Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Canlı anlatım

time_stated_uk

 1. Sinema oyuncusu Aytaç Arman hayatını kaybetti

  Aytaç Arman

  Ünlü sinema oyuncusu Aytaç Arman hayatını kaybetti.

  Arman'ın vefat haberini Sinema Oyuncuları Meslek Birliği (BİROY) Twitter hesabından duyurdu.

  Açıklamada, "Kurucu üyelerimizden, değerli meslektaşımız Aytaç Arman'ı kaybetmenin büyük üzüntüsü içerisindeyiz. Ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz. Cenaze ile ilgili detayları ayrıca paylaşacağız" dendi.

  Aytaç Arman kimdir?

  Aytaç Arman 22 Haziran 1949 tarihinde Adana'da doğdu. Gerçek adı Veysel İnce'dir.

  Adana'da Erkek sanat Enstitüsü'nü bitirdi. 1966 yılında Tarsus'ta bir boya fabrikasında çalıştı. Mimarlık ve Mühendislik fakültesinde okurken Ekstra Ekspres gazetesinin açtığı artist yarışmasında ikinci oldu.

  Aytaç Arman, 1971 yılında Ses Dergisinin açmış olduğu yarışmaya da katıldı. Aynı yarışmada Tarık Akan birinci olurken, Aytaç Arman'da ikinci seçildi.

  Ardından sinema oyunculuğuna başladı. 1971 yılında Yılmaz Güney'in 'Baba' filminde oynadı.

  Aytaç Arman, 1974 yılında Süreyya Duru'nun yönettiği, Perihan Savaş ile baş rolünü paylaştığı 'Bedrana' adlı film; 11.Antalya Altın Portakal Film Yarışması'nda En iyi 2. Film ödülü aldı.

  1977 yılında baş rolünü Semra Özdamar'la paylaştığı; Süreyya Duru'nun yönettiği 'Kara Çarşaflı Gelin' 14. Antalya Altın Portakal Film Yarışması'nda 'En İyi Film' ödülü kazandı.

  1988 yılında Antalya Altın Portakal Film Yarışması'nda, başrolünü oynadığı, Ömer Kavur'un Gece Yolculuğu' filmi 'En İyi Film' ödülünü alırken, Aytaç Arman da 'En İyi Erkek Oyuncu' ödülünü aldı.

  Aytaç Arman, rol aldığı bir çok sinema filminden başka birçok dizide de oynamıştı.

  View more on twitter
  View more on twitter
 2. Romanya açıklarında Türk balıkçı teknesine ateş açıldı: 3 yaralı

  Türk teknesi

  Romanya açıklarında Türk balıkçı teknesine, plastik ve gerçek mermilerle ateş açıldı, mermilerin isabet ettiği 3 balıkçı yaralandı.

  DHA'nın haberine göre ateşi Romanya Sahil Güvenlik ekipleri açtı. Teknede de hasar oluştu.

  Balıkçılar saldırının uluslararası karasularda yapıldığını belirtirken, olay anı ise cep telefonunun kamerasıyla görüntülendi.

  DHA, olayın 20 Şubat'ta Romanya'nın yaklaşık 50 mil açığında meydana geldiğini aktardı.

  Ordu'nun Perşembe ilçesi limanından hareket eden 'Ostik Şenol' adlı 14 metrelik balıkçı teknesi, iddiaya göre uluslararası karasularda, Romanya Sahil Güvenlik ekipleri tarafından takibe alındı.

  Sahil Güvenlik ekipleri, 'dur' ihtarına uymayan balıkçı teknesine plastik ve gerçek mermiler kullanarak ateş açtı.

  Balıkçılar, telsizle yardım çağrısında bulundu. Plastik mermi isabet eden kaptan Serdal Memiş ve tayfa Samet Demir ile eline gerçek mermi isabet eden İsa Memiş yaralandı.

  Bir süre sonra Romanya Sahil Güvenlik ekipleri, geri çekildi.

