Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Canlı anlatım

time_stated_uk

 1. Dr. Ayşe Aypay: Eşim Volkan Bayar'ın iftiraları yüzünden işinden oldu

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde 4 kişinin öldürüldüğü saldırıyla ilgili konuşan öğretim görevlisi Prof. Dr. Ayşe Aypay, saldırgan Bayar'la ilgili şikayet dilekçelerinin dikkate alınmadığını ve Bayar'ın iftiraları nedeniyle eşinin de işinden olduğunu söyledi.

  Video content

  Video caption: Ayşe Aypay: Saldırgan başkalarına iftira atan bir FETÖ'cüydü
 2. Vali Şahin: Yangın kısmen kontrol altına alındı

  İstanbul Valisi Vasip Şahin, Gaziosmanpaşa'da Taksim İlkyardım Hastanesi önünde yaptığı açıklamada yangının kısmen kontrol altına alındığını söyledi.

  Vali Şahin'in açıklaması şöyle:

  "Ciddi bir ölü noktasında bir üzücü haber yok. İnşallah sonuna kadar da olmaz. Arkadaşlarımız şu anda bütün katlara ulaştı ve müdahalesini yapıyor. Bir taraftan da duman tahliyesi yapılıyor. İçeriye duman dolmuş bir taraftan da duman tahliyesi yapılıyor. İçerde arkadaşların verdiği bilgiye göre içeride bir yangın yok. Yangın dış yüzey ve çatıda."

  Taksim İlkyardım
 3. Taksim İlkyardım Hastanesi'ndeki yangının görüntüleri

  Video content

  Video caption: Taksim İlk Yardım Yangın
 4. Son dakikaİtfaiye: Yangın kontrol altında, ölü ya da yaralı yok

  yangın

  İstanbul İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan, Gaziosmanpaşa'daki Taksim İlkyardım Hastanesi'ndeki yangının kontrol altına alındığını ve olayda ölü ya da yaralı olmadığını söyledi.

  Karahan, yaralıların da hastaneden tahliye edildiğini kaydetti.

 5. Taksim İlkyardım Hastanesi'nde 'patlama sesleri'

  Yanan Taksim İlkyardım Hastanesi'nden patlama sesleri geldiği bildiriliyor. Alevler binanın bir cephesini sardı.

  yangın
 6. Son dakikaGaziosmanpaşa'daki Taksim İlkyardım Hastanesi'nde yangın çıktı

  Taksim

  Gaziosmanpaşa'daki Taksim İlkyardım Hastanesi'nde yangın çıktı. Hastanenin çatısından alevler yükseldiği görüldü.

  Yangına müdahale için hastaneye çok sayıda itfaiye ekibi gönderildi.

  Binadan patlama sesleri geldiği bildiriliyor.

 7. Dekan: Saldırganın akli dengesi yerinde değildi

  Eğitim Fakültesi Dekanı Cemil Yücel Twitter hesabından saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Yücel, saldırganın akli dengesinin yerinde olmadığını söyledi.

  Cemil Yücel
  Quote Message: Arkadaşlar ben iyiyim saldırgan Volkan Bayar isimli araştırma görevlisi. Akli dengesi yerinde değil, pek çok kişiyi şikayet eden bir insan. Önce benim odama geliyor, beni bulamayınca diğer odalara giriyor. 4 arkadaşımızın görev başında şehit düştüğünü öğrendik. Okula henüz ulaşamadım, bir program için dışarıdaydım. Ancak korkulan bir insandı." from Cemil Yücel
  Cemil Yücel
  View more on twitter
 8. Ayşe Aypay: Saldırgan başkalarına iftira atan bir FETÖ'cüydü

  ayşe aypay

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde öğretim görevlisi Prof Dr. Ayşe Aypay, saldırıdan kıl payı kurtulduğunu, zanlıyla ilgili bir buçuk yıldır şikayetçi olduklarını söyledi.

