Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Özet

 1. CHP lideri Kılıçdaroğlu 'Man Adası' iddiaları için 190 bin TL tazminata daha mahkum edildi
 2. Dışişleri Bakanlığı: Akın İpek'in iadesi talebimizin reddi dayanaktan yoksun
 3. Cumhurbaşkanı Erdoğan G-20 Zirvesi için Arjantin'e hareket etti
 4. Dolar/TL kuru 5,20'nin altını görerek son 16 haftanın en düşük seviyesine geriledi
 5. Özgür Gündem davasında 5 gazeteciye verilen hapis cezaları onandı

Canlı anlatım

time_stated_uk

 1. Post update

  Türkiye'de gün içinde meydana gelen gelişmeleri aktardığımız canlı sayfamızın sonuna geldik. Yeniden görüşmek dileğiyle...

 2. Malatya'da 'taş ocağı kapatılsın' eylemi

  Malatya'nın Battalgazi ilçesindeki taş ocağının büyütülmek istenmesine tepki gösteren bölge sakinleri, "Taş ocağına hayır" sloganları atarak eylem düzenledi.

  Taş ocağının yakınında güvenlik güçleri önlem alırken, Battalgazililer ocağın kapatılmasını istedi.DHA'nın haberine göre, eyleme katılanlar adına konuşan Mehmet Kocaaslan, "Mahallemize ve çevremize zarar veren taş ocağının kapatılmasını istiyoruz. Bu işletme hayatı bize zehretti, ciğerlerimiz toz duman doldu. Çevrede bulunan tozdan dolayı hayvanlarımızı otlatamaz olduk. Başta üzüm ve kayısı olmak üzere meyvelerimiz sebzelerimiz yenmez oldu, ağaçlarımız kurumaya başladı. Taş ocağında yapılan patlamalardan dolayı evlerimizin camları kırıldı, duvarları çatladı" dedi.

  Malatya
 3. DİSK Basın-İş: Gazeteciliği savunduğumuz için pişman değiliz

  DİSK Basın-İş Sendikası, Özgür Gündem gazetesi ile dayanışmak amacıyla başlatılan Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği Kampanyası'na katılan 5 gazeteciye verilen hapis cezalarının onanmasına karşı bir açıklama yaptı.

  Açıklamada, 1 yıl 6 ay hapis cezası onanan gazeteci Ayşe Düzkan'ın DİSK Basın İş Yönetim Kurulu Üyesi olduğu da belirtildi.

  Quote Message: Özgür Gündem gazetesi ile dayanışma göstermek için 'Nöbetçi Genel Yayın Yönetmeni' olmak gazeteciliği, basın ve ifade özgürlüğünü savunmanın gereğidir. Gazetecilik suç değildir ve suç olmayan bir şeyden dolayı pişmanlık duyulması beklenemez. Biz de yönetim kurulu üyemiz, üyelerimiz ve gazeteci dostlarımızın gösterdiği bu dayanışmadan dolayı pişmanlık değil gurur duyuyoruz."
  Quote Message: Basın ve ifade özgürlüğü bağlamında anayasal hakların hiçe sayıldığı, Anayasa Mahkemesi’nin dahi yok hükmünde sayıldığı bir dönemde mahkemelerin 'eylemleri doğru olarak nitelemesinin' mümkün olmadığını da biliyor, cezaların kanuni bağlamda değil siyasi bağlamda verildiğini de biliyoruz. Gazeteciliği savunduk, pişman değiliz, gazeteciliği savunmaya devam edeceğiz."
  View more on twitter
 4. Alaçatı'da dev otel 200 milyon euroya satışa çıkarıldı

  Zigana Resort Alaçatı Oteli

  Zigana Resort Alaçatı Oteli 200 milyon euro üzerinden satışa çıkarıldı.

  TEK-ART İnşaat Ticaret Turizm Sanayi ve Yatırımlar Anonim Şirketi, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na konuyla ilgili bildirimde bulundu.

