Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Canlı anlatım

time_stated_uk

 1. Yakınında patlama meydana gelen ABD gözlem üssü "geçici olarak boşaltıldı"

  New York Times gazetesi, AP haber ajansına dayandırdığı haberinde, Kobani dışında bulunan ve dün yakınında bir patlama meydana gelen Amerikan gözlem üssündeki askerlerin, geçici olarak üsten çekildiğini duyurdu.

  Açıklamayı ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) yetkilileri yaptı.

  Yetkililer üssün bombardımanda zarar görmediğini ve üssün boşaltılmasının geçici olmasını umduklarını belirtti.

  ABD ordusu patlamanın üssün birkaç yüz metre yakınında gerçekleştiğini açıkladı.

  Donanma Komutanı Brook DeWalt olayda ABD askerlerinin zarar görmediğini belirtti.

  Quote Message: ABD, Türkiye'nin Suriye'deki askeri harekatına karşı çıkmayı sürdürüyor ve Türkiye'nin güvenlik mekanizması bölgesi dışındaki ve Amerikan güçlerinin bulunduğunu bildikleri yerlerdeki operasyonlarına özellikle itiraz ediyor. ABD Türkiye'den ani bir savunma saldırısına neden olabilecek eylemlerden kaçınmasını istiyor." from Brook DeWalt ABD Donanma Komutanı
  Brook DeWaltABD Donanma Komutanı

  Milli Savunma Bakanlığı, üs yakınlarından açılan taciz ateşine karşılık verildiğini, Amerikan tarafından konunun iletilmesi sonucu ateşe son verildiğini açıklamıştı. Açıklamada ayrıca "kesinlikle ABD ve Koalisyon askerinin vurulması söz konusu değildir." denildi.

 2. Dışişleri'nden olası ABD yaptırımlarına cevap: Misliyle karşılık veririz

  dışişleri bakanlığı bina

  Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin Suriye'ye yapılan harekattan ötürü Türkiye'ye yaptırım hazırlığında olduğu haberlerine cevaben bir yazılı açıklama yayınlayarak "misliyle mukabelede bulunacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" ifadesini kullandı.

  'Barış Pınarı Harekâtı başladığında ABD yönetimine her seviyede bilgi aktarıldığı' belirtilen açıklamada "Bakanlığımız tarafından bugün yapılan basın açıklamasında da harekatın hedef ve kapsamı tüm açıklığıyla uluslararası kamuoyuyla paylaşılmıştır. Türkiye milli güvenliğine tehdit oluşturan terör örgütleriyle mücadele etmektedir ve bu mücadele kararlılıkla sürdürülecektir." denildi.

  Dışişleri Bakanlığı Sözücü Hami Aksoy'un imzasını taşıyan açıklama "Tam mütekabiliyet çerçevesinde misliyle mukabelede bulunacağımızdan kimsenin şüphesi olmamalıdır" ifadesiyle son buldu.

  ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin akşam saatlerinde yaptığı açıklamada, Başkan Donald Trump'ın, Türkiye'nin kuzeydoğu Suriye'de daha fazla askeri harekâta girişmekten caydırılması için geniş kapsamlı yaptırımlara onay vereceğini söylemişti.

  Beyaz Saray'da gazetecilere konuşan Mnuchin, Trump'ın "çok önemli yeni yaptırımlar koyma yetkisi veren" yeni bir başkanlık emrini imzaladığını, ancak ABD'nin şimdilik bunları "harekete geçirmeyeceğini" belirtti.

  Mnuchin "Bunlar çok güçlü yaptırımlar. Bunları kullanmak zorunda kalmayacağımızı umuyoruz, ancak gerekirse Türk ekonomisine kepenk indirtebiliriz." dedi.

 3. Milli Savunma Bakanlığı: Kobani'den taciz ateşi açıldı, karşılık verdik, ABD gözlem üssünün vurulması söz konusu değildir

  açıklama

  ABD'li bir yetkili, Kobani'deki bir ABD gözlem üssünün yakınında patlama meydana geldiğini, ancak herhangi bir ABD'li personelin zarar görmediğini açıkladı.

