Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Özet

 1. AA İstanbul verilerini güncelledi: İmamoğlu yüzde 48.79, Yıldırım yüzde 48.51
 2. Ekrem İmamoğlu: Oy farkı 25158. Biz bir an önce İstanbul’a hizmete başlamak istiyoruz
 3. Binali Yıldırım: Ekrem İmamoğlu bizden daha fazla oy almış gözüküyor
 4. AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan: Millet ne derse o. Kim kazanıyorsa eyvallah
 5. Ankara 25 yıl sonra el değiştirdi

Canlı anlatım

time_stated_uk

 1. HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu: Partimizin stratejisi tüm ülke insanlarının yüzünü güldürdü

  HDP Ankara Milletvekili ve Çankırı Belediye Başkan adayı Filiz Kerestecioğlu yerel seçim sonuçlarını Twitter'dan yorumladı.

  "Partimizin tüm ülkeye yönelik stratejisi ise tüm ülke insanlarının yüzünü güldürmeyi başardı" diyen Kerestecioğlu, en çok kadın başkanın da yüzde 46 ile HDP'den olduğunu belirtti.

  View more on twitter
  Quote Message: Seçim sonuçlarını dahi kabul etmemek için koca bir ülkeyi sabahlara kadar soluksuz bırakanlar, Türkiye’nin birlikte mutlu olmaya, gülmeye ne kadar ihtiyacı olduğunu gördüler mi bilmiyorum ama görecekler eminim çünkü biz hep birlikte umudumuzu yükselttik ve artık bundan dönüş yok!"
  Quote Message: Kürt halkına yapılan her türlü engelleme, seçmen taşıma vb baskılara rağmen kayyımlar ve onları atayanlar, “bir daha gelmemek üzere gitmeli ve halkın iradesini tanımalısınız” cevabını aldılar!
  Quote Message: bu seçimde kaybetmenin benim için kişisel hiç bir önemi yok. Tek üzüntüm Çankaya’da bir belediye meclis üyemizin olamamasıdır. Ancak bu da Türkiye demokrasisinin, yerel siyasette de başkan odaklı olmaktan kurtulup, katılım ve çoğulculuğa yelken açmasıyla değişebilir!
 2. Putin'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebrik telefonu

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak tebrik ettiği açıklandı.

  Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak seçim başarısından dolayı tebrik etmiştir" denildi.

 3. AKP'nin Ankara adayı Özhaseki: Tutanaklarda epeyce hata var, sonucu ne kadar etkiler ilerleyen günlerde göreceğiz

  AKP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki gazetecilere açıklamalarda bulundu.

  Özhaseki, AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin'in dile getirdiği tutanak hatalarına da değindi.

  Quote Message: Sandıklarda çıkan sonuca hepimizin saygı duyması icap ediyor. Seçimleri bir tek projeler ve adaylar etkilemiyor. Birçok değişik faktörün bir araya gelmesiyle oluşuyor. Dün de böyle bir sonuç tecelli etti. Sandıktan ne çıkıyorsa başımız gözümüz üstüne."
  Quote Message: Bu arada birtakım itirazlar yapılıyor. Bunun temel sebebi ille de biz alalım kaygısı değil, oraya atılmış bir oyun bile zayi edilmemesi duygusudur. Oradan da çıkacak sonuçların her ne olursa olsun bizler tarafından kabul göreceğinin bilinmesi lazım."
  Quote Message: Ankara’da da belki binlerce sandıkta çok net bariz hatalar var, onların düzeltilmesi tek amacımız. İlle de sonuç değişsin diye bir gayretimiz yok, sadece milletin iradesi sandığa nasıl atılmışsa onun da oradan doğru bir şekilde çıkıp tecelli etmesini arzu ediyoruz. Doğrunun peşindeyiz. Sonucun doğru çıkmasını arzu ediyoruz. Ankara’da epeyce hata var. Bunlar sonucu ne kadar etkiler ilerleyen günlerde göreceğiz."
  özhaseki
  Quote Message: AK Parti kendi içinde öz eleştiri kültürünü çok geliştirmiştir. Bir kere açık ara birinci. partiyiz. 16 yıldır seçimlere giriyoruz, girdiğimiz bu yerel seçimlerde de karşıda 4’lü ittifaklar olmasına rağmen birinci partiyiz."
 4. Yerel seçimlerde kavgalar: 6 ölü, 100'den fazla yaralı

  Yerel seçimlerde muhtarlık yarışında bazı köy ve mahallelerde çıkan kavgalarda 6 kişi hayatını kaybetti, 100'den fazla kişi yaralandı.