  Şirketin yüzde 31,29 hissesi Trabzonspor'un eski başkanı Mehmet Ali Yılmaz'a, yüzde 16,55'i oğlu Soner Yılmaz'a ait. Yüzde 52,16'sı ise halka açık.

  Otel, 80.966 m² üzerine kurulu ve 167 oda barındırıyor.

 5. Cumhurbaşkanı Erdoğan G-20 Zirvesi için Arjantin'e vardı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G-20 Zirvesi için Arjantin'in başkenti Buenos Aires'e T.S.İ 17.00 sıralarında vardı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Buenos Aires Ezezia Havalimanı'nda Arjantin Kültür Bakanı Pablo Avelluto, Türkiye'nin Buenos Aires Büyükelçisi Meral Barlas ve diğer yetkililer tarafından karşılandı.

  Cumhurbaşkanı'na, eşi Emine Erdoğan'ın yanı sıra Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar eşlik ediyor.

  Erdoğan'ın ABD Başkanı Donald Trump ile T.S.İ 22.00'de görüşmesi bekleniyor.

 6. Bodrum’da denizde hortum oluşmasının ardından yağmur ve dolu yağdı

  FOTO
  FOTO

  Bodrum’da denizde hortum oluştu ve bunun ardından yerini yer yer doluya bırakan şiddetli yağmur yağdı.

  Yağmur nedeniyle su baskınları yaşanırken, gündelik hayatta sıkıntılar görüldü.

  Bodrum ile Yunanistan'ın İstanköy Adası arasındaki bölgede, saat 14.00 sıralarında denizde hortum oluştu. Bodrum'a doğru ilerleyen hortum, yaklaşık 15 dakika sürdü. Ardından gök gürültülü yağmur başladı.

  DHA’nın haberine göre, yağış nedeniyle, ilçe merkezindeki Dere Sokak, Gümbet Kavşağı, Bodrum Çevreyolu, Bitez, Ortakentve Konacık Mahallesi'ndeki dere yatağına yakın kesimlerde su baskınları yaşandı.

  Bodrum katlardaki bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Cadde ve sokaklar göle dönerken, araç sürücüleri yollarda ilerlemekte güçlük çekti.

  Bodrum Belediyesi ekipleri, cadde ve sokaklarla ev ve işyerlerine dolan suyun tahliyesi için çalışma başlattı.

  FOTO
  FOTO
 7. Gebze'de çöken viyadüğün altında kalarak can veren işçinin ailesinden tepki: 'Bu kaza değil'

  Gebze

  Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki Kuzey Marmara Otoyolu inşaatında, viyadük yapımı sırasında çöken beton bloğun altında kalan 3 işçinin cenazeleri Adli Tıp Kurumu'ndan bugün alınarak ailelerine teslim edildi.

  İnşaat sırasında yaşanan çökme sonucu 4 işçi enkaz altında kalmıştı.

  Kani Öztürk isimli işçi yaralı kurtarılırken, gece boyunca devam eden çalışmalar sonucu Öztürk Yılmaz, Bayram Kılıç ve Mehmet Sıddık Canpolat isimli işçilerin cenazelerine ulaşılmıştı.

  Yılmaz'ın İstanbul'da, Kılıç'ın Samsun'da, Canpolat'ın Darıca'da toprağa verileceği öğrenildi.

  Kani Öztürk’ün sağlık durumunun iyiye gittiği, vücudundaki kırıklar nedeniyle bugün ameliyat edileceği bildirildi.

  Quote Message: Bu kaza değil. 30 saat geçti firmadan kimse gelmedi. Bu insanlık dışı. En azından bir gelir başsağlığı dilerler, bir telefon açarlar. 300 tonluk beton üzerine düşmüş ve 12 saatte cenaze tanınmaz hale gelmiş. 3 çocuğu vardı. 20 gün önce de bir akrabamız 3. havalimanında düşerek ölmüştü." from Mehmet Canpolat Mehmet Sıddık Canpolat'ın kayınpederi
  Mehmet CanpolatMehmet Sıddık Canpolat'ın kayınpederi

  Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı'nın olayla ilgili soruşturması sürüyor.