  Kurşun delikleri oluşan balıkçı teknesi, 8 kişilik tayfası ile İstanbul'a döndü.

  Türk teknesi

  'Teknemizi batırmak istediler'

  Kaptan Serdal Memiş, “Uçaksavar mermisi, keleş mermisi ve plastik mermi ile bize ateş açtılar. Teknemizi batırmak istediler. 6 saat bize eziyet çektirdiler. Ama biz yılmadık. Ben dahil 3 arkadaşımız yaralandı” dedi.

  İsa Memiş ise “Tekneye mermi isabet etmesin diye önde duruyorduk. O sırada ateş açıldı ve gerçek mermi elime isabet etti. Tekne hep kurşun dolu. Elimde şarapnel parçası kaldı” diye konuştu.

  Nurettin Memiş de “Bizi sürekli taciz ediyorlardı. Ama bu kez çok farklı oldu. Bu sefer çok farklı geldiler. Uluslararası sularda bize bunu yapma hakları yok. Bizi batırmak için uğraştılar. Bizde suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

  Türk gemisi
 3. İmamoğlu: Anket sonuçlarından mutlu oluyoruz

  Ekrem İmamoğlu

  CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu seçim çalışmalarına Üsküdar'da devam etti.

  Beşiktaş İskelesi'nden Üsküdar'a tekneyle geçen İmamoğlu, deniz ulaşımının şehir içindeki payın, yüzde 2'lerden yüzde 10'lara çıkaracaklarını söyledi.

  Üsküdar'da meydandaki çay bahçesinde oturan İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Anketlere güvenim kalmadı" sözlerinin hatırlatılması üzerine, "Sayın Cumhurbaşkanı'nın güvenini sarsan, memnun etmeyen sonucu bilmiyorum. Biz, bize ulaşan anket sonuçlarına hem güven duyuyoruz hem de mutlu oluyoruz" yanıtını verdi.

  Anket sonucu vermeyeceğini belirten İmamoğlu, "Duyduğumuz güvenden ve memnuniyetten vatandaşlarımız anket sonuçlarını tahmin ediyordur. Vatandaş, yeni bir başlangıç istiyor. Yüzüme baktıkça anket sonuçlarını görecektir" yanıtını verdi.

 4. DSP lideri Aksakal: Ak Parti önemli bir güç kaybıyla bölünme sürecini yaşayabilir

  Önder Aksakal

  Antalya'nın İbradı ve Manavgat ilçelerinde partisinin seçim ofisi açılışına katılan Demokratik Sol Parti'nin (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, 31 Mart yerel seçimlerine ve CHP'ye yönelik açıklamalarda bulundu.

  31 Mart seçimlerini Türkiye için bir dönüm noktası olduğu iddiasına karşılık biz biraz daha farklı bir görüş benimsediklerini söyleyen Aksakal, seçimlerin Türkiye için yeni bir kilometre taşı olacağını belirtti.

  Quote Message: 31 Mart seçimleri Türkiye'de öyle görünüyor ki 17 yıldır iktidara muhalefet yapamayan başta ana muhalefet olmak üzere diğer muhalefet partilerinin yeni bir yapıya kavuşmasını sağlayacak, 17 yıldır iktidarda olan ve ülkeyi yöneten AK Parti önemli bir güç kaybıyla, önemli bir bölünme sürecini yaşayabilir. Türkiye'de kartlar yeniden karılacaktır."

  "Ben bildim bileli Atatürk'ü istismar ediyorlar"

  Aksakal, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in, AK Parti'nin kapısını aşındırdıkları yönündeki iddialarına ilişkin, "O da mı oradaymış. Beni orada gördüğüne göre kendisi de orada yatıyor demek ki sayın Özel. Eğer benim kapıda yattığımı biliyorsa, kendisi de demek oradaymış." karşılığını verdi.