  • Gaziantep'in merkez Şehitkamil ilçesine bağlı kırsal Köksalan Mahallesi'nde dün muhtarlık seçimleri nedeniyle çıkan silahlı kavgada muhtar adayı Süleyman Kaplan (43) ile kardeşleri Adem (29) ve Eyyüp Kaplan (34) hayatını kaybetti.
  • Yozgat'ta da muhtar adaylarının yakınları arasında çıkan silahlı kavgada 1 kişi yaşamını yitirirken, 2 kişi de yaralandı. Hastanede tedavi altına alınan yaralıların hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.
  • Malatya'nın Pötürge ilçesinde AKP adayının yeğenlerinin silahlı saldırısında Saadet Partisi sandık kurulu üyesi ve müşahidi 2 kişi yaşamını yitirdi.
  • Adıyaman'da, seçimi kaybeden muhtar adayı ve seçilen muhtar adayı ile yakınları arasında çıkan kavgada, 7 kişi yaralandı. Olayla ilgili 12 kişi gözaltına alındı.
  • Samsun'un Çarşamba ilçesinde muhtarlık seçimiyle ilgili çıkan kavgada bir kişi bıçaklanarak yaralandı.
  • Şanlıurfa'da, farklı semtlerde muhtar adayları ve yakınları arasında çıkan kavgalarda 25 kişi yaralandı.
  • Diyarbakır'ın Kocaköy ilçesine bağlı Bozbağlar Mahallesi'nde muhtar adayları arasında çıkan kavgada 2'si ağır 14 kişi yaralandı.
  • Mardin'in Midyat ilçesinde muhtar adayları arasında çıkan kavgada 2 kişi bıçakla yaralandı. Polis kavgaya karışan 2 kişiyi gözaltına aldı.
  • Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde Karakaya ve Karabat aileleri arasında iddiaya göre, muhtarlık adaylığı nedeniyle çıkan kavgada 2'si ağır, 5 kişi yaralandı. Olayla ilgili 7 kişi gözaltına alındı.
 5. Bursa CHP adayı Bozbey: Verileri karşılaştırma çalışması devam etmekte

  CHP'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Twitter'dan attığı mesajlarda "Her ne kadar medyaya yansıyan sonuçlar az bir oy farkı ile geride olduğumuzu gösterse de bizdeki veriler ile karşılaştırma çalışması devam etmektedir" yazdı.

  Seçim sürecinde kampanyasında çalışanlara "Bursa’nın kaderini değiştirmek için yüreğini, emeğini ortaya koyan herkese binlerce kez teşekkür ediyorum" diyen Bozbey, "Bu süreçte inanılmaz bir mücadele verdik. Siyasetin ne denli kirlenebileceğine hep beraber tanıklık ettik. Yoğun bir karalama ve iftira bombardımanına maruz kaldık. Bu iftira ve karalama kampanyasını yapanlara hakkımı asla helal etmeyeceğim" diye devam etti.

  Islak imzalı tutanakların takibi, birleştirme tutanakları ile karşılaştırılması, iptal edilen oyların yeniden incelenmesi gibi yasal olarak yapılabilecek her şeyi değerlendirdiklerini belirten Bozbey, "Sonuç ne olursa olsun, halkımızın iradesinin sandığa tam olarak yansıdığından emin olmak zorundayız" dedi.

  Bursa'da AKP'nin adayı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş oyların 49.62'sini alarak seçimi önde tamamladı.

