Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Özet

 1. AKP’nin Ankara adayı Mehmet Özhaseki, İzmir adayı Nihat Zeybekci
 2. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mutabakat varsa MHP ile karşılıklı jestler olacak
 3. HDP'li Ahmet Türk: Kılıçdaroğlu ile ittifaktan çok bize düşen görev ve sorumlulukları tartıştık
 4. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Kaşıkçı cinayetine ilişkin ses kaydını dinledim, adli tıp uzmanı keyifle yapıyor
 5. Türk-İş Kasım ayı raporunu yayımladı: Yoksulluk sınırı 6 bin 328 TL

Canlı anlatım

time_stated_uk

 1. Canlı anlatım sayfamızın sonuna geldik.

  Nur Photo'dan Diego Cupolo'nun Konya'da çektiği bir fotoğrafla size iyi günler diliyoruz.

  Yarın görüşmek üzere!

  Nur Photo'dan Diego Cupolo'nun Konya'da çektiği bir fotoğraf
 2. Hürriyet gazetesine 2015'te gerçekleştirilen saldırılardan ötürü 25 sanığa beraat verildi, bir kişi ceza aldı

  Hürriyet gazetesine 6 ve 8 Eylül 2015 tarihlerinde yapılan saldırılara ilişkin 26 kişi hakkında, "mala zarar verme" ve "nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etmek" suçlarından açılan davada karar çıktı.

  25 sanığın beraatine karar verilen davada bir sanık, "geceleyin iş yeri dokunulmazlığını ihlal etmek" suçundan 1 yıl 8 ay hapis ve "mala zarar verme" suçundan 2 bin lira adli para cezasına çarptırıldı.

  Sanığın cezaları 5 yıl süre ile ertelendi.

  Hürriyet
 3. HDP Eş Başkanı Temelli: AİHM'nin Demirtaş kararı bu ülkeye bir hukuk dersidir

  Sezai Temelli

  HDP Eş Genel Başkani Sezai Temelli, partisinin TBMM'deki grup toplantısında, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılmasına yönelik kararı ve HDP'nin tutuklu Hakkari milletvekili Leyla Güven'in açlık grevi eylemiyle ilgili konuştu:

  Quote Message: AİHM kararı nettir. Mahkemenin Selahattin Demirtaş kararı aslında bu ülkeye bir hukuk dersidir. Bu ülkede hukuku tanımayanlara, hukuk devletini yerle bir edenlere bir derstir."
  Quote Message: Cezaevlerinde bugün açlık grevi başlıyor. Neden? Çünkü bu ülkede tecrit var. (Abdullah) Öcalan'a uygulanan tecrit, bütün Türkiye'ye, barışa, demokrasiye uygulanan tecrittir."
 4. Ahmet Türk: Kılıçdaroğlu ile ittifaktan çok bize düşen görev ve sorumlulukları tartıştık

  Ayşe Sayın

  Ankara

  HDP'li eski Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk, partisinin talep etmesi halinde görevden kaçmayacağını ve yeniden belediye başkan adayı olabileceğini söyledi. AKP'nin, bazı illerde kayyum başkanları belediye başkan adayı göstermesini de eleştiren Türk, “Bu halkın iradesini hiçe saymaktır” dedi.

  Quote Message: Uzun süredir, 40 yıldır siyasetin içindeyim. Ben siyaseti halkıma hizmet için yaptım. Beledediye başkanlığım konusunda da eğer halkın talebi olursa, partimin talebi olursa görevden kaçmam, bu talebi yerine getirmeye hazırım. Ama bireysel olarak bakarsanız, geldiğim yaştan sonra siyaseti çok fazla düşünmüyorum.O nedenle bunun ötesinde fazla da bir beklentim isteğim yok."
  Quote Message: Yerel seçimler diyoruz, ismini yerel görüyoruz ama yerelle ilgisi olmayan insanları, devlet memurlarını oraya atıyorsunuz. Gerçek demokrasilerde böyle bir şey görülmemiştir. Gerçekten demokrasiden uzaklaşan, diktatörleşen bir Türkiye ve halkın iradesini hiçleştiren bir Türkiye'de yaşıyoruz."
  Quote Message: Kılıçdaroğlu ile ittifaktan çok gelecek için neler yapabiliriz, demokratik değerler etrafında nasıl yeni bir geleceği oluşturabiliriz, bu ceberrut anlayıştan kurtulmak için neler yapmamız gerekir, bize düşen görev ve sorumluluklar nelerdir, bunu biraz tartıştık. Yani Türkiye'de Kürtleri ötekileştiren, köklerinden uzaklaşan siyaset asla Türkiye'ye demokrasiyi getiremez. Kendilerini gözden geçirmeliler, biz de de kendimizi gözden geçirmek zorundayız. Gelecekle ilgili projelerle ilgili Türkiye'nin değişim ve dönüşümüyle ilgili, bunu sağlamaya dönük artık demokratik bir güç birliğine ihtiyaç olduğunu ifade etmeye çalıştık."
  Ahmet Türk
 5. Meteoroloji'den Marmara ve Ege için poyraz uyarısı: Çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalara karşı dikkatli olunmalı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yarın için İstanbul ve Çanakkale başta olmak üzere Marmara'nın batısı ve Kuzey Ege'de poyraz fırtınası uyarısı yapıldı.

