Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Canlı anlatım

Yazan Onur Erem

time_stated_uk

 1. Gazintepspor: Amatör liglere düşürülme cezası ile karşı karşıyayız

  Gaziantepspor logo

  FIFA, eski kalecisi Zydrunas Karcemarskas'a olan borcundan dolayı TFF 2. Lig'de mücadele eden Gaziantepspor'a 6 puan silme ve transfer yasağı cezası verildiğini açıkladı.

  Konuyla ilgili olarak kulüp resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama yapan Gaziantepspor Başkanı Hasan Şahin, kulübün amatör lige düşürülme cezası ile karşı karşıya olduğunu açıkladı.

  Başkan Hasan Şahin'in açıklaması şu şekilde:

  Quote Message: "Tüm kamuoyu biliyor ki; Gaziantepspor başkanlığı görevine başladığımda büyük bir enkaz devir aldım. Başkanlığım ile beraber sezon başı transfer yasağını kaldırmak ve transfer yasağı dosyalarını çözüme kavuşturmak için büyük uğraşlar verdik ancak; eski yönetimler tarafından maddi ve manevi tüketilmiş, içi boşaltılmış, tüm gelirlerine el konulmuş olan Gaziantepsporumuzun profesyonel liglerde kalabilmesi için 30'a yakın FIFA dosyası ile mücadelemizden maddi kaynak yaratamama nedeni ile sonuç alamadık.
  Quote Message: Son olarak eski oyuncularımızdan Zydrunas Karcemarskas ile yaptığımız ön görüşmelerde olumlu yönde beyan bildirmiş ve Gaziantepspor'a yardımcı olacağını söylemiştir. Ancak daha sonra kimler tarafından aranıp oyuncunun fikri değiştirildi ise kulübümüzün efsaneleri arasında yer alan Karcemarskas'ın erteleme ve taksitlendirme talebimizi kabul etmemesi nedeni ile FIFA Disiplin Kurulu tarafından -6 puan ceza ve ayrıca amatör, alt yapı dahil transfer yasağının kulübümüze uygulandığını üzülerek belirtmek zorundayız. Ayrıca kulübümüz diğer FIFA dosyaları için kaynak yaratılmaz, futbolcu ve kulüpler alacak görüşmelerinde erteleme taleplerimizi kabul edilmez ve olumlu sonuç alınamaz ise amatör liglere düşürülmesi cezası ile karşı karşıya kalacaktır."
 2. Finansal Hizmetler Güven Endeksi tarihin en düşük seviyesinde

  GRAFİK

  Merkez Bankası, Finansal Hizmetler Güven Endeksi’ni açıkladı.

  Endeks 118,1 puanla tarihinin en düşük seviyesine geriledi.

  Anketlerle Türkiye’deki finansal kuruluş yöneticilerinin, iş durumlarıyla ilgili olarak yakın geçmişe ilişkin değerlendirmeleri ve geleceğe yönelik beklentilerinin izlenerek, finansal hizmetler sektöründeki eğilimleri ölçen endeks, altı yıl boyunca ortalama 167,2 değere sahipti.

  Endeks 2014’te 187,3 ile zirveyi görmüştü.

  Endeksin alt ölçütlerinden olan son üç aydaki iş durumu da 95,6 ile en düşük oranına ulaştı. İş durumunda altı yılın ortalaması 162’ydi.

  En düşük seviyeye ulaşan bir diğer ölçüt de son üç ayda hizmetlere olan talepti. Altı yılın ortalaması 169,2 iken Aralık 2018 değeri 110 olarak açıklandı.

 3. CHP'li Özel Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt verdi: Özgür Özel'e ver hapis cezasını. Senden korkmuyoruz

  Özgür Özel

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a yönelik sözleri nedeniyle grup toplantısında "Bunlara gerekli dersi tabii ki yargıda vermek durumundayız" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap verdi.

