Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Özet

 1. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Maduro'ya destek: Sandıktan çıkana saygı duyacaksınız, Trump'ın tavrı beni şoke etti
 2. Erdoğan: Türkiye'nin Suriye'de işgal derdi yok
 3. Dışişleri Çavuşoğlu: Suriye'de güvenli bölgede henüz bir şey netleşmedi
 4. Konkordato talebi reddedilen Pamukkale iflas etti
 5. Beşiktaş, Akhisarspor maçında hükmen 3-0 galip sayıldı

Canlı anlatım

time_stated_uk

 1. Erdoğan: Trump'ın tavrı beni şoke etti, Maduro'nun sıkıntıyı aşacağına inanıyorum

  Recep Tayyip Erdoğan

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Venezuela'daki gelişmelerle ilgili yaptığı açıklamada "Trump'ın tavrı beni şoke etti. Maduro'nun sıkıntıyı aşacağına inanıyorum." dedi.

  Erdoğan Malta Cumhurbaşkanı Marie-Louise Coleiro Preca'yla düzenlediği ortak basın toplantısında "Rusya'dan dönerken Maduro'yu aradım ve kendisine çok açık, net antidemokratik girişimlere prim verme, dik dur dedim". diye konuştu.

  15 Temmuz darbe girişimin ardından kendisini ilk arayanlardan birinin Venezuela lideri olduğunu anlatan Cumhurbaşkanı "Halbuki o ana kadar Maduro ile tanışmıyodum. Darbe girişimiyle tanışmış olduk, güzel de bir başlangıç oldu ve bazı sektörlerde müşterek adımlar attık." dedi.

  'Sandıktan çıkana saygı duyacaksınız'

  40 yıllık siyasi geçmişi olduğunu vurgulayan Erdoğan "Sandıktan çıkana saygı duyacaksınız. Sandıktan çıkana saygı duymuyorsanız, bunun adı demokrasi değildir, totaliter bir anlayıştır." diye konuştu.

  "Doğrusu Trump'ın açıklaması demokrasiye inanmış bir insan olarak beni de şoke etmiştir" diyen Cumhurbaşkanı, milli iradeye aykırı yollarla bazı yöntemlerin denenmesini doğru bulmuyorum ve şu anda da yapılan budur. Bunu doğru bulmamız mümkün değil." ifadelerini kullandı.

  Erdoğan ayrıca Maduro''nun kendisine inananlarla beraber,. bu sıkıntılı anı da aşacağına inandığını belirtti.

  Erdoğan 15 Temmuz darbe girişiminin ardından hiçbir Avrupa Birliğ ülkesinin kendilerini aramadığını söylerken "Aradan günler ve haftalar geçti ve sadece İngiltere bizi aradı ve bunun dışında bizi arayan olmadı." diye konuştu.

 2. Barış akademisyeni Yonca Demir'e 3 yıl ertelemesiz hapis cezası verildi

  View more on twitter

  "Bu suça ortak olmayacağız" bildirisini imzaladıkları için "Terör örgütü propagandası" suçundan yargılanan Barış İçin Akademisyenlerin duruşmaları sürüyor.

  Bugün İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesi'nde Boğaziçi Üniversitesi'nden Doç. Dr. Ahmet Ersoy'un ve 28. Ağır Ceza Mahkemesi'nde de Bilgi Üniversitesi'nden Dr. Öğr. Üyesi Yonca Demir'in duruşmaları görüldü.

  Mahkeme Yonca Demir'i, "üzerine atılı PKK/KCK silahlı terör örgütünün propagandasını yapmak suçunu sabit görerek" 3 yıl hapis cezasına çarptırdı.

  Bianet'in haberine göre mahkeme başkanı kararını "2 yıl verdik, 3 yıla çıkardık, onu da bozmadık" diyerek açıkladı.

  Kararda şu ifadeler kullanıldı: "TMK (Terörle Mücadele Kanunu) 7/2 maddesinin 1. cümlesi gereğince suçun işleniş biçimi, fiilin özellikleri, kastın ağırlığı ve yoğunluğu dikkate alınarak takdiren ve teşdiden 2 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına, sanığın atılı suçu basın yayın yolu ile işlediği anlaşılmakla aynı maddenin 2. cümlesi gereğince cezasının yarı oranında artırılarak 3 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına..."

