Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Canlı anlatım

time_stated_uk

 1. Post update

  Türkiye'de yaşanan sıcak gelişmeleri aktardığımız canlı anlatım sayfamızın sonuna geldik.

  Yarın yeniden görüşmek dileğiyle, hoşçakalın.

 2. Benzine 37 kuruş, motorine 28 kuruş zam

  benzin

  Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), benzinin litre fiyatınına yaklaşık 37 kuruş, motorun litre fiyatına ise 28 kuruş zam yapılacağını açıkladı.

  Zam bu gece yarısından itibaren yürürlüğe girecek.

 3. Moody's: Türkiye'de kredi büyümesi için alınan tedbirler bankalar için negatif

  moody's

  Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye'nin kredi büyümesi amacıyla yaptığı son hamlelerin bankalar için negatif bir pozisyon yarattığı uyarısında bulundu.

  Moody's tarafından yapılan açıklamada, bu tedbirlerin beklenmedik risklere neden olarak marjları olumsuz yönde etkilediği belirtildi.

  Açıklamada ayrıca, Vakıfbank'ın geçen hafta konut, taşıt ve bireysel ihtiyaç kredi faiz oranlarını indirdiği hatırlatıldı. BDDK'nın kredi kartı ve htiyaç kredilerine yeniden yapılandırma imkanı getiren kredi yönetmeliği değişikliği iki hafta önce yürülüğe girmişti. Ziraat Bankası ve Halkbank da düzenlemeye dahil olmuştu.

  Ziraat Bankası kredi kartı kampanyası: Yükü kim sırtlayacak?

 4. ABD'li heyet, askerlerin Suriye'den çekilmesini görüşmek için 'Perşembe günü Türkiye'ye geliyor'

  abd askerleri

  AA, ABD'den bir heyetin Suriye'den askerlerin çekilme sürecini koordine etmek amacıyla Perşembe günü Türkiye'ye geleceğini aktardı.

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bu konuda ABD ile ortak bir görev gücü kurulduğunu duyurmuş, ilk toplantı ise 6 Şubat'ta ABD'de düzenlenmişti. Türk yetkililer AA'ya toplantıların ikinci ayağının Ankara'da 28 Şubat-1 Mart tarihleri arasında yapılacağını aktardı.

  Beyaz Saray, ABD'nin Suriye'den askerlerinin çekmesinin ardından yaklaşık 200 askerin bir süre daha ülkede kalacağını duyurmuştu. Kararın açıklanmasından saatler önce, ABD Başkanı Donald Trump ve Cumhurbaşkanı Erdoğan telefonda Suriye'yi görüşmüştü.

 5. Erdoğan: Bugün bize ihanet edenler, yarın gittikleri yere ihanet eder

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Tokat'ta konuştu:

  Quote Message: Bazı yola beraber çıktığımız arkadaşlarımıza makam mevki verirken her şey iyi güzeldi ama öyle anlar geldi ki 'Sen dinlen, buraya bir başkasını koyalım' dediğimizde bir de bakıyorsunuz ki bizim trenden inip başka bir trene biniyorlar. Bu, kader birliği değildir, bu dava birliği değildir. Bugün bize ihanet edenler yarın da gittikleri yere ihanet edeceklerdir." from Cumhurbaşkanı Erdoğan
  Cumhurbaşkanı Erdoğan
 6. Mersin İl Seçim Kurulu, Burhanettin Kocamaz'ın DP'den adaylığını da reddetti

  Burhanettin Kocamaz

  Mersin İl Seçim Kurulu, İYİ Parti'den aday olamayan Burhanettin Kocamaz'ın, Demokrat Parti'den (DP) de belediye başkan adayı olamayacağına, bağımsız olarak da adaylığını koyamayacağına karar verdi.

