Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Canlı anlatım

time_stated_uk

 1. Post update

  Türkiye'de gün içinde yaşanan gelişmeleri aktardığımız canlı sayfamızın sonuna geldik. Yeniden görüşmek dileğiyle...

 2. İYİ Parti'den ittifak açıklaması: HDP ile görüşme mümkün değil

  İYİ Parti, yerel seçimler için HDP ile ittifak görüşmeleri yapılmadığını açıkladı.

  Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu tarafından yapılan açıklamada, 'HDP Eş Başkanı Pervin Buldan'ın AKP ve MHP dışındaki hemen hemen tüm partilerle seçim işbirliği için görüşmeleri yaptıklarına' dair açıklamasına değinildi.

  Açıklamada, "Başka partileri şaibe altında bırakmaya kalkmaları, masum bir çabadan ziayde, melum bir planı hayata geçirmek istediklerini ortaya koyuyor" dendi.

  Quote Message: Herkes iyi bilmelidir ki, İYİ Parti’nin henüz kendisini terör örgütlerinden soyutlayamamış ve siyasal bölücülük zehrinden arınmamış partilerle, hangi amaçla olursa olsun hiçbir düzeyde görüşme yapması mümkün değildir. Ve yine herkes bilmelidir ki, İYİ Parti’nin ittifakı, yalnızca aziz Türk Milleti’yledir…"
  İyi Parti
 3. İran ambargosu: Enerji Bakanı Türkiye'nin muaf tutulacağını açıkladı

  ABD'nin İran'a yönelik 5 Kasım'da uygulanmaya başlayacağı ambargolardan muaf tutulacak ülkelere ilişkin peş peşe açıklamalar geldi.

  ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İran ambargosundan 8 ülkenin muaf tutulacağını ve bu ülkelerin Pazartesi günü açıklanacağını duyurdu.

  Bu açıklamanın ardından Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, ABD'den kendilerine Türkiye'nin İran ambargosundan muaf tutulacağı bilgisinin geldiğini açıkladı.

  Fatih Dönmez
 4. Cihangir İslam'dan açıklama: Amaçları hesap vermemek ve herkesi susturmak

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hakkında soruşturma başlattığı Saadet Partisi Milletvekili Cihangir İslam, sosyal medya üzerinden açıklama yaptı.

  View more on twitter

  Cihangir İslam, TBMM Genel Kurulu'nda soruşturmaya konu olan konuşmada şu ifadeleri kullanmıştı:

  "Zannedilir ki, çatışmalar doğru ile yanlış arasında yapılır. Ortada bir çatışma varsa bu illa doğru ile yanlışın çatışması değildir, doğru ile yanlış çatışır, yanlış ile yanlış da çatışır; batıl ile batıl da çatışır. 15 Temmuz akşamı iki batılın çatışmasını seyrettik biz bu ülkede. Neydi? Menfaat kavgasaydı? Devleti parsellediniz ve bunun hesabını vermediniz. Allah için bunlara İslamcı falan demeyin, bunlar Makyavelist, bunlar oportünist, bunlar beceriksiz, bunlar dünyaya yapıştılar ve acısını şimdi milletten çıkartıyorlar, değerli arkadaşlarım."

 5. Demirören Medya Grubu, Milliyet gazetesinin kapatılacağı iddiasını yalanladı

  Demirören Medya Grubu Başkanı ve Milliyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal, Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük'ün 'Milliyet gazetesinin kapatılacağı ve yayın hayatına dijital ortamda devam edeceği' iddiasına ilişkin bir açıklama yayımladı.

  Açıklamada, iddiaların "gerçek dışı" olduğu belirtildi ve şu ifadeler kullanıldı:

  Quote Message: Milliyet gazetesi 68 yıllık geçmişi ile daima Türk basınının en önemli yayın kuruluşlarından biri olmuştur. Demirören Medya Grubu çatısı altında yayın hayatına dün olduğu gibi, bugün ve yarın da geleneklerine bağlı olarak sadece bir internet sitesi olarak değil, yazılı basın olarak da devam edecektir. Gazetemiz hakkında sürekli olarak çıkarılan asılsız haberlere istinaden son kez belirtmek isterim ki, Milliyet’in geleceğine yönelik farklı bir tasarrufumuz söz konusu değildir ve olmayacaktır."
  Milliyet
 6. 15 Temmuz Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği'nden Cihangir İslam hakkında suç duyurusu

  TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşma ve sosyal medya paylaşımları nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hakkında soruşturma başlatmasının ardından, Saadet Partisi Milletvekili Cihangir İslam hakkında, 15 Temmuz Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği üyeleri de suç duyurusunda bulundu.

  Ankara Adliyesi önünde basın açıklaması yapan dernek başkanı Meltem Kılınç şöyle konuştu:

  "Nazır Cihangir İslam'ın şehitlerimizin aziz ruhu ve bu kahraman millete karşı özür borcu var. Önce ihraç edilen, sonra da CHP içerisindeki Saadet Partisi kontenjanından TBMM'ye giren İslam, dün gazi meclisin çatısı altında devletimize ve milletimize meydan okudu. FETÖ'nün Meclis'teki sözcülüğünü üstlenmiş gibi hareket eden, FETÖ militanlarının tahditlerini Meclis'e taşıyan bu adam, bu cesareti kim veya kimlerden alıyor?"