  Duruşmanın ardından akademisyenler ve avukat Meriç Eyüboğlu bir açıklama yaparak Barış İçin Akademisyen yargılamalarında bugüne kadar verilmiş en yüksek cezaya tepki gösterdi.

 3. Marmaris açıklarında 5,1 büyüklüğünde deprem

  sismograf

  Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı, Akdeniz'de merkez üssü Muğla'nın Marmaris ilçesi açıkları olan 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı.

  Depremle ilgili Türk Kızılay'dan yapılan açıklamada da "Muğla'nın Marmaris ilçesi açıklarında meydana gelen ve ilk belirlemelere göre 5,1 büyüklüğündeki deprem sonrası gelişmeler Kızılay ekiplerimiz tarafından yakından takip edilmektedir." denildi.

 4. İnce'den Bahçeli'ye yanıt: Seçimi iktidarın kazanması gerektiğini söylemek, kendini muhalefet olarak tanımlayan biri için gerçekten zekâ sorunudur.

  View more on twitter

  CHP'nin cumhurbaşkanlığı seçimindeki adayı Muharrem İnce, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin kendisine yönelik sert açıklamalarına Twitter'dan yanıt verdi.

  "Hakaret, söylenene haklılık kazandırmaz. Ben size bir yerel seçimin olası sonuçlarının ülke için beka sorunu olarak görülmesinin yanlış olduğunu bir kez daha anlatayım." diyen Muharrem ince şöyle devam etti;

  "Bu ülkenin birliği ve bütünlüğünün tek garantisi milletin özgür iradesiyle oluşturduğu birlik ruhudur. Birlik ve beraberlik için milletin iradesinin ortaya koyduğu bu anlayışın üzerinde bir irade yoktur. Seçimler bir ülkede milletin birlik ruhunun, uzlaşma halinin vaz geçilmez aracıdır. Bir ülkenin geleceği için gerçek sözleşme özgür seçimlerle sağlanır. Bunu gerçekleştirmek, ülkemize, milletimize olan sorumluluğumuzun gereğidir."

  "Bir yerel seçim her ne kadar ulusal düzeyde sonuçlara yol açsa da, sonuçta yerel seçimdir. Kapsamı Belediye Hizmetleriyle sınırlıdır . Seçimin olası sonuçları üzerinden ülke için beka tehlikesi var demek, seçimi yerel seçim olma gerçekliğinden uzaklaştırır. Böyle bir tavır baştan seçimlerin güvenliği ve güvenirliği için demokratik ortamın yok edilmesi demektir. Demokratik meşruiyetin rafa kaldırılması demektir."

  "Evet bir kez daha söylüyorum yerel seçimlerde ortaya çıkacak olası sonuçlara, içinde bulunduğu ittifakın başarısız olması durumuna beka sorunu olacağını söylemek zeka sorunudur. Koalisyonların yok edilmesi için kurulan ama önden koalisyon sistemine mahkûm olan bir tek adam rejimine beka sorunu var diyerek meşruiyet kazandırmak, göğsünü siper etmek zekâ sorunudur."

  'Düzenin devamına göğsünü siper etmek zeka sorunudur'

  "Türkiye’deki tek adam rejimini sorgulatmamak için seçimlerin iktidar partisi tarafından kazanılması gerektiğini söylemek, kendini muhalefet olarak tanımlayan biri için gerçekten zekâ sorunudur. "

  "Evet Türkiye için ciddi anlamda beka sorunu vardır. Örneğin, ülkenin ekonomik durumu bir beka sorunu yaratacak duruma gelmiştir. Böyle bir sorunu Türkiye’ye yaşatanlara hesap sormayıp var olan düzenin devamına göğsü siper etmek bir zekâ sorunudur."

  "2011’de Suriye’de başlayan olayların Türkiye için bir tehdit olacağı yönündeki bütün uyarıları dikkate almadan bu sorunları var edenlere göğsü siper etmek bir beka değil zeka sorunudur. Ben bu kadarını hatırlatayım."

