Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Canlı anlatım

time_stated_uk

 1. Post update

  Türkiye'de günün sıcak gelişmelerini aktardığımız canlı anlatım sayfamızın sonuna geldik.

  Yarın yeniden görüşmek dileğiyle, hoşçakalın.

 2. Kadın hakları grupları Küçükçekmece'de 5 yaşındaki çocuğa cinsel istismarı protesto etti

  Kadın hakları grupları Küçükçekmece'de 5 yaşındaki bir kız çocuğun cinsel istismara uğraması sonrası ilçede bir araya geldi.

  Kadınlar sokaklarda protesto ve yürüyüşler düzenledi, istismara karşı ses çıkarılması çağrısında bulundu. #CocukSusarSenSUSMA etiketi Twitter'da TT oldu.

  View more on twitter
 3. Dışişleri Bakanlığı'ndan Trump'ın 1915 olaylarıyla ilgili açıklamasına tepki: Tarihin iç siyasi mülahazalarla çarpıtılması kabul edilemez

  Trump

  ABD Başkanı Donald Trump'ın 1915 olaylarıyla ilgili açıklamasına Dışişleri Bakanlığı'ndan tepki geldi:

  Quote Message: Bu açıklamanın hiçbir değeri yoktur. Tarihin iç siyasi mülahazalarla çarpıtılması asla kabul edilemez. Aynı dönemde Ermeni isyancılarca katledilen 500 binden fazla Müslümanın acılarını bir kez daha hatırlatarak Başkan Trump'ı adil olmaya davet ediyoruz. Türkiye, 104 yıl önce yaşanan olayların her yönüyle anlaşılması için Ortak Tarih Komisyonu kurulması önerisinin arkasındadır. 1915 olaylarındaki sorumluluklarını unutturmak isteyen radikal Ermeniler ise bu öneriye olumlu yaklaşma cesaretini gösterememektedir. Bu vesileyle, Osmanlı İmparatorluğu'nun yıkılış sürecinde hayatını kaybeden Müslüman, Hristiyan, Yahudi tüm sivil Osmanlı milletlerini saygıyla anıyoruz." from Dışişleri Bakanlığı
  Dışişleri Bakanlığı

  Beyaz Saray'ın yayınladığı açıklamada Trump, 1915 olaylarına ilişkin Ermenice "Büyük Felaket" anlamına gelen "Meds Yeghern" ifadesini kullanmıştı.

  Trump açıklamasında, "Ermenilerin ve Türklerin kendi tarihlerini tanıma ve tarihlerine saygı duyma çabalarını memnuniyetle karşılıyoruz" demişti.

 4. Son dakikaYSK'dan MHP'nin olağanüstü itiraz başvurusu için ara karar: Sandık görevlendirmelerinde esas alınan listeler araştırılacak

  ysk

  Yüksek Seçim Kurulu, MHP'nin İstanbul büyükşehir ve Maltepe'deki seçimler için yaptığı olağanüstü itirazda ara kararını verdi.

  YSK'nın kararında, sandık kurulu, başkan, memur ve üyelerin görevlendirilmesinde esas alınan listelerin, hangi kurumlardan temin edildiği hakkında Maltepe Birinci ve İkinci ilçe seçim kurullarından bilgi istedi.

  AA'nın haberine göre YSK, MHP’nin kısıtlı seçmen itirazı konusunda da kararını verdi, AKP'nin başvurusu sonucu halihazırda araştırma yürütüldüğü gerekçesiyle yeniden bilgi istenmesine gerek görmedi.

  YSK, AK Parti'nin Büyükçekmece itirazına ilişkin, dün alınan ara kararların sonucunun beklenmesini kararlaştırdı.

 5. Karamollaoğlu: Sıcak demir soğutulmalı ve mutlaka Türkiye ittifakı sağlanmalıdır

  Temel Karamollaoğlu

  Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, SP Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Türkiye ittifakı” sözlerine değindi, “memnuniyet duyduk” dedi:

  "İktidar, kullandığı dili mutlaka değiştirmeli ve yumuşatmalıdır. Bunun işaretlerini Sayın Cumhurbaşkanının son günlerde kullandığı ifadelerde gördük, memnuniyet duyduk. Sayın Cumhurbaşkanı muhalefet liderlerini çağırıp istişare edebilmeli. Ülkemizde el birliği ile bir 'Milli İttifak' anlayışını oluşturmalıyız."

