Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Özet

 1. Kalın: ABD'nin mektubunun gönderilmesiyle eş zamanlı sızdırılması ciddiyetsizliktir
 2. Çavuşoğlu: ABD'nin mektubunun üslubunu kabul etmiyoruz, hiç kimse Türkiye'ye ültimatom veremez
 3. HSK, İstanbul İlçe Seçim Kurulu Başkanları hakkında inceleme başlattı
 4. Ekrem İmamoğlu İstanbul'a dair kapsamlı proje ve çözümlerini açıkladı
 5. Milli Savunma Bakanlığı: İdlib'de Türk gözlem noktasına düzenlenen saldırıda 3 asker yaralandı

Canlı anlatım

time_stated_uk

 1. İbrahim Kalın, F-35 mektubuyla ilgili konuştu: Gönderilmesiyle eş zamanlı sızdırılması ciddiyetsizliktir

  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, kabine toplantısı sonrası basın açıklaması yapıyor:

  Kalın, Rusya'dan alınacak S-400 füze savunma sistemi ile ilgili olarak ABD ile yaşanan gerilimle ilişkili, "Türkiye barışın istikrarın huzurun merkezde olduğu bir dış politika izlemektedir. Biz hiçbir zaman bir ilişki öbeğini, başka bir ilişki öbeğinin alternatifi olarak görmedik. Güvenliği de bu çerçevede bir bütün olarak ele alıyoruz. Bu adımlar milli güvenliğimizi sağlamaya yönelik atılan adımlardır" dedi.

  Quote Message: (ABD Savunma Bakan Vekili Shanahan'ın F-35 mektubu) Müttefiklik ruhuna da ikili ilişkilerin ruhuna da aykırıdır. Bu mektubun gönderildiği zamanla eş zamanlı olarak sızdırılması da ciddiyetsizliktir. Birkaç saat içerisinde kamuoyu ya da basın üzerinden baskı oluşturmak için bu minvalde yazılan mektuplar sızdırılmaz, bu devlet ciddiyetine uymaz. Bu mektuba bir cevap hazırlandığı daha önce açıklanmıştır. Görüşmeler bu konuda devam etmektedir. John Bolton ile biraz önce görüştük ve bu konu ele alındı. Hiçbir zaman biz ilişkileri koparmaktan yana olmadık, müttefiklik ruhuna uygun adımlar atmayı kendimize ilke edindik. Cevap hazırlanırken de mektubun uslubuna yönelik bir cevap verileceğinden kimsenin kaygısı olmasın. Türkiye’nin haksız bir şekilde F-35 programından çıkarılmak istenmesi Türkiye’nin egemenlik haklarına bir saygısızlıktır. G-20 zirvesinde 29 Haziran’da çok büyük ihtimalle Erdoğan ve Trump bu konuyu ele alacaktır.
  Quote Message: Biz F-35 programının bir müşterisi değil, bir parçasıyız, bu uzun vadeli bir yatırım. Umarım Pentagon S-400 konusunu bahane ederek bunu geciktirmek ve başka alanlara çekmek yoluna girmez, bu sadece ikili ilişkilere zarar verir.
  Quote Message: Cumhurbaşkanı’nın bütün ilçelerde miting yapacağına diye bir strateji açıklanmadı. Bu kampanyanın en büyük stratejisi hep olduğu gibi insanımıza dokunan projeler gerçekleştiren bir yaklaşımdır. Bunun dışında bir strateji değişikliği söz konusu değil. from İbrahim Kalın Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü
  İbrahim KalınCumhurbaşkanlığı Sözcüsü
  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü
 2. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni askerlik sistemi açıklaması: Yarıya yakını hemen terhis olacak

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen yeni askerlik sistemi ile ilgili olarak Twitter hesabından açıklama yaptı.

  "Yeni düzenlemenin ülkemize, gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum" diyen Erdoğan, paylaştığı görselde sistem değişikliğine neden ihtiyaç duyulduğunu ve yapılacak değişiklikleri açıkladı.

  Buna göre yükümlülerin yarıya yakını hemen terhis olacak, yükümlü olarak kıtaya gidenler temel eğitimleriyle birlikte 6 ay askerlik yapacak.