  Quote Message: Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden esmekte olan rüzgarın yarın öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeydoğuya (poyraz) dönerek kuvvetini arttırması; İstanbul ve Çanakkale başta olmak üzere Marmara'nın batısı ve Kuzey Ege'de Perşembe gece saatlerine kadar zaman zaman fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."
  Fırtına
 6. Tuzla'da boş bir arazide kimyasal atık bulundu: 5 kişi gözaltında

  Tuzla'da boş bir arazide kimyasal atık gömüldüğü ortaya çıktı. Bölgeye İl Çevre Müdürlüğü, belediye ve emniyet ekipleri sevk edildi. Olayla ilgili 5 kişi gözaltına alındı.

  Şifa Mahallesi’nde boş bir arazide kimyasal atık gömülü olduğu ihbarı alan emniyet güçleri, durumu İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve belediye ekiplerine bildirdi.

  Bölgeye gelen ekipler, gömülü olan atık malzemeden numune alarak laboratuvara gönderdi.

  DHA'nın haberine göre Tuzla Belediyesi ekipleri ise kimyasal maddeyi kepçe yardımıyla hafriyat kamyonlarına yükleyerek arıtma tesislerine nakletti.

  Polis ekipleri yapılan çalışmada olayla ilgili 5 kişiyi gözaltına aldı.

  Şüpheliler alınan ifadelerinin ardından Anadolu Adliye Sarayı’na sevk edildi.

  Tuzla Belediyesi çevrede güvenlik önlemi alarak, bölgeye araç ve yaya girişlerine izin vermiyor.

  Kimyasal atık
 7. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mutabakat varsa MHP ile karşılıklı jestler olacak

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AKP grup toplantısı sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, "Mutabakat varsa MHP ile karşılıklı jestler olacak" dedi.

  Erdoğan
 8. Erdoğan: Muslukları akmayan bir İstanbul'u CHP'den almıştım

  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.

  Grup toplantısında 20 belediyenin başkan adayları açıklandı.

  AKP grup toplantısı
  Quote Message: Güvenle diyoruz ki, kim ne derse desin belediyecilik AK Parti'nin işidir. Biz eserlerimizle konuşuyoruz, ana muhalefet gibi yalanlarla değil. Bu ana muhalefet rahatsız oluyor, İstanbul'a belediye başkanı olduğumda, musluklarında su akmayan, dağ gibi çöpleri olan bir İstanbul'u CHP'den almıştım. Siz kaçacaksınız, biz kovalayacağız. Partimde de bu tür arkadaşlar varsa, onlarla da yol yürümeyiz."

  Toplantıda açıklanan belediye adaylarının isimleri şöyle:

  Afyon: Mehmet Zeybek

  Ankara: Mehmet Özhaseki

  Balıkesir: Yücel Yılmaz

  Bingöl: Erdal Arıkan

  Çanakkale: Ayhan Gider

  Çankırı: Hüseyin Boz

  Çorum: Halil İbrahim Aşgın

  Eskişehir: Burhan Sakallı

  Hatay: İbrahim Güler

  İzmir: Nihat Zeybekci

  Karaman: Mahmut Sami Şahin

  Konya: Uğur İbrahim Altay

  Mardin: Mehmet Vejdi Kahraman

  Muş: Feyat Asya

  Sakarya: Ekrem Yüce

  Sivas: Hilmi Bilgin

  Tokat: Eyüp Eroğlu

  Trabzon: Murat Zorluoğlu

  Uşak: Mehmet Çakın

  Yozgat: Celal Köse

 9. KOBİ'lere destek programı kapsamında 734 milyon TL veriliyor

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOBİ Gelişim Destek Programı’nın (KOBİGEL) sonuçlarını açıkladı.