  AA'nın açıkladığı verilere göre Bozbey ise oyların yüzde 48.98'ini aldı.

  Resmi olmayan sonuçlara göre Bursa'da 17 ilçenin 13'ü AKP'nin, 3'ü CHP'nin, 1'i de MHP'nin oldu.

  View more on twitter
 6. AKP İstanbul İl Başkanı: Elimizdeki verilere göre İstanbul’da sonuç, AK Parti ve sayın Binali Yıldırım’dır

  Bayram Şenocak

  AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, seçimlerde "sonucu etkileyecek usülsüzlükler" tespit ettiklerini söyledi.

  "Geçersiz oyların sonucu değiştireceği aşikar" diye konuşan Şenocak, "Elimizdeki verilere göre İstanbul’da sonuç, AK Parti ve sayın Binali Yıldırım’dır" dedi.

  Quote Message: İstanbul’da sonucu etkileyecek usulsüzlükler fazlasıyla mevcut. Bunu ispat etmeye fazlasıyla hazırız. Partimizin bir haksızlıkla karşı karşıya kaldığını tespit ettik.  "
  Quote Message: YSK’nın kesin sonuçlarını olgunlukla beklemeye devam ediyoruz. Biz başkaları gibi her seçim sonuçlarında mızmızlanan, hazımsızlıkla sağa sola saldıran taraf olmadık. Şeffaf bir sonucun peşine düşmemize farklı anlamlar yüklemesinler. Bizim elimizdeki verilere göre İstanbul’da sonuç, AK Parti ve sayın Binali Yıldırım’dır.  " from Bayram Şenocak AKP İstanbul İl Başkanı
  Bayram ŞenocakAKP İstanbul İl Başkanı
 7. AKP İstanbul adayı Binali Yıldırım: Ekrem İmamoğlu bizden daha fazla oy almış gözüküyor

  Binali Yıldırım

  AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, resmi olmayan sonuçlara ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Geldiğimiz noktada Ekrem İmamoğlu bizden daha fazla oy almış gözüküyor." dedi.

  Binali Yıldırım, İstanbul'da gazetecilerin "kazandık" açıklamasına ilişkin de sorularını yanıtladı ve "Biz YSK'dan önce resmi sonuçları belirleriz. Dün 23.15 itibariyle gelen sonuçlarda da böyle bir durum gördük ve çıkıp sonuç açıkladık. Ondan bu yana yaşananlar ise bu bizim için yeni bir durumdu." şeklinde konuştu.

  Yıldırım, İstanbul Belediye Başkanı'nın YSK tarafından tespit edileceğini söyleyerek, itiraz sürecini işleteceklerini açıkladı:

  Quote Message: Önemli bir ayrıntı var. 319 bin iptal oy var. Aradaki fark 25 bin. Aradaki farkın 10 katından fazla iptal oy var. Bu önemli bir detay. Bunun dışında yapılan bazı usulsüzlükler, hatalı girişler var. Bunları da parti teşkilatlarımız tespitini yaptılar. "Şimdi ne olacak, onu söyleyeyim. Şüphesiz YSK mazbatayı kime verirse başkan o olacak. Biz tebrik etmesini biliriz, ancak sürecin devam ettiğini hatırlatmak gerekiyor. 2014 seçimlerinde iptal oylar 440 bin aradaki fark 660 bindi. İptal oyların tamamını kaybeden adaya yazsanız bile yetmiyordu. Buradaki iptal oylar sonucu değiştirebilir. Her sandıkta bir tane oy yanlış yazılmış olsa 31 bin oy eder. Bu da aradaki farktan fazladır."
 8. Ekrem İmamoğlu BBC Türkçe'ye konuştu: "Ben 2024 Mart'a kadar görev yapmak istiyorum"

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini önde tamamlayan CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu BBC Türkçe'den Osman Kaytazoğlu'na konuştu.

