Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Canlı anlatım

time_stated_uk

 1. Hürriyet: MHP af yasası hazırlığında

  Hürriyet gazetesinin Umut Erdem imzalı haberinde MHP'nin af yasa teklifi ile ilgili çalışmalara başladığı belirtildi.

  MHP’nin, yeni yasama döneminde, Ekim ayı gibi Meclis’e sunmak üzere çalıştığı teklifin, “devlete karşı işlenen suçlar dışındaki suçlara erteleme veya şartlı salıverme şeklinde getirileceği” aktarıldı.

  Habere göre MHP’nin teklifinde “banka borçularına” yönelik af da gelecek.

  Böylece iflastan ötürü borçlarını ödeyemediği için cezaevinde bulunan kişiler, “ticari suçlular” da af kapsamında olacak.

  Haberin kalanı şöyle:

  Quote Message: Edinilen bilgiye göre, Türk Ceza Yasası’nda (TCK) da yer bulan “tasarlayarak, canavarca hisle veya eziyet çektirerek bir kişinin ölümüne sebebiyet vermek”, “üstsoy veya altsoydan birine, eş veya kardeşe karşı, çocuğa ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı, gebe olduğu bilinen kadına karşı, kan gütme ve töre saikiyle adam öldürmeye teşebbüs” suçları kapsam dışı olacak.
  Quote Message: Yine FETÖ, PKK, YPG, DHKP-C gibi terör örgütlerine üye olanlar, üye olmakla birlikte cürüm işleyenler, çocukları cinsel yönden istismar eden, çocukları kaçırıp, kasten öldüren, kadınlara yönelik şiddet uygulayan ve ölüme sebebiyet veren kişiler de “af kapsamı” dışında tutulacak.
  Quote Message: Bununla birlikte “uyuşturucu veya uyarıcı maddeleri ruhsatsız veya ruhsata aykırı olarak imal, ithal veya ihraç eden kişiler, uyuşturucu veya uyarıcı maddeleri ruhsatsız veya ruhsata aykırı olarak ülke içinde satan, satışa arz eden, başkalarına veren, sevk eden, nakleden, depolayan, satın alan, kabul eden, bulunduran kişiler” de MHP’nin teklifine göre, aftan yararlanamayacak.
  MHP
 2. Karamollaoğlu: Kültür ve geleneklerimizle bağdaşmayan karikatür ve ifadeleri tasvip etmemiz mümkün değil

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun sosyal medyadan paylaştığı karikatür ile ilgili bir açıklama yaptı.

  Quote Message: Bugünkü basın toplantımızda, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün akşam paylaştığı tweet ve ardından yaşanan gelişmeler ile ilgili sorulan bir soru üzerine ortaya koyduğumuz yaklaşımımızı açıklama ihtiyacı doğmuştur."
  Quote Message: Saadet Partisi olarak, şiddete bulaşmadığı sürece düşünce ve ifade hürriyetinin en geniş manada kullanılabilmesi gerektiği inancındayız. Bu özgürlüğün kullanımında en önemli kıstaslardan diğeri ise eleştirinin hakaret içermemesidir. Demokrasilerde eleştiri en doğal haktır. Lakin eleştiri, hakaret boyutuna ulaşırsa bu en azından siyasi nezakete ve uzlaşma kültürüne zarar verir. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden kişiler hakkında kültür ve geleneklerimizle bağdaşmayan karikatür ve ifadeleri tasvip etmemiz de mümkün değildir.
  Karamollaoğlu
 3. 6. Filo eylemlerinin 50'nci yıldönümü: "Amerikan emperyalizminin egemen olma çabasına karşı bir eylemdi"

  18 Temmuz 1968'de İstanbul'un Dolmabahçe rıhtımına yanaşan ABD'ye ait 6. Filo'nun askerleri, Deniz Gezmiş'in başında bulunduğu gençlerin düzenlediği eylemler neticesinde geri kaçmak zorunda kalmıştı.

  O dönem İstanbul Teknik Üniversitesi’nde öğrenci olan Gökalp Eren, Ferit İlsever ve Gülsen Tuncer 50 yıl sonra Amerikan askerlerini denize döktükleri Dolmabahçe’de buluştu.

