Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Canlı anlatım

time_stated_uk

 1. Covid aşısı

  Sağlık Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu'na kayıtlı tüm çalışanların aşılanmasına başlandığını duyurdu. Yaş grubu olarak ise sıra 30'a indi. Aşı randevuları, Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) ve e-Nabız üzerinden alınıyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Sağlık Bakanlığı: Türkiye'de son 24 saatte 6.454 yeni vaka tespit edildi, 87 kişi yaşamını yitirdi

  hastane

  Sağlık Bakanlığı, 9 Haziran koronavirüs tablosunu açıkladı.

  Bu verilere göre Türkiye'de son 24 saatte,

  • 224 bin 193 koronavirüs testi yapıldı,
  • 6 bin 454 kişinin testi pozitif çıktı,
  • 87 kişi hayatını kaybetti
  • Ağır hasta sayısı 1018 oldu,
  • 6 bin 647 kişinin -19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 5 milyon 179 bin 833'e yükseldi,
  • Uygulanan birinci ve ikinci doz toplam aşı miktarı bugün saat 19.45 itibarıyla 31 milyon 755 bin 665'e ulaştı.
 3. Sağlık Bakanı Koca: Gelecek Pazartesi'den itibaren 40 yaşın üstündekiler aşı programına dahil edilecek

  fahrettin koca

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından bir basın toplantısı düzenliyor.

  Fahrettin Koca, gelecek Pazartesi'den itibaren 40 yaşından büyüklerin de aşı programına dahil edileceğini açıkladı.

  Koca, daha önce yaptığı açıklamada yarından itibaren 45 yaşın üstündekilere aşı randevusu verileceğini duyurmuştu.

  Öte yandan "Türk aşısı son aşamaya geldi" diyen Koca, önümüzdeki hafta yerli aşının "Faz-3 insan çalışmaları için gönüllüleri aşılayacaklarını" söyledi.

 4. Sağlık Bakanı Koca, yarından itibaren 45 yaşın üstüne aşı randevusu verileceğini duyurdu

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Aşılamayı yarından itibaren 45 yaşa düşürüyoruz" açıklamasını yaptı.

  Koca, hafta başında 4.2 milyon BioNTech aşısı geleceğini de açıkladı.

  Bakan Koca, tedbirlerin gevşetilmesinin ise Haziran ayından sonra değerlendirileceğini belirtti.

 5. İtalya basını Türkiye'yi, 'Genç ve hırslı bir takım, hafife alınmamalı' diyerek övdü

  DHA

  Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2020) açılış maçında Cuma günü Roma'da İtalya ile Türkiye karşı karşıya gelecek. İtalyan basını maç öncesi haber ve yorumlarında, şampiyonanın en genç takımı olan Türkiye'nin hafife alınmaması gerektiğini vurguladı.

  İtalya basını: Türkiye genç ve hırslı bir takım, hafife alınmamalı

  DHA

  Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2020) açılış maçında Cuma günü Roma'da İtalya ile Türkiye karşı karşıya gelecek. İtalyan basını maç öncesi haber ve yorumlarında, şampiyonanın en genç takımı olan Türkiye'nin hafife alınmaması gerektiğini vurguladı.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Öykü Altuntaş

  BBC Türkçe

  sedat peker

  Türkiye bir aydan uzun süredir Sedat Peker'in hükümetten güçlü isimleri ve iş insanlarını hedef alan iddialarını konuşuyor. Peki bu iddialar seçmen davranışını nasıl etkileyebilir, AKP seçmeni iddiaları nasıl karşılıyor? Öykü Altuntaş'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. HDP Grup Başkanvekili Oluç: 'Mesele açlığı bu kadar yaygınlaştıran iktidarı değiştirmek'

  Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Aç olarak dolaşanları buyurun siz de doyuruverin” açıklamasıni değerlendirdi.

  Oluç, “Mesele açları bulup doyurmak değil bu sistemi bu hale getirip açlığı yoksulluğu bu kadar yaygınlaştıran iktidarı değiştirmektir. Bunu da gerçekleştireceğiz. Bundan hiç şüphe etmeyin” açıklamasını yaptı.