  View more on twitter
 3. Hrant Dink suikasti: Davada 9 sanığın dosyası ayrıldı

  hrant dink protesto

  Hrant Dink'in Genel Yayın Yönetmeni olduğu Agos gazetesinin İstanbul Şişli'deki ofisinin önünde öldürülmesine ilişkin 85 sanıklı davada, aralarında Yasin Hayal, Erhan Tuncel ve tetikçi Ogün Samast'ın da olduğu 9 sanığın dosyası ayrıldı.

  Duruşmada savcı Mehmet Yeşilkaya, 9 sanığın birtakım suçlar yönünden zaman aşımının dolması ihtimali bulunduğunu belirterek bu sanıklar yönünden dosyanın ayrılmasını ve dosyanın mütalaa için kendisine gönderilmesini talep etti. Mahkeme heyeti savcının talebini kabul etti.

  İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 95. celsesi görülen duruşmaya, dönemin Trabzon İl Jandarma Komutanı Ali Öz'ün de aralarında bulunduğu 3 tutuksuz sanık katıldı. Tutuklu sanık eski Emniyet Müdürü Ramazan Akyürek, eski jandarma görevlisi Muharrem Demirkale ve gazeteci Ercan Gün, tutuklu bulundukları cezaevlerinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katıldı. Müdahil Dink ailesini de avukatları temsil etti.

  Üç gün süren duruşmada, tanık olarak dinlenmesine karar verilen Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) görevlileri için kuruma yapılan yazıya MİT'in cevap vermemesi üzerine bu kişilerin ifadeleri alınamadı.

  Dönemin İstanbul Vali Yardımcısı Ergun Güngör ise Bursa Ağır Ceza Mahkemesi'nde SEGBİS bağlantısı için hazır bulundu. Ancak Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) sistemindeki arıza nedeniyle bugün dinlenemedi.

  Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Ramazan Akyürek, Ali Fuat Yılmazer, Muharrem Demirkale ve Ercan Gün'ün tutukluluk hallerinin devamına da karar verdi.

  Bir sonraki duruşma 4-5-6 Eylül tarihlerine bırakıldı.

 4. Erdoğan - Bahçeli görüşmesi sonrası açıklama yapılmadı

  bahçeli erdoğan

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün 11:30'da Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Beştepe'de görüştü.

  Erdoğan ve Bahçeli'nin 23 Haziran'da yenilenecek İStanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi ile ilgili çalışmaları ele aldığı belirtildi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TBMM'de görüşülen yeni askerlik yasasıyla ilgili MHP'nin çekincesi olan başlıklar hakkında bilgi verdiği aktarıldı.

  Yaklaşık 40 dakika süren görüşme sonrası resmi açıklama yapılmadı.

 5. Hakimler ve Savcılar Kurulu, İstanbul ilçe seçim kurulu başkanları hakkında inceleme başlattı

  Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), 31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul'da kanuna aykırı sandık kurulu görevlendirmeleri yaptıkları gerekçesiyle Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından suç duyurusunda bulunulan İstanbul ilçe seçim kurulu başkanları hakkında inceleme başlattı.

  Anadolu Ajansı'nın haberine göre HSK 1. Dairesi tarafından iddiaları araştırmak üzere görevlendirilen HSK müfettişlerinin hazırlayacağı rapor doğrultusunda hakimlerle ilgili karar verilecek.

  YSK'nin suç duyurusu dilekçesinde isim belirtilmediği, müfettişlerin araştırması sonucu, kanuna aykırı görevlendirme yapanların belirleneceği öğrenildi.

  YSK, 31 Mart'ta düzenlenen İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerini memur olmayan sandık kurulu başkanlarının olması dolayısıyla iptal etmişti.

  Müfettiş raporunun gelmesinin ardından bir kusur tespitinde bulunulursa söz konusu hakimler hakkında HSK disiplin cezasına hükmedebileceği gibi ceza davası açılması için kovuşturma izni de verebilecek.

  Diğer yandan, HSK’nın hakimler dışında kalan diğer seçim kurulu üyeleri hakkındaki soruşturmalarının İstanbul savcılıklarına devredilmesine karar verildi.

  Bu karar sonrası İstanbul cumhuriyet savcılıklarınca bu kişiler hakkında başlatılan soruşturmalar kaldığı yerden devam edecek.

  HSK soruşturma
 6. Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Bu yıl 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak

  ziya selçuk

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmen atamalarıyla ilgili bir soru önergesine verdiği cevapta, 2019 yılı içinde 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının yapılacağını belirtti.

  CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Türkiye genelinde öğretmen açığı ve atamalara ilişkin yazılı soru önergesi vermişti.

