlemi alan polisin müdahale etmesiyle 14 kişi gözaltına alındı.

  Gözaltına alınanlar Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

  Halkevleri
  Gözaltı
 9. Yurt içinde döviz tasarrufu geçen hafta 3 milyar dolar arttı, yeni rekor kırıldı

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) açıkladığı verilere göre 16 Şubat işlem günü ile biten geçtiğimiz hafta içinde yurt içi yerleşiklerin döviz mevduatı 3 milyar dolar artarak 170,4 milyar dolara yükseldi.

  Böylelikle döviz mevduatlarında tarihin en yüksek seviyesi kaydedildi.

  Önceki haftalarda döviz kurunun yükselişiyle daha çok satış yaşanmıştı. Ancak geçen hafta doların düşünün fırsat bilen tasarruf sahiplerinin döviz aldığı görüldü.

  Dolar
 10. Halkevleri gözaltılarına protesto

  Halkevleri, Halkevleri Eş Genel Başkanı Dilşat Aktaş'ın da aralarında olduğu 11 kişinin gözaltına alınmasını Ankara'da bulunan Halkevleri Genel Merkezi binası önünde protesto etti.

  Quote Message: Bizleri arıyorsanız bizler, uyuşturucuya karşı mücadelede mahallemizin sokaklarında, parklarındayız. Bizleri arıyorsanız Cerattepe’de direnişteyiz. Bizleri arıyorsanız İstanbul’da kent savunmasındayız. Bizleri arıyorsanız, tacizin, tecavüzün karşısındayız. Bizleri arıyorsanız biz memleketiz. Baskılarınız, tutuklamalarınız, gözaltılarınız, darbeleriniz bizi engelleyemez. Çünkü Halkevleri halktır, halkı susturamazsınız. from Halkevleri
  Halkevleri
  Protesto
  View more on twitter
  View more on twitter
  View more on twitter
  View more on twitter
 11. Diyarbakır'dan Afrin'e Polis Özel Harekat Timleri gönderildi

  Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görev yapan Polis Özel Harekat Timleri (PÖH) Afrine'de devam eden Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'e gönderildi.

  Polisler için uğurlama töreni düzenlendi.

  Konuşmaların ardından Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve protokol, özel harekat polislerine Kuran ve bayrak hediye etti. Törende kurban kesildi ve polisler dua ile Afrin'e gönderildi.

  Dün de Diyarbakır'dan bir grup Jandarma Özel Harekat (JÖH) timleri ve güvenlik korucuları Afrin'e gönderilmişti.

  Afrin
  Afrin
 12. Bozdağ: Kanun teklifinin en önemli sonuçlarından bir tanesi ittifaka katılan partilerin baraj sorununu aşma kolaylığı

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Anadolu Ajansı Editör Masası'nda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

  Bozdağ, 'Cumhur İttifakı' ile ile ilgili dün TBMM'ye sunulan kanun teklifini yorumladı.

  Quote Message: Bunun en önemli sonuçlarından bir tanesi ittifaka katılan partilerin baraj sorununu aşma konusundaki kolaylıktır. Çünkü bu durumda baraj iki partinin aldığı oy toplamı üzerinden hesap edilecek ve iki parti yüzde 10'dan fazla oy almışlarsa, barajı geçmiş sayılacak. Partilerden birinin az, diğerinin çok oy alması sonucu değiştirmeyecektir. Bu açıdan son derece önemli bir düzenleme.
  Quote Message: Böyle bir fotoğrafta bizim, HDP ile CHP'nin ittifak içinde olacağını söylememiz kadar doğal bir şey yok. Resmen ittifak yaparlar mı? Yaparlarsa dürüst, ahlaki olur. Ama yapmazlarsa da biz biliyoruz ki HDP'liler, CHP'liler seçimde birlikte hareket edecekler. FETÖ, onlarla beraber hareket edecek. O yüzden ittifak resmiyete geçirmeden de yapılabilir.
  Bozdağ
 13. Tombi adlı kedi İzmir'de öğrencilerin arasına geri döndü

  İzmir'in Bayraklı ilçesindeki Ticaret Borsası İlkokulu'nda, üçüncü sınıf öğrencilerinin baktığı Tombi isimli kedi, bir velinin çocuklarda sağlık problemi çıkabileceği endişesi üzerine uzaklaştırılmıştı.

