Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Özet

 1. Beşiktaş saldırısında karar: 4 sanığa 47'şer kez ağırlaştırılmış müebbet
 2. İmamoğlu suç duyurusunda bulundu
 3. ABD'den Türkiye ile ilgili iki vergi kararı
 4. Euroleague yarı finali: Fenerbahçe Beko - Anadolu Efes maçı saat 19.00'da
 5. Aşık Mahzuni Şerif ölümünün 17. yıl dönümünde anılıyor
 6. "FETÖ'nün TSK yapılanmasına" operasyon: 48 gözaltı kararı
 7. AKP'den köprüden hatalı geçiş cezalarına af teklifi
 8. Çiftlik Bank davasında 9 tahliye

Canlı anlatım

time_stated_uk

 1. Post update

  Türkiye'de gün içerisinde yaşanan gelişmeleri aktardığımız canlı anlatım sayfasının sonuna geldik. Yeniden görüşmek dileğiyle...

 2. AA muhabirini ararken kaybolan askerlerden ikincisinin de cansız bedenine ulaşıldı

  Bayburt- Trabzon sınırında yürütülen yol açma çalışmalarını takip ederken, üzerine çıktığı kar kütlesiyle uçurumdan düşen Anadolu Ajansı (AA) muhabiri Abdülkadir Nişancı'yı ararken, Soğanlı Deresi'nde suya kapılan ikinci askerin de cansız bedenine ulaşıldı.

  Askerlerin birinin astsubay, diğerinin de uzman çavuş olduğu belirtildi.

  Muhabir
 3. AA muhabirini ararken kaybolan askerlerden birinin cansız bedenine ulaşıldı

  Bayburt- Trabzon sınırında uçurumdan düşen Anadolu Ajansı (AA) muhabiri Abdülkadir Nişancı'yı arama çalışmaları sırasında Soğanlı Deresi'nde suya kapılarak kaybolan Jandarma Arama Kurtarma Timi'nden 2 askerden birinin cansız bedenine ulaşıldı.

  İkinci askeri arama çalışmaları devam ediyor.

  Muhabir
 4. Ekrem İmamoğlu'ndan "FETÖ bağlantısı iftiraları" ile ilgili suç duyurusu

  Ekrem İmamoğlu

  CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Aydın'daki "FETÖ davası" kapsamında yargılanan Erkan Karaarslan'ın, "İmamoğlu'nu FETÖ ile bağlantılı göstermek için baskı gördüğüne" yönelik beyanlarıyla ilgili avukatı aracılığıyla suç duyurusunda bulundu.

  Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelen İmamoğlu'nun avukatı Kemal Polat, 3 sayfalık suç duyurusu dilekçesini Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na iletilmek üzere İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na sundu.

  Avukat Polat, gazetecilere yaptığı açılamada şunları söyledi: ‘‘Sincan Cezaevi’nde yatan Erkan Karaslan’ın, Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek duruşmada, müveklilim Ekrem İmamoğlu aleyhinde beyanda bulunması için baskılar yapıldığı konusunda beyanları oldu. Bununla ilgili suç duyurumuzu bugün yaptık. Aslında müvekkilime yapılan yeni bir kumpas girişimi değil. Yaklaşık 2 sene önce de biz buna benzer bir ihbar aldık Erkan Karaaslan'dan. Yazmış olduğu mektuplarda, müvekkilimin FETÖ, PYD ile ilintilendirilmesi için kendisine baskılar yapıldığı, hatta yalvarma derecesine kadar gelen girişimler bulunulduğunu ama kendisinin buna direndiği şeklinde mektupla bildirim yapıldı. Biz, buna ihtar çektik. Dedik ki, ‘Böyle bir şeyden haberdar iseniz, elinizde belgeler var ise, bunu savcılığa ulaştırın. Eğer bir suçun işlenmesinde haberdar olup da ulaştırmıyorsanız bundan sonra siz de sorumlu olacaksınız.’’