 5. ABD Guaidó'yu 'Venezuela'nın fiili devlet başkanı' olarak tanıdı, Türkiye Maduro'ya destek veriyor

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro
  Image caption: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro

  Venezuela'da muhalif siyasetçi Juan Guaidó, 23 Ocak 2019'da kendisini ülkenin "geçici devlet başkanı' ilan etti.

  ABD Başkanı Donald Trump, Guaidó'yu ülkenin" fiili devlet başkanı" olarak tanıdı.

  Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro da bu karara sert tepki gösterip ABD ile diplomatik ilişkilerini kestiğini duyurdu ve Amerikalı diplomatlara ülkeyi terk etmeleri için 72 saat süre verdi.

  Venezuela'da ne oluyor?

  Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro kimdir: Belediye otobüsü şoförlüğünden Venezuela devlet başkanlığına

  Venezuela: Geçici devlet başkanı olduğunu ilan eden siyasetçi Juan Guaido kimdir?

  Türkiye'den şu ana kadar Venezuela'da yaşananlara ilişkin yapılan bazı açıklamalar şöyle:

  Quote Message: "Biz ülkelerin dışlanmasına karşıyız, bir ülkenin içişlerine müdahale edilmesine de karşıyız. Son zamanlarda bazı Latin Amerika ülkeleri ve ABD, Venezuela'nın içişlerine karışmıştır. Venezuela dünyanın en güzel ülkelerinden biridir. Şu andaki gelişmeler ise ciddi bir şekilde endişe veriyor. Biz Venezuela'nın ekonomisine de destek vermeye çalışıyoruz. Seçimle gelmiş bir başkan var, diğer taraftan meclis başkanı kendini başkan ilan ediyor. Bu bir kaosa yol açabilir. Cumhurbaşkanımız dün Maduro'yu arayarak desteğini iletti. Halka hitap ederken, Maduro da Cumhurbaşkanımızın aradığını söylemiş. İnşallah, Venezuela sükunetle bu durumu atlatabilir aksi takdirde vahim gelişmeler olabilir." from Mevlüt Çavuşoğlu Dışişleri Bakanı
  Mevlüt ÇavuşoğluDışişleri Bakanı
  View more on twitter
  View more on twitter
  View more on twitter
  View more on twitter
 6. Antalya'da hortum sonucu 13 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybetti

  Antalya'daki hortum
  Image caption: Antalya'daki hortum

  Antalya'da bugün öğlen saatlerinde Finike-Kumluca karayolunda başlayan hortum sonucu 13 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybetti.

  Çocuğun, çatıdan uçan parçaların başına çarpması sonucu yaşamını yitirdiği açıklandı.

  Kumluca Belediye Başkanı Yusuf Göven olayla ilgili olarak, "Portakal topladığı bir sürede, bir anda hortum geliyor, yabancı cisim başına çarpıyor ve hayatını kaybediyor" dedi.

  NTV'ye konuşan Yusuf Göven, 8 kişinin de yaralandığını açıkladı.

  Yaralılar Finike ve Kumluca Devlet Hastanelerinde tedavi altına alındı.

  Meteoroloji 4'üncü Bölge Müdürlüğü de Antalya, Muğla, Isparta ve Burdur için saatteki hızı yer yer 100 kilometreye kadar ulaşması beklenen fırtına uyarısında bulunuldu.

 7. Beşiktaş, Akhisarspor maçında hükmen 3-0 galip sayıldı

  Akhisarspor-Beşiktaş
  Image caption: Akhisarspor-Beşiktaş

  Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Akhisarspor'un Beşiktaş maçında 3-0 mağlup sayılmasına karar verdi.

  PFDK, karara gerekçe olarak, "müsabaka isim listesinde oyuncu uygunluğu taşımayan futbolcuların Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından belirlenmiş sayıdan fazla olmasını" gösterdi.

  Beşiktaş, Cuma günü Akhisar'da oynanan maçı 3-1 kazanmıştı.

  Akhisarspor, TFF kayıtlarına göre maç kadrosunda 13 yabancı oyuncuya yer vermişti.