  6. FİLO
  EYLEM
  Quote Message: O dönemin bütün sol, anti-emperyalist Türk gençliği, ABD 6. Filosunun Vietnam Savaşı’ndaki 7. Filo’nun kardeşi ve suç ortağı olduğunu bilerek bu mücadelenin içinde yer aldı. 6. Filo'ya duyulan öfke aynı zamanda Vietnam’daki 7.Filo'ya olan öfkeydi. Amerikan emperyalizmin dünyaya egemen olma çabasına karşı bir eylemdi." from Gökalp Eren
  Gökalp Eren
  Dolmabahçe
 4. Erdoğan, karikatürlü paylaşım yüzünden Kılıçdaroğlu ve 72 CHP milletvekili hakkında suç duyurusunda bulundu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medyada karikatürlü paylaşımları yüzünden CHP lideri Kılıçdaroğlu ve 72 CHP milletvekili hakkında suç duyurusunda bulundu.

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında bu paylaşım yüzünden soruşturma açılmıştı.

  Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin (ODTÜ) 2017-2018 yılı mezuniyet töreninde Penguen dergisi karikatüristlerinin çizdiği "Tayyipler Alemi" çizimini içeren pankartı taşıyan 3 mezun, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasıyla gözaltına alınmıştı.

  Kılıçdaroğlu da bu karikatürü sosyal medyadan paylaşmıştı.

  Erdoğan
 5. Sahil Güvenlik Komutanlığı: 19 kişi hayatını kaybetti, 25 kişi için arama kurtarma faaliyetine devam ediliyor

  Sahil Güvenlik Komutanlığı yaptığı açıklamada Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin yaklaşık 30 kilometre açıklarında bulunan ve 150 göçmeni taşıyan tekneye müdahalede bulunulduğunu açıkladı.

  19 kişinin hayatını kaybettiği, 25 kişi için arama kurtarma faaliyetine devam edildiğini aktarıldı.

  Quote Message: Bölgede bulunan Panama bayraklı ASPIRI isimli ticari gemi tarafından, göçmenlerin Mersin ili Silifke ilçesi İncekum sahilinden yaklaşık 20-25 deniz mili güneydoğusunda oldukları saat 10.34’te tespit edilerek Sahil Güvenlik Komutanlığına bildirilmiştir.
  Quote Message: Devam eden arama kurtarma faaliyetinde hâlihazırda toplam 103 düzensiz göçmen sağ olarak kurtarılmış, 19 düzensiz göçmenin ise cansız bedenine ulaşılmıştır. Hayati tehlikesi olan 1 düzensiz göçmen Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı Helikopteri ile Girne’ye intikal ettirilmiştir.
  Sahil Güvenlik Komutanlığı
 6. ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı: Brunson'ın suçlu olduğunu gösteren bir delil yok

  ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Philip Kosnett, ABD'li Pastör Andrew Craig Brunson'ın tutukluluğunun devam etmesine yönelik gazetecilere bir açıklamada bulundu.

  Kosnett, karardan ötürü hayalkırıklığı yaşadığını söyledi.

  Kosnett, Brunson'ın ve Türkiye'de tutuklu bulunan diğer Amerikalıların durumuyla ilgili endişe duyduklarını, Brunson'ın suçlu olduğuna dair herhangi bir bulgu olmadığını belirtti.

 7. Son dakikaPastör Brunson'un tutukluluğunun devam etmesine karar verildi

  İzmir'de Protestan cemaatine ait Diriliş Kilisesi'nin ABD'li Pastörü Andrew Craig Brunson bugün üçüncü kez hakim karşısına çıktı.

  Brunson'un tutukluluğunun devam etmesine karar verildi.

  Brunson
 8. Kılıçdaroğlu, Man adası iddiaları yüzünden 359 bin lira tazminata mahkum edildi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yakınlarının yurt dışına para transfer ettiklerini iddia eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 359 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum edildi.

  Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yakınlarının vergi cenneti olarak bilinen Man Adası'na para transferi yaptıklarını iddia etmişti.

  Kılıçdaroğlu
 9. Kılıçdaroğlu Tekirdağ'da: Tek adam rejimi gibi bir düzende bu tarz olaylar kaçınılmaz

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Tekirdağ'da 24 kişinin hayatını kaybettiği tren kazasıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

  Kılıçdaroğlu partisinin kaza ile ilgili yaptığı rapora dair bulguları açıkladı.

  Meteoroloji'nin uyarı yapmasına rağmen Devlet Demir Yolları'nın gerekli önlemleri almadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, mağdur ailelerine her türlü desteği sağlayacaklarını söyledi.

  Quote Message: Bu kaza tek adam rejimi gibi bir düzende bu tarz olayların kaçınılmaz olduğunu gösteriyor. Hiçkimse sorumluluğu üstlenmiyor, hiçkimse bir diğerine karşı kendini sorumlu hissetmiyor. Kendilerini sorumlu hissettikleri tek kişi Saray'da oturuyor.
  Quote Message: Bu konunun TBMM'de araştırılması gerekiyor. Bu olayı kapattırmayacağız, takipçisi olacağız.
  Kılıçdaroğlu
 10. CHP’de ‘Gelecek İçin Biz’ adlı gruptan olağanüstü kurultay çağrısı

  CHP’de Selin Sayek Böke, İlhan Cihaner ve Ali Şeker gibi milletvekillerinin oluşturduğu ‘Gelecek İçin Biz’ adlı grup olağanüstü kurultay çağrısı yaptı.