  Dilekçede, baskı gördüğüne yönelik iddiaları dile getiren Erkan Karaarslan'ın ifadesinin alınması, kendisiyle iletişime geçtiğini belirttiği bakanların ve diğer kişilerin kim olduklarının, hangi konuşmaların geçtiği konusunun sorulması, Karaarslan'ın ifadesinde geçen gazeteci Serkan Seyhan'ın ifadesine başvurulması, bu kişiye söz konusu konuşmanın, içeriğinin ve cezaevine hangi gerekçe, hangi makamın izniyle girdiğinin sorulması talep edildi.

  Şüphelilerin tespit edilmesi ve ‘‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurma’’, ‘‘Görevi kötüye kullanma’’ ve ‘‘Adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs’’ suçlarından cezalandırılmaları talep edildi.

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise iddialara ilişkin, "FETÖ'den dolayı bir tutuklunun bir beyanını 'Bakanlar bu adama baskı yaptı.' diye ifade edip, yine suyu bulandırmaya çalışıyorlar" yorumunu yapmıştı.

 5. Süleyman Soylu'dan IŞİD açıklaması: Türkiye'de yaklaşık 1-1,5 aydır hareketlenmenin olduğu net bir şekilde görülüyor

  Süleyman Soylu

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Haliç Kongre Merkezi'nde yaptığı görüşme sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Soylu'ya, Irak Şam İslam Devleti'nin Türkiye içerisindeki faaliyetleri ile ilgili soru soruldu.

  Quote Message: DEAŞ (IŞİD) son 2,5-3 yılda hiç olmadığı kadar hareketli Türkiye içerisinde. Ve bu konuda bütün güvenlik birimleriniz son derece üst düzey alarmda. Yani vatandaşımız bunu hissediyor, hissetmiyor. Ama anlaşılıyor ki; hem etraf coğrafyamızda hem de Türkiye'de DEAŞ bir hareketlilik içerisinde. Bütün istihbarat birimlerimiz ciddi bir şekilde çalışıyor. Bir hareketlenmenin olduğunu yaklaşık 1-1,5 aydır net bir şekilde görüyoruz."
 6. AKP'den köprüden hatalı geçiş cezalarına af teklifi

  köprü

  AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, '15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden hatalı geçişlerin cezalarının affını da öngören teklifi TBMM Başkanlığına sunduklarını' açıkladı. Tekli ftorba yasa içinde sunuldu.

  Muş, Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamada kanun teklifinin 20 maddeden oluştuğunu belirterek "Milletimizin ihtiyaç duyduğu bazı alanlarda düzenlemeler yapıyoruz." diye konuştu.

  Teklif, hurda araçta ÖTV indiriminin 10 bin liradan 15 bin liraya çıkarılmasını kapsıyor.

  Muş "15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden yapılan geçişlerde, oradaki uygulamalardan kaynaklı hatalardan dolayı sürücülerin yaptığı geçişlerden kaynaklanan cezalar vardı. O cezaların da affına yönelik bir düzenlememiz teklifimiz içinde bulunmaktadır. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden yapılan hatalı geçişlerin, kanun yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla affedilmesini teklif ediyoruz." dedi.

 7. Çiftlik Bank davasında 9 tahliye

  çiftlik bank

  Kurdukları sanal çiftlikle binlerce kişiyi dolandırmakla suçlanan 48 kişinin yargılandığı Çiftlik Bank davasında, 9 sanık tahliye edildi.

  İstanbul Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nin tahliye ettiği sanıklar arasında sistemin yazılımcısı olduğu iddiası ile tutuklu yargılanan Düzgün Genç de bulunuyor.

  Dava kapsamında 11 sanık tutuklu bulunuyordu. Çiftlik Bank'ın kurucusu olduğu iddia edilen Mehmet Aydın'ın da aralarında bulunduğu 7 şüpheli ise firari durumda.