  "Bakanlığımızca 2019 yılı içinde 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacaktır" diyen Selçuk, önceliğin kalkınmada öncelikli illere verileceğini belirtti.

  Bakan Selçuk önergeye verdiği yanıtta,"Kalkınmada öncelikli illere atanan sözleşmeli öğretmenlerin 4 yıl sözleşmeli +2 yıl kadrolu olarak aynı eğitim kurumunda görev yapması sağlanarak eğitimde sürekliliğinin sağlanması hedeflenmiştir" dedi.

 7. Rasim Ozan Kütahyalı hakkında yakalama kararı

  rasim ozan kütahyalı

  Televizyonda katıldığı bir spor programında Boşnaklara hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan ve zorla getirme kararına rağmen duruşmalara katılmayan köşe yazarı ve yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı hakkında yakalama kararı çıkarılmasına karar verildi.

  Kütahyalı hakkında Beyaz TV'deki programda sarf ettiği sözlerle ilgili olarak "Halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" iddiasıyla 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

  İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz sanık Rasim Ozan Kütahyalı katılmazken, şikayetçi Bosna Sancak Akademik Kültür ve Tarih Vakfı, Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği avukatları ile çok sayıda müşteki katıldı.

  Rasim Ozan Kütahyalı'nin avukatı Esennur Ezgi, müvekkillinin zatürre hastalığına yakalandığını belirterek 9 günlük hastane raporunu mahkemeye sundu.

  Şikayetçi dernek avukatları ise, sanığın yargılamayı uzatmaya yönelik davrandığını belirterek hakkında yakalama kararı çıkarılmasını talep etti.

  Mahkeme, sanığın haklı bir mazeret sunmayarak duruşmalara katılmadığı, bu celse de hasta olduğuna dair rapor sunduğunu belirterek yargılamanın uzamasına yönelik hareketlerde bulunduğu anlaşıldığı gerekçesiyle sanık hakkında savunması alınmak üzere yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi. Duruşma ertelendi.

 8. İmamoğlu İstanbul'a dair kapsamlı proje ve çözümlerini açıkladı

  Millet İttifakı'nın CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, "Kentsel Gelişim Çözümleri" konulu basın toplantısında kente dair kapsamlı projelerini ve çözümlerini açıkladı:

  İstanbul'un bütünsel bir bakış olmadan, parça parça projelerle yönetilmeye çalışıldığını belirten İmamoğlu, bunun sorunları daha da büyüttüğünü söyledi.

  Konuşmadan öne çıkan noktalar şöyle:

  Deprem: "Deprem konusunda kaybedecek bir günümüz bile yok. Deprem, haksız hukuksuz YSK kararlarını bekleyecek bir olay değil. istanbul’un toplanma alanları maalesef imara açıldı. sığınacağımız yerler bir avuç insane rant kapısı olarak açıldı."

  • İlk iş olarak raflarda duran afet planını hızla hazırlayacağız.
  • Beylikdüzü'nde uygulamaya geçirdiğimiz afet bilgi sistemini tüm İstanbul'da hayata geçireceğiz
  • Oluşturacağımız yeni yeşil alanlar olası bir afet anında toplanma alanları olacak.
  • Çocuklardan başlayarak herkese afet bilinci ve eğitimi vereceğiz,

  Kentsel dönüşüm: "15 senedir kentsel dönüşüm konusu İstanbul’un sürekli gündeminde, ortada ne bir strateji ne bir model ne de başarılı bir uygulama var. Halkın çıkarlarını gözetmeyen, maduriyete yol açan kentsel dönüşüm uygulamalarına son vermemiz gerekiyor."

  • İstanbulluya yıllardır yaşadığı yaşam yerinde yaşam garantisi sağlayacağız
  • Tapu sorununu çözeceğiz. Beylikdüzü’nde 20 bin aileye tapu dağıttık.
  • Kentsel dönüşüm fonu oluşturacağız. Kentsel dönüşüm projelerimizi halk için halkla birlikte yapacağız.
  • Sadece kentin dış bölgelerinde değil, merkezi bölgelerde de sosyal konutlar inşa edeceğiz. Hızlıca Kiptaş aracılığı ile 15 bin yeni konut üreteceğiz. Bunların yüzde 40’ı kiralık konut olarak üretilecek.
  • Yıkım esnasında halk sağlığı konusunda gerekli önlemleri alacağız.

