Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Özet

 1. Akşener: Mansur Yavaş'ın İYİ Parti'nin Ankara adaylığını kabul etmesini çok isterim
 2. Şarkıcı Atilla Taş hapis cezasının infazı için gözaltına alındı
 3. Disiplin Kurulu'na sevk edilen CHP'li Yılmaz'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Yükselişimden rahatsızsın
 4. 103 muvazzaf asker hakkında Gülen yapılanmasıyla ilişkili oldukları iddiasıyla gözaltı kararı çıkarıldı.
 5. OHAL komisyonuna yapılan başvuruların yüzde 33'ü incelendi; İncelenen başvuruların yüzde 7'si kabul edildi.

Canlı anlatım

time_stated_uk

 1. Post update

  Türkiye'de 9 Kasım 2018 gününün önemli gelişmelerini aktardığımız canlı anlatım sayfasının sonuna geldik.

  İyi bir haftasonu dileriz...

 2. Hakkari Valiliği: Irak sınırında arızalı mühimmat patladı, yaralı askerler var

  MUHIMMAT

  Hakkari Valiliği, Irak sınırındaki Şemdinli ilçesine bağlı Derecik Ortaklar köyünde bulunan üs bölgesindeki karakolda arızalı mühimmatın infilak etmesi sonucu patlama meydana geldiğini açıkladı.

  Açıklamada, patlamada yaralı askerlerin olduğu belirtildi.

  Açıklamada, "09.11.2018 günü İlimiz Şemdinli İlçesi Ortaklar Süngü Tepe Üs Bölgesinde top atışı yapıldığı esnada arızalı mühimmatın infilak etmesi sonucu askeri personellerimiz yaralanmıştır" denildi.

 3. Atilla Taş tutuklanarak cezaevine gönderildi

  Hakkındaki hapis cezasının infazı için gözaltına alınan şarkıcı Atilla Taş, tutuklanarak cezaevine konuldu.

  Taş, ilk olarak Metris Cezaevi'ne getirildi. Burada yaklaşık yarım saat kalan Taş, daha sonra Silivri Cezaevi'ne götürüldü.

  Taş, "FETÖ'nün hiyerarşik yapısına dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmıştı.

 4. Meral Akşener: Mansur Yavaş'ın Ankara adaylığını kabul etmesini çok isterim

  Meral Akşener

  31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere dönük aday belirleme çalışmaları sürerken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den Ankara adaylığı için ismi geçen Mansur Yavaş ile ilgili açıklama geldi.

  Akşener düzenlediği basın toplantısında Yavaş ile kişisel olarak bir görüşme yapmadığını ancak aday olmak için İYİ Parti'yi tercih etmesini çok isteyeceğini söyledi.

  Quote Message: Mansur Bey ile ilgili kişisel olarak yaptığım bir görüşme yok. Mansur Bey bizim değer verdiğimiz bir arkadaşımız. Kendisiyle elbette önce bir netleşmesi lazım. Mansur Bey'in nasıl bir davranış içerisinde olacağına yönelik bir bilgim yok. Henüz nasıl yol ve yöntem izleneceği konusunda partimizin bir kararı yok seçimle ilgili. Ama kendisini değerli buluyorum. İYİ Parti'nin Ankara adaylığını tercih etmesini çok isterim."

  Mansur Yavaş 2014'teki yerel seçimlerde CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmuştu.

  Yavaş MHP'den aday olduğu 1999 ve 2004 seçimlerinde Ankara'nın Beypazarı ilçesinin Belediye Başkanı seçilmişti.

  Yavaş MHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak girdiği 2009'daki yerel seçimlerde 3. oldu. Ardından MHP'nin kendisini yeniden aday göstermemesi üzerine 2013'te CHP'ye geçti. Yavaş 2016'da CHP'den istifa etti.

  2019 seçimlerinde CHP'nin de yeniden Yavaş'ı aday göstermek istediği, İYİ Parti ile CHP arasında Mansur Yavaş üzerinden bir pazarlık yürüyeceği belirtiliyor.

 5. Atilla Taş gözaltına alındı

  View more on twitter

  "FETÖ'nün medya yapılanmasında yer aldığı" iddiasıyla yargılanan şarkıcı Atilla Taş, yeniden gözaltına alındı.

  Taş, Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne götürüldü.

  Taş'ın İstanbul Adliyesi'ne götürüldüğünü duyuran akademisyen Yaman Akdeniz, "Mahkemeden gündelik takip ediyorduk, kapıya gelmelerine gerek yoktu" dedi.

  Taş, FETÖ'ye yönelik medya yapılanması davası kapsamında tutuklanarak 14 ay cezaevinde kalmıştı.

  Taş, yargılandığı davada Mart ayında “FETÖ’nün hiyerarşik yapısına dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme” suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmıştı.

 6. Fenerbahçe: Teknik direktörlük için Abdullah Avcı ve Jorge Sampaoli ile görüşüldüğü doğru değil

  FENERBAHCE

  Fenerbahçe, futbol takımının teknik direktörlük görevi için Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı ve Arjantin Milli Takımı'nın eski teknik direktörü Jorge Sampaoli ile görüşüldüğü yönünde basında çıkan haberleri yalanladı.

  Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinde yayımlanan açıklamada, Bazı yayın organlarında çıkan kulübümüzün Futbol A Takımı Teknik Direktörlük görevi için Abdullah Avcı ve Jorge Sampaoli ile görüştüğü şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. İddialarda yer alan isimlerle herhangi bir diyaloğumuzun bulunmadığını kamuoyunun bilgisine sunarız" dedi.

 7. CHP'li Öztürk Yılmaz: Parti içindeki yükselişimden rahatsızsın, ne yapıyorsan yap istifa etmiyorum

  yılmaz ozturk
  Quote Message: Bu disiplin soruşturması yanlıştır, hukuksuzdur kınıyorum. Bu CHP'de farklı bir yerde olduğumuzun göstergesidir. Arkamda duramadın trollere teslim ettin. İstiyorsun ki çekip gideyim. Sen yönetemiyorsun ben de bir hazırlık içindeyim biliyorsun. Genel başkanlık olarak bir hazırlığımın olduğunu biliyorsun. Sen beni rakip olarak görüyorsun. Parti içindeki yükselişimden rahatsızsın. Tarih seni yargılayacak. Ne yapıyorsan yap istifa etmiyorum." from Öztürk Yılmaz CHP Milletvekili
  Öztürk YılmazCHP Milletvekili
 8. Yurt dışından getirilen cep telefonlarında harç tutarı 170 TL'den 500 TL'ye yükseltildi

  CEP TELEFONU

  Resmi Gazete'de yayımlanan 320 sayılı cumhurbaşkanı kararıyla yolcu beraberinde yurt dışından getirilen cep telefonlarında maktu harç tutarı yükseltildi.

  Yeni düzenlemeye göre, daha önce 170,70 TL olan harç tutarı artık 500 TL olacak.

  2017 yılında yurt dışından getirilen telefon sayısı 800 bini geçmişti. Yolcu beraberinde getirilen cihazların IMEI numaralarının 120 gün içerisinde kayıt altına alınması gerekiyor. Aksi halde bu cihazlar Türkiye içinde kullanıma kapatılıyor.

 9. Enerji Bakanı Fatih Dönmez’den İran yaptırımları açıklaması: Tüpraş alternatiflere bakıyor

  Fatih Dönmez

  Enerji Bakanı Fatih Dönmez, NTV yayınında ABD’nin İran’a uyguladığı yaptırımlara değindi ve Türkiye’ye verilen muafiyetin 6 ay sonunda ABD tarafından yeniden gözden geçirileceğini hatırlatarak bu süre zarfında Tüpraş’ın İran’a alternatif enerji ithalatı pazarlarına baktığını ifade etti:

  Quote Message: Tüpraş alternatiflere bakıyor. Piyasada akaryakıtla ilgili sıkıntı olmayacak şekilde alternatif arayışlara devam ediyorlar. Sadece İran halkını değil bölge halkını da etkiler. Bu yaptırımların uygulanmayacağını ifade etmiştik. Bunu zaman gösterecek. Türkiye'nin pozisyonu bellidir... Öyle anlıyoruz ki ABD tekrar 6 ay sonra durum değerlendirmesi yapacak. Pozisyonları bu şekilde. Biz her halükarda alternatifsiz kalmamak açısından arayışlarımıza devam ediyoruz. TÜPRAŞ da özel sektör onlar da devam edecek."
 10. OHAL komisyonuna yapılan başvuruların yüzde 33'ü incelendi

  15 Temmuz darbe girişiminden sonra ilan edilen olağanüstü hâl (OHAL) döneminde kanun hükmünde kararnamelerle meslekten ihraç edilenlerin başvurduğu Meclis OHAL İşlemleri İnceleme Komisoyonu son verilerini paylaştı.

  OHAL

  Yapılan yazılı açıklamada, bugüne kadar 120 bin kişi ve kuruluşun komisyona başvurduğu, Aralık 2017’de başlayan incelemelerle toplamda 42 bin başvuru dosyasının karara bağlandığı belirtildi.

  OHAL Komisyonuna yapılan başvuruların şu ana kadar yüzde 33’ü değerlendirmeye alınmış durumda.

  Değerlendirmeye alınan başvuruların ise yüzde 7'si kabul edildi ve bu başvuruların sahiplerinin işe iadesine ya da kapatılan kurumların yeniden açılmasına hükmedildi.

 11. Gülen yapılanması operasyonu: 103 muvazzaf asker hakkında gözaltı kararı

  Polis

  İstanbul merkezli olarak yürütülen soruşturma kapsamında 103 muvazzaf asker hakkında ‘Gülen yapılanmasıyla bağlantılı oldukları’ gerekçesiyle gözaltı kararı çıkarıldı.

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkarılan askerlerin 2’si albay, 2’si yarbay, 6’sı binbaşı ve 14’ü yüzbaşı.

  Hürriyet gazetesi, 32 ilde eş zamanlı operasyonların başlatıldığını aktardı.