  Aksakal CHP'yi Atatürk istismar etmekle de suçladı.

  Quote Message: Ben bildim bileli Atatürk'ü istismar ediyorlar, ben bildim bileli Atatürk'ü pazarlıyorlar ve böyle ayakta kalıyorlar. Buradaki iyi niyetli arkadaşım benim seçmenim, vatandaşım, 'Aman, Atatürk kurmuş bu partiyi bir halel gelmesin.' Atatürk kurmuş ama Atatürk'ün kurduğu zamanki ilkelerin hiçbirisi kalmamış ki bu partide."
 5. Diyarbakır'da 387 kişilik kadro için uzun kuyruk

  Başvuruların yapıldığı Büyükşehir Belediyesi Kongre Merkezi önünde uzun kuyruk oluştu.
  Image caption: Başvuruların yapıldığı Büyükşehir Belediyesi Kongre Merkezi önünde uzun kuyruk oluştu.

  Diyarbakır’da Büyükşehir Belediyesi bünyesinde istihdam edilecek 387 kişilik memur kadrosu için başvuru merkezinin önünde uzun kuyruk oluştu.

  KPSS şartı aranan memurluk için sıraya girenler, T.C. kimlik numarası ile ÖSYM kayıtlarının uyumu kontrol edildikten sonra KPSS puanlarına göre değerlendirilip, tabi tutulacakları sözlü sınavın ardından uygun görülmeleri halinde işe alınacak.

  Başvurular, 6 Mart'ta sona erecek.

  sırada bekleyenler
 6. Erdoğan: Türkiye'de Kürdistan yok

  Quote Message: Bütün dostane ikazlarımıza rağmen CHP’deki bu muhalefet anlayışı değişmiyor. Bırakın kendine çeki düzen vermeyi CHP günden güne çok daha savruluyor. Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge var mı? Ne diyor “Kürdistan’da biz kazanacağız.” Sen lütfen Türkiye’yi terk et Irak’ta Kürdistan bölgesi var oraya git. Ama Türkiye’de benim böyle bir bölgem yok. Bunlar kimlerle beraber? CHP ile, adı sözde İYİ Parti olanlarla beraber. “Bizim onlarla alakamız yok” diyorlar. Nasıl yok ya? Beraber liste çıkarıyorsunuz. “Batı’da AK Parti’ye, MHP’ye kaybettireceğiz” diyorlar. 31 Mart akşamı hepsi bir olsun benim aziz milletim bunları sandığa gömecek." from Cumhurbaşkanı Erdoğan
  Cumhurbaşkanı Erdoğan
 7. Erdoğan: IMF'ye Türkiye'ye emir vermeye kalkmayın dedim, 2013 Mayıs'ta borcu ödedik

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun'da düzenlediği mitingde şunları söyledi:

  Quote Message: Yasakları kaldırdık, Türkiye'yi demokraside bir üst lige çıkardık. Geldiğimizde IMF’ye borcumuz 23.5 milyar dolardı. Davos’tayız, IMF’nin o zamanki başkanı ile konuşuyoruz. ‘Türkiye'nin Başbakanı benim. Siz Türkiye’yi yönetemezsiniz. Paranızı alıyor musunuz, alıyorsunuz. Türkiye’ye emir vermeye kalkmayın’ dedim. Mayıs 2013’te borcu ödedik, şu anda IMF’ye borcumuz yok. Bitti bu iş.
  Quote Message: Bay Kemal diyor ki ‘Bunlar giderler IMF’den borç alırlar’ diyor. Bay Kemal IMF’nin kapısına siz gittiniz, borcu siz aldınız. Siz borçlandınız biz ödedik. Dünyada şu anda milli gelire oranla en fazla insani yardım yapan bir Türkiye var. Ekonomisini 3.5 kat büyütmüş, ihracatta her sene rekora koşan bir Türkiye var. Bay kemal IMF'nin kapısına siz gittiniz Siz. Partinizi adı başkaydı filan bırakın bunları. Biz kargayı sesinden anlarız."
  Cumhurbaşkanı Erdoğan
 8. CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Mustafa Saruhan'ın adaylığı düşürüldü

  CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Mustafa Saruhan'ın adaylığının düşürüldüğü bildirildi.