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Kızgın demiri soğutalım" diyerek yaptığı 'Türkiye İttifakı' çağrısını değerlendiren Karamollaoğlu, bu çağrıya destek vererek "Sayın Cumhurbaşkanının hemen seçimlerin arkasından söylemiş olduğu bu iki ifade önemlidir. Sıcak demir soğutulmalı ve mutlaka Türkiye ittifakı sağlanmalıdır. Çözüm yollarında farklılıklar olsa da bu ittifaka bugün her zamankinden daha fazla ihtiyaç var. Despotluk, kendisini herkesin üstünde görmek, kimseye fayda sağlamaz" dedi.

  Erdoğan, 19 Nisan günü Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Ülkemizin bekasını ilgilendiren meselelerde, siyasi görüş ayrılıklarımızı bir tarafa koyarak, 82 milyon hep birlikte TÜRKİYE İTTİFAKI olarak hareket etmeliyiz” ifadelerini kullanmıştı.

  Davutoğlu’nun yaptığı eleştirilere de isim vermeden değinen Karamollaoğlu, “Başkanlık sistemi ile TBMM etkisini büyük ölçüde kaybetmiştir. Bu durumun oluşturduğu handikaplar, bugün açık bir şekilde görülmektedir. Bugün bu uyarıları AK Parti içinde önemli isimler de dillendirmeye başlamışlardır. Biz hatanın nereden dönülürse kar olacağına inanıyor, bu konuda yapılan açıklamaları samimi buluyoruz" dedi.

 6. Erdoğan'dan Türkiye Ermenileri Patrik Vekili'ne mektup: İki halkın geçmişin yaralarını sarması ve bağlarını kuvvetlendirmesi ortak amacımız

  Cumhurbaşkanı Erdoğan

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Ermenileri’nin Patrik Genel Vekili Aram Ateşyan'a mektup gönderdi.

  Erdoğan mektupta şu ifadelere yer verdi:

  1. Dünya Savaşı’nın zor şartlarında hayatını kaybeden Osmanlı Ermenilerini ihtiramla anıyor, torunlarına içten taziyelerimi iletiyorum.

  Ermeni toplumu gerek Osmanlı gerek Cumhuriyet döneminde çok kıymetli evlatlar yetiştirerek ülkemize büyük katkılarda bulunmuştur.

  Ülkemizdeki Ermeni cemaatinin huzuru, güvenliği ve mutluluğu bizim için çok özel bir öneme sahiptir.

  Tarih boyunca acıda ve sevinçte ortak iki halkın geçmişin yaralarını sarması ve bağlarını daha da kuvvetlendirmesi hepimizin ortak amacıdır.

  Tek bir Ermeni vatandaşımızın dahi ötekileştirilmesine, dışlanmasına meydan verenler bizi karşılarında bulacaktır.

  Erdoğan, daha erken saatlerde Arşiv Sempozyumu'nda yaptığı konuşmada, ilk kez Ermeni soykırımını anma günü düzenleyecek olan Fransa'ya tepki göstermiş ve "Tehcir başka bir şey, katliam başka bir şeydir, kimi aldatıyorsunuz? Bugüne kadar Ermeni meselesini kaşıyan hiçbir grup ve devlet, iddialarını arşiv belgeleri ile ispat edememiştir." demişti.

 7. Küçükçekmece’de kadınlardan istismara uğrayan 5 yaşındaki kız çocuğu için protesto

  Küçükçekmece'de tecavüze uğradıktan sonra evinin önünde bulunan 5 yaşındaki kız çocuğun yattığı hastane önünde bir grup kadın protesto düzenledi.

  Kadınlar hastane önünde yürüdükten sonra, Kadın Meclisleri bir basın açıklaması yaptı.

  Açıklamada kız çocuğun yoğun bakımdan çıktığı belirtildi.