  "Bilişim sistemlerini kullanarak nitelikli dolandırıcılık"

  İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Çiftlik Bank'a yönelik yürütülen soruşturma sonucu hazırlanan iddianamede firari sanık Mehmet Aydın'ın da aralarında bulunduğu 18 yönetici hakkında 1'er kez "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek", 3 bin 762 kez "Bilişim sistemlerini kullanarak nitelikli dolandırıcılık", 3 bin 762 kez "Ticari şirket faaliyeti kapsamında nitelikli dolandırıcılık" ve 1 kez de "Suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama suçlarından 22 bin 580'er yıldan 75 bin 260'ar yıl hapis cezası isteniyor.

  30 şüpheli hakkında da, "Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak", "Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte yardım etmek" ve "Suçtan kaynaklanan malvarlığını arttırma suçlarından 5'er yıldan 13'er yıla kadar hapis cezası isteniyor.

  132 bin kişiden 1.2 milyar lira

  Şüphelilerin 31 Temmuz 2016 tarihinden itibaren 132 bin 222 katılımcıdan 1 milyar 139 milyon 972 bin 622 lira para topladığı, toplanan bu paranın 687 milyon 838 bin 995 lirasının katılımcılara geri ödendiği belirtiliyor.

 8. Canan Kaftancıoğlu: AKP’lilere oy kullanmayanların listesini kim verdi, bizde neden bu listeler yok?

  CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ve Onursal Adıgüzel ile CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun kampanya koordinasyon ekibi olarak İstanbul’da basın toplantısı düzenledi, partinin 23 Haziran İstanbul seçimleriyle ilgili stratejisini açıkladı.

  Canan Kaftancıoğlu, hedef gruplarının belirlendiğini, sahada, evde, iş yerinde seçmenlerle buluşularak “sessiz kampanya yürütüleceğini” belirtti.

  Kaftancıoğlı, kampanya süresinde Ekrem İmamoğlu’nun mağduriyetinin ve İstanbul Belediye Başkanlığı görevine getirildikten sonraki faaliyetlerinin anlatılacağını söyledi.

  CHP parti kollarının çalışmalara başladığını söyleyen Kaftancıoğlu, İstanbul ‘da da kampanyaya destek verecek gönüllü sayısının 150 bini geçtiğini açıkladı.

  Kaftancıoğlu, sandık görevlilerine eğitim verileceğini de söyledi.

  CHP’li yetkililer basın toplantısında, AKP’nin elinde 31 Mart’ta oy kullanmayan seçmenlerin listesinin bulunduğunu da öne sürdü.

  Quote Message: AKP’liler kendi ağızların oy kullanmayanların listelerinin ellerinde olduğunu ve onlara yönelik seçim çalışması yapılacağıni belirtiliyorlar. Bizde bu listeler yok. Eğer AKP’nin elinde oy kullanmayanların listeleri varsa, onlara 'Bu listeleri nereden almışlardır, kim vermiştir, neden bizde yok?' diye sormak istiyorum." from Canan Kaftancıoğlu CHP İstanbul İl Başkanı
  Canan KaftancıoğluCHP İstanbul İl Başkanı
  Quote Message: Kimin kısıtlı olabileceğini bulabileceğimiz bir kaynak yoktu. AKP’nin itirazlarını incelerseniz, bu verilere yasal hakları olmadığı halde ulaşmış olduklarını görürsünüz. Sandık görevlilerinin memur olmadığına nasıl ulaştı Adalet ve Kalkınma Partisi ve bunun istihbaratını kime yaptırdı? Aynı şekilde cezaevindeki seçmenlere nasıl ulaştı ve bunun istihbaratını kime yaptırdı? Sağlık Bakanlığı mı oy kullanmaya ehliyeti olan kişileri paylaştı? Aynı şekilde oy kullanmayan seçmenlere de mi bu kanalla ulaşıldı? Bunları sormak isterim. YSK’nın bu şaibeyi ortadan kaldırmasının yolu, bu saatten sonra bunu bütün partilerle paylaşmasıdır." from Onursal Adıgüzel CHP Genel Başkan Yardımcısı
  Onursal AdıgüzelCHP Genel Başkan Yardımcısı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, YSK’nın internet sitesinde 23 Haziran İstanbul seçimleri için ayrı bir başlık oluşturduğunu belirterek, seçmenler buradan seçmen olarak gözüküp gözükmediklerini kontrol etmeleri çağrısını yaptı. Adıgüzel, 'https://esecmen.chp.org.tr/' sitesinden de seçmenlerin bu kontrolü yapabileceklerini belirtti.