  Trafik:

  • Uzun zamandır ihmal edilen toplu ulaşımı destekleyecek ve geliştireceğiz, ilk işmiz metro olacak. Bu kent 630 km metro hattına ulaşacak. 11 yeni füniküler hattı açacağız.
  • Yıllardır ihmal edilen bir başka konu deniz ulaşımı, deniz ulaşımı payı yüzde 3’lerde. Tuzla’dan Büyükçekmeceye yeni iskeleler açıp bunları raylı sistemle entegre hale getireceğiz.
  • Kademeli saat uygulaması yapacağız. Trafiğin yoğun olduğu bölgelerde kargo hariç mal yükleme saatleri 22 ile saat 6 saatleri arasında yapılacak.
  • Boğaz Köprüsü'nden geçişlerde taksi ve dolmuşlardan ücret alınmaması için adım atacağız.
  • Şehir içinde kalan TEM gişelerinin kaldırılması için de mutlaka girişimde bulunacağız.
  • TEM üzerine kurulacak Megabüs hattında yerli ve temiz enerjili, yüksek kapasiteli araçlar kullanacağız.
  • Hiçkimse kendi mahallesindeki sokağındaki İŞPARK'a para ödemeyecek. Kamu kurumlarına ait otoparklar mesai saatleri dışında vatandaşa açılacak.
  • Aracını park eden herkes toplu taşımadan ücretsiz faydalanacak. Transfer merkezlerinde 100 bin araçlık yeni otoparklar yapacağız.
  • Toplu ulaşımı 24 saat devam edecek hale getireceğiz

  Yeşil alanlar ve çevre:

  • 15 yeni yaşam vadisi açılacak.
  • Kuzey Ormanları'nı, Validebağ gibi koruları, kent içinde kalan park alanlarını kesinlikle muhafaza edeceğiz ve bununla birlikte yeni yeşli alanlar kazandıracağız.
  • İstanbul'a 20 milyon metrekare yeni yeşil alan kazandırmış olacağız. istanbul’un birçok bölgesinde kişi başına düşen yeşil alan miktarı 1 metrekareden bile az. Hedefimiz bunu kişi başına 15 metrekareye ulaştırmak.
  • İstanbul’un kuzeyinde 70 km'lik yeni yeşli alan hattı oluşturacağız.
  • İşlevini kaybetmiş alanları yeşil alan ve park olarak istanbul’a kazandıracağız.
  • İklim değişikliği eylem planını hayata geçireceğiz.
  • İleri düzey biyolojik arıtma sistemleri ile Marmara Denizi'ni yeniden yüzülebilir bir hale getireceğiz.
  • Atık suların enerji kaynağı olarak kullanılmasını sağlayacağız. İstanbul atık su eylem planını hazırlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.
  • Ataköy’ü, Tuzla’yı, Haramidere’yi pis kokudan kurtaracağız. koku sorununu çözeceğiz.
  • 5 yıl içinde istanbul’da musluktan su içilecek.
  • Temiz enerji önceliğimiz olacak, yenilenebilir enerji yatırımlarımızı artıracağız.
  • Atıl durumdaki Atatürk Olimpiyat Stadı'nı güneş panelleri ile kaplayarak temiz enerji santrali haline dönüştüreceğiz.

  Spor:

  • 5 yıl içerisinde 30 yeni yüzme havuzu, 30 kapalı spor salonu, öncelikle bu hizmetlerden yoksun kalan mahallelerimizden başlayarak hayata geçirilecek.
  • Yeşil alanlarla bütünleşik toplu ulaşım ile entegre toplam 500 km uzunluğunda bisiklet yolları hedefimiz olacak.
  • E-spor merkezleri kuracağız.
  • Mobil uygulamalarla İstanbullunun sporu bir yaşam biçimi haline getirmesi için teşviklerde bulunacağız.

  Kültür, sanat, turizm:

  • Kültür ve sanat politikalarını bizzat bu alanlarda çalışan insanlarla oluşturacağız.
  • İstanbul Kültür Sanat Meclisi kuracağız.
  • Mevcut 11 adet şehir tiyatrosunun sayısını 22’ye çıkaracağız. Özellikle gezici tiyatro ile her mahalleye tiyatro ulaştıracağız. Kadın ve çocuklarımız için gündüz ücretsiz tiyatro gösterilerimiz olacak. Sanatı toplumun her kesimine ulaştıracağız.
  • İstanbul’u bir festivaller kenti haline getireceğiz. Sanat, gastronomi, dijital birçok alanda festivaller yapacağız. Ulusalrarası kültür ve sanat, gastronomi, müzik festivalleri, dijital, e-spor festivalleri yapacağız.
  • İstanbul kendi nüfusunun üçte ikisi kadar turist çekiyor. bu Londra'nın, Paris'in çok altında. Turizm master planını devreye sokacağız.
  • Yabancı ziyaretçiler İstanbul'a sadece tarihi ve mutfağı için değil, kültür ve sanat için de gelecek. Istanbul dünyanın en çok ziyaretçi çeken ilk 3 şehri arasına girmek zorunda.
  • Turistlere özel İstanbul kartla yabancı misafirlerimiz kent içerisinde rahatça hareket edebilecek.
  • 15 yeni müze kazandıracağız. Doğa tarihi, müzik, Mimar Sinan mimarlık müzesi gibi….
  • Şehirde gezi rotaları oluşturacağız. Tarihi surlar, çevresinde ve üzerinde dolaşılabielcek önemli bir rota haline gelecek.

  Kalkınma:

  • İstanbul’da belirlediğimiz Turizm, Tarım, Ticaret ve Hizmet, Sanayi, Finans, Lojistik, Enerji sektörlerinde uzmanlaşmış bölgeleri yerleşim alanları ile birlikte ele alacak ve bu bölgelerde gerekli altyapı yatırımlarını yaparak bu sektörleri destekleyeceğiz.
  • İstanbul’un 150 kırsal mahallesi yani eski adıyla köyleri organik tarım üretiminin ve aynı zamanda doğa ve kıyı turizminin merkezi olacak.
  • Silivri, Çatalca, Eyüp, Şile ve Büyükçekmece ilçelerimiz İstanbul’un belki de en değerli yerleşimleri olacak.
  • Aynı atılımı özellikle yüksek teknolojiye dayalı üretimde de sağlayacağız. Katma değeri yüksek sektörler önceliğimiz olacak. Özellikle ileri düzey teknolojiyle, inovasyona dayalı, ar-ge ve bilişim vadileri ile kirletici olmayan sanayiyi destekleyecek, yerel ekonomiyi güçlendirerek, İstanbul’un küresel rekabet gücünü arttıracağız. İstanbul'u dijtial üretim merkezi haline getirmeliyiz.

  Kent yönetimi:

  • Kent enstitüleri kuracağız. Mahalle yönetişim müdürlüğnü kurup mahallelerle koordinasyon sağlayacağız.
  • Kaılımcı İstanbul belediyesi olacağız. 39 belediyenin 39’u da bizim. Başkalarının söylediği gibi 25’i 14’ü değil. Tüm İstanbul halkının karar süreçlerine katılımını sağlayacağız.
  • İBB'nin de çok deneyimli personel kadrosu olduğunu biliyorum. 82 bin çalışana vadediyorum; ben hiçbirinizi zorla bir mitinge götürmek değil, çağrı bile yapmayacağım. Görevleri sadece 16 milyon İstanbullu’ya hizmet olacak.
 9. Çavuşoğlu: ABD'nin mektubunun üslübunu kabul etmiyoruz, hiç kimse Türkiye'ye ültimatom veremez

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu
  Image caption: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin S-400'lerle ilgili mektubunun üslubunu kabul etmediklerini söyledi.

  Mevlüt Çavuşoğlu, "Hiç kimse Türkiye'ye ültimatom veremez. Türkiye, Rusya'dan S-400 savunma sistemini almıştır, Cumhurbaşkanımız belirtti. Türkiye aldığı karardan vazgeçmez" dedi.

  Çavuşoğlu bu açıklamaları, Ankara'da Fransız mevkidaşı Jean-Yves Le Drian ile düzenlediği ortak basın toplantısında yaptı.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam AKP'nin grup toplantısında Rusya'dan S-400 alımı hakkında "Türkiye S-400 savunma sistemlerini alacaktır demiyorum, almıştır. Biz bu işi bitirdik. İnşallah önümüzdeki ay da bu sistemin teslimi yapacaktır" demişti.

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da, ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan'ın geçen hafta kendisine gönderdiği mektubun "müttefiklik ruhuna uygun olmadığını" söylemiş, "Buna göre gerekli çalışmaları yapıyor, gerekli cevabı hazırlıyoruz" diye konuşmuştu.