  Ancak Tombi, basında çıkan haberlerin üzerine okula yeniden getirildi.

  Doğan Haber Ajansı'na göre sabah okula gelen öğrenciler, her gün olduğu gibi kendilerini okul bahçesinde bekleyen ve sınıfa kadar eşlik eden Tombi'yi görünce büyük mutluluk yaşadı.

  Quote Message: Çok mutluyuz. Tombi sınıftayken kimse koşmuyor, düşmüyor. Eskiden çok koşardık ve bazen derslerde konuşmalar olurdu. Şimdi o, uyanmasın, diye dersleri sessizlik içinde işliyoruz ve daha çok anlıyoruz. from Öğrenci Simge Nur Aytekin
  Öğrenci Simge Nur Aytekin
  Quote Message: Mektuplar yazdık, resimler çizdik ve sonunda aramıza döndü. Çok mutluyuz. Tombi çok akıllı bir kedi, hiçbirimizi unutmamış. from Öğrenci Tuana Tuntaş
  Öğrenci Tuana Tuntaş
  Tombi
  Tombi
  Tombi
 14. Albayrak: Dünyanın en büyük off-shore rüzgar projesini hazırlıyoruz

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Anadolu Ajansı'nın haberine göre 1. Türkiye Enerji ve Maden Forumu'nda bir konuşma yaptı.

  Albayrak
  Quote Message: Borda, dünyada yetkin kurumlarda çalışan uzmanlarla bir ekip kurduk, bazı önemli tesisleri açıklayacağız.
  Quote Message: Rüzgarda dünyanın en büyük off-shore (deniz) projesini hazırlıyoruz. İhalesini bu yıl düşünüyoruz. Güneş ve rüzgarda 1000'er megavatlık yeni ihaleler için çalışmalara başladık. Güneş YEKA'sına pil depolama düzenlemesini ekleyerek, bu yaz bitmeden iki ihaleyi de planlıyoruz.
 15. Çavuşoğlu: PKK ve YPG’yi korumak için gelmek isteyenlere izin vermeyiz

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cezayirli mevkidaşı ile düzenlediği basın toplantısında Afrin operasyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

  Quote Message: Suriye’nin sınır ve toprak bütünlüğü konusunu sıklıkla dile getirdik. Katıldığımız her toplantıda buna vurgu yaptık. Soçi Zirvesi'nde de diğer toplantılarda da. Soçi Zirvesi’ni bu sefer Türkiye’de düzenleyeceğiz. Kimsenin bu konuda Türkiye bakımından endişesinin olmaması lazım. YPG ve PKK asıl Suriye’nin topraklarını bölmek için burada varlar.
  Quote Message: Rejime yakın güçler geldi mi gelmedi mi çok haber çıkıyor. Terör örgütüyle mücadele eden kimseye karşı değiliz, terör hepimizin ortak düşmanı. Ancak PKK ve YPG’yi korumak için gelmek isteyenlere izin vermeyiz. Konvoy olarak gelmek isteyenler oldu, gereği yapıldı. Bizim için hangi ülke olursa olsun, terör örgütlerine destek vermeye çalışanlar eşittir PKK, YPG’dir.
  Çavuşoğlu
 16. Beşiktaş - Fenerbahçe derbisini Cüneyt Çakır yönetecek

  Spor Toto Süper Lig'in 23. haftasında bu Pazar oynanacak Beşiktaş-Fenerbahçe derbisini hakem Cüneyt Çakır yönetecek.

  Maç
 17. TSK: Zeytin Dalı Harekâtı'nda 1829 terörist etkisiz hale getirildi

  TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri) Zeytin Dalı Harekâtı ile ilgili açıklamada bulundu.

  Quote Message: “Zeytin Dalı Harekâtı” kapsamında, Kara ve Hava operasyonları sonucunda 49 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1829 olmuştur. Hava harekâtı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir.
  Afrin
 18. Günaydın!

  Türkiye'de bugün gerçekleşen sıcak başlıkları aktaracağımız canlı sayfamıza hoşgeldiniz.