  Maç sonrası yaptığı açıklamada Akhisarspor Teknik Direktörü Cihat Arslan, hata nedeniyle üzgün olduğunu ve sorumluluğu üstlenmeye hazır olduğunu söylemişti.

  TFF Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu Müsabakaları Statüsüne göre bir takım, 21 kişilik müsabaka isim listesinde en fazla 12 yabancı oyuncuya yer verebiliyor.

 8. Konkordato ne anlama geliyor, hangi firmalar bu yola başvurdu?

  Pamukkale otobüsleri
  Image caption: Pamukkale otobüsleri

  Türkiye'nin en büyük otobüs ulaşım firmalarından Pamukkale Turizm'in konkordato başvurusunu inceleyen İzmir 1'inci Asliye Ticaret Mahkemesi, şirketin mali durumuna ilişkin raporları inceledikten sonra iflas kararı verdi.

  Denizli'de 56 yıl önce kurulduktan sonra Türkiye'nin otobüs taşımacılığında öncü firmalardan olan Pamukkale Turizm, geçen yıl konkordato başvurusunda bulunmuştu.

  Konkordato sürecinin tamamlanmasından sonra Pamukkale'nin mali durumuna ilişkin raporları inceleyen mahkeme, şirketin mali durumuna ilişkin raporları inceledikten sonra iflas kararı verdi.

  Konkordato ne anlama geliyor, başka hangi firmalar bu yola başvurdu?

 9. Bahçeli: 1 Nisan sabahı için felaket senaryoları yazanların hevesleri kursaklarında kalacak

  Devlet Bahçeli

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,1 Nisan sabahı için felaket senaryoları yazanların heveslerinin kursaklarında kalacağını" söyledi.

  Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Bahçeli "31 Mart seçimleri, yeni hükümet sisteminin ilk demokratik imtihanıdır. Bu imtihandan alnımızın akıyla çıkmamız aynı zamanda beka meselesidir." dedi.

  "Fırat'ın doğusu temizlenmedikçe vatan tehlikededir" diyen Bahçeli "Sınırlarımızdan başlayarak 30 kilometrelik derinliğe kadar bir güvenli bölge kurulacaksa, bunun denetim, kontrol ve yönetimi kesinlikle Türkiye'de olmalıdır. Güvenli bölge önerisini, terör örgütlerinin güvenliği için planlayanlar ateşle oynamaktadır." diye konuştu.

  İnce'ye sert sözler: Vay densiz vay

  MHP lideri, Muharrem İnce'nin 'beka' açıklaması için çok sert sözler kullanarak "Vay densiz vay. Bekayı zeka sorunu olarak görmek ancak senin gibi mankurtların işidir. Ancak senin gibi sabah başka akşam başka konuşan çarkıfeleklerin üslubudur. Zillet beğenmedi, zillet takdir etmedi diye bekamızı yok mu sayacağız?" ifadelerini kullandı

 10. Otobüs firması Pamukkale resmen iflas etti

  Pamukkale turizm otobüsü

  İzmir 1. Asliye Mahkemesi, Pamukkale AŞ'nin konkordato talebini reddederek şirketin iflasını kararlaştırdı.

  İzmir 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, yolcu ulaşımı yapan Pamukkale A.Ş'nin konkordato talebini değerlendirdi.

  Şirketin mali durumuna ilişkin raporları inceleyen mahkeme heyeti, firmanın ticari faaliyetlerini sürdürmesine imkan olmadığına hükmederek konkordato talebini reddetti ve iflas kararı verdi.

 11. HDP Eş Başkanı Buldan: 31 Mart'ta kayyumları buradan göndereceğiz

  HDP aday tanıtım toplantısı

  HDP Belediye Başkan adaylarını Diyarbakır’da tanıttı

  Toplantıdaki konuşmasında "Birlikte kazanacağımızın sözünü buradan vermek istiyorum” diyen HDP Eş Başkanı Pervin Buldan "Kazanacağımız belediyeler halkımızın belediyeleri olacak, halkımız bu belediyeleri yönetecek, belediyeler kadınların, gençlerin, emekçilerin belediyesi olacak." diye konuştu.