  Adının açıklanmasını istemeyen yetkili, Reuters'a yaptığı açıklamada patlamanın kaynağının henüz bilinmediğini belirtti.

  Milli Savunma Bakanlığı ise, üs yakınlarından açılan taciz ateşine karşılık verildiğini, Amerikan tarafından konunun iletilmesi sonucu ateşe son verildiğini açıkladı. Açıklamada ayrıca "kesinlikle ABD ve Koalisyon askerinin vurulması söz konusu değildir." denildi.

 4. ABD Hazine Bakanı: Trump, Türkiye'nin Suriye'de daha fazla askeri harekata girişmesini önlemek için geniş kapsamlı yaptırımlara onay verdi

  Steve Mnuchin

  ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Başkan Donald Trump'ın, Türkiye'nin kuzeydoğu Suriye'de daha fazla askeri harekâta girişmekten caydırılması için geniş kapsamlı yaptırımlara onay vereceğini söyledi.

  Beyaz Saray'da gazetecilere konuşan Mnuchin, Trump'ın "çok önemli yeni yaptırımlar koyma yetkisi veren" yeni bir başkanlık emrini imzaladığını, ancak ABD'nin şimdilik bunları "harekete geçirmeyeceğini" belirtti.

  Mnuchin "Bunlar çok güçlü yaptırımlar. Bunları kullanmak zorunda kalmayacağımızı umuyoruz, ancak gerekirse Türk ekonomisine kepenk indirtebiliriz." dedi.

 5. Erdoğan: PYD-YPG'ye karşı attığımız adımı kim ne derse desin durdurmayacağız

  Erdoğan

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "911 kilometre sınırımız olan ve Suriye rejiminin dahi kabul etmediği PYD-YPG'ye karşı attığımız adımı kesinlikle durdurmayacağız. Kim ne derse desin durdurmayacağız. Kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz artık geri adım atmayacağız." dedi.

  Erdoğan 3. Parlamento Başkanları Konferansı Açılış Resepsiyonu’nda yaptığı konuşmada, "Kuzey Irak ve Suriye'de yürütülen terörle mücadele operasyonlarının asla bu ülkelerin toprak bütünlüğü ve egemenlik haklarını hedef almadığını" söyledi.

  Cumhurbaşkanı "Fırat'ın batısını olduğu gibi doğusunu da terör örgütlerinden temizleyerek hem sınırlarımızın güvenliğini temin edeceğiz, hem de ülkemizde Suriyelilerin kendi evlerine huzuru kalple geri dönmelerini sağlayacağız" dedi.

  'Bizim mücadelemiz Kürtlerle değil, terör örgütleriyle'

  "Türkiye'nin komşularının toprakları üzerindeki egemenlik haklarına ve sınırlarına saygılı olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı "Ama bir şartla. Buralardan ülkemize saldırı yapılmamalı düşmanca faaliyetler yürütülmemelidir. Tek amacımız oradaki canileri engellemek, teröristleri yok etmektir. Barış Pınarı Harekatı'nın gayesi de aynıdır." diye de ekledi.

  Erdoğan ayrıca "Bizim bu mücadelemiz Kürtlerle değil, mücadelemiz terör örgütleriyledir.Biz Suriye'yi bölmeye değil, parçalamaya değil, orada tüm yaşayanların, hepsinin hukukunu korumak için orada yer almış bulunuyoruz." diye konuştu.

 6. Son dakikaMardin Valiliği: Nusaybin'deki havan saldırısında 8 sivil hayatını kaybetti

  Mardin'deki saldırı

  Mardin Valiliği: Mardin'in Nusaybin ilçesinde düzenlenen havan saldırısında 8 sivil hayatını kaybetti

 7. BM: Suriye'nin kuzeydoğusunda 100 bin kişi evini terk etti

  Tanklar

  Birleşmiş Milletler’den (BM) Suriye’nin kuzeydoğusunda yürütülen operasyonla ilgili yapılan açıklamada “Tahmini 100.000 kişi evlerini terk etti” dendi.

  BM, sınırın birkaç farklı cephesinde yürütülen harekâtın farklı insani sonuçları da olduğunu söyledi.

