Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Canlı anlatım

time_stated_uk

 1. Kalın, Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'le ilgili konuştu: Bunun mizahla izah edilecek bir tarafı söz konusu değil

  Metin Akpınar ve Müjdat Gezen, adliyede ifade verdi.

  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, sabah saatlerinde polis tarafından evlerinden alınıp ifade vermeye götürülen ve ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakılan sanatçılar Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’le ilgili “savcılık Cumhurbaşkanı tepki vermeden önce re’sen bir soruşturma başlatmıştı” dedi:

  Quote Message: Bunlar cumhurbaşkanımızı eleştiren sözler. Daha cumhurbaşkanı tepki vermeden önce savcılık re'sen bir soruşturma başlatmıştı. Bunlar cumhurbaşkanına hakaret, darbeye çağrı ve ölüm tehdidi içeriyor. Her biri amme davası olabilecek mevzular. Keşke bu kişiler bizim çocukluğumuzun o masumiyet dönemlerinde izlediğimiz filmlerde hatırladığımız kahramanlar olarak kalsalardı. Keşke bu tür galiz ifadelerle, sanatçılıkla yakından uzaktan ilgisi olmayan lâfları söylemeselerdi. Bunun mizahla izah edilecek bir tarafı söz konusu değil. Bu sözleri söyleyenler sadece cumhurbaşkanının şahsına değil ona oy veren, destek veren, gönül veren milyonların iradesine de saygısızlık ediyorlar.”

  Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'ın Halk TV'de cuma günü katıldıkları programda yaptıkları yorumlar nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan, pazar günü İstanbul'da katıldığı bir toplantıda, "Bunlar sanatçı müsveddesi, yargıya hesabını versinler" demişti.

  Cumhurbaşkanı'nın bu çağrısının ardından İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında soruşturma başlatıldığını duyurmuştu.

 2. Kalın: Erdoğan, Trump'ı Türkiye'ye davet etti. Trump 2019'da geleceğini söyledi

  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın

  Ankara'da düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD Başkanı Trump’ı Türkiye’ye davet ettiğini açıklayan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Trump 2019 yılında geleceğini söyledi" dedi.

  Kalın, ABD askerlerinin çekilmesinin ardından Türkiye Suriye’de IŞİD’le mücadeleyi devraldığında “herhangi bir zaafiyet yaşanmayacağını” söyledi.

  “14 Aralık’ta Sayın Cumhurbaşkanımız ile Sayın Trump arasında yapılan telefon görüşmesi bütün sürecin seyrini değiştiren önemli bir karara vesile olmuştur” diye Kalın, ABD’nin Suriye’den çekilmeye bu telefon görüşmesi sonrası karar verdiğini hatırlattı.

  Quote Message: Bu yeni durum, sahadaki brçok dengenin yeniden değerlendirilmesini, yeni unsurların müzakeresini zorunlu kılmaktadır. Bu çerçevede Sayın Cumhurbaşkanı’nın, dün akşam ABD Başkanı Sayın Trump’la yaptığı telefon görüşmesinde bu konular etraflı bir şekilde ele alınmıştır. Özellikle DEAŞ’la mücadelede herhangi bir zaafiyet, herhangi bir sekte ya da yavaşlama olmayacağının altını çizmek isteriz.”

  Kalın, Türkiye’nin sadece IŞİD’le değil, “YPG ile de mücadelesinin de ABD ile koordine edileceğini” ifade etti:

  Quote Message: Türkiye aynı şekilde PKK/YPG/PYD terörüyle de kararlı bir şekilde mücadele etmeye devam edecektir. Hiçbir terör örgütüne nefes aldırmamak için çalışmalarımız kararlılıkla ve koordinasyon içerisinde aynen devam edecektir."

  YPG’ye verilen silahların ne olacağının henüz netleşmediğini, müzakerelerde görüşüleceğini açıkladı:

  Quote Message: Bu çekilme devam ederken bunun modalitesinin nasıl olacağı, geride ne bırakılacağı, verilen silahların ne yapılacağı, toplanıp toplanmayacağı da bu müzakerelerin konusu olacaktır. Hem mevcut durumun netleşmesi açısından hem orta vadede atılacak adımların tavzih etmesi açısından önemli konular."