  Buldan "Tutuklu belediye başkanlarımızın hiçbir yolsuzluğa karışmadıklarını biliyoruz, onlar da biliyor. O kayyumları 31 Mart sabahı buradan göndereceğiz" dedi.

  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli de Leyla Güven’in haklı taleplerle açlık grevi eylemine girdiğini söyleyerek ‘Tecrit bir an önce sonlanmalıdır’ ifadelerini kullandı.

  Temelli ayrıca "96 belediyemize kayayım atayan, halkın iradesini yok sayan bu düzene karşı, 31 Mart ile Kürt sorunu devam etsin mi, savaş ve inkar devam etsin mi, ekonomide krize yol açan bu iktidar sürsün mü sürmesin diye karar günü olacak." dedi.

 12. Uğur Mumcu öldürülmesinin 26. yıldönümünde Ankara'daki evinin önünde anılıyor

  anma töreni
  anma töreni

  Gazeteci Uğur Mumcu, suikastla öldürülmesinin 26. yılında Ankara'daki evinin önünde anılıyor.

  Gazeteciler, siyasetçiler, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda seveni, Mumcu'yu anmak için Uğur Mumcu Sokak'ta toplandı.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da anmaya katılanlar arasında. Uğur

  Mumcu'nun eşi Güldal Mumcu, oğlu Özgür Mumcu ve kızı Özge Mumcu anıta karanfil bıraktı.

 13. Erdoğan: Bizim Suriye'de işgal derdimiz yok, bize vatan toprakları yeter

  Cumhurbaşkanı Erdoğan

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye'nin Suriye'de işgal derdi olmadığını" söyledi.

  Kara Harp Okulu'nda düzenlenen Milli Harita Uygulaması tanıtım töreninde konuşan Erdoğan, Suriye'deki gelişmelerin Rusya gezisinin ana eksenlerinden birini oluşturduğunu anlattı.

  Erdoğan "Attığımız adımlar bunun için. Oradaki huzuru nasıl sağlarız? Afrin'de nasıl sağlarız? İdlib'de nasıl sağlarız? Cerablus'ta nasıl sağlarız? Suriye'nin özellikle bize yakın olan bölgesinde ki sayın Trump'ın ifadesiyle o 20 mil derinlikte bunu nasıl sağlarız? Bütün bu çalışmalarımız bunun için. Yoksa bizim Suriye'de işgal derdimiz yok. Bize vatan topraklarımız yeter." dedi.

  'Düştüğümüzde tekme atmak için bekleyen çok'

  "Buraya 20 milyon kilometrekarelik topraklardan kaybede kaybede 780 bin kilometrekareye geldik. Biz kabile devleti değildik. Ve şu anda da biz kabile devleti değiliz." ifadelerini kullanan Erdoğan "Suriye'de insani amaçlarla bulunan tek ülkenin Türkiye olduğunu" belirtti.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca "Düştüğümüzde tekme atmak için bekleyen o kadar çok kesim var ki, ne olursa olsun ayakta kalmanın önemini çok iyi biliyoruz." ifadelerini kullandı.

 14. AKP Sözcüsü Ömer Çelik: Hiçbir ülke Venezuela'ya devlet başkanı atayamaz

  Ömer Çelik

  AKP Sözcüsü Ömer Çelik, “Hiçbir ülke Venezuela’ya ya da başka ülkeye devlet başkanı atayamaz.” dedi.

  Çelik, “Demokrasi ile yönetilen ülkelerin başka bir ülkeye atama yoluyla devlet başkanı seçmeleri tam bir saçmalık ve saldırganlıktır. Bu gayrimeşru bir eylemdir.” ifadelerini kullandı.

 15. Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak: 2019 bizim için çok iyi bir yıl olacak

  Berat Albayrak

  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Odaklandığımız en kaliteli şey büyüme. İlk çeyrek Türkiye için beklenenden iyi başladı" dedi.

  Davos'ta Bloomberg'ün sorularını yanıtlayan Albayrak, " 2019 bizim için çok iyi bir yıl olacak gibi görünüyor. Büyüme, yumuşak iniş stratejisini ortaya koyuyor. Türkiye'nin iç tüketimi, piyasa tüketimi şu an yolunda." diye konuştu.