  View more on twitter
 8. Dolar/TL kuru 5,88'in üzerini gördü

  dolar

  Dolar/TL kuru sabah saatlerinde 5,87'yi test ederek 2019'un en yüksek seviyesini gördükten sonra TSİ 14:50'de 5,88'in üzerini gördü.

  TL'nin bu yıl gördüğü değer kaybı da yüzde 10'a yükselmiş oldu.

  Reuters'a konuşan bir analist, İstanbul seçimlerine ilişkin değerlendirilmesinin bir risk yarattığını vurguladı, "ABD ile ilişkiler de yeniden tartışma konusu" dedi.

  TL'nin değer kaybı: Ekonomistler ve piyasa uzmanlarının işaret ettiği 3 gerekçe:

  Fitch Solutions: 2019'da politika faizinde 400 baz puan faiz indirimi bekliyoruz

  Fitch Solutions ise, yaptığı açıklamada TCMB'nin önümüzdeki ayalarda politika faizinin gevşetilmesi için alanı olmadığını, 2019 yılında politika faizinde 400 baz puan faiz indirimi beklediklerini açıkladı.

 9. Demirtaş: Ahmet Davutoğlu yargının ne hale geldiğini beyan etmek zorunda kalıyor, o da mı terörist?

  Demirtaş

  Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bugün görülen duruşmaya tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevinden SEGBİS yoluyla bağlandı.

  Hakkında hazırlanan fezlekenin "7 Haziran 2015 seçimleriyle doğrudan bağlantılı olduğunu" söyleyen Demirtaş, savunmasında Osman Sarıgün'ün Kılıçdaroğlu'na yumruk attıktan sonra serbest bırakılmasına da tepki gösterdi.

  Demirtaş ayrıca eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Facebook hesabından paylaştığı ve AKP'ye eleştiriler yönelttiği açıklamadan alıntı yaptı, "Ahmet Davutoğlu da mı terörist? O da mı yargıya düşman?" dedi.

  Demirtaş'ın açıklamasından öne çıkan başlıklar şöyle:

  Quote Message: Savcı 15 no'lu fezlekede, 8 Nisan 2011'de suç işlediğimi iddia ediyor. Bir yürüyüş. Peki bu fezleke yürüyüşten hemen sonra mı hazırlanmış? Hayır. 7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra, 6 Ekim 2015'te hazırlanmış. Bu fezleke, 7 Haziran ile doğrudan bağlantılıdır.
  Quote Message: (Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırı) Bir tweet attı diye gece yarısı profesörlerin evini basıp tutuklayabiliyorlar ama ana muhalefet partisi liderini linç ederek öldürmeye çalışanları adli kontrol şartıyla serbest bırakıyorlar. Neden?
  Quote Message: (Ahmet Davutoğlu'nun AKP'yi eleştirdiği açıklama) Büyük ve ünlü akademisyen, siyasetçi, Ortadoğu'da barışın mimarı kişinin sözlerinden alıntı yaparak devam edeyim.-Ahmet Davutoğlu- ki kendisi Türkiye'nin bu hale gelmesinden de sorumludur: Hukuk güç biriktirme alanı değil, gücü denetleme alanıdır. 'Milletvekillerinin yasama süreci içindeki etkinliği güçlendirilmelidir' diyen Davutoğlu, bizi milletvekili kimliğimizle cezaevine gönderen başbakan olarak tarihe geçmiştir.
  Quote Message: Ahmet Davutoğlu da mı terörist? O da mı yargıya düşman? O da mı vatan haini? Hayır. Bizi öyle ilan ettiniz de, ona ne diyeceksiniz?"
  Quote Message: Gebze Cezaevi önünde çocukları için oturma eylemi yapan annelerimize yönelik onur kırıcı muameleleri asla kabul etmeyeceğimizi, annelerin gözyaşlarının rengi olmayacağını hatırlatarak kınıyorum."
  Quote Message: Eşbaşkanımız Sezai Temelli "Kürdistan" demiş, "Def olsun gitsin" diyor. 2 bin yıl önceki belgelerde de Kürdistan ismi geçer, coğrafi bir gerçektir.Kürdistan ayrı bir devlet olarak tariflenmemiştir ama bir coğrafyanın ismidir. Kimsenin "Defol" deme haddi yoktur. " from Selahattin Demirtaş
  Selahattin Demirtaş
 10. Kılıçdaroğlu: Bana yapılan linç girişimi affedilecek olay değil ama sayduğumuzu korumalıyız