  View more on twitter
 9. Bitlis'te öğrencileriyle canlandırdıkları tablolarla sosyal medyada viral olan Sevda öğretmen anlatıyor:

  Bitlis Tatvan Van Gölü Ortaokulu öğrencileri, ünlü ressamların tablolarını canlandırdıkları serginin videosunun internette yayılmasıyla tüm Türkiye'nin dikkatini çekti.

  Büyük beğeni toplayan çalışmanın ardındaki isimlerden Görsel Sanatlar Öğretmeni Sevda Eren, BBC Türkçe'ye çalışmayı anlattı.

  Proje için özellikle diğer derslerde çok da etkin ve sosyal olmayan öğrencileri seçtiklerini söyleyen Sevda öğretmen, gördükleri ilgilen sonra "Öğrencilerin yürüyüşleri bile değişti, kendilerini daha da değerli hissediyorlar" dedi.

  Viral olan video ardından okula birçok farklı kesimden tebrik ve Filli Boya'dan da boya desteği sözü geldi.

  View more on twitter
 10. Opera salonunda Binali Yıldırım'a protestoya tepkiler

  AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım dün akşam İstanbul'daki Haliç Kongre Merkezi'nde izlemeye gittiği Yeniden Doğuş operasında bir grup seyirci tarafından "Her şey çok güzel olacak" sloganlarıyla protesto edildi.

  Opera, Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele'yi başlatmasının 100. yılı dolayısıyla Samsun Devlet Opera ve Balesi'nce hazırlanıp sahneye konuldu.

  Yıldırım salondayken bir grup alkışlar eşliğinde "Her şey çok güzel olacak" tezahüratı attı. Yıldırım ise seyircilere dönerek alkışladı.

  Eski AKP milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı hukuk politikaları kurulu üyesi Burhan Kuzu Binali Yıldırım'ın protestoya verdiği cevabı tebrik etti.

  View more on twitter

  Twitter'da protestoyu destekleyenler de, eleştirenler de oldu.

  Eleştirilerden bazılarında salonun AKP yönetimi döneminde yapıldığına dikkat çekildi.

  View more on twitter
  View more on twitter
  View more on twitter
  View more on twitter
 11. Beşiktaş Vodafone Park saldırısında karar açıklandı: 4 sanığa 47'şer kez ağırlaştırılmış müebbet

  saldırı anı

  İstanbul'da 10 Aralık 2016'da oynanan Beşiktaş-Bursaspor karşılaşmasının ardından Vodafone Park yanında gerçekleştirilen ve 47 kişinin hayatını kaybettiği saldırıya ilişkin davada karar açıklandı.

  4 sanık 47'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 4890 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

  Davada, 27 sanıktan 14'ü de ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

  Saldırıyı Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) örgütü üstlenmiş ve PKK lideri "Abdullah Öcalan'ın tutukluluğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki operasyonlar" nedeniyle gerçekleştirdiğini açıklamıştı.

  PKK, TAK'ın kendi denetimi dışında ayrı bir örgüt olduğunu savunuyor. Hükümet ise örgütün PKK'nın bir kolu olduğunu söylüyor.

 12. Ticaret Bakanı Pekcan: ABD'nin kararı ticaret hacmi hedefi ile çelişiyor

  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan

  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ABD'nin çelik ithalatında vergi indirimine gitmesinin olumlu olduğunu, Türkiye'nin Genel Ayrıcalık Sistemi Programı'ndan (GSP) çıkarılmasının ise belirlenen ticaret hacmi hedefleriyle çeliştiğini söyledi.