  DHA'nın haberine göre Büyükşehir Yasası'yla kapatılan Yalıkavak Belde Belediyesi'nin Başkanlığı yaptığı dönemde Mustafa Saruhan'ın, 'Görevi Kötüye Kullanma' suçundan yargılandığı, 1 yılın üzerinde hapis cezası aldığı ve cezasının kesinleştiği belirtildi.

  Verilen cezanın kesinleşme tarihinden itibaren 5 yıllık denetim süresinin 22 Şubat 2019'da dolduğu, Saruhan'ın ise adaylık başvurusunu bu tarihten 3 gün önce 19 Şubat'ta yaptığı öğrenildi.

  İlçe Seçim Kurulu'nun AKP'lilerin yaptığı itirazı reddetmesi sonrası, İl Seçim Kurulu'na itiraz etti. İl Seçim Kurulu'nun ise Saruhan'ın adaylığını düşürdüğü belirtildi. DHA, karar sonrası CHP'nin üst düzey yöneticilerinin acil olarak toplantı yaptığını aktardı.

  Mustafa Saruhan
 9. Son dakikaAA: Şanlıurfa'daki 'FETÖ' davasında 6 sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis

  Anadolu Ajansı: Şanlıurfa'daki 'Fethullahçı Terör Örgütü FETÖ' davasında eski tuğgeneral Metin Alpcan ile 5 eski asker ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

  Metin Alpcan
  Image caption: Metin Alpcan
 10. Adana'da 'lezzet turu'na çıkan yabancı öğrenciler hastanelik oldu

  Adana'ya Erasmus öğrenci değişim programıyla giden yabancı öğrenci çift, çıktıkları lezzet turunda esnafın ikram ettiği yöresel yiyecek ve içeceği fazla tüketince hastanelik oldu.

  DHA'nın haberine göre çift Çukurova Üniversitesi’nde öğrenim görüyor.

  Mona ve Mirza adlı çift, yöresel yiyecekleri tatmak için çıktıkları lezzet turuna çıktı.

  Turu sosyal medya hesaplarından paylaştı.

  Girdikleri lokantaları da görüntüleyen çifte esnaf da yoğun ilgi gösterdi.

  İklili, esnafın ikram ettiği kebap, ciğer, şalgam, şırdan, çiğ köfte ve çeşitli tatlıları yedi.

  Ancak görüntülerde tur sonunda Mirza'nın hastanelik olduğu görüldü. DHA' sebebinin 'besin zehirlenmesi' olduğunu aktardı. Arkadaşı Mona ise hastanede video çekmeye devam edip hastane yatağı başında "Hala açım" dedi.

  View more on twitter
 11. CHPli Çakırözer'den Cumhuriyet gazetesi eski çalışanlarının cezaevine girmemesi için yasa önerisi

  Ayşe Sayın

  Ankara

  Utku Çakırözer

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Cumhuriyet gazetesinin eski yönetici ve yazarları hakkında verilen cezanın istinaf mahkemesinde onanmasıyla, 5 yılın altında ceza alanların yeniden cezaevine girmelerinin engellenmesi için yasa önerisi verdi.

  CHP'nin gazeteci kökenli milletvekili Utku Çakırözer'in hazırladığı yasa önerisi, Ceza Muhakemeleri Kanunu'nda (CMK) değişiklik yapılarak, istinaf mahkemesi kararlarının infazının ertelenmesini öngörüyor.