  kılıçdaroğlu

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile yaptığı görüşme sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Kılıçdaroğlu, saldırının ardından serbest bırakılan Osman Sarıgün'ün sosyal medyaya yansıyan fotoğraflarına ilişkin soruya "Bir siyasal baskı olmasa böyle bir tablo ortaya çıkmaz. Bunun ötesinde bir şey söylemek istemiyorum" şeklinde yanıt verdi.

  Osman Sarıgün'ün serbest bırakıldıktan sonra elleri öpülerek karşılandığı iddiasına ilişkin bir fotoğraf sosyal medyaya yansımış, bazı CHP'liler buna tepki göstermişti.

  Quote Message: Bana yapılan saldırı, daha doğrusu linç girişimi affedilecek bir olay değildir ama her şeye karşın sağduyumuzu korumak zorundayız." from Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanı
  Kemal KılıçdaroğluCHP Genel Başkanı
  View more on twitter
 11. 1915 olaylarını 'soykırım' olarak tanıyan ülkeler hangileri?

  Paris'te anma töreni
  Image caption: Paris'te bugün düzenlenen anma törenlerinden bir fotoğraf

  Fransa Parlamentosu'nun 18 yıl önce 1915 olaylarını Ermeni soykırımı' olarak tanımasının ardından Ankara ve Paris arasında ilişkiler gerilmiş, Türkiye'de Fransız mallarının boykot edilmesi çağrıları yapılmıştı. Şubat ayında Macron, seçim kampanyasında verdiği vadettiği gibi, 24 Nisan'ı "Ermeni Soykırımını Anma Günü" ilan etmişti.

  Türkiye ise, 1914 - 1921 yılları arasında karşılıklı çatışmalarda çok sayıda Ermeninin yanı sıra Türkün de öldürüldüğünü savunuyor ve 'soykırım' iddialarını reddediyor.

  Bugün düzenlenecek "Ermeni soykırımını anma" törenlerinin ilkinde, ülkenin başbakanı Edouard Philippe başkent Paris'teki 'soykırım anıtında' konuşacak ve buraya çiçekler bırakılacak.

  Öte yandan Fransa, Avrupa'da 1915 olaylarını 'soykırım' olarak tanıyan ilk ülke ama tek ülke değil:

  grafik
 12. Erdoğan: Tehcir başka bir şey, katliam başka bir şeydir, kimi aldatıyorsunuz?

  "Bizi Ermeni meselesi üzerinden sıkıştırmak isteyenlerin yüzüne kanlı geçmişini çarpmak zorundayız"

  Erdoğan

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arşiv Sempozyumu'nda yaptığı konuşmada ilk kez Ermeni soykırımını anma günü düzenleyecek Fransa'ya tepki gösterdi.

  Erdoğan, 1915 olaylarıyla ilgili Türkiye'ye yönelik suçlamaların "hiçbir grup ya da devlet tarafından arşiv belgeleriyle kanıtlanamadığını" söyledi.

  Quote Message: Ermeni meselesi ve terörle mücadele üzerinden Türkiye'ye insan hakları ve demokrasi dersi vermeye kalkışanların hepsi kanlı bir geçmişe sahip olduğunu görüyorsunuz.
  Quote Message: 25 sene önce Ruanda'da 800 bin insanı soykırımda kimlerin kimleri öldürdüğü aşikardır ve failleri Fransızlardır. Kalkıp bize ders veriyor Fransızlar. Ne dersi veriyorsun?
  Quote Message: Tehcir başka bir şey, katliam başka bir şeydir, kimi aldatıyorsunuz? Bugüne kadar Ermeni meselesini kaşıyan hiçbir grup ve devlet, iddialarını arşiv belgeleri ile ispat edememiştir. Amacı hakikati bulmak olan herkese arşivlerimizin kapıları sonuna kadar açıktır. Bizim gizlimiz yok." from Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı
  Recep Tayyip ErdoğanCumhurbaşkanı

  Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 1915 olaylarının yıldönümü olan 24 Nisan'ı 'Ermeni soykırımını anma günü' ilan ettiğini açıklamıştı.

