Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Canlı anlatım

Yazan Özge Özdemir

time_stated_uk

 1. Canlı anlatım sayfamızın sonuna geldik.

  Bugünkü gelişmeleri aktardığımız canlı sayfamızın sonuna geldik.

  Yarın görüşmek üzere, hoşçakalın!

 2. Ankara'da dolu yağışı yolları kapadı

  Ankara'da sağanak ve dolu yağışı yolların kapanmasına yol açtı.

  Akay Altgeçidi yine sularla dolarken, Dikmen'de yolu kaplayan dolu yığınının kalınlığı yer yer 50 santimetreye ulaştı.

  Yaklaşık 8 dakika süren dolu yağışı nedeniyle Genelkurmay Kavşağı ile önceki yağışta araçta mahsur kalanların belediye ekiplerince kurtarıldığı Akay Altgeçidi yine sularla doldu.

  Dolu
 3. Şair Edip Cansever'in ölüm yıldönümü anılıyor

  Türkiye edebiyatının en önemli şairlerinden Edip Cansever'in 32'nci ölüm yıldönümü sosyal medyada anılıyor.

  View more on twitter
  View more on twitter
  View more on twitter
  View more on twitter
  View more on twitter
 4. Cumhurbaşkanı Erdoğan Manisa'da: İnce sen siyasette daha çok çıraksın

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Manisa'daki mitingde konuşuyor.

  Erdoğan, İnce'nin kimi iddialarına miting sırasında yanıt verdi.

  CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "Erdoğan partiyi kurmadan önce icazet almak için Pensilvanya’ya gitti mi? Ben kiminle gittiğini biliyorum. Cumhurbaşkanı olmadan açıklayamam, o kişiye zarar veremem" demişti.

  Quote Message: Sana buradan bir nasihatte bulunayım, sen siyasette daha çok çok çıraksın. Siyaset dürüstlük ister. Senin genel başkanın yalancı, ama sen de hemen erkenden başladın yalana. Benim Pensilvanya’ya giderek Ak Partimizi kurduğumuzu söylersen bunu ispat etmen gerekir. Madem ki böyle bir iddiada bulunuyorsun, bunu ispat etmen gerekir, edemezsen namertsin. Senin başkanın da sen kendin de siz hangi partiyi kurdunuz ya? from Cumhurbaşkanı Erdoğan
  Cumhurbaşkanı Erdoğan
  Erdoğan
 5. Atatürkçü Düşünce Derneği'ne 27 Mayıs paylaşımı yüzünden soruşturma açıldı

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Atatürkçü Düşünce Derneği'ne (ADD ) ait olduğu iddia edilen Twitter hesabından 27 Mayıs 1960 darbesini övücü nitelikli paylaşıma ilişkin olarak, TCK’nın 215. maddesinde düzenlenen, 'suç ve suçluyu övme suçu'ndan dolayı resen soruşturma başlattı.

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu tweetin "milletin iradesine ve kendisine hakaret olduğunu" vurgulayarak Bakanlık olarak suç duyurusunda bulunacaklarını ve soruşturma başlatacaklarını söyledi.

  Bahsi geçen tweet şu şekilde:

  View more on twitter
 6. Gözaltına alınan sendika.org editörü serbest bırakıldı

  Sendika.Org editörü Ali Ergin Demirhan, Sendika.Org’daki “Diktatörlüğü durdurabiliriz” başlıklı haber ve sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle gözaltına alındı.

  Demirhan, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

  View more on twitter
 7. İnce, mitinginde korumaların sahneden ittiği vatandaşı arayıp özür diledi

  CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, dün İzmir'de düzenlenen mitingde sahneye çıktığı için korumaların müdahale ettiği ve sahneden ittiği vatandaşı telefonla arayarak özür diledi.

  İnce, "Benim yanımda çalışanların da sorumluluğu bana aittir, ben onlar adına özür diliyorum" dedi.

  Telefon konuşmasını CHP milletvekili Eren Erdem paylaştı.

  View more on twitter
 8. İzmir'de 200 pazarcıya biber gazı ve copla müdahale edildi, çok sayıda kişi gözaltına alındı

  İzmir'in Bayraklı ilçesinde sokaklara kurulan Özkanlar Pazar Yeri'nin kapatılmasıyla kendilerine yeni bir yer bulunmasını isteyen pazarcılara çevik kuvvet polisleri ve bekçiler biber gazı ve copla müdahale etti, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

  Bayraklı ilçesinde yıllardır kurulan Özkanlar Pazar Yeri, bölgede oturan bazı vatandaşların kaldırılması için açtığı davayı kazanmaları ve Danıştay 8'inci Dairesi'nin kararı onamasıyla 5 ay önce kaldırıldı.

  Kendilerine yeni yer tahsis edilmesini isteyen pazar esnafı, o günden bu yana defalarca eylem yapıp yürüyüş düzenledi.

  En son olarak kendilerine tahsis edilen pazar yerinin okul yapılmak için tahsis edildiğini öğrenen pazarcılar bu durumu protesto etmek için Bayraklı Belediyesi'ne yürümek istedi.

