Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Canlı anlatım

time_stated_uk

 1. Milli Savunma Bakanlığı: Ankara'da ağır silah eğitim atışı esnasında meydana gelen kazada beş asker yaralandı

  Ankara'nın Polatlı ilçesindeki Sakarya Kışlası'nda meydana gelen kazada 5 asker yaralandı.

  Saat 19.00 sıralarında Polatlı'daki Topçu ve Füze Okulu'na bağlı Sakarya Kışlası'nda meydana gelen olay sonucu bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi.

  Quote Message: Polatlı/Ankara’da bulunan Topçu ve Füze Okulu Komutanlığında, ilk bilgilere göre, icra edilen ağır silah eğitim atışı esnasında meydana gelen kazada beş kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Kaza sonucunda yaralanan kahraman silah arkadaşlarımız süratle hastaneye tahliye edilmiş ve tedavilerine başlanmıştır. Kaza hakkında inceleme başlatılmıştır. from Milli Savunma Bakanlığı
  Milli Savunma Bakanlığı
 2. İstanbul'da sis etkili olmaya devam ediyor

  İstanbul Boğazında yoğun sis nedeniyle transit gemi geçişleri askıya alındı.

  Gemiler Boğaz'ın Marmara ve Karadeniz girişlerinde bekletiliyor.

  Gece saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan sis öğle saatlerinde etkisini yitirmişti ancak sis akşam saatlerinden itibaren boğaz çevresinde tekrar yoğunlaştı.

  Sis nedeniyle Boğaz'daki Taksim'e çöken sisi bulutlarının hızlandırılmış görüntüleri ilginç görüntüler oluşturdu.

  Boğaz hattındaki vapur ve feribot seferlerinde de büyük aksamalar yaşanıyor.

  İstanbul sis iptalleri
 3. Bloomberg: Türkiye'de mevduatlarını dövize çeviren kişilerin sayısı son 13 yılın zirvesinde

  Türk lirası

  ABD merkezli haber kuruluşu Bloomberg, Türkiye'de artan enflasyon ve TL cinsinden mevduatların "getirisinin sıfıra yakın olması" nedeniyle, bireylerin ve şirketlerin paralarını dövize dönüştürdüğünü haberleştirdi.

  Ekonomi ağırlıklı yayın yapan haber organizasyonunun Merkez Bankası'ndan derlediği verilere göre, Eylül ayından bu yana dolar ve euroya çevrilen TL miktarı 18 milyar dolara ulaştı.

  Haberde, Türkiye'de mevduatlarını dövizde tutan kişilerin son 13 yılın en yüksek seviyesine ulaşarak yüzde 47'ye yükseldiği kaydedildi.

  Bloomberg, Merkez Bankası'nın TL'yi güçlendirme çabalarına karşın, bu gelişmenin, "ekonominin dolarizasyonunun korkutucu bir göstergesi" olduğunu da yazdı.

 4. Osman Kavala ve 15 şüpheli hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi

  Gezi Parkı eylemlerine ilişkin aralarında 477 gündür tutuklu bulunan Osman Kavala'nın da bulunduğu 16 şüpheliyle ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı.

  Hazırlanan iddianamedeki şüpheliler arasında Can Dündar, Mehmet Ali Alabora, Ayşe Pınar Alabora, Handan Meltem Arıkan, Hanzade Hikmet Germiyanoğlu, İnanç Ekmekçi, Mine Özerden, Şerafettin Can Atalay ve Tayfun Kahraman da yer alıyor.

  Cumhuriyet savcısı, 16 şüphelinin 'Türkiye Cumhuriyet hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini engellemeye teşebbüs' ve 'Gezi olaylarını finanse etmek' suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapsini istedi.

  Osman Kavala

  Şüphelilere 10 ayrı suçlama yöneltildi.

  657 sayfalık iddianamede, tüm şüpheliler için, "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep ediliyor.

  DHA'da yer alan habere göre iddianamede, "mala zarar verme", "tehlikeli maddelerin izinsiz olarak bulundurulması", "ibadethane ve mezarlıklara zarar verme", "ateşli silahlar kanuna muhalefet", "nitelikli yağma" ve "nitelikli yaralama" gibi suçlamalar da yer alıyor.