  TBMM'de basın toplantısı düzenleyen Özel, "Bakanları baş edemedi, yardımcısı baş edemedi, kendisi baş edemedi, şimdi savcısıyla, hakimiyle bizi susturmaya çalışıyor. Şunu bilsin ki; durmayacağız, sinmeyeceğiz, korkmayacağız, bir adım da geri atmayacağız" dedi.

  Özel sözlerini şöyle sürdürdü:

  Quote Message: "Senden korkmuyoruz. Senin tavrından dolayı da bir adım geri durmuyoruz. Yargı elinde, savcı elinde, hakim elinde. Beni tazminatla, beni dava açmakla tehdit ediyor. Gücün yetiyorsa Özgür Özel'e açtır davayı, gücün yetiyorsa Özgür Özel'e ver hapis cezasını. Senden korkmuyoruz. Biz korkarsak senin karşında Türkiye diz çöker. Biz de ayaktayız, Türkiye de ayakta, sana meydan okuyoruz."

  Özel'in geçtiğimiz hafta Genel Kurul'da Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a yönelik eleştirilerini Salı günü grup toplantısında gündeme getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunlar kalkıp da şu anda kabinemizin Milli Savunma Bakanına bu şekilde saldırabilme edepsizliğini yapmışlardır. Bunlara gerekli dersi tabii ki yargıda vermek durumundayız, vereceğiz de. Bunlar ancak o dilden anlarlar. Önce tazminat, ardından ceza" dedi.

  Geçen hafta TBMM Genel Kurulu'nda yapılan bütçe görüşmeleri sırasında konuşan Özel, Akar'ı Balyoz soruşturmaları dönemindeki tutumu nedeniyle eleştirmiş, "Senin silah arkadaşların sana haklarını helal etmeden öldüler" şeklinde konuşmuştu.

 4. Türkiye Genç İşadamları Derneği Başkanı Şohoğlu: Asgari ücret artışı 2019'da beklediğimiz daralmaya yumuşak bir iniş sağlayacak

  şohoğlu

  Türkiye Genç İşadamları Derneği Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu, asgari ücret artışı hakkında "Bu zam 2019’da beklediğimiz daralmaya yumuşak bir iniş sağlayacaktır" dedi.

  Yönetim kurulu toplantısında konuşan Şohoğlu, "Enflasyonun yüzde 25’lerde olduğu Türkiye’de bu zam oranını biz zaten bekliyorduk. Bizim ekonomimizin can damarı asgari ücret, ekonomimizin motoru ise asgari ücretle çalışanlardır. Bu yüzden bu zam oranını olumlu karşılıyoruz. Ekonominin daraldığı durumlarda da asgari ücrete yapılan bu zam ekonomiye canlılık getirecektir” ifadelerini kullandı.

  Şohoğlu, asgari ücretteki artışa karşılık işverenlerin nasıl bir yol izlemesi gerektiği hakkında ise, “Bu durumun işverene getireceği yük ağır olacak. Biz işverenlerin de üretimi artırıcı hamleler yapmasını bekliyoruz" dedi.

 5. HDP lideri Temelli: 17-25 Aralık dünyada eşi benzeri görülmemiş yolsuzluklar ortaya çıktı

  Temelli

  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, 17-25 Aralık 2013’te “yolsuzluk operasyonu” olarak düzenlenen ve ardından hükümet ile yargının “darbe girişimi” olarak adlandırdığı operasyonlar hakkında “Yolsuzluk konusunda bir uç noktanın belki de dünyada eşi benzeri görülmemiş bir uç noktanın ortaya çıktığı bir dönem” dedi.

  Temelli, sözlerine “Fakat ne oldu kovuşturmaya yer olmadığı kararı çıktı. 17-25 Aralık'a dair kovuşturmaya bile yer olmadığı kararı çıktı. Buradan bu konuyu da bir kez daha dile getirelim. Bu konuyu da unutmadık. Adalet bu ülkeye geri döndüğünde bu yolsuzlukların da hesabını soracağız” diye devam etti.