  BM, Haseke ve çevresinde 400.000 kişinin kullandığı su kaynağının hizmet dışı kaldığını belirtti.

 8. ABD Savunma Bakanı Esper: Harekâta yeşil ışık yakmadık, ikili ilişkilere zarar verdiğini ilettik

  Mark Esper

  ABD Savunma Bakanı Mark Esper, "Türkiye'nin Suriye'nin kuzeydoğusunda, tek taraflı bir harekât düzenlemesinden büyük hayalkırıklığına uğradıklarını, güçlü bir şekilde itirazlarını ilettiklerini ve ikili ilişkilere zarar verdiğini Türkiye'ye ilettiklerini" söyledi.

  Esper "Kimse bu operasyona yeşil ışık yakmadı. Kürt müttefikkerimizi terk etmedik. Ben göreve geldiğimden bu yana Türkiye'nin PKK'ya ilişkin meşru güvenlik kaygılarını gidermeye çalıştık. Güvenlik mekanizmasında ilerleme sağladığımızı düşünüyorduk." diye konuştu.

  "Operasyona yeşil ışık yakmak bir yana, Türkiye'nin bu hamleyi yapmaması için tüm düzeylerde çok çaba harcadıklarını" anlatan Esper "Ama Tanrı biliyor ki, ABD ve YPG arasındaki bu ilişkiye ta en başından beri karşı çıkıyorlardı. Türkler buna hep karşı çıktı ve en nihayetinde böyle davranmaları sürpriz olmamalı" dedi.

  Mark Esper ayrıca, "Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile yaptığı telefon görüşmesinde, operasyonu durdurmaya istekli olduğuna ilişkin bir işaret görmediğini" anlattı.

 9. Hollanda: Türkiye'ye tüm silah satışlarını durdurmaya karar verdik

  Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  Türk topları

  Hollanda, Türkiye'nin Barış Pınarı harekâtı nedeniyle, Türkiye'ye tüm silah satışlarının dondurulduğunu duyurdu.

  Hollanda Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Hollanda, durumun gidişatına bağlı olarak, Türkiye'ye tüm askeri mazemelerin ihracı için yapılan lisans başvurularını askıya almaya karar verdi" denildi.

  Hollanda Dış Ticaret ve Kalkınma Bakanı Sigrid Kaag, dün parlamentoda yaptığı açıklamada, "Kuzeydoğu Suriye'de kullanılmayacağına yönelik net kanıtlar olmadığı sürece Türkiye'ye tüm silah satışı lisanslarının reddedileceğini" söylemişti

  Amsterdam merkezli araştırma ve lobi grubu Stop Wapenhandel'e göre Hollanda, Avrupa'nın Türkiye'ye sattığı silahların yüzde 8'ini üretiyor.

  Bunlar arasında, tank ve zırhlı araçlar için parçalar ve aynı zamanda savaş uçaklarıyla, saldırı helikopterleri için teknoloji ve parçaar da bulunuyor.

 10. Pentagon: Durum "tamir edilemez" boyutlara gelmeden önce Türkiye'den gerilimi azaltması istendi

  Mark Esper ve Hulusi Akar

  Amerikan Savunma Bakanı Mark Esper'in, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'la yaptığı görüşmede, durum "tamir edilemez" boyutlara gelmeden önce Türkiye'nin gerilimi azaltması gerektiğini" söylediği açıklandı.

  Esper'in ayrıca, "Türkiye'nin harekâtının Suriye'deki Amerikan personeline zarar verebileceğini" ekledği kaydedildi.

  Amerikan Savunma Bakanlığı Pentagon'dan Esper-Akar görüşmesiyle ilgili yapılan yazılı açıklamada "Bakan, stratejik ikili ilişkilerimize verdiği değeri teyit ederken, bu harekât Türkiye için ciddi sonuçlar yaratma riski taşıyor" denildi.

  Açıklamada "Telefon görüşmesinin bir kısmında Bakan Esper, Türkiye'yi, ABD, Türkiye ve ortaklarımızın tamir edilemez boyutlara gelmeden önce gerginliği azaltmak için ortak bir zemin bulma olasılığı için, Türkiye'yi kuzeydoğu Suriye'deki harekâtına devam etmemesi için güçlü bir şekilde teşvik etti" ifadeleri yer aldı.