  Albayrak Merkez Bankası için de "herkesin kendi işini yaptığın" söyledi. Albayrak "Enflasyonla mücadele etmeye çalışıyoruz. Merkez Bankası işini son birkaç aydır iyi bir biçimde yapıyor, bağımsız yapıyor. Analitik yapacaklardır, enflasyonla mücadelemize uyacaklardır. Odaklandığımız en kaliteli şey büyüme" ifadelerini kullandı.

 16. Çavuşoğlu: Suriye'de güvenli bölgede henüz netleşmiş bir şey yok

  Mevlüt Çavuşoğlu

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey'nin bugün Türkiye'ye geleceğini söyledi.

  Çavuşoğlu, Jeffrey'nin Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile görüşeceğini belirtti.

  A Haber televizyonunda konuşan Çavuşoğlu, ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'den asker çekeceğini önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a söylediğini, sonra da kamuoyuyla paylaştığını belirtti.

  Çavuşoğlu "Trump'ı kararından döndürme çalışmaları var. Bu açıklamanın ardından ABD'den farklı sesler gelmeye başladı. Rusya, Trump'ın kararına temkinli yaklaşıyor. Güvenli bölge ile ilgili netleşmiş bir şey yok. YPG ile ne kadar bağlarını koparacaklar, buna benzer konularda henüz görüşmelere devam ediyoruz. Ama kim ne yapacaksa Türkiye ile yapmalı" dedi.

  'Kaşıkçı cinayeti unutturulmaya çalışılıyor'

  Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine de değinen Çavuşoğlu "Bizdeki gelişmeler son derece şeffaf şekilde yürütülüyor. Bazı ülkeler ise bu cinayetin üzerini kapamaya çalışıyor. Suudi başsavcı geldiği zaman bizden bilgiler aldı ancak bize herhangi bir bilgi paylaşımı yapılmadı. Kaşıkçı cinayeti unutturulmaya çalışılıyor. Uluslarası bir soruşturmanın zamanı geldi." ifadelerini kullandı.

  'Kaosa neden olur'

  "ABD'nin sürekli olarak Venezuela'nın iç işlerine karıştığını" söyleyen Çavuşoğlu "Bir ülkenin ayakta kalması lazım bu sebeple Venezuela'ya destek verdik. Cumhurbaşkanımız Maduro'yu arayıp desteğini iletti. Seçimle gelmiş bir başkan var, meclis başkanı de facto olarak başkan ilan ediyor. Bu çok garip bir durum. De Facto şeklinde başkan ilan edilmesi kaosa neden olur." diye konuştu.

 17. Victor Moses 'Fenerbahçe'ye imza atmak için' İstanbul'da

  Victor Moses

  Fenerbahçe'nin kulübü Chelsea ve kendisiyle transfer anlaşmasına vardığı Victor Moses İstanbul'a gitti.

  Hürriyet'in haberine göre Kulüp Başkanı Ali Koç'un özel uçağıyla Londra'dan İstanbul'a giden Nijeryalı futbolcunun transferinin bugün açıklanması bekleniyor.

  Yapılacak son görüşmelerin ardından anlaşma sağlanması halinde 28 yaşındaki futbolcu sağlık kontrolünden geçecek ve sözleşme imzalayacak. Anlaşmanın 1.5 yıllık olmasının beklendiği kaydediliyor.

 18. Konya'da PTT'nin kargo bölümünde patlama: 2 kişi yaralandı

  Konya'daki patlama

  Konya'da PTT'nin kargo bölümünde bir paketin patlaması sonucu 2 kişi yaralandı.

  PTT Mevlana Posta İletişim Merkezi'nde Jandarmaya teslim edilmek üzere kargo bölümüne getirilen ve içinde mühimmat olduğu belirtilen pakette belirlenemeyen nedenle patlama meydana geldi.

  Patlamada çalışanlardan Muharrem Küçük kolundan, Mehmet Genç de yüzünden yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Patlama sonucu kargo bölümünde hafif hasar oluştu.