  ABD'den Hulusi Akar'a mektup: 'Türkiye S-400 alırsa, F-35 alamaz; Kongre bu durumda yaptırım uygulamakta kararlı'

  S-400 ve F-35 krizi: 10 soruda ABD'nin Hulusi Akar'a gönderdiği mektup: Ne anlama geliyor, neden sızdırıldı?

  Erdoğan: 'Türkiye S-400 savunma sistemini alacaktır' demiyorum, almıştır

 10. Milli Savunma Bakanlığı: İdlib'de Türk gözlem noktasına düzenlenen saldırıda 3 asker yaralandı

  İdlib

  Milli Savunma Bakanlığı, Suriye'nin İdlib vilayetinde bir gözlem noktasına düzenlenen havan saldırısında 3 askerin yaralandığını açıkladı.

  View more on twitter

  Bakanlıktan yapılan yazılı açıklama şöyle:

  "Suriye rejim güçlerinin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesinde kontrol ettiği As Shariah bölgesinden, 3 kilometre mesafedeki Zawiyah Dağı bölgesinde yer alan 10 numaralı gözlem noktamıza kasıtlı olduğu değerlendirilen 35 havan atışı ile bir saldırı gerçekleştirilmiştir.

  "Yapılan havan saldırısında 3 kahraman silah arkadaşımız hafif şekilde yaralanmış; üs bölgemizde yer alan, tesis, teçhizat ve malzemelerden bir kısmı kısmi hasar görmüştür.

  "Yaralı personelin tahliye ve tedavileri devam etmektedir.

  "Saldırıyla ilgili olarak Rusya nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmuştur. Durum yakından takip edilmektedir."

 11. Antalya'da hastanede klima ünitesi patladı: 1 ölü, 3 yaralı

  Antalya'da bir özel hastanede klima bakımı yapıldığı sırada, klimanın iç ünitesi patladı. Olayda 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.

  Kaza, merkez Muratpaşa ilçesinde bulunan özel hastanede saat 09.30 sıralarında yaşandı.

  hastane önü
 12. beIN ‘Türkiye’den çekiliyor’ iddialarına Digiturk'ten yalanlama: Taahhütlerimize bağlıyız

  Süper Lig maçlarının yayın haklarını elinde bulunduran Digiturk'ten, çatısı altında bulunduğu beIN Medya Kuruluşu'nun spor kanalı beIN Sports'un Türkiye’den çekilmek istediği yönündeki iddiaların asılsız olduğunu açıkladı.

  Digiturk'ün Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Digiturk Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) verdiği tüm taahhütlere her zaman bağlı kalmıştır, bağlı kalmaya da devam etmektedir" denildi.

  Ancak Digiturk'ün uzunca bir süredir söz konusu anlaşma kapsamındaki bazı ticari hususlar hakkında TFF'den "doğal ve makul" taleplerde bulunduğuna dikkat çekildi.

  Türk basınında yer alan haberlerde Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk'un olağanüstü genel kurul toplantısında, beIN Sports’un zarar ettiğini ve Türkiye’den çekilmek istediğini söylediği belirtilmişti.

  View more on twitter
 13. Mobilya ve elektronik eşya alımında kredi kartına taksit sınırı artırıldı

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu(BDDK), mobilya, elektronik eşya ile havayolları ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda taksit sınırlarını yükseltti.

  BDDK'nın internet sitesinde dün akşam yapılan duyuruya göre kredi kartlarında taksitlendirme süreleri;

  • Mobilya alımlarında 12 aydan 18 aya
  • Elektronik eşya alımlarında 3 aydan 6 aya
  • Fiyatı 3500 TL'ye kadar olan televizyon alımlarında 9 aydan 12 aya
  • Havayolları ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda 9 aydan 12 aya
  • Vergi ödemelerinde 9 aydan 12 aya
  • Elektrikli eşya alımlarında 12 aydan 18 aya
  • Kurumsal kredi kartlarındaki genel taksit sınırı 12 aydan 18 aya çıkarıldı.

  Öte yandan kredi kartlarındaki asgari ödeme oranları da değiştirildi. Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre "Ödenmesi gereken asgarî tutarın dönem borcunun %30'undan ve yeni tahsis edilen kredi kartlarında kullanım başlangıcı tarihinden itibaren bir yıllık sürenin dolmasına kadar dönem borcunun %40'ından aşağı olamayacağı” belirtildi.

  Asgari ödeme tutarı daha önce kredi kartının limitine göre kademeli olarak %30, %35 ve %40 olarak uygulanıyordu.