  Fransa 1915 olaylarını 2001 yılında 'soykırım' olarak tanımıştı.

 13. Albayrak: Konkordatoları gündemimizden çıkarıyoruz

  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, konkordato başvurularının yılın ilk çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre 3'te iki azaldığını, konkordatoları da gündemden çıkaracaklarını açıkladı.

  View more on twitter
 14. Ankara Barosu'ndan Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırı hakkında suç duyurusu

  Baro, Çubuk ilçesinde düzenlenen cenaze sırasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıya ilişkin suç duyurusunda bulundu.

  Çubuk Başsavcılığı'na iletilen suç duyurusunda, " Bu, anlık bir olay ya da tesadüf değildir, planlıdır. Yaşananlar, insanlığa karşı suç teşkil etmektedir" dendi.

  Quote Message: Olayın yaşandığı köy/mahalle sakinlerinin, saldırıyı gerçekleştirenlerin o yerleşim yerine ait olmadığı ve dışarıdan gelen yabancılar olduğu açıkça ifade edilmektedir. Şehit cenazelerini kullanarak, propaganda yaparak Kemal Kılıçdaroğlu ve yanındakileri linç etmeyi amaçlayanlar ve bu olayın arkasındakiler ve azmettiriciler hakkında, saldırının siyasi sebeplerle ve sistematik olması, bir politikaya dayanması ve toplumun büyük bir kesimini temsil eden ana muhalefet partisi liderine yönelmiş olması nedeniyle TCK’nın 77. ve 216. maddeleri çerçevesinde suç duyurusunda bulunulmuştur."

  Kemal Kılıçdaroğlu'na Pazar günü Ankara'nın Çubuk ilçesinde katıldığı cenaze töreninde yumruk atan Osman Sarıgün adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, gözaltına alınan 8 şüpheli de serbest kalmıştı.

  BBC Türkçe'ye konuşan Kılıçdaroğlu saldırıyı 'organize linç girişimi' olarak nitelemiş,CHP, Meclis Araştırma Önergesi vermişti.

  View more on youtube
 15. Reel kesim güveni Nisan'da arttı

  Sektörel güven hizmette arttı, inşaatta ve perakendede düştü

  inşaat

  Merkez Bankası, Nisan ayında reel kesim güveninin bir önceki aya göre 3,4 puan artarak 102,1 seviyesinden 105,5'e yükseldiğini açıkladı.

  İmalat sanayi genelinde kapasite kullanım oranı (KKO) ise Nisan'da bir önceki aya göre 0,7 puan artarak %75'e yükseldi.

  TÜİK'in açıkladığı verilere göre ise sektörel güven yüzde 1.9 artarken, inşaatta yüzde 0.3 ve perakendede yüzde 0.1 düştü.

  Sektörel güven endeksleri 0-200 aralığında değer alabiliyor; endeksin 100’den büyük olması sektörün mevcut ve gelecek döneme ilişkin iyimserliğini, 100’den küçük olması ise kötümserliğini gösteriyor.

 16. TMSF Adularya Enerji’yi 1,1 milyar TL’ye muhammen bedel ile satışa çıkardı

  Adularya Enerji

  Tasarruf Mevduatı ve Sigorta Fonu (TMSF), bünyesinde bulunan Adularya Enerji’nin satışa çıkarıldığını duyurdu.

  Daha önce Naksan Holding’e ait olan şirket için 1,1 milyar TL muhammen bedel belirlendi. TMSF Adularya Enerji’yi geçen yıl da satışa çıkarmış ancak 1,4 milyar TL’lik muhammen bedel üzerinden satış gerçekleşmemişti.

  Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruda, satışın 10 Temmuz 2019’da düzenlenecek ihale ile gerçekleştirileceği, 9 Temmuz’a kadar tekliflerin alınacağı ifade edildi.

  Adularya Enerji’nin bünyesinde neler var?

  • Yunus Emre Termik Elektrik Santrali
  • 31 adet arsa ve maden sahası
  • 23 Haziran 2055 yılına kadar tesis edilmiş üst kullanım izni
  • Maden ruhsatları
 17. Küçükçekmece'de 5 yaşında çocuğa cinsel taciz iddiası - Emniyet: Resmi olmayan açıklamalara itibar etmeyin

  Küçükçekmece

  İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinin Kanarya Mahallesi'nde cinsel istismara uğradığı bildirilen 5 yaşındaki bir kız çocuğu hastanede tedavi altına alındı.

  Salı akşamı Kanarya Polis Merkezi önünde toplanan kalabalık, suçlu ya da suçluların bir an önce yakalanmasını talep etti.

  DHA, kalabalığın "Çocuğa uzanan eller kırılsın" diye bağırdığını aktarırken, Kanarya Mahallesi'nde yoğun güvenlik önlemleri alındı.

  Emniyet Genel Müdürlüğü'nün resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Küçükçekmece'de 5 yaşındaki kız evladımız hastanede gözetim altındadır. Süreç, Emniyet Teşkilatımız tarafından titizlikle takip edilmektedir. Resmi olmayan açıklamalara lütfen itibar etmeyiniz" denildi.

  Haberin devamı için tıklayın.

  View more on twitter
 18. Dolar/TL 5,87’nin üstünü test ederek 2019’un en yüksek seviyesini gördü

  TL

  Türk Lirası güne ABD Doları karşısında yüzde 1’e yakın değer kaybıyla başladı. Sabah saatlerinde 5,8758’e kadar yükselen Dolar/TL kuru 5,86 seviyesinin hemen üzerinde hareket ediyor.

  Ekonomistler ve piyasa uzmanları, TL’de yaşanan değer kaybı için üç temek gerekçe gösteriyor:

  ABD Doları TL'nin yanı sıra diğer gelişen ülke para birimleri karşısında da güçleniyor.

  Reuters haber ajansı, ABD'de açıklanan yeni konut satışları verisinin Mart ayında 1,5 yılın en yüksek seviyesine çıkmasının Dolar'a alım getirdiğini aktarıyor.

 19. İstanbul seçimleri: YSK bugün MHP’nin itirazını görüşecek

  YSK

  Yüksek Seçim Kurulu bugün saat 14.00’te toplanarak MHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Maltepe İlçe Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptali için yaptığı olağanüstü itirazı görüşecek.

  MHP’nin itirazı neydi? İtiraz dilekçesinde Maltepe İlçesi’nde sandık kurullarında görevlendirilen başkan ve asil üyelerin 962’sinin Seçim Kanunu’nda gerekli görülen şartları yerine getirmediği iddia ediliyor. Birçok belediye çalışanının sandıklarda görevlendirildiğini de ifade eden MHP “Bu durum sandık sonuçlarına bakılmaksızın suçtur. Ortada tam kanunsuzluk var” diyor. Parti ayrıca Maltepe’de ilçe dışından getirilen 479 sandık kurulu yetkilisi olduğunu da savunuyor.

  AKP’nin iddiaları araştırılacak

  Dün gelen YSK ara kararında ise AKP’nin kanun hükmünde kararname ile kamudaki görevlerinden ihraç edilmiş kişilerin oy kullanmasına yönelik itiraz reddedildi. YSK bu kişilerin oylarının geçerli olduğuna hükmetti.

  AKP’nin diğer itirazlarının araştırılması için ise 5 günlük süre tanındı.

  YSK’nin ‘araştırılsın’ dediği AKP itirazlar:

  • İstanbul seçimlerinde 4.132 kısıtlı seçmenin oy kullandığı iddiası
  • Kamu görevlisi olmayan kişilerin sandık kurulu görevlisi olduğu iddiası
  • Kayıp oy pusuları bulunduğu iddiası.