  Savcılık, suçlanan isimlerin, 2013 yılında yaşanan Gezi olaylarını, "2011 yılından başlayarak yönlendirmeye çalıştığını" da iddia ediyor.

  İddianamede, Bakanlar kurulu ve 746 kişi daha müşteki olarak yer aldı.

  Memet Ali Alabora, Ayşe Pınar Alabora, Can Dündar, Gökçe Yılmaz, Handan Meltem Arıkan, Hanzade Hikmet Germiyanoğlu hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

 5. Erdoğan: Kimsenin özel hayatına karışamam ama bütün aile birlikte yaşamalı, mümkünse 3'ten fazla çocuk yapılmalı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Beştepe'de düzenlenen 'Yaşlılık Şurası'nda' yaptığı açıklamada 2019-2023 dönemini kapsayan bir 'Yaşlı Vizyon Belgesi' hazırladıklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de aile yapısına ilişkin konuşmasında "Bir evde, büyükanne, büyükbaba, anne baba ve torunlar bir arada yaşayabiliyorsa o ev günün 24 saat yaşayan bir evdir. Ama bu var mı şimdi? Yok. Şimdi kaçan kaçana. Aile büyükleriyle ilişkilerin neredeyse bayram ziyaretlerinin bile ihmal edildiği bir periyoda dönüşmesini asla kabul edemeyiz. Ben kimsenin özel hayatına karışamam o ayrı mesele ama doğrusu ben kabullenemiyorum" dedi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, daha önce kadınlara yaptığı '3 çocuk' çağrısını yineleyip "Gençlerimze en az 3 çocuk, mümkünse daha fazlasını tavsiye diyorum" diye konuştu. Cumhurbaşkanı'nın Türkiye'de aile yapısına ve aile ilişkilerine dair yaptığı konuşmanın bir kısmı şöyle:

  Quote Message: Yaşlılık için üzülmek yerine bu dönemimizi en güzel şekilde değerlendirmenin gayreti içinde olmalıyız. Dünya nüfusu hızla yaşlanıyor. Bir kaç asır önce 40'ı bulmayan ortalama hayat süresi bugün 70'in üzerindedir. Hatta bazı ülkelerde 90'ı zorlamaktadır. Bu durum çözüm bekleyen pek çok meseleyi de beraberinde getiriyor. Batı ülkelerinde azalan genç nüfusun yerini diğer ülkelerden gelen göçmenler kapatıyor. Asya, Afrika, Güney Amerika ortalamanın çok üzerinde büyüyen nüfuslarıyla adeta dünyanın geleceğine talipler. Türkiye'nin durumu vahim değilse de çok da iç açıcı gözükmüyor. Ülkemizde 65 yaş ve üzeri oran yüzde 8,8. Yaşlı nüfus oranımızın yıllar içinde artması ve 2040 yılında iki katına ulaşmasına bekleniyor. from Cumhurbaşkanı Erdoğan
  Cumhurbaşkanı Erdoğan
  Quote Message: İşte bunun için tüm nikah töreninde gençlerimize en az 3 çocuk, mümkünse daha fazlasını tavsiye ediyorum. Onun için bir olur garip olur, iki olur rakip olur, üç olur denge olur, dört olur bereket olur; gerisi Allah Kerim diyorum... from Cumhurbaşkanı Erdoğan
  Cumhurbaşkanı Erdoğan
  Quote Message: Elbette kimsesi kalmayan veya ailesiyle birlikte hayatını sürdürme imkanından mahrum olan yaşlılarımız için huzur evinden rehabilitasyon merkezine kadar her türlü altyapıyı oluşturmalıyız. Hatta hasta vatandaşlarımızın evde tedavilerini yapıyoruz. Niçin? Hastaneye gelemeyebilir. Davete anında icabetle, doktorlarımız evinde müdahaleyi yapıyorlar. Asıl olan yaşlılarımızın aileleriyle birlikte ömürlerini geçirmesi. from Cumhurbaşkanı Erdoğan
  Cumhurbaşkanı Erdoğan
  Quote Message: 'Cennet anaların ayağı altındadır' hadisi şerifini herhalde bilmeyen yoktur. Ben anacığımın ayağının altını öperdim, anam ayağını çekerdi. 'Anacığım bana cennet kokusunu çok mu görüyorsun?' derdim; ağlardı. Tavsiye ediyorum analarınızın ayaklarının altını öpün. Onlar gibisi yok. Onlar olduğu için biz varız. Onlar olmasa biz yoktuk. Zaman zaman araçların arkasında gördüğüm bir yazı "Anamın duası, babamın gölgesi yeter" diyor. from Cumhurbaşkanı Erdoğan
  Cumhurbaşkanı Erdoğan
  Quote Message: Bir evde, büyükanne büyükbaba, anne baba ve torunlar bir arada yaşayabiliyorsa o ev günün 24 saat yaşayan, içinde huzur bulunan bir yerdir. Olması gereken budur. Ama bu var mı şimdi? Yok. Şimdi kaçan kaçana... "Ben yetiştim" diyor gidiyor bir tarafa. Halbuki aslolan bu değil. Büyükşehir hayatının böyle bir aile modelini zorlaştırdığının farkındayız. Fakat bu durumun aile büyükleriyle ilişkilerin neredeyse bayram ziyaretlerinin bile ihmal edildiği bir periyoda dönüşmesini asla kabul edemeyiz. Ben kimsenin özel hayatına karışamam o ayrı mesele ama doğrusu ben kabullenemiyorum. from Cumhurbaşkanı Erdoğan
  Cumhurbaşkanı Erdoğan
  Quote Message: Aynı şehirde yaşayıp da en azından her hafta sonu anne babalarımızı torunlarımızı bir araya getirmiyorsak haksızlık yapıyor vebal altına giriyoruz demektir. Bizim en az yaşlı bakım hizmetleri kadar, aktif yaşlanma konusu kadar bu meseleye de önem vermemiz gerektiğini düşünüyorum. Hatta gerekiyorsa bunun için teşvik mekanizmaları kurmalıyız." from Cumhurbaşkanı Erdoğan
  Cumhurbaşkanı Erdoğan
  Quote Message: Huzurevi tabelalarının arttığı değil, kuşakların aynı çatı altında yaşadığı veya ilişkilerin kesintisiz sürdüğü bir Türkiye istiyoruz. Anneciğini, babacığını huzur evine bırakan evlatlar değil, onlarla beraber yaşayan evlatlar istiyoruz. Tarihimizde ve kültürümüzde var olan bu toplumsal yapıyı korumak için çalışmayı sürdüreceğiz." from Cumhurbaşkanı Erdoğan
  Cumhurbaşkanı Erdoğan
  Quote Message: Sözlerime bir şairimizin dizeleriyle son vermek istiyorum; "Bana artık dingin olmak, bana yalınlık yaraşır. İçimde şiirin güzelliği, yaşamak sevinciyle yaraşır. Güzeller güzeli ömrüm, sana git gide sevdalanıştayım. Nice emeklerle dokunmuş bir ince bir nazlı nakıştayım." from Cumhurbaşkanı Erdoğan
  Cumhurbaşkanı Erdoğan
  Cumhurbaşkanı Erdoğan
  Image caption: Cumhurbaşkanı Erdoğan
 6. TÜSİAD'ın Türkiye için 2019 yılı büyüme tahmini yüzde 1

  TÜSİAD

  TÜSİAD, ekonomiye ilişkin tahminlerini içeren bir raporda, 2019 yılında büyümenin yüzde 1 olacağını öngördü.

  "2019 Yılına Girerken Türkiye ve Dünya Ekonomisi" başlıklı çalışmada, işsizliğin yüzde 12.5, enflasyonun ise yüzde 16.2 düzeyinde olacağı tahmininde bulunuldu.

  Raporda, ABD ve Çin arasında ticarete ilişkin anlaşmazlıkların uzaması nedeniyle oluşan belirsizliklerin küresel ölçekte üretim yapan pek çok firmayı etkilediği de vurgulandı.

  Çalışmada, "Mevcut tahmin senaryomuzda gelişmekte olan ekonomilere sermaye girişinin devam edeceği ve Amerikan Merkez Bankası'nın faiz artırmayacağı varsayılmıştır." ifadesi de yer aldı.