  Bu hafta ABD’den askeri bir heyetin geleceğini ve ilk koordinasyon toplantısının yapılacağını duyuran Kalın, kendisinin de ABD Başkanı Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’la 3, 4 kez telefon görüşmesi yaptığını ve koordinasyon sağlamak için çalışmaya başladıklarını belirtti.

  “İlk operasyon Menbiç’e mi yapılacak?” sorusuna cevaben de, Menbiç için ABD ile daha önce bir yol haritası çizildiğini hatırlatarak “Yol haritası gecikmeli olarak hayat geçiyor. Bunun nasıl şekilleneceği de koordinasyon toplantılarında ele alınacak” dedi.

  Sözcü Kalın, Fırat’ın doğusundan ABD çekildikten sonra DEAŞ’la mücadelede yerel güçlerden de yararlanılacağını, bu sırada Rusya ile de işbirliği yürütüleceğini söyledi:

  Quote Message: Rusya ile de yakın bir çalışma takvimi içerisine gireceğiz. Ortaya çıkan yeni dinamikler ışığında Rusya ile koordinasyon çalışması başlatılacak, devam edenlere ilave olarak söylüyorum, Fırat’ın doğusu için.”
 3. Son dakika25 Aralık davasında 10 sanığa ağırlaştırılmış müebbet

  Silivri Cezaevi

  25 Aralık 2013’te düzenlenen “yolsuzluk operasyonunun” ardından “hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçlamasıyla yargılanan 10 sanığa ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi.

  İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Silivri Cezaevi'nde düzenlediği duruşmada Eski emniyet müdürleri Yakub Saygılı, Kazım Aksoy, Yasin Topçu ve Mahir Çakallı ile Arif İbiş, Mustafa Demirhan, Mehmet Habib Kunt, İbrahim Şener, Mehmet Fatih Yiğit ve Mehmet Akif Üner ağırlaştırılmış müebbet cezası aldı.

  ABD’de bulunan Saygılı ve Aksoy, orada görülen Reza Zarrab davasında tanıklık yapmıştı.

  Bazı sanıklar ise "silahlı terör örgütüne üye olma", "özel hayatın gizliliği" ve "usulsüz dinleme" gibi suçlardan hapis cezası aldı.

  Davada Fethullah Gülen’in de dahil olduğu 13'ü tutuklu 71 sanık yargılanıyordu.

  25 Aralık 2013’te, Ergenekon davasının savcılarından olan Muammer Akkaş, aralarında Başbakan Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın da yer aldığı listedeki toplam 41 kişinin gözaltına alınması yönünde emir vermiş fakat hükümetin yeni göreve atadığı emniyet görevlilerini Akkaş’ın gözaltı talimatını yerine getirmeyi reddetmişti.

  Gözaltına listesinde yer alanlar “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek, ihaleye fesat karıştırmak ve rüşvet vermekle” suçlanıyordu.

 4. Ahmet Kural’a 5 yıl hapis istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildi

  Ahmet Kural hakkında Sıla'yı darp ettiği suçlamasıyla hazırlanan iddianame kabul edildi.

  Hakkında şarkıcı Sıla’yı darp etmek suçlamasıyla iddianame hazırlanan oyuncu Ahmet Kural’ın ilk duruşması 7 Mart’ta görülecek.

  İddianamede Kural'ın, "hakaret, tehdit ve kasten yaralama" suçlarından 1 yıl 1 aydan 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor.

  İddianameye göre, Ahmet Kural’ın tartışma sırasında söylediği "Git buradan seni öldürürüm. Dışarı çıkmayacaksın. Sen dayak istiyorsun. Bak şimdi neler oluyor" sözleriyle tehdit ve hakarette bulundu. Aynı zamanda Sıla Gençoğlu’nun ‘basit tıbbi müdahale ile giderilebilir mahiyette yaralanmasına’ neden oldu.

 5. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye Kürtlerini PKK/PYD’nin zulmüne terk etmeyeceğiz

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da düzenlenen Engelli Vatandaşların Kamuda İstihdamı töreninde konuştu.

  Suriye’de yapılması planlanan operasyon için “Suriye'deki Arapların güvenliğini ve huzurunu, Kürtlerin sorununu kendi meselemiz olarak görüyoruz. Suriye Araplarını DEAŞ'ın eline bırakmadığımız gibi Suriye Kürtlerini de PKK/PYD'nin zulmüne terk etmeyeceğiz” dedi.