  Pekcan'ın açıklaması şöyle: "Türkiye olarak dün olduğu gibi bugün de küresel ticarette adil, sürdürülebilir ve kural bazı bir sistemden yanayız. ABD'nin Türkiye'den yapılan çelik ithalatında vergileri yüzde 50'den yüzde 25'e indirmesi olumlu ancak beklentimiz ikili ticaretin önündeki tüm engellerin kaldırılmasıdır.

  "Ayrıca, Türkiye'nin Genelleştirilmiş Tercihler Sisteminden (GTS) çıkarılması kararı, iki ülke hükümetleri tarafından ilan edilen 75 milyar dolar ticaret hacmi hedefi ile çelişmektedir.

  "ABD ile ikili ticaretin önüne konulan engeller sadece Türk firmalarını değil, ABD firmalarını da etkilemektedir.

  "Önemli bir ticaret ortağımız olan ABD ile ticaret hacmimizi artırmaya yönelik çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz."

  ABD bugünden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye'den yaptığı çelik ithalatına uyguladığı yüzde 50 oranındaki gümrük vergisi yüzde 25'e indirdi, öte yandan Türkiye'yi, ABD'nin vergi avantajı sağladığı gelişmekte olan ülkeler arasından çıkardı.

 13. Aşık Mahzuni Şerif ölümünün 17. yıl dönümünde anılıyor

  Halk ozanı Aşık Mahzuni Şerif, ölümünün 17. yıl dönümünde anılıyor.

  17 Kasım 1939'da Kahramanmaraş Afşin'de doğmuş olan Aşık Mahzuni Şerif (Şerif Cırık), 17 Mayıs 2002'de Almanya'nın Köln şehrinde kalp ve solunum yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetmişti. Aşık Mahzuni Şerif'in mezarı Nevşehir Hacıbektaş’ta bulunuyor.

  1964 yılında ilk plağı ile müzik dünyasına giren Aşık Mahzuni Şerif, 500’ün üzerinde plak ve albüme imza atan Mahzuni, 9 kitap yazdı.

  Söz ve bestelerinin ünü Türkiye sınırlarını aşmış olan Âşık Mahzuni Şerif 1971 yılında Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idamının ardından “Erim Erim Eriyesin” türküsünü bestelemesinden dolayı tutuklanıp dört ay cezaya çarptırılmıştı.

  2001 yılında ''Elhamdülüllah Kızılbaşım ve Laikim. Ben değil yedi sülalem kızılbaştır. Bir suç varsa oda dedemdedir" dediği için, Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM) tarafından dava açıldı. Mahzuni Şerif hayatını kaybettiği zaman DGM’deki yargılanması hala devam ediyordu.

  Twitter'da #AşıkMahzuniŞerif günün en çok konuşulan konularından oldu.

  View more on twitter
  View more on twitter
  View more on twitter
  View more on twitter
 14. "Çorlu Tren Katliamı Aileleri"nin Adalet Nöbeti sürüyor

  Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 8 Temmuz 2018'de yolcu treninin devrilmesi sonucu hayatını kaybedenlerin aileleri, yaralılar ve avukatları, 19 Nisan’da başlattıkları "Adalet Nöbeti"ne bugün İstanbul Sirkeci Garı'nda devam etti.

  "Çorlu Tren Katliamı Aileleri", sadece 4 kişi hakkında dava açılıp, diğer sorumlular hakkında takipsizlik kararı verilmesi üzerine adalet nöbeti başlatmıştı.

  Adalet nöbetine destek veren sanatçı Melike Demirağ "Burada çok ciddi bir vicdan konusu var. Kaza denilen ama kaza olmayan, ihmaller sonucu meydana gelen, buna facia diyoruz, bunun sorumlularının tepeden tırnağa bulunması ve sorumluların hesap vermesini istiyoruz. Ne yazık ki Türkiye'de hesabı verilmemiş yılların acısını çekiyoruz. Geçmişin hesabı verilmediği için bugünkü karanlık daha da büyüyor" dedi.