  Esper'in ayrıca, dün yapılan telefon görüşmesinde Türkiye'nin "koordineli olmayan harekâtının", İŞİD'le mücadelede kaydedilen ilerlemeyi riske atığını net bir şekilde ilettiği belirtildi.

 11. İzmir Barosu: Savaş acı ve yıkımdan başka bir şey getirmez

  İzmir Barosu

  İzmir Barosu internet sitesinden yaptığı açıklamada savaş karşı olduğunu belirterek 2003'teki şu açıklamalarına yer verdi: "Savaş insan onurunun, temel hak ve özgürlüklerin yok edilmesi, yıkım, açlık, sefalet demektir. Savaş, insanlığın geçmişten bugüne biriktirdiği maddi ve manevi değerlerin tahrip edilmesi demektir."

  Barış Pınarı Harekatı'nda hayatını kaybeden siviller ve askerler olduğuna dikkat çeken Baro, "Kuzey Suriye harekatının ilk gününde yaşamlarını yitiren şehitlerimiz ve siviller, savaşın ölüm, acı ve yıkımdan başka bir şey getirmeyeceğini ortaya koymaktadır" ifadelerini kullandı.

  Açıklamada 'Anayasa'nın başlangıç hükümlerine de yer verilirken şöyle devam edildi: "Her türlü tecellisinde ortak olduğu, birbirinin hak ve hürriyetlerine kesin saygı, karşılıklı içten sevgi ve kardeşlik duygularıyla ve 'Yurtta sulh, cihanda sulh” arzu ve inancı içinde, huzurlu bir hayat talebine hakları bulunduğunu' bir kez daha tüm kamuoyunun dikkatine sunuyor, eşit, özgür ve demokratik bir yaşamın ancak ve ancak barış ortamında kurulabileceğini anımsatarak, şehitlerimize ve sivillere Allahtan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyor, siyasi iktidarı daha fazla can kaybı yaşanmadan savaşa son vermeye çağırıyoruz"

 12. Nusaybin'e havan saldırısı: Çok sayıda yaralı var

  Video content

  Video caption: Nusaybin

  Suriye'nin Kamışlı kentindeki YPG'lilerin attığı havan topu mermileri Nusaybin ilçe merkezindeki sivil yerleşim alanlarına isabet etti.

  Demirören Haber Ajansı'nın geçtiği bilgilere göre, havan saldırısında çok sayıda kişi yaralandı. Patlama seslerinin ardından olay yerlerine sağlık görevlileri ve polis ekipleri sevk edildi. Havan mermilerinin düştüğü yerde yaralananlar olay yerinde yapılan ilk müdahalelerinin ardından hastanelere götürüldü. Acil serviste tedaviye alınan bazı yaralıların hayati tehlikesinin bulunduğu belirtiliyor.

  Öncesinde Suriye'nin Kobani ilçesinin karşısında yer alan Suruç'a düzenlenen hava saldırısında iki sivil hayatını kaybetmişti.

 13. Kamışlı'da bombalı araçla saldırı

  Suriye’nin kuzeydoğunda Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG) kontrolündeki Kamışlı şehrinde bomba yüklü bir araç infilak etti.

  AFP'nin bölgeki Kürt yetkililere dayandırdığı haberine göre patlamada ölü ve yaralılar var.

  SDG ise açıklamasında "3 sivilin öldüğünü, 9 sivilin yaralandığını" duyurdu. Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi de ölenlerin 'sivil olduğunu' söyledi.

  Kamışlı'da son aylarda düzenlenen bombalı araç saldırılarını IŞİD üstlenmişti.

  Bu saldırının sorumlusuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

  Kamışlı
 14. MSB: Barış Pınarı Harekatı'nda bir asker şehit oldu

  Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekât bölgesinde çıkan çatışmada 1 askerin hayatını kaybettiğini açıkladı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Barış Pınarı Harekât bölgesinde 11 Ekim 2019 tarihinde PKK/YPG'li teröristlerle çıkan çatışmada 1 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.

  Operasyon dün de 1 asker yaşamını yitirmiş, 3 asker yaralanmıştı.