  Bu gelişme üzerine, bugün sabah saatlerinde Bayraklı Sevgi Yolu'nda toplanan ve "Verilen sözler hani nerede?", "Özkanlar bizimdir, bizim kalacak", "Hak, hukuk, adalet" sloganları atan yaklaşık 200 pazarcıya müdahale edildi.

  Pazarcılar
  Bayraklı
  İzmir pazar
 9. Pitbul cinsi köpeklere klasik müzikle terapi

  Video content

  Video caption: Pitbul köpeklere klasik müzikle terapi

  Manisa Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi'nde çeşitli suçlara karışmış Pitbull cinsi köpeklere müzik terapisi uygulanıyor.

  Kafeslerindeki köpeklere cep telefonunu hoparlöre bağlayarak, kimi zaman da sadece cep telefonu eşliğinde Mozart dinlettiğini anlatan Pitbull köpeklerden sorumlu personel Oktay Yılmaz, "Klasik müzik dinleterek onlara kendimizin daha yakın dost olduğumuzu göstermeye çalışıyoruz. Onlar da bunun farkına varıyorlar. Bize yaklaşmaya başladılar. Böylece uysallaştılar. Dostluğumuz pekişti. Günde en az 3 veya 4 saat belli zamanlarda müzik dinletiyoruz" açıklamasında bulunuyor.

 10. İnce Balıkesir'de: O zaman sen o dış mihrakların ortağısın

  CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Balıkesir'deki mitingde konuşuyor.

  Quote Message: Bir yabancı güç varmış, gizli bir el, bu dış mihrak bizi dolarla terbiye ediyormuş. Bunu bir açayım, böyle bir dış mihrak varsa ben senin yanında olacağım. Dolar üzerinden köprü geçişi anlaşması yapacaksın, hem de dolar arttığında bana oyun oynuyorlar diyeceksin. O zaman sen o dış mihrakların ortağısın. Köprüden geçmeden, hastanede yatmadan para ödüyoruz."
  Quote Message: Yabancı bir güç varmış. Ak Parti'ye oy verenlere sesleniyorum, kafayı beraber çalıştıralım. Yabancı bir güç varmış, bize diz çöktürmek istiyormuş. Türkiye'nin 450 milyar dolar borcu var, kime bu borç? Londra, Singapur, Dubai, para babalarına. 320 milyar dolarını Erdoğan borçlandı. Borç para aldığım şirket beni iflas ettirirse bir kazancı olur mu? Enayi mi adam beni iflas ettirsin, Türkiye'den alacağı var. Ey aziz milletim, seni kandırıyorlar."
  Quote Message: Wikipedia'yı hemen açacağım, Passolig'i kaldıracağım. Erdoğan stada girdiğinde eleştirmesinler diye Passolig var."
  İnce
 11. HÜDA PAR cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'ı destekleme kararı aldı

  Anadolu Ajansı'nın haberine göre Hür Dava Partisi (HÜDA PAR), cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararı aldı.

  Logo
 12. Akşener Afyonkarahisar'da: İş bulana kadar bütün gençlerimize vatandaşlık maaşı bağlayacağız

  İYİ Parti'nin cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener Afyonkarahisar'da bir miting düzenliyor.

  Akşener
  Quote Message: Siyasetçinin mutlaka bilmesi gereken şey vatandaşının cebinde ne var, ne yer ne içer. Bakan çocukları trilyonlarla oynayacak, kumarhanelerden çıkmayacak, vatan çocuklarının cebinde para olmayacak, olmaz böyle şey."
  Quote Message: Bir genci işsiz bırakmak o devletin ayıbıdır, iş bulmak da o devletin görevidir. Kız erkek ayırmadan, iş bulana kadar bütün gençlerimize vatandaşlık maaşı bağlayacağız."
  Quote Message: Türkiye'de her şeyin üretildiği bir toprak yapısı var. Gıda mühendislerini çiftçiyle buluşturmayan bir akıldan bahsediyoruz. Öğrenciyle öğretmeni buluşturmayan bir yönetim anlayışından bahsediyoruz."
  Quote Message: Şeker fabrikalarını sattılar, bu arkadaş ABD’ye Osmanlı tokadı atıyordu. Tillerson geldi ne konuşuldu meçhul. Sonrasında şeker fabrikaları satıldı. Şeker fabrikasını satın alan yandaşlar, sakın ola ki o fabrikalara elinizi uzatmayın, seçilir seçilmez iptal edeceğim. Kuleli ve Işıklı askeri liselerini direkt açacağım.
 13. YSK Başkanı Güven: Taşınmasına karar verdiğimiz sandıklardaki seçmen sayısı 144 bin

  YSK Başkanı Sadi Güven, Anadolu Ajansı'nda yer alan açıklamalarında taşınacak sandıklara ilişkin bilgi verdi.