  Kazada 25 kişi hayatını kaybetti, 318 kişi yaralandı.

  View more on twitter
 15. Final Four 2019: Euroleague'de ilk kez Türkiye'den iki takım yarı finalde

  THY Euroleague tarihinde ilk defa Türkiye'den iki basketbol takımı yarı finalde bu akşam karşı karşıya geliyor.

  Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes bu akşam TSİ 19.00'da İspanya'nın Vitoria-Gasteiz şehrinde final için yarışacak.

  İki takımın oyuncuları ve başantrönörleri Final Four heyecanlarını BBC Türkçe ile paylaştı:

  View more on youtube
 16. ABD'den Türkiye için iki vergi kararı: Çelik vergisi azaltıldı, vergi avantajı sağlanan ülkeler arasından çıkarıldı

  türkiye ve abd bayrakları

  Amerika Birleşik Devletleri'nin Türkiye'ye uyguladığı vergilerle ilgili iki yeni karar bugünden itibaren yürürlüğe giriyor.

  ABD'nin Türkiye'den yaptığı çelik ithalatına uyguladığı yüzde 50 oranındaki gümrük vergisi yüzde 25'e indirildi.

  Bunun yanında Türkiye, ABD'nin vergi avantajı sağladığı gelişmekte olan ülkeler arasından çıkarıldı. Mart ayında açıklanan karara gerekçe olarak Türkiye'nin "ekonomik olarak yeterince gelişmiş olması" gösterilmişti.

  Trump yönetimi geçen yıl ABD'li pastör Andrew Brunson'un serbest bırakılmamasına tepki olarak Türkiye'den satın alınan çelik ve alüminyumda gümrük vergisinin iki katına çıkarmış, gümrük vergisi alüminyumda yüzde 20'ye; çelikte de yüzde 50'ye yükseltilmişti.

 17. "FETÖ'nün TSK yapılanmasına" yönelik operasyon: 48 sivil hakkında gözaltı kararı

  operasyon polis

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki (TSK) Fethullah Gülen yapılanmasına yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında 48 sivil hakkında gözaltı kararı verildi.

  Anadolu Ajansı'nın haberine göre "itirafçı askerlerden alınan ifade ve teşhis işlemleri sonucunda askeri şahıslardan sorumlu örgütsel tabirle 'öğretmen' olarak faaliyet gösteren şüphelilere ulaşıldı".

  Bu kapsamda Gülen yapılanması mensuplarını TSK yapılanmasına sızdırdığı, kod adı ve askeri okul sınav sorularını verdiği gerekçesiyle 48 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

  Şüphelilerin yakalanması için İstanbul Emniyet Müdürlüğünce operasyon başlatıldı.

  Buna ek olarak Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın da yürüttüğü "FETÖ'nün mahrem askeri yapılanmasına" yönelik soruşturma kapsamında, 25 ilde 49 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildiği belirtildi.

  Şüphelilerden 25'inin muvazzaf yüzbaşı, üsteğmen, teğmen, astsubay ve uzman çavuş olduğu ve operasyonların Bursa, Eskişehir, Şırnak, İzmir, İstanbul, Konya, Ankara, Tunceli, Kocaeli, Samsun, Muş, Balıkesir, Yalova, Malatya, Zonguldak, Bolu, Aydın, Mardin, Hatay, Mersin, Kastamonu, Elazığ, Burdur, Sakarya ve Gaziantep'te yürütüldüğü aktarıldı.

  Öte yandan dün Türkiye Büyük Millet Meclisi Kurulu’nda İYİ Parti Grubu’nun, “15 Temmuz FETÖ örgütünün darbe kalkışmasında ‘Yurtta Sulh Konseyi’nin siyasi kanadının araştırılması” başlıklı önergesi AKP ve MHP oylarıyla reddedilmişti.