  Çakırözer yasa önerisinin gerekçesini şöyle anlattı:

  Quote Message: Cumhuriyet davasında istinaf kararı yeni bir adaletsizlik yarattı. Aynı dosyadaki sanıkların bir kısmının temyize gidebilip, bir kısmının temyiz hakkından mahrum kalması hak arama özgürlüğünün ihlalidir. Teklifimiz, bu adaletsizliğin önüne geçilmesini, istinaf mahkemesi kararını temyiz hakkının her bir sanık bakımından ayrı ayrı değerlendirilmeyip, sanıkların tümüne sağlanmasını amaçlıyor. from Utku Çakırözer CHP Eskişehir Milletvekili
  Utku ÇakırözerCHP Eskişehir Milletvekili
  Quote Message: Cumhuriyet Gazetesi’nin yazar ve yöneticileri hakkında verilen delilsiz, haksız, hukuksuz ve adaletsiz hapis cezası kararının istinaf mahkemesinde onanması Türkiye’deki adaletsizliğin boyutunu kat kat artırdı. Yerel mahkeme tarafından gazetecilerin bir kısmına 5 yıldan az, bir kısmına ise 5 yıldan fazla hapis cezası verilmesi yeni bir tartışma başlattır. İstinaf Mahkemesi, verdiği onama kararı ile yaşanan adaletsizliği daha da arttırarak, 5 yıldan az hapis cezası verilen sanıkların Yargıtay’daki temyiz haklarının önünü kapattı. 5 yıldan fazla hapis cezası verilen gazetecilere, diğerlerinden ayrılarak temyiz hakkının verilmesi, hak arama özgürlüğünde bile eşitsizliğin kapılarını araladı.” from Utku Çakırözer CHP Eskişehir Milletvekili
  Utku ÇakırözerCHP Eskişehir Milletvekili

  Cumhuriyet gazetesi davasında istinaf mahkemesi 19 Şubat'ta, eski yönetici ve yazarlar hakkında yere mahkemenin verdiği kararı onamıştı. Bunun kararla, 5 yılın altında ceza alanlar açısından ceza kesinleştiği için kalan cezaları için yeniden cezaevine girecekler.

  5 yılın üzerinde ceza alanların ise Yargıtay'a temyiz başvurusu yapma hakkı bulunuyor.

 12. Karamollaoğlu: Parti kurmak kolay değil, başarılı olacağı kanaatinde değilim

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun yeni bir parti kuracakları iddiasıyla ilgili "Bu konuyla ilgili duyum dışında, söylenenlerin dışında hiçbir bilgim yok. Bizim fikirlerimizi paylaşan, bizimle birlikte siyaset yapmak isteyenlere kapımız açık, ama yok başka bir şey yapacağız diyorlarsa söyleyecek bir şey yok. Parti kurmak kolay değil. Biz zorluk çekiyoruz, mali yönden zorluk çekiyoruz mesela. Böyle bir girişimin başarılı olacağı kanaatinde değilim" dedi.

  Artı TV'nin yayınına katılan Karamollaoğlu'nun, “Yeni parti arayışları olduğu söyleniyor, Abdullah Gül, Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu’nun. Sizin bir ilişkiniz var mı, böyle bir partileşme olursa siyasette şansı olur mu?” sorusuna şu yanıtı verdi:

  Quote Message: "Ne sayın Abdullah Gül’le, ne Davutoğlu ile hiçbir istişaremiz olmadı. Gül’le, Davutoğlu ile de görüşürüm, Sayın Babacan ile bir iki defa görüştüm. Babacan aynı zamanda ekonomist, ama bir siyasi oluşum gündeme hiç gelmedi. Duyuyorum, ben Türkiye siyasetinin böyle bir girişime ihtiyaç duyduğu kanaatinde değilim. Ama toplum için kendilerinin belki bir ümit olabileceğini düşünürler. Buna diyeceğimiz yok. Ama ben şunu söyledim, biz Saadet Partisi’yiz, milli görüşçüyüz. Bizim fikirlerimizi paylaşan, bizimle birlikte siyaset yapmak isteyenlere kapımız açık, ama yok başka bir şey yapacağız diyorlarsa söyleyecek bir şey yok.
  Quote Message: AK Parti dağılmaya başlarsa bu oylar nereye gider, bunları toparlamak için bir girişim olabilir. Ama AK Parti yüzde 20 civarında milli görüşten tabanı vardı, geriye kalan farklı görüşlerden. Belki bunların bir kısmının güvenini kazanabiliriz diye düşünebilirler. Ama parti kurmak kolay değil. Biz zorluk çekiyoruz, mali yönden zorluk çekiyoruz mesela. Böyle bir girişimin başarılı olacağı kanaatinde değilim.”
  Temel Karamollaoğlu
 13. 'Basit cinsel saldırı' suçuyla yargılanan Ümit Karan hakkında zorla duruşmaya getirilme kararı

  Milli takımının eski futbolcusu Ümit Karan, 'basit cinsel saldırı' suçuyla yargılandığı davanın ilk duruşmasına katılmadı.

  İstinaf Mahkemesi, Karan'ın ikinci duruşmaya zorla getirilmesine karar verdi.

  Karan, 2015'te oturduğu apartmanın görevlisi İ.A.'ya 'basit cinsel saldırıda bulunduğu' gerekçesiyle 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyor.

  Bakırköy 37. Asliye Ceza Mahkemesi, delil yetersizliğinden Karan'ın beraatine karar verdi. İ.A.'nın avukatı Işıl Gülümser dosyayı İstinaf Mahkemesi'ne taşıdı.

  İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 20. Ceza Dairesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına, müşteki İ.A. ve avukatı katılırken, sanık Ümit Karan ve avukatı katılmadı.

  Duruşmada söz alan müşteki İ.A., "Daha önce poliste, savcılıkta ve mahkemede ifade vermiştim. İfademi tekrarlıyorum. Sanıktan şikayetçiyim" dedi.

  Müştekinin Avukatı Işıl Gülümser, davaya konu olay nedeniyle müvekkilinin psikolojisinin bozulduğunu belirterek, sanığın cezalandırılmasını istedi.

  Mahkeme, sanık Karan'ın duruşma günü ve saatinde hazır edilmesi için bağlı bulunduğu emniyet müdürlüğüne yazı yazılmasına karar verdi.

  Ayrıca sanığın özel avukatının duruşmaları takip etmediğini gerekçe gösteren mahkeme, Karan için İstanbul Barosu'ndan avukat istenmesine karar verdi.

  Ümit Karan
 14. CHP İzmir adayı Tunç Soyer projelerini açıkladı

  Tunç Soyer

  CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer projelerini açıkladı:

  Soyer, "İzmir'i kapalı kapılar ardında yönetmeyeceğiz. Gerekirse hükümetle de ortak çalışma yürüteceğiz, kimseyi ayırmayacağız (...) İzmir özgürlükler şehridir. İzmir demokrasinin limanıdır. İzmir, kardeşlik ve barışın kentidir (...) İzmir’de yapacaklarımız, Türkiye genelinde başka bir ekonomi ve siyaset anlayışının temelini oluşturacak" dedi.

  Tunç'un, sosyal projeler, demokrasi, kentin planlanması ve yenilenmesi, sürdürülebilir ulaşım, doğa, altyapı, enerji, çocuk ve gençlik, spor, kültür-spor başlıklarıyla açıkladığı projesinin bazı maddeleri şöyle:

  • Kadın kooperatiflerinin kuruluşunu ve gelişimini destekleyeceğiz
  • Kırsal üretimi destekleyeceğiz Kooperatifleri e-ticaret ile ülkeye ve dünyaya açacağız STK, ilçe belediyeleri ve halkımızla birlikte karar alacağız 30 ilçede aktif ve kapsayıcı
  • Kent Konseyleri örgütlenmesine gideceğiz Depreme dayanaklı estetik görünüme sahip yapılaşmaya gideceğiz Raylı sistem ağını yaygınlaştırmaya devam edeceğiz
  • Buca’yı metroya kavuşturacağız
  • Körfez Dönüşümü Projesi’ni gerçekleştireceğiz
  • İzmir Deniz projesini hayata geçireceğiz
  • Güneş enerjisi kullanımına öncelik vereceğiz
  • İhtiyaç sahibi ailelere eğitim-öğretim yardımı yapacağız İzmir’i sinema sektörü için çekim merkezi haline getireceğiz
  • Şehir tiyatrosu kuracağız
  View more on twitter
  View more on twitter
 15. Tuzla'daki koku 'sabotaj olabilir'

  İstanbul Tuzla'da yayılan ağır kokuyla ilgili açıklama yapan Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı 'sabotaj şüphesi olabileceğini' söyledi.

  Tuzla Belediyesi ayrıca olayla ilgili suç duyurusunda bulundu.

  Ayrıca mahalledeki bir okuldaki öğrenciler, kokunun yarattığı rahatsızlık nedeniyle yönetim tarafından evlerine gönderildi.

  Quote Message: Bugünkü bu hadise çok ilginç bir hadise. Emniyet yetkilileriyle, valilikle, AFAD yetkilileriyle görüştük. Çok ilginç, rögar kapağının açılıp herhangi bir yerde; Moda'da da Üsküdar'da da olabilecek rögar kapağının açılıp dökülen madde olduğu düşünülüyor. Maddenin ne olduğuna dair araştırma yapılıyor. İşin müsebbipleri aranıyor. Mahalleyi bile kapsamadığı için, bir vidanjör ve kimyasal döküm olmadığını; lokal bir hadise olduğunu ve özellikle de birilerinin bir sabotaj gibi olabileceği şüphesi bile uyanabiliyor insanın kafasında." from Şadi Yazıcı Tuzla Belediye Başkanı
  Şadi YazıcıTuzla Belediye Başkanı
  Tuzla
 16. Son dakikaİçişleri Bakanı Soylu: DHKP-C Türkiye sorumlusu yakalandı

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada, "İstanbul'da emniyetimiz, bu sabaha karşı DHKP-C Türkiye sorumlusu başta olmak üzere, biri yeşil listede, ikisi gri listede yer alan toplam 7 teröristi sığınakta ele geçirdi" dedi.

  DHA'nın haberine göre operasyon Şişli Okmeydanı Mahmut Şevketpaşa Mahallesi Mektep Sokak'ta bulunan İdil Kültür Merkezi'ne düzenlendi.

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri saat 02.30 sıralarında özel harekat ekiplerinin de desteğiyle baskın yaptı.

  Süleyman Soylu
 17. Tarım Bakanı Pakdemirli: Tanzim satışlarla fiyatlar yüzde 40-50 düştü

  Tanzim satış

  Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tanzim satışlarla ilgili açıklamalarda bulundu:

  Quote Message: Tanzim satışlarla Türkiye çapında yüzde 40-50 arasıda fiyat düşüşü yaşandı. Amaç hasıl oldu. Tanzim satışta nohut 5,5 lira, mercimek 4,5 liradan bugün satılmaya başlanacak. Pirinci haftaya kilosu 6 liradan satmış olacağız. from Bekir Pakdemirli Tarım ve Orman Bakanı
  Bekir PakdemirliTarım ve Orman Bakanı
  Quote Message: Geçen yıl Avrupa'da patatesin tonu 20 euroya kadar düştü. Bugün 360 euro seviyesinde. Eskiye oranla çok daha fazla çalışmamız gerekiyor.Üretimimizi yüzde 50 oranında artırmamız gerekiyor. Üretici ve tüketici birbirine yaklaşacak. Aradaki bu kadar sayıdaki aracıdan kurtulmuş olacağız. from Bekir Pakdemirli Tarım ve Orman Bakanı
  Bekir PakdemirliTarım ve Orman Bakanı
  Quote Message: İhracatta kontroller var. Dönen ürünlerin bazıları haklı sebeple dönerken bazıları da haksız sebeplerden dolayı geri dönüyor. Bu konuda Rusya ile ilgili problem var. Tarife dışı engel uygulanıyor. İhracattan geriye gelen ürünler tekrar kontrol ediliyor ve problemliyse imha ediliyor. from Bekir Pakdemirli Tarım ve Orman Bakanı
  Bekir PakdemirliTarım ve Orman Bakanı
  Quote Message: Vatandaş ucuza kıyma ve kuşbaşı et yiyor. 3 zincir mağazamızda gece gündüz satılıyor. Buna özel tanzim yapma gerekliliği görmüyorum. Bugün itibariyle etle ilgili problem yoktur. Vatandaş 29 liraya kıyma 32 liraya kuşbaşı alabiliyor. Yaklaşık 6 aydır etle ilgili ithalatımız yok. Türkiye'nin stokları yeterli. ET-Süt Kurumu'nda 50 bin ton et stoğu var. from Bekir Pakdemirli Tarım ve Orman Bakanı
  Bekir PakdemirliTarım ve Orman Bakanı
  Quote Message: 19 ilde kenevir ekimi yapılıyor. Kenevir ekimi yapılan illerin bir kısmında da ekim ile ilgili talep yok. Kenevir ekilince hepsini devletin alması gibi programı yok. Kenevir ekimiyle ilgili çalışmalarımızı artırdık. Bu çalışma sadece bizi kapsayacak bir çalışma değil. Sanayi Bakanlığı'yla da bu işi konuşuyoruz. Zaman zaman 50-100 milyon dolar yatırım yapmak isteyenler geliyor, kenevir ekimi yapmak istiyor. Bu işin iki yönü var. Tohum olarak Türkiye'de bunu karşılayacak durum yok. Tohum ithali ile olabilir. Kenevir alanında ciddi katma değeri yurt dışına bırakmamamız lazım. from Bekir Pakdemirli Tarım ve Orman Bakanı
  Bekir PakdemirliTarım ve Orman Bakanı
  Pakdemirli
 18. 'FETÖ operasyonlarında' 60 asker hakkında gözaltı kararı

  Konya merkezli 32 ilde düzenlenen 'FETÖ/PDY' operasyonlarında TSK'da görevli 15'i muvazzaf 50 asker hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı da 'FETÖ'nün TSK'daki yapılanması'na yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında 10 asker hakkında gözaltı kararı verdi.

 19. Tanzim satışta nohutun kilosu 5.5 TL, elmanın kilosu 3 TL

  Ankara ve İstanbul'daki tanzim satış noktalarında sebze ve meyveden sonra bakliyat satışları da yapılacak.

  Ankara'da mevcut 309 tanzim satış noktası bulunuyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin uygulaması bugünden itibaren başlıyor.

  Bakliyatın yanı sıra, elma satışı da yapılacak. Haftanın 7 günü açık olan tanzim satış noktalarında nohut, pirinç, yeşil mercimek ve elma da satılacak.

  Halk sebze tanzim satış noktalarına İzmir, Ankara, Mersin, Antalya ve Kütahya'daki Tarım Bakanlığı Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla ulaştırılan 10 sebzeden sonra bakliyat ürünleri de 2 kilogramlık paketler halinde Toprak Mahsülleri Ofisi'nden temin edilecek.

  Nohutun kilosu 5.5TL'den, yeşil mercimeğin kilosu 4.5 TL, princin kilosu 6 TL, elma ise 3 TL’den satılacak. Komisyoncuları aradan çıkararak yüksek fiyatlı ürünlerin düşük fiyatlarla vatandaşlara ulaştırıldığı tanzim satış noktalarında, peşin ya da kredi kartı ile ödeme yapılabiliyor.

  bakliyat