  Bugün partisinin TBMM’de düzenlediği grup toplantısında konuşlan Temelli, Suriye’nin kuzeyindeki Kürtlerin kontrolünde bulunan bölgelerde kurulan yönetimin Gezi’nin hayali olduğunu söyledi:

  “Süryaniler için pozitif ayrımcılık karara bağlandı. Topraklar kooperatifler şeklinde örgütlenmiş halka dağıtıldı. Rojava’da uygulanan bu sistem çoğulcu, laik, eşitlikçi bir demokrasi isteyen herkesin temenni ettiği bir yerel yönetim modelidir. Rojava, Gezi’nin hayalidir. Kadın özgürlüğünün cesaretle sahiplenildiği bir kadın mekanıdır. IŞİD’e karşı dikilen kadınların zaferidir Rojava. HDP olarak temennimiz orada konumlanmış tüm dış güçlerin ve IŞİD zihniyetindeki çetelerin bir an önce çekilmesidir. Tüm Türkiye halklarına, kadınlara, gençlere, muhalefete buradan bir kez daha çağrı yapıyoruz. Bugün Rojava’ya karşı bu saldırgan politikaya karşı, gelin hep birlikte karşı çıkalım. AKP ve Erdoğan’ın, bu ceberut iktidarın 3-5 belediye hesabı için Orta Doğu’nun vahasına olan saldırısına gelin hep birlikte dur diyelim.

  “Son gelen raporlara göre, halen Suriye’de 13 bin IŞİD'li var. Öyle olmasaydı son iki haftada 280 hava saldırısı gerçekleşmezdi. 378 operasyon yapılmış IŞİD'e yönelik. Bitmiş olan IŞİD ile neyin operasyonu?Bütün mesele bu geri çekilme tartışmalarında saklı. Bu geri çekilme ne ifade ediyor. Geri çekilsin, oradaki bütün dış güçler Türkiye de dahil Suriye’den geri çekilsin. Ama öncelikle bu IŞİD’den Suriye halklarını kurtarmak gerekir.”

 6. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den askerlik önerisi: 3+6 ay formülü

  Akşener
  Image caption: Akşener

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, işsizlik rakamlarının 1960’lardan beri en kötü duruma geldiğini, karşılıksız çek oranının da yüzde 60 arttığını söyledi.

  Partisinin TBMM grup toplantısında konuşan Akşener, askerlikle ilgili partisinin önerisini açıkladı:

  “Yakın zamanda askerlikle ilgili bir düzenleme yaptılar, biz toptan çözelim diyoruz. Biz 3+6 ay formülünü öne sürüyoruz. 3 ay temel eğitim verelim diyoruz, sonraki altı ay asgari ücretle isteyen hizmet versin diyoruz istemeyen o parayı devlete versin.”

  Akşener, Çin’deki Uygur Türkleri ve Suriye’deki son gelişmeler hakkında ise şöyle konuştu:

  “Türkiye’de İYİ Parti dışında Doğu Türkistan’daki olaya ses getiren yok. Türk ailelerin yanına zorla Çinli erkekler yerleştiriliyor. Mültecilere 200 katrilyon harcayacaksın havaalanında mahsur kalan 11 Türk’ün hesabı sormayacaksın, sizin milliyetçiliğiniz bu mu? 11 Türk'ü neden bırakmıyorsunuz diye sorunca, pasaportlarına bakıyoruz diyorlar. 4 milyon Suriyeliyi pasaportla mı Türkiye'ye aldın?

  “Suriye’nin kuzeyine, Fırat’ın doğusuna harekat yapılmasını başından beri söylüyoruz. Yalnız Amerika’nın hızla çekilmesine şüpheyle bakıyoruz. Türk milleti karanlık işlerin içine çekilmemeli. IŞİD’le mücadele sadece Türk milletine yüklenemez. Gidiyorsanız, ağır silahlarınızı alıp gidin. Aksi bize düşmanlıktır. Her halükarda ordumuz girsin ve temizlesin.