  İmamoğlu "Cumhurbaşkanı Erdoğan 25 yıl önceki açıklamasında İstanbul'u kazanmak Türkiye'yi kazanamaktır, dünyayı kazanmaktır demişti. Sizin için İstanbul'u kazanmak ne ifade ediyor?" sorusuna "İStanbul'u kazanmak İstanbul'un 16 milyon insanının gönlünü kazanmaktır. Bu başka bir siyasi dil aslında, belki pek anlaşılmıyor ama sizler görüp anlayacaksınız, başka bir siyasi dil var bunun içinde ve başka bir dili dünya tanıyacak, İstanbul'da yaşattığımız o yerel dili. Ben İstanbul'un 16 milyon insanının gönlünü kazanmak istiyorum" diye cevapladı.

  "2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için ne diyorsunuz?" sorusuna ise İmamoğlu "Ben 2024 Mart'a kadar görev yapmak istiyorum" yanıtını verdi.

  View more on twitter
 9. AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin: Ankara'da sonucun lehimize dönüşeceğini düşünüyoruz

  AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin

  AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, Ankara'da resmi olmayan sonuçlara göre Mansur Yavaş'ın kazandığı seçimlere ilişkin yaptığı değerlendirmede, "birleştirme tutanaklarında hatalar olduğunu" iddia etti ve seçim sonuçlarının lehlerine döneceğini savundu.

  Şahin, "Ankaralı seçmenin iradesinin başkalaştırılarak kamuoyuna yansıtıldığını tespit etmiş bulunmaktayız." dedi.

  AKP Genel Sekreteri Şahin, 25 ilçenin, 25'inde itiraz edeceklerini söyledi ve maddi hatalar ve usulsüzlükler olduğunu iddia etti.

  Gazetecilerin, 3 puanlık farkın kapanıp kapanamayacağına ilişkin sorusuna ise, "Biz aradaki farkın azalacağını ve lehimize pozitif bir sonuca dönüşeceğini düşünüyoruz" dedi.

  View more on twitter

  Anadolu Ajansı'nın son güncellemesine göre Ankara'da CHP'nin adayı Mansur Yavaş oyların yüzde 50.90ını, AKP'nin adayı Mehmet Özhaseki ise yüzde 47.10'unu aldı.

 10. İmamoğlu: Biz bir an önce İstanbul’a hizmete başlamak istiyoruz

  ımamoglu
  Quote Message: Oy farkı 25158. Şimdi bizim için en değerli, en hassas durum bugün itibariyle YSK'nın bir ara açıklamayla bizim de açıklamış oluğumuz giriş yaptıkları sonuçları toplumla paylaşmış olması demokrasimiz adına ülkemizde bu sürece katkı sunması adına çok değerliydi. O bakımdan YSK'ya yürekten teşekkür ediyorum."
  Quote Message: YSK'nın son girişiyle beraber 16 sandık kalmış. yüzde 99.95'i girilmiştir, şu an itibarıyla 4.168.546 bize verilen oy 4.142. 791 de rakibimizde verilen oy, dolayısıyla aradaki fark 25.755'tir. Bizim elde etitğimiz veriye çok yakın veridir. Bu fark kalan 16 sandıkla beraber örtüşecektir. "
  Quote Message: AK Parti'nin geçersiz oylarla ilgili bir açıklaması oldu. 290 bin geçersiz oydan bahsedilmekte. Bununla ilgili işlemden bahsedilmektedir. hemen bir örnek vermek istiyorum: 2014 yerel seçimlerindeki 422667'dir, bu seçimdeki ise 290 bin. Dolayısıyla şu anda yüzde 3'ün biraz üzerinde olan geçersiz oy oranı, 2014'te yüzde 4'ün üzerindedir. Her seçimde var olan geçersiz oy oranıdır, bunu irdelemek dipsiz kuyuda bir süreç arayışına girer, bu da süreci baltalar, sıkıntıya sokar. Bizim beklentimiz sürecin tamamlanması, bir an önce toparlanması, ülkenin gerçek gündemine oturmasıdır."
  Quote Message: Biz de bir an önce İstanbul’a hizmete başlamak istiyoruz. İstanbulun ihtiyaçlarını hızlıca karşılamak için tüm kurumlarla işbirliği yapmak istiyoruz. Bir an önce normalleşmesini istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı’nın da bir an önce bu sürecin başlamasını desteklemesini diliyorum. " from Ekrem İmamoğlu CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı
  Ekrem İmamoğluCHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı
 11. AA İstanbul verilerini güncelledi: İmamoğlu yüzde 48.79, Yıldırım yüzde 48.51

  aa istanbul

  Anadolu Ajansı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı sonuçlarının verilerini güncelledi.