  15 Temmuz Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği
 7. ABD ile Türkiye'nin karşılıklı olarak uyguladığı yaptırımlar kaldırılıyor: İki bakana uygulanan yaptırım kaldırıldı

  ABD ile Türkiye'nin karşılıklı olarak uyguladığı yaptırımların kaldırıldığı açıklandı.

  Ağustos ayında ABD, Pastör Andrew Brunson davası nedeniyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'e yaptırım uygulama kararı aldığını açıklamıştı.

  Karara tepki gösteren Türk Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ise "Şiddetle protesto ediyoruz, saldırgan tutumun karşılığı gecikmeksizin aynıyla verilecektir" ifadesi kulanılmıştı.

  ABD'li Pastör Andrew Brunson, 12 Ekim'de İzmir'de görülen duruşmayla serbest bırakıldı ve ardından ülkesine döndü.

  İki bakan
 8. AKP Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay: Kaşıkçı'nın cesedini parçalamakla kalmamış, eriterek yok etmişler

  AKP Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay, Hürriyet gazetesine yaptığı açıklamada, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın cesedinin eritilerek yok edildiği bilgisini edindiklerini söyledi.

  Quote Message: Kaşıkçı’nın cesedinin parçalandığı bilgisi bizde vardı. Fakat şu anda görüyoruz ki parçalamakla da kalmamış, cesedi eriterek yok etmişler. Bizdeki son bilgilere göre cesedi parçalamalarının sebebi de daha kolay eritmek. Cesetten eser bırakmamak amaçlanmış. Savcılığın ifadesinden de bu anlaşılıyor. Verebilecekleri makul bir cevapları yok. Katillik, masum bir insanı katletmek ayrı bir suç, cesede yapılan muamele ve boyutları ayrı bir suç ve utanç. Mevcut kamera sistemlerinin bizi götürdüğü her yere gidildi, ceset bulunamadı. Ortada deliller var. Cemal Kaşıkçı başına gelecekleri tahmin etseydi başkonsolosluk kapısından içeri girer miydi?”
  Yasin Aktay
 9. Yapı Kredi Bankası: Ahmet Kural ile olan iş birliğimize devam etmeyeceğiz

  YAPI KREDİ
 10. Oyuncu Ahmet Kural: Başta Sıla olmak üzere tüm kadınlardan özür diliyorum

  Şarkıcı Sıla Gençoğlu'nun darp, cebir ve psikolojik şiddet gördüğü gerekçesiyle şikayetçi olduğu oyuncu Ahmet Kural, Instagram hesabından konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

  View more on instagram
 11. Şanlıurfa'da 60 öğrenci, içtikleri çorbadan zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

  Şanlıurfa'da Şehit Abdulselam Halat İlk ve Ortaokulu'ndaki 60 öğrenci, içtikleri çorbadan zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.Okulda ikram edilen çorbadan içen öğrencilerde ders sırasında baş dönmesi ve mide bulantısı şikayetleri baş gösterdi.

  Bunun üzerine okul yönetimi, durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi.

  İhbarla bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi.

  Rahatsızlanan 60 öğrenci, kent merkezindeki çeşitli hastanelere kaldırıldı.

  Acil serviste tedaviye alınan öğrenciler, serum tedavisi uygulandıktan sonra taburcu edildi.

  Yaşanan zehirlenme olayına ilişkin Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri dağıtılan çorbadan numune aldı.

  Çocuklar
 12. Ümraniye'deki göçükte ikinci kişinin naaşına ulaşıldı

  İstanbul Ümraniye'de metro inşaat sahasının olduğu caddede meydana gelen göçükte ikinci kişinin naaşına ulaşıldı.

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, "Metro çalışmasında güvenlik birinci önceliğimiz. İhmal varsa gerekli işlemler yapılacaktır" demişti.

  Çökme nedeniyle bir inşaatın güvenlik kulübesinde gece nöbetinde bulunan 2 güvenlik görevlisi toprak altında kalmıştı.

  Göçük
 13. Ekim ayında otomobil satışları bir önceki yıla göre yüzde 76 azaldı

  Otomotiv Distribütörleri Derneği'nin verilerine göre, 2018 yılı Ekim ayında otomobil satışları bir önceki yılın aynı ayına göre %76,15 azaldı ve 16.809 adet oldu.

  Geçen sene 70.488 adet satış gerçekleşmişti.

  2018 yılı Ekim ayında hafif ticari araç pazarı 2017 yılının Ekim ayına göre %77,61 azaldı ve 4.762 adet olarak gerçekleşti.

  Geçen sene 21.264 adet satış yaşanmıştı.

  Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı, 2018 yılı on aylık dönemde bir önceki yılın aynı dönemine göre %32,55 azalarak 485.027 adet olarak gerçekleşti.