  Quote Message: Türkiye’nin bu karşı devrimi aşmasına öncülük edebilecek yegane güç olan Partimizin, bu tarihi sorumluluğu yerine getirebilmesi için siyaset anlayışını devrimci biçimde değiştirmesi gerekmektedir. Bu değişim, partimizin siyasi-ideolojik çizgisinden, örgütlenme anlayışına, toplumla kurduğu ilişki biçiminden, muhalefet anlayışına kadar uzanan geniş bir alana müdahale edilmesini zorunlu kılmaktadır.
  Quote Message: 24 Haziran seçim sonuçları CHP’de uzun döneme yayılmış siyasetsizliğin eseridir. Hal böyleyken Cumhuriyet Halk Partisi’nin mevcut yönetimi, bugünkü siyaset anlayışını sürdürmekte ısrarlıdır. Yeni bir siyasete olan ihtiyaç her zamankinden daha fazladır. Bugünün olağanüstü koşulları, siyasi mücadeleyi toplumla buluşturacak, Meclisi de içeren ama mutlaka onun da dışına taşan bir siyaseti gerektirmektedir.
  View more on twitter
 11. 'Bedelli askerlikten yararlanacak çalışanlar ücretsiz izinli sayılacak'

  AKP Grup başkanvekili Mehmet Muş TBMM'ye sunulan bedelli askerlik düzenlemesiyle ilgili açıklama yaptı.

  Quote Message: Kamuda ve özel sektörde çalışanlar, askerlik hizmeti noktasında müracaat etmeleri durumunda bu kanun kapsamında değerlendirilecek. Ve kendileri ücretsiz izinli sayılacaklardır. Yani iş akitleri fesih olmayacaktır."
  Quote Message: 31 Aralık 1993 öncesi doğanlar yararlanabilecek. Bedel 15 bin lira, yaş olarak da 25. Engelli olup da askere elverişsiz olanlar da bu teklifle beraber askerlik görevini ifa etmiş sayılacaklardır. Bunlar tabii 28 gün temel askerliğe tabii olmayacaklar. Diğer bütün bu teklif kapsamında istifa edecek olanlar 28 günlük temel askerlik eğitimine tabi olacaklardır. Yurt dışında yerleşik olan vatandaşlarımız için 2 bin euroluk bedel söz konusu. Fakat onlar uzaktan eğitimle temel askerlik eğitimini almış olacaklardır."
  Quote Message: Bundan önceki düzenlemede 200 bin kişinin müracaat ettiğini görüyoruz. Daha fazla rakam beklemekteyim. Şu an için 1 milyon 324 bin civarında kişiyi ilgilendirmektedir düzenleme. Geçmiş dönemdeki katılımın çok çok daha üzerinde olacağını düşünüyorum.
  Askerlik
 12. CHP lideri Kılıçdaroğlu'na karikatürlü tweeti yüzünden soruşturma açıldı

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında sosyal medyadan yaptığı paylaşım yüzünden soruşturma açıldı.

  Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin (ODTÜ) 2017-2018 yılı mezuniyet töreninde Penguen dergisi karikatüristlerinin çizdiği "Tayyipler Alemi" çizimini içeren pankartı taşıyan 3 mezun, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasıyla gözaltına alınmıştı.

  Kılıçdaroğlu da bu karikatürü paylaştı.

  View more on twitter
 13. Adnan Oktar saatlerce süren sorgunun ardından adliyeye sevk ediliyor

  Dün başlayan sorgusu saatlerce süren Adnan Oktar adliyeye sevk edildi.

  Bir haftadır gözaltında bulunan Oktar'ın 3 avukat eşliğinde ifade verdiği ve suçlamaları reddettiği aktarıldı.

  Oktar ile beraber gözaltına alınanların sayısı ise 187'ye çıktı.

  Operasyonun ardından, Adnan Oktar grubu ile ilgili yurt içinden ve yurt dışından yaklaşık 200 kişinin ilgili makamlara şikayette bulunduğu öğrenildi.

  Yurt dışındaki şikayetlerin İngiltere, Hollanda, Almanya, Avusturya, Katar, Azerbaycan ve Kazakistan'dan yapıldığı belirtildi.

  Adnan Oktar
  View more on twitter