Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Canlı anlatım

time_stated_uk

 1. CHP'li Yaşar Tüzün: Olağanüstü kurultay için gerekli olan imza toplandı

  CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, partisindeki olağanüstü kurultay için gerekli olan yeter sayıda imzanın toplandığını bildirdi.

  CHP'de olağanüstü kurultayın toplanabilmesi için 625 kurultay delegesinin noter tasdikli imzalaması gerekiyor.

  View more on twitter
 2. Çavuşoğlu: İran'a yönelik yaptırım kararlarına uymak zorunda değiliz

  Azerbaycan ziyareti kapsamında başkent Bakü'de bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov, görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

  Quote Message: Birleşmiş Milletler'in (BM) yaptırımlarına her ülke gibi biz de uyarız ama ABD olsun veya İngiltere olsun veya başka bir ülke olsun, AB olsun, onların bir ülkeye yönelik yaptırım kararlarına biz uymak zorunda değiliz.
  Çavuşoğlu
 3. TBMM'ye Çorlu tren kazasının araştırılması için verilen önerge reddedildi

  Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde bir yolcu treninin devrildiği, 24 kişinin hayatını kaybettiği kazaya dair verilen araştırma önergesi reddedildi.

  View more on twitter
 4. Marmara'da son 24 saat içinde 43 bin 388 yıldırım ve şimşek yaşandı

  Marmara çevresinde son 24 saat içinde 43 bin 388 yıldırım ve şimşek tespit edildi.Edirne, Tekirdağ, İstanbul ve Kocaeli başta olmak üzere Marmara bölgesinde özellikle gece saatlerinde şimşek ve yıldırımlar çok sayıda yaşandı.

  Uzmanlar bu durumu "elektrik fırtınası" olarak adlandırdı.

  Meteoroloji bugün 18.00'e kadar İstanbul genelinde gök gürültülü sağanak yağış beklendiği duyurdu.

  Fırtına
 5. Erdoğan Yunanistan'daki yangın ile ilgili olarak Çipras'ı aradı: Yardıma hazırız

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ı arayarak Atina yakınlarındaki yangın faciasında can kayıplarından dolayı başsağlığı, yaralılara acil şifa dileklerinde bulundu.

  Yunan halkının acılarını paylaştığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Türkiye olarak Yunanistan’a yardıma hazır olduklarını da vurguladığı öğrenildi.

  Yangın Yunanistan
 6. Kremlin: Putin ve Erdoğan, Perşembe günkü zirvede görüşecek

  Kremlin yaptığı açıklamasında Rusya lideri Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Güney Afrika'da Perşembe günü düzenlenecek BRICS zirvesinde görüşeceğini açıkladı.

  Kremlin'in görevlilerinden Yury Ushakov basın toplantısında iki liderin Suriye'deki durumu konuşacağını söyledi.

  Erdoğan ve Putin
 7. Albayrak: 2018 için kamu harcamaları ile ilgili tasarruf tedbirleri alınmaya başladı

  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, iş dünyası ile beraber yaptığı toplantının ardından açıklamalarda bulundu.

  View more on twitter
  Quote Message: 2018 Mali yılı için kamu harcamaları ile ilgili tasarruf tedbirleri alınmaya başlanmıştır.
  Quote Message: Mali alanda atılacak adımlarla enflasyonla mücadele sürecine azami katkı verilecektir. Açıklanacak yeni plan (OVP) ile enflasyonda düşüşe odaklı bir çerçeve ortaya koyulacaktır. Yeni planın ve atılacak adımların enflasyonla mücadele için vereceği katkı kısa sürede görünür olacak ve tedbirler kararlılıkla alınacaktır. Enflasyonla mücadele, büyüme hedefleri kapsamında atılacak adımlarla eş güdüm içerisinde, bütüncül bir yaklaşımla ve birbirini tamamlayıcı politikalarla yürütülecektir.
 8. TCMB'nin kararının ardından Türk Lirası yüzde 3'ün üzerinde değer kaybetti

  TCMB'nin politika faizini sabit tuttuğunu açıklamasının ardından Türk Lirası'nın dolara karşı değer kaybı yüzde 3'ün üzerine çıktı.

  Kararın ardından 4,7527 düzeyinde olan kur 4,9155'e kadar yükseldi.

  Borsa İstanbul'un BIST100 endeksinde günlük düşüş yüzde 2,20'yi geçti.

  Bankacılık endeksi ise günlük olarak yüzde 3'ün üzerinde düştü.

  TSİ 12:15'te kur 4,8955 seviyesinden işlem görüyor.

  10 yıllık tahvil faizi günlük 89 baz puan yükselerek yüzde 17,72 oldu.

  Kur
 9. TCMB faizleri değiştirmedi

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 17,75 düzeyinde sabit tuttu.

  Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK), 24 Haziran seçimlerinden sonraki ilk toplantısını bugün yaptı.

  Faiz artışı öngörülüyordu

  Reuters'ın 16 kurumun katılımı ile yaptığı ankete göre 15 kurum faiz artışı beklerken; bir katılımcı TCMB'nin yüzde 17,75 seviyesindeki politika faizini sabit tutacağını öngörüyordu.