  "Yunan Genelkurmay Başkanı, yürek yemiş gibi Türkiye’yi tehdit etmeye başladı. Haddini bildiren yok.Senin Turizm Bakanın işgal altındaki o adalara, Yunan adası diye tur düzenliyorsa ve senden tek bir laf çıkmıyorsa, o hadsiz Genelkurmay Başkanı’nın ağzını kim büzecek?”

 7. TİHV Başkanı Prof. Fincancı: Açlık grevlerinde Malta Bildirgesi uygulanmalı

  Hatice Kamer

  BBC Türkçe

  etkinlik

  Türkiye İnsan Hakları Vakfı Başkanı Prof. Şebnem Korur Fincancı, Türkiye’de çeşitli siyasi tutukluların gerçekleştirmekte olduğu açlık grevlerinde bağımsız hekimlerin denetimine izin verilememesini eleştirdi.

  Diyarbakır’da düzenlenen “Türkiye’nin Demokrasi Sorunu ve Dünden Bugüne Açlık Grevleri” adlı etkinlikte konuşan Fincancı, 1991’de Malta’da toplanan 43. Dünya Tıp Kongresi’nin yayınladığı bildirgeyi hatırlattı.

  HDP milletvekili Leyla Güven’in 46 gün önce başlattığı ve çeşitli cezaevlerindeki tutukluların da destek verdiği açlık grevlerinde sağlık durumlarının bağımsız hekimlerin izlemesine ise izin verilmediğini söyleyen Fincancı, üç aydır grevde olan tutuklu Kemal Özelma adındaki tutuklunun durumunun kötüye gittiğini ve kardeşi dahi çevresindeki insanları tanımakta olduğunu söyledi ve ekledi:

  “B1 vitaminin açlık grevlerinde kullanılması gerektiğini vurguluyoruz. Bu hak Malta Bildirgesi’nde de tanınan bir hak ve sağlanması gerekiyor. Tabipler Birliği’nin ayrıntılı tutum belgesi ile hangi maddenin hangi ölçüde verileceği düzenlemeyi de zorunlu kılıyor Malta Belgesi. Eğer eylemci B1 vitamini alıyorsa üç ayda hafıza kaybına uğraması beklediğimiz bir süreç değil.”

 8. Fotoğraflarla: Türkiye'de Noel kutlamaları

  Hristiyanların kutsal bayramlarından Noel, bazı Hristiyanlar tarafından bugün Türkiye'de kutlanıyor.

  AYİN

  Diyarbakır Meryem Ana Süryani kilisesindeki Noel ayini Lezgin Akdeniz'in objektifine böyle yansıdı.

  AYİN

  24 Aralık'ta da İstanbul'daki St. Antuan Katolik kilisesinde bir ayin düzenlenmişti.

  ayin
  St. Antuan Katolik kilisesi
  Image caption: St. Antuan Katolik kilisesi
  İzmir'deki Meryem Ana kilisesinde de bir Noel ayini düzenlendi
  Image caption: İzmir'deki Meryem Ana kilisesinde de bir Noel ayini düzenlendi
  Noel kutlamaları kapsamında İstanbul Rum Ortodoks Patrikhanesi Ekümenik Patriği Bartholomeos’a 24 Aralık’ta Zografyon Rum İlkokulu öğrencileri tarafından bu çizim hediye edildi
  Image caption: Noel kutlamaları kapsamında İstanbul Rum Ortodoks Patrikhanesi Ekümenik Patriği Bartholomeos’a 24 Aralık’ta Zografyon Rum İlkokulu öğrencileri tarafından bu çizim hediye edildi

  Noel, Batı Avrupa ve Amerika kıtalarında yaygın olan Katolik ve Protestan mezheplerinde 25 Aralık'ta kutlanıyor.

  Doğu Avrupa ve Orta Doğu'da yaygın olan Ortodoks mezhebinin mensupları ise Noel'i 7 Ocak'ta kutluyor.