  Erdoğan, 21 Aralık'ta yaptığı konuşmada "Önümüzdeki aylarda Suriye’de hem PKK/PYD örgütlerini hem DEAŞ kalıntılarını ortadan kaldıracak bir harekât tarzı izleyeceğiz" demişti.

 6. Başsavcılık'tan Akpınar ve Gezen açıklaması: Her iki şüpheli hakkında adli kontrol kararı verilmiştir

  Metin Akpınar ve Müjdat Gezen, Halk TV'de bir programa katıldı.

  İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, sanatçılar Müjdat Gezen ve Metin Akpınar hakkında yürütülen soruşturmayla ilgili yazılı açıklama yaptı.

  Müjdat Gezen'in "Cumhurbaşkanına Hakaret" suçundan, Metin Akpınar ise "Halkı T.C. Hükümetine Karşı Silahlı İsyana Tahrik" ve "Cumhurbaşkanına Hakaret" suçlarından adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edildiği belirtildi.

  "Her iki şüpheli hakkında ‘yurt dışına çıkışı yasaklanmak’ ve ‘haftada bir gün karakola imza vermek’ suretiyle adli kontrol kararı verilmiştir" denildi. Açıklamada, soruşturma açılmasına giden süreç hakkında da bilgi verildi:

  "Uğur Dündar tarafından sunulan Halk Arenası adlı programın 21 Aralık 2018 tarihli bölümüne katılan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'ın Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı’nı hedef alarak hakaret içerikli sözler söyleyip darbe ve ölüm tehdidinde bulundukları yönünde medyada haberler yer aldığının 22 Aralık 2018 tarihinde öğrenilmesi üzerine 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 160. maddesi uyarınca işin aslını araştırmak ve sorumlular hakkında yasal gereğine tevessül etmek amacıyla soruşturma başlatılmış ve ilgili programa ait kayıtlar açık kaynaklardan temin edilerek muhafaza altına alındıktan sonra dökümü yapılmak üzere bilirkişiye tevdi edilmiştir." "Bu soruşturma kapsamında 23 Aralık 2018 tarihinde Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğüne müzekkere yazılarak şüphelilerin savunmaları alınmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığımızda hazır edilmeleri yönünde talimat verilmiştir. Sunulan bilirkişi raporunda yer alan konuşmalar değerlendirilerek şüpheli Müjdat Gezen hakkında "Cumhurbaşkanına Hakaret" (TCK m.299), şüpheli Metin Akpınar hakkında ise "Halkı T.C. Hükümetine Karşı Silahlı İsyana Tahrik" (TCK m.313/1) "Cumhurbaşkanına Hakaret "(TCK m.299), "Halkın Bir Kesimini Aşağılama" (TCK m.216/2) ve "Suçu ve Suçluyu Övme" (TCK m.215) suçlarından adli işlem yapılmıştır. 24 Aralık 2018 günü saat 11.00 civarında adliyemizde hazır olup ifadeleri alınan şüphelilerden Müjdat Gezen, "Cumhurbaşkanına Hakaret" suçundan, Metin Akpınar ise "Halkı T.C. Hükümetine Karşı Silahlı İsyana Tahrik ve Cumhurbaşkanına Hakaret" suçlarından adli kontrol talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilmiş, her iki şüpheli hakkında "yurt dışına çıkışı yasaklanmak" ve "haftada bir gün karakola imza vermek" suretiyle adli kontrol kararı verilmiştir.”

 7. AKP'li Dağ: İnsanların sanatçı olması, suç işlemesi konusunda meşruiyet kazandırmaz

  AKP Genel Başkan Yardmcısı Hamza Dağ

  AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir milletvekili Hamza Dağ, sanatçılar Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında başlatılan soruşturmayla ilgili konuştu.

  Dağ, “İnsanların bazı görevlerde bulunması, insanların sanatçı olması, yazar olması, siyasetçi olması onların suç işlemesi konusunda meşruiyet kazandırmaz” dedi.