  Kocamaz belediye başkanlığı önünde yaptığı konuşmada, kararı "Yine birilerinin kripto oyunlarına geldik" diye yorumladı:

  "Şayet YSK’da da aynı şekilde bir karar çıkarsa, bu projeleri aday olan arkadaşlara teslim edeceğiz ve sonuna kadar da takipçisi olacağız."

  İYİ Parti'den evrakları geç iletildiği için aday olamayan Kocamaz 21 Şubat'ta DP'den adaylık için başvuru yapmış, ancak 5 kişi adaylığına itiraz ederek İl Seçim Kurulu’na dilekçe vermişti.

  Son kararı Yüksek Seçim Kurulu verecek.

 7. HDP, Şanlıurfa'da adaylarını Saadet Partisi'nin lehine geri çekti

  HDP basın açıklaması

  HDP'nin Şanlıurfa'da büyükşehir adayı Hidayet Enmek ile merkezde 3 ilçenin adayları, Saadet Partisi'nin adayı Sebahattin Cevheri lehine adaylıklarını geri çektiklerini bir basın toplantısıyla duyurdu:

  Quote Message: Şanlıurfa'da toplumun desteğini gören Sabahattin Cevheri'ye parti olarak destek sunacağımızı duyuruyoruz. Karaköprü Belediye Başkan Adayımız Rıdvan Yavuz, Eyyübiye Belediye Başkan Adayımız Mahmut Memitanlı, Haliliye Belediye Başkan Adayımız Mehmet Şerif Bendaş ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, ben Hidayet Enmek, Cevheri lehine adaylıktan çekiliyoruz." from Hidayet Enmek
  Hidayet Enmek
 8. Çavuşoğlu BM oturumunda konuştu: Çin, Uygur Türkleri ve diğer Müslümanların inanç özgürlüğüne saygı duymalı

  Mevlüt Çavuşoğlu

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cenevre'de BM İnsan Hakları Konseyi'nin 40. oturumunda yaptığı konuşmada, Şincan Uygur Özerk Bölgesi'nde yaşanan insan hakları ihlalleriyle ilgili iddialardan kaygı duyduklarını söyledi.

  Çavuşoğlu, Çin'e "inanç özgürlüğüne saygı duyması" ve "kültürel kimlikleri koruması" çağrısında bulundu.

  Türkiye Uygur Türklerinin tanınmış halk ozanı Abdurrehim Heyit'in gözetim kampında öldüğü iddiaları sonrası Çin'e tepki göstermiş, Çin ise Türkiye'nin açıklamalarını 'gerçek dışı' olarak nitelemiş ve terörle mücadele konusunda 'çifte standart' uygulamakla suçlamıştı.

 9. Akşener: Mersin’de biz içimizden vurulduk

  akşener ve kocamaz

  İYİ Parti lideri Meral Akşener, Fox TV'nin programına konuk oldu.

  Akşener, yerel seçimler öncesi Burhanettin Kocamaz'ın Mersin'den adaylık başvurusunun zamanında seçim kuruluna iletilmemesi nedeniyle yaşanan krize de değindi. Akşener'in öne çıkan açıklamaları şöyle:

  Quote Message: Mersin’de biz içimizden vurulduk. Suç duyurusunda bulunduğumuz, iğrenç işlerin ve paranın da döndüğü bir olay bu. "
  Quote Message: Adama sorarlar: Siz Cumhurbaşkanısınız, madem ki HDP eşittir PKK, gereğini yap gereğini. HDP’nin aldığı 6 milyon oyun her birini PKK’lı yaparsınız, ki öyleyse ölmüşsünüz demektir. HDP, PKK ile arasına bir mesafe koymadığı sürece bizim için görünür bir siyasi parti değildir. " from Meral Akşener MHP Genel Başkanı
  Meral AkşenerMHP Genel Başkanı

  İYİ Parti Mersin'de Burhanettin Kocamaz'ı aday göstermek için çözüm arıyor

 10. Kılıçdaroğlu: Krizin sorumlusu kim diye arayışa girdiler, sorumlu 17 yıldır ülkeyi yönetendir

  Kılıçdaroğlu

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir ekonomi toplantısında konuştu:

  Quote Message: Bunlar krizin sorumlusu kim diye bir arayışa girdiler. Dış güçler, CHP dediler. Sonunda geldik manava, esnafa... Hatta daha da ileri gidilerek 'terörist' ilan edildiler. Krizin sorumlusu ülkeyi 17 yıldır yönetendir."
  Quote Message: Emeklilik yaşı 65 oldu. 55 yaşında işinize son verildi, 1 yıl işsizlik sigortasından para aldınız. 9 yıl ne yapacaksınız? Patrona gidiyorsunuz iş için, yaşlısın diyor. Devlete gidiyor emeklilik için, sen daha gençsin diyor. "

  CHP seçim bildirgesini açıkladı: Yoksulluğu yenen, rantı hakça paylaşan mutlu kentler

 11. Erdoğan: CHP öncülüğünde ittifak kurdular, kumanda Kandil'in, Pensilvanya'nın elinde

  Erdoğan

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yozgat'ta bir mitingde konuştu:

  Quote Message: Bunlar bir araya gelip ittifak kurdular. Güya başı CHP çekiyor ama kumanda Kandil'in, Pensilvanya'nın elinde. Millet oyu CHP'ye verecek, millet oyu, adı iyi kendi karışık partiye verecek ama sonuçta buralarda PKK'nın, FETÖ'nün borusu ötecek. Bu ittifakın taahhüdü sınırlarımızı terör örgütlerine, ekonomimizi IMF'ye, dış politikamızı yabancılara teslim etmektir."
  Quote Message: Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge ne zaman çıktı? Size bu ülkeyi böldürtmeyiz. 31 Mart'ta da cevabı alacaksınız. O açtıkları çukurlara onları gömdük mü? Gömdük. Şimdi diyorlar ki, kayyumun aldığı yerleri geri alacağız. Devletin belediyelere verdiği imkanları Kandil'e gönderecek olursanız, beklemeden kayyumları atarız."
  Quote Message: Yeni kurulacak askeri eğitim birliklerinden ilki Yozgat'ta olacak." from Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı
  Recep Tayyip ErdoğanCumhurbaşkanı
 12. Ankara'da tanzim noktalarında bakliyat satışı yarın başlıyor

  tanzim satış noktası

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, tanzim satış noktalarında yarından itibaren bakliyat satışlarına da başlanacağını duyurdu.

  DHA'nın haberine göre satışlar, nohut, pirinç ve yeşil mercimek gibi ürünleri de kapsayacak. Ürünler de 2 kilogramlık paketler halinde Toprak Mahsulleri Ofisi'nden temin edilecek.

  Tanzim satış başladı: 9 soruda bilmeniz gerekenler

  Video content

  Video caption: Tanzim satış: Esnaf ve tüketiciler ne diyor?
 13. Gözaltına alınan 237 muvazzaf askerden 188'i hakkında tutuklama istemi

  İstanbul'da Gülen yapılanmasıyla bağlantılı oldukları şüphesiyle gözaltına alınan 237 muvazzaf askerden 188'i, tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.

  Askerler "silahlı terör örgütü üyeliği" iddiasıyla gözaltına alınmıştı.

  Gözaltına alınanlardan 42'sinin 'itirafçı oldukları' gerekçesiyle serbest bırakıldığı bildirildi.

 14. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi:Türkiye'ye 2018'de 13 milyar dolardan fazla doğrudan yatırım yapıldı

  inşaat

  Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut, 2018'de Türkiye'ye doğrudan yatırımın 13 milyar 163 milyon dolara ulaştığını açıkladı.

  Ermut, en çok yatırım yapan ülkelerin de Hollanda ve Azerbaycan olduğunu söyledi.