 9. CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a: Senin gibi bir zorbanın seçilmesi için anayasa değişikliğine destek verdik

  Kılıçdaroğlu

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugün partisinin TBMM’deki grup toplantısında Türkiye’de ifade özgürlüğünün içinde bulunduğu durumu eleştirdi.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen Kılıçdaroğlu, “Senin gibi bir zorbanın seçilmesi için anayasa değişikliğine destek verdik” dedi ve ekledi:

  “Sen Said Nursi’nin kitaplarını yasakladın, biz AYM’ye gittik yasaklanmasın diye.

  “Biz, bizden farklı düşünen insanların da düşüncelerini savunuyoruz. 81 milyon özgürce düşünecek, özgürce yazacak.”

  Kılıçdaroğlu, bugün açıklanan asgari ücret hakkında ise şunları söyledi:

  “Çalışanların yüzde 40’ı asgari ücretle geçiniyor. Asgari ücretin altında çalışan 1 milyondan fazla çalışan var.

  “Konya’da Seyit Talaşlı, geceleri az maaşlı bir işte çalışıyor, hasta anne ve babasına, ikisi hasta dört çocuğuna bakıyor. Öyle bir noktaya geliyor ki para yetiştiremiyor ve intihar ediyor.

  “Bu Saray’ın ne dini var ne vicdanı var. 16 yılda geldiğimiz nokta bu. Yazık, günah değil mi bu insanlara?

  “Malatya’da kendisini yakan bir çiftçi vardı. Saray’ın bakan adı verilen memuru “Çiftçi çok çok çalışır, az az kazanır, bunun genel kanunu ne yazık ki böyle” diyor. Peki kardeşim bu Fransız çiftçisi, İngiliz çiftçisi, Güney Kore çiftçisi niye çok çok kazanıyor? Bu genel kanun değil, kibir kaidesi olan Saray’ın kanunu.”

 10. Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul adayı 29 Aralık’ta açıklanacak

  İstanbul

  Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Recep Tayyip Erdoğan, partisinin yerel seçimdeki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayını 29 Aralık’ta açıklayacağını söyledi.

  Partisinin TBMM’deki grup toplantısı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, adaylık için adı geçen Binali Yıldırım’ın istifasına gerek olmadığını da ekledi.

  MHP lideri Devlet Bahçeli de Yıldırım’ın aday olması durumunda istifa etmesine gerek kalmadığını görüşünde olduğunu açıklamıştı.

  31 Mart yerel seçimi için 29 Aralık’ta açıklanacak AKP adayının önünde çalışma yürütmek için üç aylık bir süre olacak.

 11. Yeni asgari ücret Avrupa’ya kıyasla ne seviyeye geldi?

  grafik

  Türk lirasının değer kaybıyla birlikte 2018 sonbaharında Avrupa’nın en düşüklerinden biri haline gelen Türkiye’deki asgari ücret, 2019 zammının ardından bir miktar toparlandı.

  Brüt asgari ücret Ağustos ayında 246 euro seviyesine kadar düşmüştü.

  1 Ocak’tan itibaren brüt asgari ücretin 2.558 TL olacağı açıklandı. Bu miktar, 25 Aralık 2018 kuruyla 423 euroya denk geliyor.

  Böylece Ağustos’tan itibaren hem Türk lirasının kaybettiği değerin bir kısmını geri kazanması hem de yüzde 26’lık 2019 artışıyla birlikte Türkiye’de asgari ücret, gerisine düştüğü Karadağ, Makedonya ve Sırbistan gibi ülkelerdeki asgari ücretin tekrardan üzerine çıktı.

  Fakat bu miktar Fransa, Almanya, İngiltere gibi Batı Avrupa ülkeleri ile Yunanistan, İtalya ve İspanya gibi Güney Avrupa ülkelerinin çok altında kaldı.

  Türkiye’de asgari ücret 2018’e kadar Polonya, Slovakya, Çek Cumhuriyeti ve Macaristan gibi ülkelerin üzerinde seyrediyordu.