  Olayla ilgili “toplum sağlığının ve ahlakının zedelenmemesi, kamuoyunun yanlış bilgilendirilmemesi ve çalışmaların sekteye uğramaması” için yayın yasağı getirilmişti.

  Kuzey Marmara Otoyolu, Kalyon – Cengiz – Limak – Kolin – RSY – PAK firmaları tarafından inşa ediliyor.

 8. Kılıçdaroğlu 'Man Adası' iddiaları için yeni bir tazminata mahkum edildi

  Kılıçdaroğlu

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Man Adası" iddiaları nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yakınlarına 190 bin lira tazminat ödemeye mahkum edildi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yakınları, 12 Aralık 2017'de bir televizyon kanalında yaptığı konuşma nedeniyle Kılıçdaroğlu hakkında 500 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı.

  Kılıçdaroğlu, daha önce de söz konusu iddiaları nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a toplam 5 kez tazminat ödemeye mahkum edildi.

  Anadolu Ajansı'nın haberine göre, Kılıçdaroğlu konuyla ilgili davalarda toplamda 1 milyon 18 bin lira tazminata mahkum edildi.

 9. Özgür Gündem davasında 5 gazeteciye verilen hapis cezaları onandı

  Özgür Gündem gazetesi ile dayanışmak amacıyla başlatılan Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği Kampanyası'na katılan 5 gazeteciye verilen hapis cezaları istinaf mahkemesi tarafından onandı.

  İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin onadığı kararla gazeteci Hüseyin Aykol’a “örgüt propagandası yapmak” suçundan 3 yıl 9 ay; Hüseyin Bektaş, Mehmet Ali Çelebi, Ayşe Düzkan ve Ragıp Duran’a ise ayrı ayrı 1 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

  Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre karar duruşmasında avukatların savunma için süre talebi mahkeme heyeti tarafindan reddedildi. Dava kapsamında bazı gazetecilere, savunma yapmamalarına rağmen ceza verilmişti.

  Türkçe ve Kürtçe dillerinde yayın yapan Özgür Gündem gazetesi, "PKK propagandası yaptığı" gerekçesiyle Ağustos 2016'da kapatılmıştı.

  View more on twitter
 10. Akşener, İsmail Kahraman'a hakaret davasında beraat etti

  Meral Akşener

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada beraat etti.

  Meral Akşener, İstanbul'da düzenlenen bir iftar programında kendisi için, "Şu Meral Kılıçdaroğlu mu?" ifadesini kullanan, dönemin TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a, sosyal medya hesabından 'Açık Mektup' başlığıyla cevap vermişti.

  Kahraman'ın avukatları Akşener'in yazıda kullandığı 'belam' ifadesi nedeniyle hakaret davası açmıştı.

  Mahkeme, sözlerinde hakaret kastı olmadığı gerekçesiyle Akşener hakkında beraat kararı verdi.

  Meral Akşener, Ankara 34'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bir önceki duruşmasında kendini şu sözlerle savunmuştu:

  Quote Message: Oraya yazılan 'Belam' sözü dini bir sözdür. Dini kullanarak yanlış yapmak anlamına gelir. Dini eğitim alanlar bilir. Bilerek yazdım. Münafık sözü burada yoktur. 'Belam'dan kasıt, 'Mahşerde görüşeceğiz' anlamı taşır. 'Belam' sözü hakaret kastı içermez. Hukuken girmez, dinen tartışılır. Ben her türlü cezaya razıyım. Ben bunun bir suç olmadığını düşünüyorum."
 11. Kırıkkale'de gaz dolum tesisinde patlama: 1 işçi hayatını kaybetti

  Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesi’ndeki gaz dolum tesisinde patlama meydana geldi.

  Anadolu Ajansı, patlamanın dolum yapılan tankerde meydana geldiğini yazdı.