  Quote Message: Güvenlik gerekçesiyle taşınmasına karar verdiğimiz sandıklardaki seçmen sayısı 144 bin. Sandıkların taşınma talebi ilk kez gelmiyor, taşıma da ilk kez olmuyor. Güvenlik önemli ama hür iradeyle sandığa gidilmesi de çok önemli."
  Quote Message: Biz seçmen sayısına, mesafe durumunu da göz önüne alarak Kurul'da titiz bir değerlendirmeyle karar verdik."
 14. Demirtaş: Lise sona kadar zorunlu eğitim olacak, 4+4+4 sistemini kaldıracağız

  HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Twitter'dan cumhurbaşkanı seçilmesi halinde eğitim sisteminde yapmayı planladıklarına dair vaatlerini paylaştı.

  View more on twitter
  View more on twitter
  View more on twitter
 15. Merkez Bankası'nın sadeleşme adımı sonrası Dolar/TL kuru 4,56 seviyesine kadar indi

  Merkez Bankası'nın açıkladığı sadeleşme adımının ardından Dolar/TL kuru 4,56 seviyesine kadar indi.

  Böylece Türk Lirası'nın dolar karşısındaki günlük kazancı yüzde 3'ü aştı.

  Kur
 16. Merkez Bankası'nın son sadeleşme adımını ekonomistler nasıl yorumladı?

  View more on twitter
  View more on twitter
  View more on twitter
  View more on twitter
  View more on twitter
  View more on twitter
  View more on twitter
  View more on twitter
 17. Son dakikaMerkez Bankası'ndan sadeleşme adımı geldi

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'ndan (TCMB) sinyali verilen sadeleşme adımı geldi.

  TCMB'den'den şu açıklama yapıldı:

  "Para politikası operasyonel çerçevesine ilişkin sadeleşme sürecinin tamamlanmasına karar verilmiştir.

  Bu doğrultuda;

  • Bir hafta vadeli repo ihale faiz oranı Merkez Bankası politika faizi olacaktır. Bu oran, mevcut fonlama faizine (% 16,50) eşitlenecektir.

  • Merkez Bankası gecelik vadede borçlanma ve borç verme oranları bir hafta vadeli repo ihale faiz oranına kıyasla -/+ 150 baz puanlık bir marj ile belirlenecektir.

  Yeni operasyonel çerçevenin uygulanmasına 1 Haziran 2018 tarihinde başlanacaktır."

  TCMB
 18. Bozdağ: Bunlar daha gelmeden medyanın sesini kısmaya çalışıyorlar

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Yozgat'ta Akdağmadeni Belediyesini ziyareti esnasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

  Gündeme ilişkin sorulara yanıt veren Bozdağ, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi Gülen'in iadesi ve TRT ile ilgili dile getirdiği sözler yüzünden eleştirdi.

  Quote Message: Sayın İnce efelenerek, kabadayılık yaparak kendine bir yer edinmeye çalışıyor. Bu yanlıştır, TRT'yi hedef gösteriyor. Bundan güç alanlar TRT aracına saldırdılar. Bu söylemlerden etkilenen kendini bilmezler daha büyük olaylara imza atabilirler. Herkes daha dikkatli olmalı. TRT olunca diğer medya kuruluşları sustu. Başka bir medya kuruluşuna saldırı olsa yeri göğü inletirler. Bunlar daha gelmeden medyanın sesini kısmaya çalışıyorlar. Böyle kışkırtmalarla milletin evlatlarına suç işletmesinler."
  Quote Message: Sayın İnce'nin (Gülen'in iadesi ile ilgili) sözleri gerçekleri yansıtmıyor. Açıklıkla ifade etmek lazım, evrakları ABD ile Türkiye arasındaki ikili anlaşmaya uygun şekilde gönderdik. Anlaşmaya tek tek riayet edilmiştir, tek bir yanlış yoktur. Aramızdaki anlaşmaya göreye gönderiyoruz, Adalet Bakanlığı bu konuda uzmandır. Muharrem Bey de, yanındakiler de bunu bilmezler. Hayatlarında bir tane iade dosyası görmemişlerdir."
  Bozdağ
 19. Dolar, Türk lirası karşısında düşüşe geçti: Günlük kayıp yüzde 2'yi geçti

  Amerikan Doları, yeni haftaya Türk Lirası karşısında düşüş yaşayarak başladı.

  Dolar/TL kuru, haftaya yüzde 4,70 seviyesinin altında başladı.

  Dolar, Pazartesi günü içinde Türk lirası karşısında yüzde 2 değer kaybederek 4,61'in altına düştü.

  TSİ 10:45'te kur 4,65 seviyesinde seyrediyor.

  Türk lirasının değer kazanmasında Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya'nın Pazar günü düzenlenen iftar yemeğinde sadeleşme mesajı vermesi büyük rol oynadı.

  Toplantıda para politikasında sadeleşme ve mali disiplin konusunda kararlı mesajlar verilmesi öne çıktı.

  Aynı zaman gelişen ülke piyasalarına yönelik baskının azalması da Türk lirasının değerlenmesinde rol oynadı.

  Türk Lirası, haftanın ilk işlem gününde dolar karşısında en fazla yükselen gelişen piyasa parası oldu.

  Dolar/TL