  Quote Message: Yani ortada bir darbe çağrısı, bir tehdit ve sokağa çıkma da içerisinde olan, neredeyse bir vandallığa çağrı olan bir ifade durumu söz konusu. Tabii ki bunların cezasız kalması demek; insanların bazı görevlerde bulunması, insanların sanatçı olması, yazar olması, siyasetçi olması onların suç işlemesi konusunda meşruiyet kazandırmaz."

  İHA’nın haberine göre İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde esnaf ziyareti sırasında konuşan Dağ, “Bu eylemi hukuki sürece dahil etmemek, bazı insanların suç işleme özgürlüğü gibi bir anlam ortaya çıkartır” dedi:

  Quote Message: Görevi ne olursa olsun düşünce özgürlüğünü aşan noktada, düşünce özgürlüğü sınırları da belli; eğer siz bir darbe çağrısı yapıyorsanız, bu ülkenin seçilmiş cumhurbaşkanına yıllarca görev yapmış, başbakanlık yapmış bir kişiye bir takım anımsatmalar içerisinde oluyorsanız, bu da insanlarda bir darbe çağrısı olarak nitelendirme durumu söz konusu ortaya koyuyorsa, burada gerçekten bunun hukuki anlamda, cezai anlamda bir soruşturması, yargılanması olarak normal bir şey yok. Bu eylemi hiçbir şekilde hukuki sürece dahil etmemek veya cezai sürece dahil etmemek bazı insanların suç işleme özgürlüğü gibi bir anlam ortaya çıkartır. Bu açıdan normaldir, cezai süreç devam ediyor. Bizlere düşen hukuki ve cezai süreci takip etmek ve saygı duymaktır."
 8. Suriyeli muhalifler Menbiç sınırına takviye kuvvet gönderiyor

  Suriyeli muhalifler Menbiç'e ilerliyor

  Türkiye destekli Suriyeli muhalifler, Suriye Demokratik Güçleri (SDG) kontrolündeki Menbiç çevresine takviye kuvvet gönderiyor.

  Muhalif Ulusal Ordu sözcüsü Yusuf Hamud’un yaptığı açıklamaya göre, “Dün Suriye Ulusal Ordusu, savaş [hazırlığı] için Menbiç saflarına doğru yola çıktı ve cephe hattındaki yerini aldı.”

  Suriye Ulusal Ordusu, başta İdlib ve Afrin olmak üzere Suriye’nin kuzeybatısındaki çeşitli muhalif grupları bir araya getiren, Menbiç’in kuzeyinde de aktif olan, Türkiye’nin desteğiyle kurulmuş bir silahlı güç.

  Menbiç, YPG’nin başını çektiği SDG’nin kontrolünde.Kuzey Suriye’de SDG’nin olduğu tüm bölgelerde olduğu gibi Menbiç’te de Amerikan askeri mevcut.

  Menbiç’te de ABD askeri, SDG ile birlikte hareket ediyordu. Yusuf Hamud, Reuters Haber Ajansı’na, “ABD askerleri şehirden çekilmeden önce Menbiç’in içine doğru ilerlemeyeceklerini” söyledi.

  PKK’nın Suriye’deki uzantısı olduğu gerekçesiyle YPG’nin Menbiç’teki varlığına itiraz eden Türkiye ile ABD arasında, Haziran ayında bir “yol haritası” oluşturulmuştu.

  Buna göre ABD ve Türk askerleri ortak devriyelere başlamıştı. Bir sonraki aşamada YPG’nin çekilmesi öngörülüyordu.

  Ancak bir sonraki aşamaya geçilmeden önce ABD Başkanı Donald Trump, Suriye’den Amerikan askerlerinin çekilmesi kararı aldı.

 9. Metin Akpınar ve Müjdat Gezen adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

  Müjdat Gezen ve Metin Akpınar

  Halk TV’de katıldıkları programda yaptığı yorumlar nedeniyle haklarında soruşturma başlatılan sanatçılar Metin Akpınar ve Müjdat Gezen, haftada bir karakola gidip imza atmak ve yurt dışı çıkış yasağı şartıyla serbest bırakıldı.

  Akpınar ve Gezen, sabah saatlerinde polis tarafından adliyeye götürülmüş ve iki sanatçının da ifadeleri alınmıştı.