 7. Palu ailesi iddianamesi kabul edildi: 'Tuncer Ustael baldızını tekmeleyerek öldürdü'

  Palu ailesi canlı yayında

  Kocaeli'nin Körfez ilçesinde, 11 yıl önce Meryem Tahnal ve kızı Melike'nin kaybolmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Palu ailesinin 5 ferdi ile damatları Tuncer Ustael hakkında hazırlanan iddianame, Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.

  İddianamede, 47 yaşındaki Tuncer Ustael'in, kayınpederinin cezaevine girmesini fırsat bilerek kapıcılık işini bıraktığı, kendisinin hoca olduğunu, cinleri bulunduğunu ileri sürüp, Palu ailesinin Kocaeli'nin Körfez ilçesinde bulunan 4 katlı binası ile İstanbul'daki bir daireyi üzerine geçirdiği belirtildi.

  Savcılık, Tuncel'in, Meryem Tahnal'ı kış ayında ağaca bağlayarak aç bırakıp, tekmeleyerek öldürdüğünü de iddia ediyor.

  Tuncer Ustael için iddianamede 'sadist ve hesapçı bir kişiliğe sahip' ifadeleri yer aldı.

  Körfez ilçesinde yaşayan Meryem Tanhal ve kızı Melike, 11 yıl önce kaybolmuştu.

  Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianame kapsamında ilk duruşma 8 Nisan tarihinde görülecek.

 8. TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın görevden alındı

  İsa Apaydın

  Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürü İsa Apaydın görevden alındı.

  Yerine vekaleten Ali İhsan Uygun atandı.

  İsa Apaydın'ın görevden alındığı ile ilgili birkaç gündür Türk medyasında haberler yer alıyordu.

  Çorlu'da 8 Temmuz'da meydana gelen tren kazasında ölen 25 kişi arasında 9 yaşındaki oğlu da olan Mısra Öz, bu haberler üzerine, "Görevden alınması kadar yargılanması da mühim olan" şeklinde bir tweet paylaşmıştı.

  View more on twitter

  Mısra Öz BBC Türkçe'ye konuşmuştu: Adaletin olduğuna inanmak istiyorum

  İsa Apaydın, 13 Mayıs 2016 tarihinde göreve başlamıştı.

  Apaydın döneminde 2018 yılı içinde biri Çorlu diğeri Ankara'da olmak üzere iki büyük tren kazası meydana geldi.

  Çorlu'da 25 kişinin hayatını kaybettiği kazadan, 5 ay sonra 13 Aralık 2018'de Ankara'da sinyalizasyon nedeniyle meydana gelen kazada 9 kişi öldü.

  Benzer şekilde ULlaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na bağlı Altyapılar Genel Müdürü, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü, DHMİ Genel Müdürü, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü de görevlerinden alındı.

 9. TÜSİAD'ın yeni başkanı Simone Kaslowski

  Simone Kaslowski

  Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'nin 49. genel kurul toplantısında, başkanlığa Simone Kaslowski seçildi.

  Seçime tek aday olarak giren Kaslowski, görevi Erol Bilecik'ten devraldı.

  İtalyan asıllı iş adamı, 1985 yılında aile şirketi olan Organik Kimya İstanbul'da satış bölümünde göreve başladı.

  1995 yılında da Organik Kimya şirketinin CEO'su ve Yönetim Kurulu Üyeliği'ni üstlendi.

  Kaslowski'nin TÜSİAD'ın sitesinde yer alan özgeçmişi şu şekilde:

  İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlayan Simone Kaslowski ABD’de Clark Worcester Üniversitesi’nden 1984 yılında mezun olduktan sonra, 1985 yılında aile şirketi olan Organik Kimya İstanbul’da satış bölümünde göreve başladı.

  Organik Kimya üretim ürünlerinin ihracat pazarını geliştirme yönünde çalışmalar yapan Kaslowski 1993 yılında Organik Kimya’nın satış bölümü yöneticisi oldu. Yatırım projelerinde aktif olarak görev aldı. 1995 yılında Organik Kimya CEO’su olan ve Yönetim Kurulu Üyeliği’ni üstlenen Kaslowski firmanın büyümesine liderlik etti. Halihazırda 80’den fazla ülkede faaliyet gösteren Organik Kimya, İstanbul’da Kemerburgaz ve Tuzla’da, yurtdışında ise Hollanda’nın Roterdam ve İsviçre’nin Lugano kentlerindeki üretim tesislerinde yılda 250 bin ton kapasiteyle üretim yapıyor ve distribütörlük faaliyetleri yürütüyor.