  Buna göre CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu oyların yüzde 48.79'unu alarak birinci oldu.

  AKP'nin adayı Binali Yıldırım ise yüzde 48.51'ini aldı.

  AA verilerine göre İstanbu'da açılan sandık oranı yüzde 99.

  39 ilçeden 24'ü AKP'nin, 14'ü CHP'nin, 1'i ise MHP'nin oldu.

  Türkiye haritası
 12. İmamoğlu seçim koordinasyon merkezinde, açıklama yapması bekleniyor

  YSK'nın son açıklamasına göre 27.889 oyla Binali Yıldırım'ın önünde olan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, kısa bir dinlenme arasından sonra CHP'nin seçim koordinasyon merkezine geri döndü.

  İmamoğlu'nun kısa süre sonra açıklama yapması bekleniyor.

  BBC Türkçe'den Osman Kaytazoğlu, seçim koordinasyon merkezinde gelişmeleri takip ediyor.

  View more on twitter
  View more on twitter
 13. HDP Muş'ta seçim sonuçlarına itiraz edecek

  HDP Muş Milletvekili Mensur Işık GazeteDuvar'a yaptığı açıklamada, geçersiz sayılan oylar nedeniyle seçim sonucuna itiraz edeceklerini söyledi.

  48.311 geçerli oyun kullanıldığı Muş'ta AKP'nin adayı Feyat Asya oyların yüzde 34.71'ini, HDP'nin adayı Sırrı Sakık yüzde 33.53'ünü aldı.

  AA'nın paylaştığı verilere göre Muş'ta 2442 geçersiz oy var.

  Duvar’a açıklama yapan HDP Muş Milletvekili Işık, itiraz etmeye hazırlandıklarını söyledi. Işık, “Yaklaşık 600 oyla kaybetmiş görünüyoruz ancak elimizdeki veriler bunu böyle göstermiyor. Muş’ta 192 sandık var. Elimizdeki verilere göre 100’ün üzerinde sandık problemli, sorunlu, maddi hatalar. Dün gece bunları tespit ettik ve itiraz etmek için hazırlık yaptık” dedi.

  Işık geçersiz sayılan oyların büyük kısmının HDP'ye ait olduğunu iddia etti.

  Muş'ta oy kullanan bir seçmen
  Image caption: Muş'ta oy kullanan bir seçmen
 14. Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi gözlemcileri: Türkiye’nin özgür ve adil seçim ortamına sahip olduğuna dair ikna olmuş değiliz

  Avrupa Konseyi’ne bağlı Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nin Türkiye’deki yerel seçimleri gözlemlemek üzere gönderdiği ekibin başkanı Andrew Dawson seçimlerin ardından bir açıklama yaptı.

  20 Avrupa ülkesinden 22 gözlemcinin 10 ekip halinde 140 oy kullanma noktasında gözlem yaptığını belirten Dawson, seçim günü yaşanan ölüm olayları dışta tutulursa seçimlerin düzenli bir şekilde yapıldığını gözlemlediklerini belirtti.

  Yüzde 84 olan seçime katılma oranının sağlıklı bir demokratik ilginin göstergesi olduğunu, tüm bölgelerde toplam 280 bin adayın yarıştığını ifade eden Dawson, seçim günü 60 bin güvenlik görevlisinin görev yaptığını, ancak oy kullanma noktalarında silahlı jandarmaların dolaşmasını yadırgadığını söyledi.