  Katılımcılardan 12'sinin beklentisi 100-125 baz puan seviyesinde faiz artışı şeklindeydi.

  Reuters'ın görüşlerine başvurduğu ekonomistler, enflasyonun yüzde 15'e ulaşması sonrası daha da yükselebileceği endişesi, ekonomi yönetiminin 'bağımsız Merkez Bankası' söylemlerinin hayata geçirilmesinin vereceği güven ve TL'deki birikimli kayıpların getirdiği enflasyonist baskı nedeniyle faiz artışı bekliyordu.

  Dolar/TL kuru, faiz kararı açıklanmadan önce günlük yüzde 0,26 yükselişle 4,7538 seviyesinden işlem görüyordu.

  Sadeleşme adımı gelmişti

  Merkez Bankası 23 Mayıs'ta geç likidite penceresi borç verme faiz oranını 300 baz puan artırmış; ardından 28 Mayıs'ta yaptığı açıklama ile sadeleşme adımı atmıştı.

  Merkez Bankası, son olarak 7 Haziran toplantısında faizlerde 125 baz puan artışa gitmiş ve bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını % 16,50'den %17,75'e çekmişti.

  Merkez Bankası
  Quote Message: Son dönemde açıklanan veriler iktisadi faaliyette dengelenme eğiliminin belirginleştiğine işaret etmektedir. Dış talep gücünü korumakla birlikte iç talebe dair yavaşlama sinyalleri artmaktadır.
  Quote Message: Yakın dönemde maliyet yönlü gelişmeler ve gıda fiyatlarındaki oynaklık enflasyon üzerinde etkili olmuştur. Öte yandan, fiyat artışlarının alt kalemler bazında genele yayılan bir nitelik gösterdiği dikkat çekmektedir. İç talep koşullarının etkisinin azalacağı öngörülmekle birlikte enflasyon ve enflasyon beklentilerinin bulunduğu yüksek seviyeler fiyatlama davranışları üzerinde risk oluşturmaya devam etmektedir. Bu çerçevede Kurul, sıkı para politikasının uzun bir müddet korunmasının gerekebileceği değerlendirmesinde bulunmuştur.
  Quote Message: Merkez Bankası fiyat istikrarı temel amacı doğrultusunda elindeki bütün araçları kullanmaya devam edecektir. Enflasyon görünümünde belirgin bir iyileşme sağlanana kadar para politikasındaki sıkı duruş kararlılıkla sürdürülecektir. Enflasyon beklentileri, fiyatlama davranışları, para politikası kararlarının gecikmeli etkileri, maliye politikasının dengelenme sürecine vereceği katkı ve enflasyonu etkileyen diğer unsurlardaki gelişmeler yakından izlenerek ihtiyaç duyulması halinde ilave parasal sıkılaştırma yapılabilecektir. from TCMB
  TCMB
 10. Erdoğan, Özil'e destek verdi: Takındığı tavır milli ve yerli

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya milli futbol takımını ırkçılığı sebep göstererek bırakan ünlü futbolcu Mesut Özil'e destek vererek, ""Dün gece Mesut'la görüştüm. Takındığı tavır milli ve yerli, gözlerinden öpüyorum" dedi.

  Özil ve Erdoğan
 11. Beyoğlu Sütlüce'deki bina çöktü

  Beyoğlu Sütlüce'de bulunan İmrahor Caddesi'nde bir bina çöktü.

  Temel açma çalışması sırasında yaşanan toprak kayması ve yağmurun da etkisiyle 4 katlı binada çökme tehlikesi yaşanıyordu.

  Bina tahliye edildi, polis çevrede geniş güvenlik önlemi aldı.

  Cadde iki taraflı olarak yaya ve araç trafiğine kapatıldı.

  Video content

  Video caption: Beyoğlu'nda bina çöktü
 12. Erdoğan İsrail'i eleştirdi: "Hitler'in ruhu yeniden hortlamıştır"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

  Quote Message: İsrail parlamentosunda kabul edilen Yahudi ulus devlet kanunu İsrail'in en siyonist, faşist ve ırkçı devlet olduğunun ispatıdır. Hitler'in ruhu İsrail'in bazı yöneticileri arasında yeniden hortlamıştır. Bu tüm Yahudileri tehlikeye atan bir adımdır.
  Quote Message: Asıl vahim olanı ise dünyanın İsrail tarafından katledilen yüzlerce Filistinliyi görmezden gelmiş olmasıdır. Buna karşılık olaylarda hayatını kaybeden tek bir İsrail askeri için neredeyse herkes harekete geçmiştir. Dikkat ederseniz ortada bir savaş yoktur. İsrail’in uyguladığı insanlık dışı vahşet vardır. İsrail, kadın çocuk yaşlı demeden önüne geleni vurarak, öldürerek hele hele kadınları yerlerde sürükleyerek insanların evlerini başlarına yıkarak Filistinlileri yaşadıkları yerlerden ayrılmaya zorluyor.
  Quote Message: İslam dünyasını, Hristiyan alemini, dünyadaki demokrat ve özgürlükçü tüm devletleri, kurumları, sivil toplum kuruluşlarını, medya mensuplarını İsrail'e karşı harekete geçmeye davet ediyorum."
  Erdoğan
 13. Mesut Özil'e memleketinden tabela desteği

  Ünlü futbolcu Mesut Özil'e memleketi Zonguldak'ın Devrek ilçesinden destek geldi.