  Simone Kaslowski kimya sektörünün gelişimi için önemli sivil toplum projeleri geliştirilmesine öncülük yaptı ve Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği bünyesinde “Kimya İhtisas Bölgesi” Chemport projesinin hayata geçirilmesine yönelik girişimlere katkıda bulundu. TÜSİAD bünyesindeki çalışmalarına ilk olarak Kimya Görev Gücü Başkanlığı görevini üstlenerek başladı. 2013 yılından bu yana TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi olan Kaslowski, bu süre içinde önce AB İşleri Komisyonu Başkanlığı, ardından da Küresel İlişkiler ve AB Yuvarlak Masası Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. Kaslowski TÜSİAD Yönetim Kurulu'ndaki sorumlulukları kapsamında başta AB ve ABD olmak üzere Türkiye'nin küresel ilişkilerinin geliştirilmesi yolunda çalışmalar gerçekleştirmiştir. 2017 yılından bu yana TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Kaslowski, 20 Şubat 2019 tarihli Genel Kurul Toplantısı’nda TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilmiştir. Kaslowski evli ve üç çocuk babasıdır. İngilizce, İtalyanca ve Fransızca bilmektedir.

 10. İstanbul'u kaplayan sis havadan görüntülendi

  Video content

  Video caption: İstanbul'u kaplayan sis havadan görüntülendi
 11. Çanakkale Boğazı da yönlü gemi geçişlerine kapatıldı

  Çanakkale Boğazı, yoğun sis nedeniyle çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı.

  Çanakkale Boğazı Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi yetkilileri, TSİ saat 11.15'te boğazı çift yönlü olarak geçişlere kapattı. Gestaş'ın Çanakkale Boğaz hattındaki feribot seferleri ise devam etti.

  Çanakkale Boğazı sis
 12. MHP'den 'Mersin' açıklaması: Örtülü bir aday çekme operasyonu

  MHP Grup Başkanvekili Erhan Akçay

  Milliyetçi Hareket Partisi, Burhanettin Kocamaz'ın Mersin'de İYİ Parti'den aday gösterilememesi ile ilgili, "örtülü bir aday çekme operasyonu” değerlendirmesini yaptı.

  A Haber canlı yayınına katılan MHP Grup Başkanvekili Erhan Akçay, İYİ Parti cephesinden dile getirilen iddiaları komik bulduğunu ifade ederek, "Bu operasyonu yapan kendileri. Burada kesinlikle bir oyun var" şeklinde konuştu.

  Akçay, İYİ Parti'nin Mersin'de CHP adayını destekleyeceğini de savundu.

 13. İYİ Parti lideri Meral Akşener'den 'Mersin' açıklaması : Ne yaparsanız yapın bu tuzağı bozacağız

  Meral Akşener

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Mersin belediye başkan adayı Burhanettin Kocamaz'ın aday gösterilememesi ile ilgili, "Ne yaparsanız yapın bu tuzağı da Allah'ın izniyle bozacağız." dedi.

  Partisinin belediye başkanları tanıtım toplantısında konuşan Akşener, yapılan "dahili bir operasyon" olduğunu bir kez daha savundu ve şöyle konuştu:

  Quote Message: Bu bir ihmal değildir, bu bir sorumsuzluk da değildir. Bu İYİ Parti'ye yapılan dahili bir operasyondur. Biz bu operasyonun faillerini çok iyi biliyoruz. Partimiz üzerinde oyun oynayanlara karşı gerekeni yapmak aziz milletimize karşı borcumuzdur."

  Meral Akşener, konuşmasında vatandaşın asıl sorununun ekonomi olduğunu da söyleyerek, "beka sorunu" tartışmalarına ilişkin de "Türk milleti beka meselesini Sakarya'da, Dumlupınar'da çözdü." dedi.

 14. Cem Yılmaz, "NASA komik astronot arıyor" haberine yanıt verdi: İşim var

  "NASA, Mars'a ilk insanlı seferi için komik astronotlar arıyor" başlığıyla yayınladığımız haber, birçok Twitter kullanıcısının aklına Cem Yılmaz'ı getirdi.