  Patlamada, tesisin kazan dairesinde çalışan Mikail Şimşek (43) adındaki işçi hayatını kaybetti, 2 kişi ise yaralandı.

  Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan 2 kişinin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

  Yahşihan İlçe Kaymakamı Fatih Yılmaz, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve Kırıkkale Jandarma Komutanı Albay İbrahim Ayhan Vural olay yerinde incelemelerde bulundu.

  Patlama
 12. Dışişleri: Akın İpek'in iade talebinin reddi dayanaktan yoksun

  Akın İpek

  Dışişleri Bakanlığı, eski Koza Holding yöneticisi Akın İpek’in Türkiye’ye iadesi talebinin İngiliz mahkemelerince reddedilmesine tepki gösterdi.

  Londra’daki Westminster Sulh Mahkemesi’nde görülen davada hakim John Zani, “siyasi motivasyonla” yapıldığı gerekçesiyle Ankara’nın talebini reddetmişti.

  Türkiye, Hamdi Akın İpek, Talip Büyük, Ali Çelik ve Mustafa Yeşil'in iadesini talep etmişti.

  Quote Message: Kararın kabul edilemez olduğu ve bundan duyduğumuz derin hayalkırıklığı görüşülen İngiliz makamlarına kuvvetli bir şekilde vurgulandı. Mahkemenin, iade taleplerimizin reddine ilişkin gerekçeleri dayanaktan yoksundur. Beklentimiz, FETÖ'nün öndegelen mensupları arasında yer alan bu şahısların ülkemizde yargılanmalarını teminen bir an önce iade edilmeleridir. Bu yöndeki gayretlerimizi kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz." from Hami Aksoy Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü
  Hami AksoyDışişleri Bakanlığı Sözcüsü
 13. Dolar/TL kuru 16 haftanın en düşüğünde

  Dolar/TL kuru, 5,20'nin altını görerek, son 16 haftanın en düşük seviyesine geriledi.

  Dolar/TL, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın dünkü konuşmasının ardından etkili olan düşüş eğilimini bugün de devam ettirdi.

  Dolar kuru, 5,17 TL seviyesine kadar gerileyerek 7 Ağustos tarihinden beri en düşük seviyeyi gördü.

  Dolar
 14. İstanbul Sarıyer'de yol çöktü

  İstanbul'un Sarıyer ilçesindeki Rumeli Kavağı Liman Caddesi'nde yolun bir bölümünde çökme meydana geldi.

  Yoğun yağışlar nedeniyle meydana gelen olay sırasında araç ve yayalarının geçmemesi olası yaralanma ve can kaybını önledi.

  Olay yerine gelen polis ekipleri ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi yol bakım ekipleri, çevrede güvenlik önlemi aldı. Trafik kontrollü olarak tek şeritten verilmeye başlandı.

  Sarıyer
 15. Cumhurbaşkanı Erdoğan G-20 yolunda: Rusya ve Ukrayna arasında arabuluculuk önerisi görüşülecek

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G-20 toplantısı için Arjantin'e hareketi öncesi Atatürk Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu.

  Erdoğan, Arjantin'de ABD Başkanı Donald Trump'la Münbiç konusunu görüşeceklerini söyledi. Erdoğan, Türkiye’nin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko arasında arabuluculuk yapma talebinin de toplantıda gündeme geleceğini kaydetti.

  Erdoğan
  Quote Message: Bugün bizim Sayın Putin'le yaptığımız görüşmenin ana ekseninde, malum şu anda aralarında Ukrayna'yla devam eden süreç ve bu konuda neler yapılabilir, burada bir ara buluculuk rolü üstlenebilir miyiz? Bu konuyu her iki tarafla görüştük. Gerek Sayın Putin'le gerek Sayın Poroşenko'yla yaptığımız görüşmeler neticesinde, her ikisinin de bizden bazı talepleri oldu ve bu talepleri de bizler Sayın Putin'le Arjantin'de yapacağımız görüşmede kendilerine aktaracağız."