  Otomotiv
 14. ByLock kullandığı iddiasıyla 50 kişi hakkında gözaltı kararı verildi

  Telefonunda ByLock uygulamasını kullandığı iddiasıyla 50 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca yürütülen soruşturma kapsamında, 50 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

  Bunun üzerine harekete geçen polis ekipleri, İstanbul başta olmak üzere 9 ilde eşzamanlı operasyonlar düzenledi.

  Operasyonda şu ana kadar 27 şüpheli gözaltına alındı. Yakalanamayan şüphelilerin aranmasına devam ediliyor.

  15 Temmuz 2016'da darbe girişimini gerçekleştirmekle suçlanan "Fetullahçı Terör Örgütü" (FETÖ) ile bağlantılı davalarda ByLock kullanılan delillerin başında geliyor.

  ByLock
 15. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, İran yaptırımlarıyla ilgili konuştu: Muafiyet konusunda yazı gelmedi, duyumlarımız var

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Dönmez, ABD'nin 4 Kasım'da İran'a karşı uygulamaya koyacağı yaptırımlar konusunda Türkiye'nin de bulunduğu 8 ülkeye muafiyet tanındığı haberlerine ilişkin, "Bize yazı gelmedi, duyumlarımız var" yanıtını verdi.

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez
 16. Bu yıl hayatını kaybeden iş adamı Şarık Tara, 2017 yılının vergi rekortmeni oldu

  Anadolu Ajansı'nın haberine göre 2017 yılı için Türkiye'nin gelir vergisi rekortmeni, bu yıl hayatını kaybeden iş adamı Şarık Tara oldu.

  Tara'ya geçen yıl 53 milyon 583 bin 488 lira vergi tahakkuk ettirildi.

  ENKA Holding'in kurucusu ve Onursal Başkanı Şarık Tara, Haziran ayında hayatını kaybetmişti.

  Kurumlar vergisi rekortmeni, 2017 yılı için 3 milyar 91 milyon 367 bin 707 lira vergi tahakkuk ettirilen, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası oldu.

  Şarık Tara
 17. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal: Sorumluları varsa gereği yapılacaktır

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal
  Image caption: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Ümraniye'de metro inşaat çalışmalarının yapıldığı alanda meydana gelen göçükle ilgili olarak gazetecilere bir açıklama yaptı.

  Mevlüt Uysal, tünel açıldıktan sonra makas değiştirme çalışması yapılırken göçük meydana geldiğini, teknik incelemeler yapılacağını söyledi.

  "Metro çalışmasında güvenlik birinci önceliğimiz" diyen Uysal, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "İhmal varsa gerekli işlemler yapılacaktır. İki kardeşimizden birinin naaşına ulaşıldı diğerinin naaşına da ulaşılmak üzere. Sorumluları varsa gereği yapılacaktır.

  "Yan taraftaki tahliye edilen binalar ile ilgili çalışmalar yapılacak. Akşama kadar durum belli olacak, teknik olarak bir sıkıntı varsa o binalar boşaltılacak. Ancak şu an öyle bir durum yok. Ailelerimizin yanındayız onların tedbirini alıyoruz.

  Çökme nedeniyle bir inşaatın güvenlik kulübesinde gece nöbetinde bulunan 2 güvenlik görevlisi toprak altında kalmıştı.

 18. Oyuncu Ahmet Kural ifadeye çağrıldı

  Şarkıcı Sıla Gençoğlu'nun şikayeti üzerine hakkında soruşturma başlatılan oyuncu Ahmet Kural ifadesinin alınması için savcılığa çağrıldı.

  Kural ifade vermeye gelmezse hakkında polis zoruyla getirme kararı çıkarılabilir.

  Şarkıcı Sıla'nın şikayeti üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu'nca Ahmet Kural'ın ifadesinin alınması üzerine çağrı kağıdı gönderildiği öğrenildi.

  Kural'ın önümüzdeki günler içinde ifade vermek üzere savcılığa gelmesi bekleniyor.

  Sıla, avukatı Rezan Epözdemir ile birlikte dün Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek Ahmet Kural'dan darp, cebir ve psikolojik şiddet gördüğü gerekçesiyle şikayetçi olmuştu.

  Sıla, Ahmet Kural hakkında üç ay uzaklaştırma kararı da aldırmıştı.

  Ahmet Kural
  Şarkıcı Sıla, şikayetçi olduğu dosyada darp izlerine örnek olarak bu fotoğrafı da paylaştı.
  Image caption: Şarkıcı Sıla, şikayetçi olduğu dosyada darp izlerine örnek olarak bu fotoğrafı da paylaştı.
 19. Saadet Partisi milletvekili Cihangir İslam hakkında soruşturma

  İslam

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam hakkında “Türk milletini,Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni, devletin kurum ve organlarını aşağılama, suçu ve suçluyu övme” iddiasıyla soruşturma başlattı.

  Soruşturmanın gerekçesi olarak İslam'ın Twitter adresinde yaptığı paylaşımlar gösterildi.

  Cihangir İslam 24 Haziran'daki genel seçimde CHP listesinden TBMM'ye girmiş, sonrasında Saadet Partisine geçmişti.