  2018’de TL’nin değer kaybıyla birlikte bu miktar bu ülkelerin gerisinde kalmıştı.

  2019’daki artış ise Türkiye’deki asgari ücreti tekrardan bu ülkelerin üzerine taşımaya yetmedi.

  grafik
 12. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konutlarda elektrik ve doğalgaz fiyatlarına yüzde 10 indirim yapılacak

  erdoğan

  Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM'deki grup toplantısında yılbaşından itibaren elektrik ve doğalgaz fiyatlarında konutlarla KOBİ'ler için yüzde 10 indirim yapılacağını açıkladı.

  2018 yılında dokuz ay boyunca uygulanan asgari ücret desteğini 2019'un tamamında uygulayacaklarını duyuran Cumhurbaşkanı, 500 ve üzeri sigortalı çalıştıran her iş yeri için asgari ücretli başına 101 lira, 500'ün altında çalışanı olan yerler için ise 150 TL olacağını söyledi.

  Erdoğan ayrıca turizmde 2019 yılını Göbeklitepe yılı olarak ilan etti.

  Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

  "Önümüzdeki yıl satın alma paritesine göre dünyanın 13. Büyük ekonomisi olmaktan 12’ciliğe yükseleceğiz. Satın alma paritesi döviz kurundan etkilenmediği için ülkelerin ve toplumların gerçek ekonomi gücünü göstermesi bakımından önemlidir.

  "İhracat yüzümüzü güldürüyor. Yıl sonu 170 milyar dolar rakamını göreceğiz.

  "Ekonomiyi canlandırmak için vazgeçtiğimiz ÖTV tutarı 8 milyar liranın üzerinde. "

 13. Son dakikaAsgari ücret %26,05 artışla 2 bin 20 TL olarak belirlendi

  TL

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2019 yılı için net asgari ücretin 2 bin 20 TL olarak belirlendiğini açıkladı.

  Bu artış mevcut asgari ücrette %26,05 artış yapılacağı anlamına geliyor.

  Düzenlenen basın toplantısında konuşan Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, "Bu ücret mükemmel bir ücret mi? Hayır değil. Ama kabul edilebilir bir ücret" yorumunu yaptı.

 14. YSK: 1 Ocak’tan itibaren gazete ve televizyonlar tarafsız olmak zorunda, siyasi partiler telefonlara mesaj atamayacak

  gazeteler

  Yüksek Seçim Kurulu basın ve yayın kuruluşlarının 1 Ocak 2019’dan 31 Mart’taki yerel seçime kadar uyması gereken yayın ilkelerini yayımladı.

  Karara göre basın ve yayın kuruluşları tek yönlü, taraf tutan yayınlar yapamayacak, demokratik kurallar çerçevesinde siyasi partiler ve bağımsız adaylar arasında fırsat eşitliğini sağlamak zorunda olacak.

  Oy verme tarihi olan 31 Mart 2019'dan önceki 10 günlük sürede, yazılı, sözlü ve görsel basın ve yayın araçları ile kamuoyu araştırmaları, anketler, tahminler, bilgi ve iletişim telefonları yoluyla mini referandum gibi adlarla bir siyasi partinin veya adayın lehinde ya da aleyhinde, vatandaşın oyunu etkileyecek biçimde yayın ve dağıtım yapılamayacak.

  Bu sürenin dışında yapılacak yayınlar, tarafsızlık, gerçeklik ve doğruluk ilkelerine uygun olacak, kamuoyu araştırmaları ve anketlerin yayınlanması sırasında, araştırmanın hangi kuruluş tarafından yapıldığı, denek sayısı, araştırmanın kim tarafından finanse edildiği açıklanmak zorunda olacak.

 15. Dışileri Bakanı Çavuşoğlu: Suriye’ye operasyonu ABD ile birlikte koordine ediyoruz

  Çavuşoğlu

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye operasyonu hakkında “Türkiye 'gireceğim' derse girer ama ABD'nin çekilme sürecinde bunu birlikte koordine ediyoruz" dedi.

