Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Özet

 1. Yarınki yerel seçimler öncesi, parti liderleri son mitinglerini yapıyor.
 2. Bahçeli: Dağda yok ettiklerimizi belediyelere getiremezsiniz.
 3. Erdoğan: Suriye meselesini sahada çözeceğiz.
 4. Kılıçdaroğlu: Beka sorunu varsa sizin yüzünüzden var.

Canlı anlatım

time_stated_uk

 1. Erdoğan'dan Suriye'de operasyon mesajı: Davulla zurnayla gitmeye gerek yok, bir gece ansızın gelebiliriz

  Recep Tayyip Erdoğan

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Bahçelievler’de yaptığı konuşmada "Terör koridorunu ne hale getirdiğimizi gördünüz. Biz kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz. Bir gece ansızı gelebiliriz. Bundan sonraki süreçte davulla zurnayla gitmeye gerek yok. Hazırlıklarımız tamam. Bir gece ansızın gelebiliriz" dedi.

  "İstanbul’da neden PKK’nın arkasında olduğu parti seçime girmiyor. Çünkü bunlar CHP’nin destekçisi. Listelerden belediyelere sızmak istiyor." diyen Erdoğan, "Operasyonlar devam ediyor ve devam edecek." diyen Erdoğan "Teröristler bitene kadar bunlara devam edeceğiz. Kürt kardeşlerimin sırtından menfaat kazanmak isteyenler var. Terör koridorunu ne hale getirdiğimizi gördünüz. Biz kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz." sözleriyle devam etti.

  Erdoğan ayrıca "Herkesten, özellikle de İstanbullu hemşerilerinden yarın mutlaka sandığa gitmelerini rica ettiğini" söyledi.

 2. MHP Genel Başkanı Bahçeli: Dağda yok ettiklerimizi belediyelere getiremezsiniz

  Devlet Bahçeli

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Ankara'da yaptığı konuşmada "Türkiye bugün çok ılımlı bir noktaya doğru geliyor. Terörün sonu geliyor. Böyle bir ortamda dağda yok ettiklerimizi belediyelere getiremezsiniz. Binlerce şehidimizi unutamazsınız." dedi.

  Bu seçimlerde kimin ne yaptığını iyi anlamalıdır" diyen bahçeli, "Bir sistem değişikliği intikam gerekçesi olabilir mi? İttifaklara iyi bakmak lazım, arkasını düşünmek lazım" ifadelerini kullandı.

 3. Erdoğan: CHP'nin başındaki zat 9 seçimdir partisinin başında, 9'unu da kaybetti

  Recep Tayyip Erdoğan

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul/Bayrampaşa'da yaptığı seçim mitinginde "CHP’nin başındaki zat 9 seçimdir partisinin başında, 9’unu da kaybetti. HDP sırtını nereye dayamış? Kandil’e. Saadet’in adından başka geçmişiyle hiçbir ilgisi kalmamış. Peki bu partileri kim ve nasıl bir araya getirip karşımızda bir blok oluşturdu? Tüm milletimden bu sorunun cevabını özellikle düşünmesini istiyorum." diye konuştu.

  "Birilerinin Türkiye’yi yeniden ödünç oy isteme günlerine geri götürmesine rıza göstermeeceklerini" söyleyen Erdoğan, "Rastgele gökten zembille buraya bir aday göndermedik. Şimdi karşımıza birileri çıkıp ne diyor? Rövanş alacağız. Birisi çıkıyor intikam diyor. 15 Temmuz’un intikamını mı alacaksın?" ifadelerini kullandı.

  "Daha seçim sonuçları belli olmadan medyada, sosyal medyada, sokaklarda, havalimanlarında, milleti tehdit etmeye, taciz etmeye, tahkir etmeye başladılar. Bu azgınlığı milletimiz cevapsız bırakır mı?" diye soran Cumhurbaşkanı "Bunların gönderdiği aday Proje, proje... Ondan İstanbul gibi bir şehre belediye başkan adayı olur mu? Bay Kemal'e göre olur." dedi.

 4. Kılıçdaroğlu: Türkiye'de beka sorunu varsa sizin yüzünüzden var

  Kemal Kılıçdaroğlu

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdardoğlu, ‘Hayatımda bu kadar bel altı vurulan bir seçime ilk kez giriyorum’ "dedi.

  Kılıçdaroğlu Eskişehir'de yaptığı konuşmada "İYİ Parti ile işbirliğimiz var. Saadet Partisi ile dirsek temasımız var. Yerel seçime gidiyoruz. Yerel seçimde adaylar projelerini anlatır. Siyaset budur. Şimdi iftira üzerinden hareket ediyorlar. Tutmuyor tutmaz da zaten. Yapacaklarınızı anlatın yok, 7/24 beni anlatıyor. Bay Kemal diyor. İdam sehpaları kurdular benim için. Dedim benim asılmam ile sorunlar çözülecekse buyurun asın dedim. Şimdi gittiler sayın Meral Akşener’i hapisle tehdit ediyorlar." ifadelerini kullandı.

  "Beka sorunu var diyorlar, ne alakası var. Muhtar seçeceğiz, belediye başkanı seçeceğiz." diyen CHP lideri "Türkiye’de bir beka sorunu varsa sizin yüzünüzden var. 17 yıldır bu ülkeyi siz yönetiyorsunuz. Türkiye’yi bir beka sorunu ile karşı karşıya getirdiyseniz o koltukları bırakın." dedi.

 5. Erdoğan: Seçimden sonra Suriye meselesini masada değil, sahada çözeceğiz

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'un Kağıthane semtinde yaptığı seçim mitinginde "İnşallah Suriye meselesini seçimden sonra sahada çözeceğiz." dedi.

  Erdoğan mitingde "IMF’ye borcumuz göreve geldiğimizde 23,5 milyar dolardı. Taksitleri ödedik ve Mayıs 2013’te ilişkimizi bitirdik. Artık bunlarla bir işimiz yok. ABD’den insansız hava aracı almıyoruz. Çünkü artık kendimiz üretiyoruz." diye konuştu.

  Suriye'ye de değinen Cumhurbaşkanı, "Seçimden sonra ilk iş Suriye meselesini mümkün olursa masada değil sahada çözeceğiz." derken, "Bu milletin ekmeğine aşına işine göz dikenleri asla affetmeyeceğiz. Silahlı terörü bitirmekte ne kadar kararlıysak ekonomik terörü bitirmeye de o kadar kararlıyız." ifadelerini kullandı.