 15. Ankara'da 8 sağlık çalışanı gözaltına alındı

  Ankara'da Gülen yapılanmasıyla bağlantılı oldukları gerekçesiyle, 5'i daha önce KHK ile ihraç edilmiş olan 8 sağlık çalışanı gözaltına alındı.

  Yurt dışında olduğu değerlendirilen 1 şüphelinin de arandığı belirtildi.

 16. #SabahattinAli 112. doğum gününde anılıyor

  Twitter kullanıcıları doğum gününde usta edebiyatçı Sabahattin Ali'yi eserleriyle anıyor:

  Kürk Mantolu Madonna İngilizcede yayımlandı

  View more on twitter
  View more on twitter
  View more on twitter
  View more on twitter
  View more on twitter
 17. Kolin İnşaat, İGA'daki hisselerinin devri için Rekabet Kurulu'na başvurdu

  İstanbul Havalimanı'nın inşasını da üstlenen İGA İşletmesi A.Ş ortaklarından Kolin İnşaat, İGA'daki yüzde 20'lik hissesini devretmek için Rekabet Kurulu'na başvurdu

  Yapılan açıklamaya göre devir başvurusu Kalyon İnşaat ile Cengiz İnşaat şirketlerinin hisselerini kapsıyor.

 18. Merkez sağda kendisini konumlandıran #YeniBirParti oluşumu hakkında neler biliniyor?

  yenibirparti

  AKP'den kopanlardan oluşan yeni bir parti kurulacağı söylentileri sonrası, merkez sağda kendini konumlandıran #YeniBirParti isimli oluşumun internet sitesi yayıma başladı.

  Sitede kurucu kadro ya da parti ismine yer verilmedi ancak AKP'nin 16 yıllık iktidarında "birçok ilk yaşandığı gibi doğrularla yanlışların birbirine girdiği" ve güç odakları arasındaki "hesaplaşmalar" sonucu "adalet, demokrasi ve ekonomide düşüşe yeniden geçildiği" eleştirisi getirildi.

  'Biz Kimiz?' başlıklı bölümde ise şu ifadeler yer aldı:

  Quote Message: Kendisini merkez sağda konumlandıran ve dört eğilimi bir araya getirecek olan partimizin kuruluş çalışmaları devam etmektedir. Kurucu kadromuz ve partimizin ismi, politika ve vaatlerimizin kadromuzun gölgesinde kalmaması için stratejik bir tercih olarak uygun göreceğimiz tarihe kadar açıklanmayacaktır."
  Quote Message: Biz; Türkiye’nin tüm renklerini temsil eden ve dört siyasi eğilimi milli menfaatlerimiz temelinde bir araya getiren genç, dinamik ve azimli bir kadroyuz. Biz; vatandaşlarımız arasındaki mevcut siyasi, ideolojik, etnik, dinsel ve mezhepsel farklılıkları tehdit olarak değil, bilakis büyük bir zenginlik olarak gören demokrat bir kadroyuz."

  AKP'den kopan bir grup partilinin yeni bir parti çatısı altında birleşeceği ve eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın da bu oluşumun arkasında olduğu söylentileri dolaşıyordu.

 19. Kara Kuvvetleri'nde 67'si muvazzaf 100 asker ve bir sivil hakkında gözaltı kararı

  Kara Kuvvetleri Komutanlığından Gülen yapılanmasıyla ilişkilendirilen 67'si muvazzaf 100 asker ve bir sivil hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

 20. Post update

  Türkiye'de yaşanan sıcak gelişmeleri aktardığımız canlı anlatım sayfamıza hoşgeldiniz.

  15 Temmuz darbe girişimi soruşturmaları kapsamında iki farklı operasyonla güne başladık.

  Kara Kuvvetleri'ne yönelik operasyonda 67'si muvazzaf 100 asker ve bir sivil hakkında, Adana merkezli 12 ilde düzenlenen ayrı bir operasyonda ise, 15'i muvazzaf 18 asker hakkında gözaltı kararı verildi.