  Ankara’da gazetecilerle bir araya gelen Çavuşoğlu, ABD’nin çekilmesinin nasıl olacağı konusunda askeri ve diplomatik temasların da devam ettiğini belirtti.

  Anadolu Ajansı, Çavuşoğlu’nun Fransa’nın YPG’yi korumak için Suriye’de kalmasının Fransa’ya da YPG’ye de faydası olmayacağını söylediğini aktardı.

  Bakan Çavuşoğlu, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti hakkında ise “Kaşıkçı cinayeti adli bir vaka, suçtur; ama Suudi Arabistan ile ikili bir sorun olarak görmüyoruz" ifadelerini kullandı.

 16. Şarkıcı Sıla Gençoğlu: Hâlâ kendime gelemedim

  Sıla

  Ahmet Kural tarafından darp edildiği gerekçesiyle şikayetçi olan şarkıcı Sıla Gençoğlu, yaşadıklarının ardından “Hâlâ kendime gelemedim, toparlayamadım kendimi. Sokağa bile çok çıkmıyorum” dedi.

  Hürriyet’ten Ayşe Arman’a konuşan Sıla, “Hiç kimse dayağı ya da herhangi bir şiddeti savunamaz. Bu sadece erkeğin kadını dövmesiyle ilgili değil, çocuğa şiddet, hayvana şiddet, hepsi için geçerli. Bir kere gayrı medeni, gayrı ahlaki ve gayri insanı... Hepimiz bu anlayışla mücadele etmeliyiz!” ifadelerini kullandı.

 17. İDO ve BUDO bazı seferlerini iptal etti

  ido

  Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) ve İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), Marmara Denizi'ndeki olumsuz hava şartları nedeniyle bazı seferlerini iptal ettiğini duyurdu.

  İptal edilen seferler şöyle:

  BUDO

  • 07.00 Bursa (Mudanya) - İstanbul (Eminönü/Sirkeci)
  • 08.30 İstanbul (Eminönü/Sirkeci) - Bursa (Mudanya)
  • 09.30 Bursa (Mudanya) - İstanbul (Eminönü/Sirkeci)
  • 09.30 Bursa (Mudanya) - Armutlu (İhlas)
  • 10.00 Armutlu (İhlas) - İstanbul (Eminönü/Sirkeci)
  • 11.00 İstanbul (Eminönü/Sirkeci) - Bursa (Mudanya)

  İDO

  • 07.45 Bandırma-Yenikapı-Bostancı
  • 07: 50 - 09: 45 Kadıköy-Yenikapı-Bursa
  • 08: 30 - 10: 55 Bursa-Armutlu-Armutlu Tatil Köyü-Yenikapı-Kadıköy
 18. GATA’daki Gülen yapılanmasına operasyon: 30 gözaltı kararı

  Polis

  15 Temmuz 2016’daki askeri darbe girişiminin ardından kapatılan Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ndeki (GATA) Gülen yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda 30 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

  İstanbul merkezli 5 ilde yürütülen operasyonda gözaltı kararı çıkarılanların 24’ünün doktor olduğu açıklandı.

  Doktorlar Gülen yapılanmasına mensup firari kadınların çocuklarını kayıt yaptırmadan doğurtmakla suçlanıyor.

 19. 2019 asgari ücretinin bugün belirlenmesi bekleniyor

  Asgari ücretle çalışan Suriyeli tekstil işçileri

  Asgari Ücret Komisyonu bugün TSİ 10.00’da tekrar toplanacak.

  Ankara’da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığında gerçekleşecek toplantıda 2019’da uygulanacak asgari ücretin belirlenmesi bekleniyor.

 20. Post update

  Herkese günaydın!

  Türkiye'de gün boyu öne çıkan gelişmeleri aktaracağımız canlı anlatım sayfamıza hoş geldiniz.