 15. Reuters'a konuşan Türk yetkili: Operasyon bölgesinde 1000'den fazla tutuklu IŞİD üyesi var

  Reuters'a konuşan Türk savunma bakanlığı yetkilileri, Türkiye'nin operasyon düzenlediği bölgede tutulan IŞİD militanı sayısının 1000'den fazla olduğunu söyledi.

  İsmini vermeyen yetkili, "Türkiye'nin operasyon düzenlediği bölgede 1200-1500 arası bir sayıda IŞİD'li hapishane olarak kullanılan binalarda tutuluyor." dedi.

  Bu binaların tam yeri konusunda bilgi veremeyeceğini belirten Türk yetkili, sahadaki kaynaklardan edinilen bilgilere göre bu savaşçıların ABD, Fransa, Almanya ve Belçika'dan Suriye'ye gelip IŞİD saflarına katıldığını ifade etti.

  Ajansa konuşan ABD'li bir yetkili ise Suriye'nin kuzeydoğusunda 30 tutuklu merkezinde 11 bin IŞİD üyesinin tutulduğunu, bunlardan 2 bin kadarının ise yabancı savaşçı olduğunu söyledi.

  İsmini vermeyen yetkili, "Şimdilik bu hapishaneler Suriye Demokratik Güçleri'nin kontrolünde. Bunda bir değişiklik yok" dedi.

 16. AA: Suruç'a düzenlenen saldırıda iki kişi hayatını kaybetti

  Suruç

  Anadolu Ajansı, Suriye tarafından yapılan havan mermili saldırısı sonucunda Suruç'ta iki kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

  Barış Pınarı Harekatı'nda hayatını kaybeden sivillerin sayısı 9'a yükseldi.

 17. İtalya Başbakanı: Türkiye'nin Suriyeli mültecileri şantaj aracı olarak kullanması kabul edilemez

  Guiseppe Conte

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriyeli mültecilerin Avrupa ülkelerine gitmesine atıfta bulunarak "Ey AB, operasyonumuza işgal derseniz kapıları açarız" açıklamasına İtalya Başbakanı Guiseppe Conte'den tepki geldi.

  Conte, "Avrupa Birliği, bu şantajı kabul edemez. Türkiye'nin ağırladığı Suriyeli mülteciler askeri bir girişimde şantaj aracı olamaz. Bunu kabul edemeyiz ve bu acilen durdurulmalı" açıklamasını yaptı.

  Türkiye, hali hazırda 3 milyon 600 bin Suriyeli mülteciye ev sahipliği yapıyor.

  Uluslararası Göç Örgütü ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'nin verilerinde göre 2015 yılında 1 milyon 5 bin 504 mülteci ve göçmen Avrupa ülkelerine geçiş yaptı. Bunlardan sadece 35 bini kara yoluyla Avrupa'ya gitti.

 18. Süleyman Soylu: Barış Pınarı Harekatı'na sosyal medyada hakaret eden 500’e yakın kişiyle ilgili gerekli tespitleri yaptık, 121'i gözaltına alındı

  Süleyman Soylu

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Barış Pınarı Harekatı konusunda sosyal medyada yapılan yorumlar hakkında işlemlerin yapıldığını söyledi:

  Quote Message: Barış Pınarı Harekatı'na sosyal medyada hakaret eden 500’e yakın kişiyle ilgili gerekli tespitleri yaptık, 121’ini gözaltına aldı arkadaşlarımız. Devam ediyoruz. Bizim evlatlarımız orada şehadeti göze alıp teröristlere gerekli dersi vermeye çalışırken onlara söz söyleyenlere aman vermeyiz. Bunun savaş olduğunu söyleyenler bir ihanet içerisindedirler. Savaş devletle yapılır. Bu, bir teröristleri tasfiye hareketidir. Bu kadar basit."

  Soylu, Türkiye'nin operasyonlarda sivillere ve sivil altyapıya zarar verilmemesi için azami dikkatin gösterildiğini ifade etti ve dün Akçakale, Birecik,Nusaybin ve Ceylanpınar'a düzenlenen havan saldırılarında hayatını kaybedenleri hatırlatarak "Sivilleri vuran kimmiş?" diye sordu.