  Quote Message: KOBİGEL Programı sayesinde 2 bin 545 işletmeye 734 milyon TL’lik kaynak sağlanacak. Bu destekle 1.5 milyar TL’lik proje yatırım hacmi oluşturmayı hedefliyoruz. Böylelikle 6 bin 55 yeni personel istihdam edilmesi bekleniyor. KOSGEB destekleri, yakında ilan edeceğimiz Uçtan Uca Yerlileşme Programı çerçevesinde cari açığı azaltacak yüksek teknolojili stratejik ürünlerin geliştirilmesi için daha etkin kullanılacak.
  Dükkan
 10. Kredi kartı taksit sayılarını düzenleyen yönetmelikler yayımlandı: 3.500 TL altındaki cep telefonlarında taksit sayısı 12'ye çıktı

  Elektronik eşya, seyahat ve konaklama ile sağlık ve sosyal hizmetlerle ilgili harcamalarda kredi kartı taksit sayılarını düzenleyen yönetmelikler yayımlandı.

  Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan ve banka kartları, kredi kartları ve kredi işlemleri ile finansman şirketlerinin kuruluş ve faaliyet esaslarını düzenleyen yönetmeliklerde değişiklik öngören yönetmeliklere göre, taksit sayısı; tablet ve bilgisayar satışlarında altıyı, fiyatı 3,500 TL’ye kadar olan cep telefonu satışlarında 12’yi, bu fiyatın üzerinde olan cep telefonu satışlarında ise altıyı aşamayacak.

  Reuters'ın haberine göre bu kapsamda 3,500 TL altında fiyatı olan cep telefonlarının satışında öngörülen 12 taksit, 31 Ocak 2019 sonuna kadar uygulanacak.

  Kredi kartı taksit sayısı; elektronik eşya alımlarında üç ay, bilgisayar alımlarında, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde, taşımacılık ile ilgili harcamalarda, havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurtdışına ilişkin harcamalarda altı ay, havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda, sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda ve sağlık ürünü alımlarında, vergi ödemelerinde dokuz ay olarak uygulanacak.

  Cep telefonu
 11. Türk-İş Kasım ayı raporunu yayımladı: Yoksulluk sınırı 6 bin 328 TL

  Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), Kasım ayı raporunu açıkladı.

  Buna göre,

  • Dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) 1.942,71 TL,
  • Gıda harcaması ile birlikte giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer aylık harcamalarının toplam tutarı ise (yoksulluk sınırı) 6.328,05 TL,
  • Evli olmayan-çocuksuz bir çalışanın‘yaşama maliyeti’ise aylık 2.385,11 TL olarak hesaplandı.
  Quote Message: Aylık net asgari ücretin halen 1.603 TL olduğu ekonomik ve sosyal koşullarda sadece tek bir çalışan için hesaplanan yaşama maliyeti 2.385 TL olarak hesaplandı. Mevcut asgari ücret, dört kişilik bir ailenin asgari aylık gıda harcaması olan açlık sınırını bile karşılamaktan uzak kaldı. Asgari ücret, dört kişilik bir ailenin aylık harcamasına ancak bir hafta yetiyor.
  Aile
 12. Çavuşoğlu: Kaşıkçı cinayetine ilişkin ses kaydını dinledim, adli tıp uzmanı keyifle yapıyor

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alman Süddeutsche Zeitung gazetesine verdiği röportajda gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti ve Suudi Arabistan ile ilişkiler hakkında açıklamalar yaptı.

  Çavuşoğlu, Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te düzenlenecek G20 Zirvesi'nde görüşmek istediğini söyledi.

  Erdoğan'ın telefonda, "Bakarız" yanıtını verdiğini aktardı.

  Çavuşoğlu, Kaşıkçı cinayetine ilişkin ses kaydını da dinlediğini söyledi.

  Quote Message: Gizli servisler kaynaklarını açıklamıyorlar. Ancak ben bunları dinledim. Kaşıkçı 7 dakika içinde öldürülüyor. Bu kasıtlı bir cinayettir. Geri dönmeye ikna edemedikleri için öldürme kararını vermediler. Adli tıp uzmanının nasıl talimat verdiği duyuluyor. Vücudu parçalarken müzik dinlemeliymiş. Bunu keyifle yaptığı anlaşılıyor. O insanları parçalamayı seviyor. Bu iğrenç.
  Çavuşoğlu
 13. Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 82 askere gözaltı kararı

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde Gülen cemaatine mensup oldukları gerekçesiyle 82 muvazzaf asker hakkında gözaltı kararı verildi.

  Habertürk'ün haberine göre bu askerlerin "Gülen cemaatinin mahrem imamları ile iletişim halinde oldukları ve başkaları adına kayıtlı sahte operasyonel hatlarla haberleştikleri" belirlendi.

  Arşiv fotoğrafı