  GORA ve ArifV216 filmlerinde uzay temasına değinen ünlü komedyen ise Twitter hesabından kendisine yapılan çağrılara yanıt verdi.

  View more on twitter
 15. Tüketici güven endeksi Şubat ayında 57.8 seviyesine geriledi

  Tanzim Satışı

  TÜİK'in verilerine göre tüketici güven endeksi, Şubat ayında yüzde 0.7 düşüşle, son 10 yılın en düşük değerlerinden biri olan 57.8'ye geriledi.

  Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı ekonomik güven endeksi, hem tüketicilerin hem de üreticilerin ekonomiye dair beklentilerini ölçümleyen bir veri.

  Elde edilen veri ekonomiye ilişkin olumsuz bir beklentiye işaret ederken, iyimserlik göstergesi için endeksin 100'e ulaşması gerektiği belirtiliyor.

  Güven endeksi, Ekim ayında son 10 yılın en düşük seviyesi olan 57.6'e gerilemişti.

  Tüketici güven endeksi
 16. İYİ Parti Mersin adayı Burhanettin Kocamaz 'dahili operasyon' ile ilgili konuştu

  View more on twitter

  MHP'den istifa ederek, İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Burhanettin Kocamaz, il yönetiminin başvuruyu "geciktirmesi" nedeniyle aday olamadı.

  İYİ Parti yönetimi, "dahili bir operasyon" olarak tanımladığı durum sonrası Mersin il yönetimini görevden aldı.

  Gelişme ile ilgili Burhanettin Kocamaz da sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

  Kocamaz açıklamasında, "Mutlaka bir yol bulacak ve Mersin’i entrikalar ve ayak oyunlarıyla birilerine teslim etmeyeceğiz." dedi.

  Meral Akşener

  İYİ Parti Genel Merkezi'nden gelişmeye ilişkin yapılan açıklamada, parti kurulduğundan bu yana çeşitli engeller ve oyunlarla karşılaştığı belirtilerek, il yönetimi tarafından Belediye Başkanı Kocamaz'ın başvuru evrakının, bilinçli olarak aday listelerinin teslim saati olan 17.00'den sonra İl Seçim Kurulu'na teslim edildiği vurgulandı.

  Gecikmenin 15 dakika civarında olduğu ve memurların, başvuruyu tutanak tutarak teslim aldığı açıklandı.

  İYİ Parti ise il yönetiminin bu tavrını bir "dahili" operasyon olarak nitelendiriyor:

  Quote Message: Bu bir ihmal değildir. Bu bir sorumsuzluk da değildir. Bu, İYİ Parti'ye yönelik "dahili" bir operasyondur. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanacağı herkes tarafından kabul edilen, sayın Burhanettin Kocamaz'ın ve dolayısıyla partimizin yoluna örülen bu duvar, Türkiye'de siyasetin getirildiği noktayı tariflemek bakımından ibret vericidir. İl Başkanı görevinden alınmıştır. Ancak, bu tablonun asıl sorumlusu ve nedenlerini araştırıp bulmak, boynumuzun borcudur."
 17. İstanbul'da deniz trafiği tamamen durdu, kara ve havada aksamalar yaşanıyor

  İstanbul'da yoğun sis

  İstanbul'da yoğun sis nedeniyle hava, kara trafiğinde aksamalar yaşanırken deniz seferleri tamamen iptal edildi.

  Şehir Hatları A.Ş.'den yapılan açıklamada, "Tüm seferlerimiz yoğun sis nedeniyle iptal edilmiştir" denildi.

  Yoğun sis nedeniyle Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanları'nda uçak seferleri de gecikmeli olarak yapılıyor.

  Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, sis nedeniyle aksayan seferlere ilişkin, "Saat 10:00 lokal itibariyle görüş mesafesinin normale döneceği beklenmektedir" dedi.

  AKP'nin İstanbul adayı Binali Yıldırım da Adalar'daki programını yoğun sis nedeniyle iptal olan sefer nedeniyle gerçekleştiremedi.

  Gece saatlerinde Boğaz üzerine çökmeye başlayan sis bulutu Anadolu Ajansı fotoğrafçısı Şebnem Coşkun tarafından görüntülendi

  İstanbul sis
  İstanbul sis