  Dawson, seçimlerin gerçekten demokratik ve Avrupa Konseyi’nin demokrasi, hukukun üstünlüğü ve insan haklarına uygun bir şekilde olması için gerçek ifade özgürlüğünün olduğu bir siyasi ortam; medyanın çoğulculuğa açık olması ve tüm siyasi partilere objektif ve adil yaklaşması, medya özgürlüğünün sağlanması, sağlam bir yargı sistemi ile hukukun üstünlüğünün sağlanması, devlet kaynaklarının bir parti lehine kullanılmaması gerektiğini vurguladı.

  Dawson şöyle devam etti:

  “Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi olarak, Türkiye’nin bugün Avrupa ilke ve değerlerine uygun demokratik seçimleri gerçekleştirmesi için gereken özgür ve adil seçim ortamına sahip olduğuna dair ikna olmuş değiliz."

  Türkiye’nin terörizm tanımının Avrupa Konseyi standartlarına uymadığını belirten Dawson, “Türkiye’nin bütünlüğünü ve güvenliğini koruma hakkı ve ihtiyacını görmezlikten gelmiyoruz… Ancak HDP’li her belediye başkanının terrorist olduğunu veya terrorist bağlantıları olabileceği iddialarını kabul etmiyoruz. ‘Normalleşme’ politikanızı sürdürmelisiniz" dedi.

 15. İmamoğlu Twitter'daki profil bilgilerini 'İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı' olarak güncelledi

  YSK'nın son açıklamasına göre 27.889 oyla Binali Yıldırım'ın önünde olan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, resmi Twitter hesabındaki profil bilgisini güncelleyerek "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı" yazdı.

  ımamoglu twıtter
 16. YSK Başkanı Sadi Güven son verileri açıkladı: Ekrem İmamoğlu, 27.889 oyla Binali Yıldırım'ın önünde

  YSK Başkanı Sadi Güven

  YSK Başkanı Sadi Güven'in İstanbul'a ilişkin açıkladığı son verilere göre, Ekrem İmamoğlu 4.159.650, Binali Yıldırım ise 4.131.761 oyda bulunuyor.

  Buna göre, Ekrem İmamoğlu, 27.889 oyla Binali Yıldırım'ın önünde.

  Sadi Güven, İstanbul'un netleşip netleşmediğine ilişkin soruya, "Ben netleşip netleşmediğini bilemiyorum çünkü bir itiraz süreci var. Yüzde 80'in üzerinde bir veriyi siyasi partilerle paylaştık." dedi.

  Güven, "31 bin 186 sandığın 31 bin 102'si sisteme girdi. 84 sandık şu anda sisteme itiraz nedeniyle taranmamış vaziyette. Sisteme yükleme devam ediyor." dedi.

  'Benim üzerimden bir polemik yaratılmasın.'

  YSK Başkanı, Anadolu Ajansı'nın veri akışını durdurması ile ilgili yaptığı değerlendirmede ise, "AA benim müşterim değil. Dolayısıyla bilgi servisi yapmıyorum. Benim üzerimden bir polemik yaratılmasın." dedi.

 17. Ekrem İmamoğlu: İşin matematiksel süreci sona erdi, 27 bin 806 oy farkla öndeyiz

  Ekrem İmamoğlu

  Ekrem İmamoğlu yaptığı son açıklamada İstanbul'da yarışı önde götürdüklerini ifade etti ve YSK verilerinin tüm basın-yayın kuruluşları tarafından paylaşılması gerektiğini söyledi:

  Quote Message: YSK’nın verilerine göre yüzde 99,74’ü sisteme girilmiş durumda. Sisteme girilmeyen sandık sayısı 82. Oy farkı 27 bin 806. Bu işin artık matematiksel süreci sona ermiştir. Bence YSK’nın verilerini bütün yayın kuruluşları paylaşabilir."
 18. AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan: Millet ne derse o. Kim kazanıyorsa eyvallah

  AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, klesin olmayan seçim sonuçlarına ilişkin Twitter üzerinden bir değerlendirme yaptı ve Millet ne derse o. Kim kazanıyorsa eyvallah" mesajını paylaştı.

  View more on twitter