 10. Metin Akpınar ve Müjdat Gezen, adli kontrol istemiyle mahkemeye sevk edildi

  Halk TV'de katıldıkları programda yaptıkları yorumlar nedeniyle haklarında soruşturma açılan sanatçılar Metin Akpınar ve Müjdar Gezen, adliyede verdikleri ifadenin ardından adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edildi.

  Akpınar ve Gezen adliyede
 11. Çavuşoğlu: Netanyahu'nun PKK'ya büyük bir sempatisi var

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

  Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara'daki basın toplantısında, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilgili Tweet’lerine tepki gösterdi:

  Quote Message: Netanyahu son günlerde çok huzursuz çünkü Suriye’yi bölemeyeceğini anladı. Netanyahu’nun son zamanlarda özellikle PKK terör örgütüne karşı büyük bir sempatisi var. Çünkü onlar aracılığıyla, PKK/YPG aracılığıyla Suriye’yi bölmek istiyorlardı. Planları suya düşünce huzursuz olmaya başladı. Dikkat ederseniz sürekli sözde Kürt kardeşlerimizin ismini kullanarak cumhurbaşkanımıza iftiralar atmaya çalışıyor. Haddini de aşıyor. Ama tabii biz PKK ile, Irak dahil diğer bölgeleri bölmek için İsrail’in bir çaba içinde olduğunu görüyoruz. Fakat PKK ile Netanyahu’nun başka bir ortak özelliği var. En büyük ortak özelliği her ikisinin de bebek katili olmasıdır.”

  Erdoğan, 14 Aralık’ta İstanbul’da düzenlenen Parlamentolararası Kudüs Platformu’nda yaptığı konuşmada “ İsrail'in şımarıklıklarına tepki göstermek asla antisemitizm değildir. Holokost nasıl insanlık dışı suçsa Gazze sahilinde top oynayan çocuklara bomba yağdırmak da aynı derecede ağır bir insanlık suçudur” demişti.

  Netanyahu 22 Aralık’ta bir Twitter paylaşımında “Kuzey Kıbrıs’ın işgalcisi, ordusu Kürt köylerinde kadınları ve çocukları katleden Erdoğan, İsrail’e öğüt veremez” yazmıştı.

  View more on twitter

  Erdoğan, Cumartesi günü İstanbul’da bir toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada Netanyahu’ya yanıt verdi:

  Quote Message: Ne diyor bu Netanyahu denilen adam biliyor musunuz? Bizi Kıbrıs'ta işgalci olmakla, kadınları ve çocukları katletmekle suçlayan İsrail Başkanı’nın sanıyorum, herhalde dili sürçtü, herhalde kendilerinin Filistin'de işgalci olduklarını, Filistin topraklarındaki kadınları, çocukları, her yaştan on binlerce masum insanı, dünyanın gözü önünde, silahla, bombayla, tecritle öldürdüğünü söyleyecekti. Netanyahu sen yanlış kapıya vurdun. Erdoğan mazlumların sesidir, sen zalimlerin sesisin, sen devlet terörü estiriyorsun. Siz kadınları, çocukları tekmeleyerek, yavruları tekmeleyerek, askerinizle, polisinizle sürükleyerek götürüyorsunuz. Netanyahu, sen zalimsin. Zalim ve devlet terörünün başındasın."

  Son olarak Netanyahu yine Twitter’da yaptığı paylaşımlarla Erdoğan’a “antisemitist diktatör” ve “İsrail takıntılı” dedi.

  View more on twitter
 12. Mansur Yavaş: CHP'ye yaklaşık 1 ay önce üye oldum

  Mansur Yavaş, Ankara'da gazetecilerle bir araya geldi

  CHP'nin ikinci kez Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterdiği Mansur Yavaş, başkentte kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.

  Mansur Yavaş, soru üzerine CHP'ye yaklaşık 1 ay önce üye olduğunu belirterek, üyelikle rozet tartışmasının karıştırıldığına dikkat çekti:

  ''1 ay önce polemik yapıldığını söyleyerek genel merkez üyeliğimizi tamamlamıştık. Ankara'nın rozetsiz yönetilmesinden bahsediyorum. Belediye başkanı seçilirim, seçildikten sonra herkesin başkanı olurum. Aday olmak için üye olacaksınız. Otobüse binen insanların hiçbir zaman tek partisi yoktur tüm insanlar yararlanıyor. Hizmetin de eşit verilmesi gerekiyor.”