  İngiliz takımı Arsenal'da oynayan Mesut Özil'in adını taşıyan caddedeki tabela değiştildi.

  Özil'in Devrek'teki tabelada Almanya milli takımı formasıyla yer alan fotoğrafının yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Londra'da çektirdiği fotoğrafı konuldu.

  Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, ırkçılığa uğradığını öne sürerek Almanya Milli Takımı'nı bıraktığını açıklayan Özil'e destek olmak için bunu yaptıklarını söyledi.

  Devrek tabela
 14. Hulusi Akar: Bedelli askerlikte temel eğitimin kaldırılması uygun olmaz

  Quote Message: Temel askerlik eğitiminin kaldırılması doğru olmaz. O eğitime ihtiyacımız var ama süre değişebilir, görüşüyoruz." from Hulusi Akar Milli Savunma Bakanı
  Hulusi AkarMilli Savunma Bakanı
  Milli Savunma Bakanı
 15. Beyoğlu'nda bir binada çökme riski: "Kaçak bir bina, iskanı ve ruhsatı yok"

  Beyoğlu İmrahor Caddesi üzerinde bulunan bir temel açma çalışması sırasında toprak kayması yaşandı.

  Beyoğlu Sütlüce'de dün yaşanan yağmurun etkisiyle de görülen toprak kayması nedeniyle 4 katlı binada çökme tehlikesi yaşanıyor.

  Bina tahliye edildi, polis çevrede geniş güvenlik önlemi aldı.Cadde iki taraflı olarak yaya ve araç trafiğine kapatıldı. Toprak kaymasının devam ettiği gözleniyor.

  Quote Message: 3 bina boşaltıldı. Hayati bir tehlike insanlar için şu an söz konusu değil. Binanın çökme tehlikesi var. Şu anda yapabileceğimiz sadece çevredeki insanların hayatlarını garantiye alacak tedbirler almak. Süreci izliyoruz. Binanın ruhsatı ve iskanı yok, kaçak yapı. from Misbah Demircan Beyoğlu Belediye Başkanı
  Misbah DemircanBeyoğlu Belediye Başkanı
  Çökme
 16. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan hakkında soruşturma açıldı

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Gümüşhane'de yapılan operasyon sırasında ölen PKK'lıların cenazesine giden milletvekilleriyle ilgili sözleri yüzünden HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan hakkında soruşturma başlattı.

  Pervin Buldan, Van'daki parti toplantısında yaptığı konuşmada, "Arkadaşlarımız taziyelere gittiler. Bu bizim kültürümüzde olan bir şeydir. Elbette ki yaşamını yitiren insanlarımızın ailelerine gitmek bizim en büyük görev ve sorumluluğumuzdur" demişti.

  Quote Message: HDP Eş Genel Başkanı ve TBMM 27. dönem milletvekili Pervin Buldan’ın hafta sonu birtakım haber kanallarında ve internet medyasında yer bulan ve TSK tarafından yürütülen operasyonlarda ölü ele geçirilen PKK terör örgütü mensuplarının cenaze törenlerine katılan HDP’li dört milletvekili hakkında yürütülen adli soruşturmaları hedef alan ve benzeri durumlarda milletvekillerinin cenazeye katılma ve taziyeye gitme şeklinde davranmak durumunda olduklarını ifade eden açıklamaları incelenmiş, adı geçen kişi hakkında soruşturma başlatılmıştır." from Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı
  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı
  Pervin Buldan
 17. Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşını aradı: Yardıma hazırız

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşı Nikos Koçias’ı arayarak Yunanistan’daki yangından dolayı üzüntülerini ve taziyelerini iletti.

  Her türlü yardıma hazır olunduğunu aktardı.

  Yunanistan yangın
 18. 20 bin öğretmenin ataması yapıldı

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 bin öğretmen ataması bilgisayar kurası ile gerçekleştirildi.

  Sonuçlar saat 13.00'ten itibaren öğrenilebilecek..

  Sözleşmeli öğretmenlik atamalarının sonuçları bakanlığın sitesinde yer alacak.

  Öğretmen
  Quote Message: Öğretmenlik mesleği fedakarlık mesleği. Öğretmenin her zaman huzursuz olması lazım. Çocuğun huzuru için öğretmenin huzursuzluğu şart görünüyor. Yeni yönetim sisteminin inşası bağlamında hayata geçirilen Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin ilk Milli Eğitim Bakanı olmanın heyecanını yaşıyorum. Ama emin olun ben sizin yerinizde olmayı çok isterdim. Sizin yapacağınız işlerle ilgili olarak bizim güvencemiz sizsiniz. from Prof. Dr. Ziya Selçuk Milli Eğitim Bakanı
  Prof. Dr. Ziya SelçukMilli Eğitim Bakanı