  Aypay, "Saldırgan başkalarına iftira atan bir FETÖ'cüydü. Vatan hainini korudular. Rektörlük hakkında, YÖK hakkında suç duyurusunda bulunuyorum. İşlem yapmadılar. Volkan Bayar denilen gerçek anlamda vatan hainini korudular" dedi.

  Aypay'ın sözleri şöyle:

  "Benim eşim Volkan B.'nin iftiraları yüzünden işinden atıldı. 5,5 ay hapis yattı. Kim ödeyecek? Bir sürü arkadaşım mağdur oldu. Bütün bunlara rağmen rektörlük korudu. Sonuna kadar korudu rektörlük Volkan'ı. Volkan B. denilen gerçek anlamda vatan haini , tescilli FETÖ'cü olduğu her ifadesinde ortada olan birşeyi kimse görmek istemedi. Defalarca Volkan B.'nin yalan söylediğini söyledik. Mahkeme beraat ettirdi. Volkan'ı korudular."

 9. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'ne saldırı: Olay yerinden fotoğraflar

  Eskişehir
  Eskişehir
  Eskişehir
 10. Son dakikaEskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde saldırı: Dört öğretim görevlisi öldü

  Olay yeri

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nin Meşelik Kampüsü'ndeki Fakültesi'nde, bir araştırma görevlisinin silahlı saldırısı sonucu dört öğretim görevlisi öldü.

  Olayda, Dekan Yardımcısı Mikail Yalçın, Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu, araştırma görevlisi Yasir Armağan ile öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Serdar Çağlak'ı öldüğü belirtildi.

  Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak olay yerinde yaptığı açıklamada "Volkan Bayar adında bir araştırma görevlisi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı, iki araştırma görevlisi ve fakülte sekreteri olmak üzere dört kişiyi silahla öldürdü. Başsavcılığımız üç savcı görevlendirdi ve olayın araştırması yapılıyor. Araştırma yapıldıktan sonra olay aydınlandıkça geniş açıklama yapılacaktır." dedi.

  Vali zanlının üniversitede hala görevli olduğunu da aktardı.

  Rektör Prof. Dr. Gönen olayı "Volkan ismindeki bir araştırma görevlimiz, dekan beyin odasına giriyor. Dekan bey orada tesadüfen yokmuş. Fatih Bey varmış, onu vurmuş. Daha sonra dekan yardımcımız ve üst katta 2 araştırma görevlimizi de vurmuş. Daha sonra elinde tabanca ile binayı terk ettikten sonra güvenlikçilerimiz takip ekmişler. Biraz ileride polis derdest etmiş. Durum bundan ibaret. Şu anda şimdilik 4 ölümüz var." sözleriyle anlattı.

  "FETÖ" üyeliği suçlamaları

  CNN Türk'ün canlı yayınına katılan Rektör Gönen zanlı Volkan Bayar'ın "YÖK kanununun 35. maddesi kapsamında Tokat'tan doktora yapmak üzere gönderilen bir personel" olduğunu söyledi.

  Rektör Gönen, zanlının bir başka öğretim görevlisine de silahını doğrulttuğunu, ancak silahının tutukluk yaptığını anlattı.

  Gönen zanlının akademik personele sözlü saldırılarda bulunduğu ve "FETÖ üyesi olmakla suçladığı" için soruşturma altında olduğunu da anlattı.

  Gönen "Biraz da problemli bir kişiydi Volkan Bayar. Psikolojik bir yükleme neticesinde personelimizi vurmuş diye düşünüyorum. Fakültesinde diğerlerine karşı sözlü saldırıda bulunan bir yapıya sahip." dedi.

 11. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 500 bin liralık tazminat davası

  Erdoğan ve Kılıçdaroglu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında partisinin 3 Nisan'daki TBMM Grup toplantısında yaptığı açıklamalar nedeniyle 500 bin liralık tazminat davası açtı.

  Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın tarafından Ankara Asliye Hukuk Mahkemesine verilen 15 sayfalık dava dilekçesinde, Kılıçdaroğlu'nun, partisinin 3 Nisan 2018'deki TBMM Grup Toplantısı'ndaki konuşmasında, Erdoğan'ın kişilik haklarını ihlal eden ve saldırı kastıyla ağır hakaretler içeren ifadeler kullandığı belirtildi.

  Kılıçdaroğlu konuşmada Erdoğan için "Bu ülkenin kadınları özgürlük istiyor, bağımsız Türkiye istiyor. Bu ülkenin kadınları Fesli Kadir’leri istemiyor. Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal edip bu adamı ziyaret edenler, önünde el pençe duracaksın. Sen vatan hainisin" demişti.

 12. Zaman gazetesi yazarları Bulaç, Türköne, Alpay'a müebbet istemi

  zaman

  Zaman gazetesinin eski yazarları Ali Bulaç, Mümtazer Türköne, İbrahim Karayeğen ve Şahin Alpay hakkında 'anayasayı ihlal' suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezası, 'örgüt üyeliği' suçundan ise 7,5 yıldan 15'er yıla kadar hapis cezası istendi.

  "Fethullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) yayın organı olduğu gerekçesiyle kapatılan Zaman gazetesi eski yönetici ve yazarlarından hakkında dava açılanlardan 17's, tutuklu 31 sanık yargılanıyor. Savcının esas hakkındaki mütalaasını açıkladığı duruşma, İstasnbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısına inşa edilen binada görüldü.

  İddianamade "FETÖ yapılanmasının strateji gereği 2013 yılına kadar devlete ve hükümete karşı gizli ve derinden bir mücadele yürüttüğü, 2013'ten sonra ise açıktan saldırıya geçtiği, basın ve ifade özgürlüğü sınırları aşılarak devlet sırlarının ifşa edildiği, algı oluşturarak meşru hükümetleri çalışamaz hale getirmeyi hedeflediği" iddiaları var.

 13. İbrahim Kalın'dan Mehmet Şimşek'in istifa iddiasına ilişkin açıklama

  ibrahim kalın

  Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in istifa ettiği iddialarıyla ilgili "Şu anda bir iddia. Bize gelen bir şey yok bununla ilgili" dedi.

  Ekonomiyle ilgili gelişmeler hakkında da konuşan Kalın, "Zaman zaman ekonomi koordinasyonunda görüş ayrılıkları olduğu yönünde spekülasyonlar çıktığı oluyor. Bunların gerçeği yansıtmadığını ifade etmek istiyorum" diye konuştu.

  Kalın, 'ekonomimizde son dönemde çok önemli gelişmeler yaşandığını' söyledi ve ekonomiye ilişkin gelişmeler hakkında şunları söyledi:

  Quote Message: 7.4 büyüme oranı Türk ekonomisinin bünyesinin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Etrafımızda yaşanan savaşlara, dalgalanmalara baktığımız zaman bu ekonomik başarının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ifade etmemiz gerekiyor"
  Quote Message: Mart ayı ihracatı da 15.6 milyar dolarlık değerle rekor seviyeye ulaşmıştır. Bu trendin 2018'de de devam edeceğini bekliyoruz. Turizm alanında da bir artışın olduğunu bekliyoruz. 2018 yılı içinde turizm sektöründe bu canlanmanın devam etmesini bekliyoruz. Enflasyon ile mücadele de devam ediyor."
 14. Dolar / TL kuru tüm zamanların rekorunu kırdı: 4.04

  Dolar

  Dolar, günlük yüzde 0.98 artışla 4.0437 lira ile tarihi rekorunu kırdı. Euro da günlük 0.97 artışla 4.9637'ye çıkıp bir önceki rekoruna yaklaşmış oldu.

  Uzmanlar, ABD ile Çin arasındaki gerilim, jeopolitik gelişmeler, enflasyon ve cari açıkta bozulma gibi gelişmelerle Dolar kritik 4 seviyesini aştı.