  Quote Message: Dünya bize cevap versin. Sivilleri vuran kimmiş. Demokrasiyi lekelediler, insanlığı lekelediler.Dünyadaki kafası karışıklara şunu sormak isterim: Dün bir devletin ordusu mu bize havan mermisi attı? Biz terörle mücadele ettiğimizi söylüyoruz. Bunlar asker değilse, terörist olduğunu da kabul etmiyorsanız, siviller mi havan topu attı? Roketatar taşıyan, bir devletin resmi askeri de olmayan bir insana biz terörist demeyelim de ne diyelim?

  Soylu, TBMM’de harekâtı eleştiren HDP milletvekillerini ise şu sözlerle eleştirdi:

  “Biz hiçbir zaman işgal yapmadık. Bunu Meclis’te dile getirenler alçaktır, fersudedir ve bu ülkenin hiçbir değerinden nasibini almamış, çukurlukta insan müsveddeleridir.

  “Bunu savaş olarak niteleyenler ihanet içindedirler. Savaş devletle yapılır, bu teröristleri tesviye harekatıdır.”

 19. Dışişleri Bakanlığı: Türkiye'nin amacı teröristleri etkisiz hale getirmek, alanın demografisini değiştirmek değil

  Suriye Milli Ordusu

  Dışişleri Bakanlığı’ndan Suriye’nin kuzeydoğusunda yürütülen operasyonla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler var:

  “Barış Pınarı Harekâtı’nın nihai hedefi, ülkemiz sınırlarının güvenliğini sağlamak, bölgedeki teröristleri etkisiz hale getirmek ve bu suretle Suriye halkını teröristlerin zulmünden kurtarmaktır.

  “Buna karşın, bazı ülke yetkilileri ve çevrelerce muhtelif uluslararası medya kuruluşlarına da yansıyan bazı iddia ve yorumlar dile getirilmiştir.

  “Harekât, uluslararası hukuk temelinde, Birleşmiş Milletler Şartı’nın 51. maddesinden kaynaklanan meşru müdafaa hakkımız ve BM Güvenlik Konseyi’nin terörizmle mücadeleye ilişkin kararları uyarınca yürütülmektedir.

  “Harekâtın planlama ve icrasında sadece, AB ve NATO tarafından da terör örgütü kabul edilen PKK’nın Suriye kolu PYD/YPG unsurları ile bu unsurlara ait barınak, sığınak, mevzi, silah, araç ve gereçler hedef alınmaktadır.

  “Sivillerin ve sivil altyapının zarar görmemesi için gereken her türlü tedbir uygulanmaktadır. Yeni bir insani krize ve kitlesel göç dalgasına yol açılacağı yönünde tedavüle sokulan iddialar, Türkiye’nin terörle mücadele çabasını itibarsızlaştırmak amacıyla üretilmektedir.

  “Türkiye, Suriye’de DEAŞ terör örgütüne karşı en fazla mücadele veren ve en ağır bedeli ödeyen ülkedir.

  “Türkiye’nin harekât alanının demografisini değiştirmek gibi bir amacı yoktur.

  “Türkiye için komşusu Suriye’nin toprak bütünlüğü ve siyasi birliğinin korunması esastır.

  “Barış Pınarı Harekâtı’nın Suriye’de siyasi çözüm çabalarına zarar vereceği iddiası gerçeklikten uzaktır.

  “Müttefiklerimiz başta olmak üzere uluslararası toplumdan temel beklentimiz, terör örgütlerine karşı verdiğimiz mücadeleye destek olunmasıdır.”

 20. Reuters: Operasyonda şu ana kadar 22 YPG'li öldü

  Reuters'ın geçtiği Suriye Demokratik Güçleri açıklamaya göre çarşamba günü başlayan Barış Pınarı Harekatı kapsamında 22 YPG'li öldü.

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ise bu sabah yaptığı açıklamada TSK ve Suriyeli muhaliflerden oluşan 'Milli Ordu'nun birlikte düzenlediği operasyonda şu ana kadar 342 YPG'linin öldüğünü açıklamıştı.

  View more on twitter