  Yavaş, Mart 2014 yerel seçimlerinde yine CHP'nin Ankara adayı olmuş, bu süreçte MHP'den CHP'ye geçmişti. Nisan 2016'da "Adaylık süreci bittikten sonra karşılıklı nezaket içerisinde siyasete ara vermiştim. Bu yeni bir durum değildir" açıklaması yaparak CHP'den istifa etmişti.

  Yavaş, 2014 seçimlerinden sonra aktif siyasetin içinde yer almamakla birlikte, Anayasa değişikliği referandumunda “hayır” kampanyalarına katılarak “muhalif” tavrını sürdürdüğünü, ancak hiçbir partiyle “sürtüşme” içine girmediğine dikkat çekti. Yavaş, “Belki de onun için her partiden 'bizim adayımız olsun' diye teklif aldık” dedi. Yavaş, belediye başkanlığı için teklif getiren partilerin arasında AKP'nin de olduğunu ifade etti.

  Başta CHP ve İYİ Parti Genel başkanları olmak üzere herkesin belediye başkanı olarak ittifaka destek veren siyasi partileri ziyaret edeceğini belirten Yavaş, “HDP'yi ziyaret edecek misiniz?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

  “Onu bilemiyorum, ona ajans karar verecek. Çünkü HDP açık açık 'Mansur Yavaş'a oy vermeyeceğiz' dedi. Kendi takdirleridir. Madem böyle sordunuz, lütfen [AKP^nin Ankara belediye başkan adayı] Mehmet Özhaseki'ye HDP'den oy isteyip istemediğini de sorun. Bunu İstanbul'da da sormalarını isterim. Madem HDP'lilere lâf sayıp onlarla işbirliği yapıyor diyorsunuz, açık açık ‘biz İstanbul'da HDP'nin oyunu istemiyoruz’ demesi lazım sayın Binali Yıldırım'ın.”

 13. Berat Albayrak: KOBİ'ler için Devlet Destekli Alacak Sigortası devreye alınacak.

  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak

  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, KOBİ'lerin alacaklarını tazmin edememeleri durumunda zararlarını karşılamak için Devlet Destekli Alacak Sigortası’nın devreye alınacağını duyurdu.

  Karar Resmi Gazete’de de yayımlandı.

  Açıklamayı Twitter üzerinden yapan Albayrak, teminat sunulacak KOBİ’lerin risk değerlendirmesinden geçeceğini, sistemin ilk aşamada mikro ve küçük ölçekli KOBİ’leri kapsayacağını belirtti.

  View more on twitter
 14. Müjdat Gezen ifade vermek üzere adliyede

  Müjdat Gezen adliyede

  Hakkında soruştuma başlatılan sanatçı Müjdat Gezen, polis tarafından evinden alınarak ifade vermek üzere Anadolu Adalet Sarayı'na götürüldü.

  Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'ın Halk TV'de cuma günü katıldıkları programda yaptıkları yorumlar nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunlar sanatçı müsveddesi, yargıya hesabını versinler" demişti.

  Erdoğan'ın sözlerinin ardından Akpınar ve Gezen hakkında soruşturma başlatılmıştı.

 15. Metin Akpınar ifade vermek üzere adliyeye götürülüyor

  Metin Akpınar adliyede

  Polis, Halk TV'de yaptığı yorumlar nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan sanatçı Metin Akpınar'ı Kadıköy'deki evinden alarak Anadolu Adalet Sarayı'na götürdü.

  Akpınar, "Savcı Bey çağırdı. İfade vermeye gidiyoruz" dedi.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, pazar günü İstanbul'da katıldığı bir toplantıda, sanatçı Metin Akpınar ve Müjdat Gezen ile ilgili yargıya çağrı yapmış ve "Bunlar sanatçı müsveddesi, yargıya hesabını versinler" demişti.

  Cumhurbaşkanı'nın bu çağrısının ardından İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

 16. Gülen yapılanması operasyonu: 19 sarı yelek bulundu, 22 kişi gözaltında

  Bursa'da Gülen yapılanması operasyonu

  Bursa'daki Gülen yapılanmasına yönelik operasyonda, bir evde 19 sarı yelek, 9 kırmızı yelek ve sahte kimlikler bulunduğu duyuruldu. 22 kişi gözaltına alındı.