 15. Bekir Bozdağ: MİT 18 ülkeden 80 FETÖ'cüyü getirdi

  bekir bozdağ

  Başbakan Yardımcısı ve hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) Türkiye dışında yürüttüğü operasyonlarla ilgili "MİT 18 ülkeden 80 FETÖ'cüyü getirdi" dedi.

  Bozdağ'ın katıldığı bir programda yaptığı konuşmasının ilgili kısmı şöyle:

  "MİT istihbarat toplama görevi var. MİT'e biz yurt dışında operasyonel faaliyet yürütme yetkisi verdik. Milli İstihbarat Teşkilatımız 18 ülkeden 80 FETÖ'cüyü getirdi." "FETÖ bitmedi, FETÖ ile mücadele bitmedi. FETÖ yapısı, çalışma usulleri nedeniyle tespiti oldukça zor bir terör örgütü. Üyelerinin tespiti çok zor. Kripto bir yapı var. Kendisini her kılığa sokabiliyor. O yüzden bunların tespiti kripto yapının çözülmesi o kadar kolay değil."

  MİT'in geçen hafta Kosova'da yürüttüğü operasyonda Gülen yapılanmasıyla bağlantılı olduğu iddia edilen 6 Türk gözaltına alınmıştı. Kosova Başbakanı operasyonla ilgili kendisine bilgi verilmediğini belitip İstihbarat Şefi ve İçileri Bakanı'nı görevden almıştı.

 16. Türkiye'den ABD'ye: Ek gümrük vergilerinden bizi muaf tutun

  grafik

  Türkiye, ABD'nin çelik ve alüminyum ürünlerine getireceği ek gümrük vergilerinden muaf tutulma talebinde bulundu.

  Reuters'ın bir Türk yetkiliye dayandırdığı haberine göre Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross'a mektup yazıp ABD'nin yeni ek gümrük vergisi getireceği ülkeler arasında Türkiye'nin bulunmamasını talep etti.

  ABD Başkanı Donald Trump geçen ay bazı ülkelere, çelikte yüzde 25, alüminyumda yüzde 19 ek gümrük vergisi getirileceğini duyurmuştu. Türkiye, ABD'ye en fazla çelik ihraç eden ülkeler arasında.

  Çelik
 17. Beşiktaş Belediyesi'nde operasyon

  Beşiktaş

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü siber suçlarla mücadele ekiplerinin, Beşiktaş Belediye binasında arama yapıp dijital verileri incelediği bildirildi. Belediye yetkilileri, “İçeride çok sayıda polis var. Şu anda bilgisayarları inceliyorlar. Bazı odalarda da aramalar yapıyorlar. Soruşturma kapsamında yapıldığı bilgisini verdiler” dedi.

  Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve yardımcısı Rifat Örnek, İçişleri Bakanlığı tarafından görevlerinden uzaklaştırılmıştı.

  Beşiktaş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mürvet Günday ile Zabıta Müdürü Selçuk Bartınlı da soruşturma kapsamında 17 Ocak'ta açığa alınmıştı.

  Hazinedar'ın özel kalem müdürlüğünü ve dış ilişkiler müdürlüğünü yapan kız kardeşi Pelin Hazinedar Başlangıç da görevden uzaklaştırılmıştı.

 18. Cumhurbaşkanı'ndan Merkez Bankası'na: Karar alıyoruz uygulamıyorlar

  türk lirası

  Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında Merkez Bankası'nı eleştirdi. Habere göre Erdoğan şunları söyledi: "Yurtdışına gitmeden önce faizlere ilgili bir toplantı yaptık. Düşürülmesinden bahsettik. Sonra ben yurtdışındayken, Merkez Bankası faiz artırdı. Bağımsızmış... İyi de onların aldığı kararın bedelini biz ödüyoruz. Bir de tek adamlık derler, bu nasıl tek adamlıksa, karar alıyoruz uygulamıyorlar. Benim arkamdan iş çevirdiler."