 8. CHP'li Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki: 'Emniyet Genel Müdür Yardımcısı FETÖ’cüyse nasıl görevde tutulur?'

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun iddiaları üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tepki gösterdi.

  Quote Message: Senin bakanın, suç anda Emniyet Genel Müdür Yardımcısı’nı FETÖ’cülükle suçluyor. İmzalarını ifşa ediyor, Anadolu Ajansı’na yolluyor."
  Quote Message: Madem Emniyet Genel Müdür Yardımcısı FETÖ’cü, nasıl görevde tutuyoruz? Eğer görevde tutuyorsak bu iftirayı atan nasıl bakanlıkta duruyor demen lazım değil mi?"
  Quote Message: 'Suç işleri bakanı' bu sözleri söylüyor da susuyorsanız, hepiniz o koltuklarda oturuyorsanız, bir koltukta Soylu, bir koltukta Selami Altınok oturuyorsa, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı koltuğunda oturuyorsa, görevden alabilecek bakana ‘almak kolay değil’ deyip hodri meydan çekiyorsa, o da alamıyorsa, bu ne korkunç bir denge, Türkiye’yi ne korkunç bir dengenin üzerine oturttunuz."
  View more on twitter
 9. Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ın sözlerine yanıt: 'Sahip olduğun tek şey sarayların, paraların ve kibrin'

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AKP grup toplantısındaki sözlerine yanıt verdi.

  Kılıçdaroğlu, "Erdoğan 'Millet açsa onları da siz doyuruverin' demiş. Yapıyoruz zaten. Pandemide CHP'li belediyeler yaklaşık 2 milyar 250 milyon TL destekle fakir fukaranın yanında oldu. Sen batırdın, biz koştuk. O kadar gönlün fakir ki; sahip olduğun tek şey sarayların, paraların ve kibrin" ifadelerini kullandı.

  View more on twitter

  Kılıçdaroğlu mesajlarına şöyle devam etti:

  Quote Message: AK Partili makul anne babalara, dürüst insanlara çağrımdır; artık bu düzene veda etme zamanınız gelmiştir. Vatanınıza karşı sorumluluğunuz budur."

  Erdoğan grup toplantısında muhalefete seslenerek, "Neymiş, millet açmış. Aç olarak dolaşanları buyurun doyuruverin. Biz bütün imkanlarımızı seferber ederek bunları yaptık" demişti.

 10. TİP Milletvekili Şık, MHP lideri Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulundu

  Bahçeli ve Şık
  Image caption: Devlet Bahçeli ve Ahmet Şık

  Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, kendisi için söylediği sözlerin ardından Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulundu.

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Şık hakkında katıldığı bir yayında "…Bu devlet katil… bu devleti yıkmamız gerekiyor… evet Türkiye Cumhuriyeti devleti bir katil devlettir” şeklindeki sözleriyle ilgili soruşturma açıldığını duyurmuştu.

  'Devlet katil olsaydı, bugün bulunduğu yer mezarlık olurdu'

  Ardından da partisinin Meclis grup toplantısında konuşan Bahçeli, Şık'a yönelik şu sözleri söylemişti:

  Quote Message: Devlete katil diyen bu soysuz, devletin her imkanından istifade ediyor, hazinesinden maaşını alıyor. HDP’lilerin fütursuzluğundan cesaret alan bu suçlu bilmelidir ki, Türkiye Cumhuriyeti katil olsaydı, bugün bulunduğu yer TBMM değil, mezarlık olurdu." from Devlet Bahçeli
  Devlet Bahçeli

  'Kamu davası talebi'

  Şık'ın avukatları tarafından hazırlanan şikayet dilekçesinde Bahçeli’nin sözlerinin Şık’a yönelik açıkça bir hedef gösterme ve ölümle tehdit etme olduğu vurgulandı ve şu ifadelere yer verildi:

  Quote Message: MHP Genel Başkanı şüpheli Devlet Bahçeli'nin geçmişte hedef gösterdiği kişilere yönelik saldırı ve linç girişimleri de göz önünde bulundurulduğunda, müvekkile yönelik olarak fiziki bir saldırıda bulunulması gerektiğinin işaret edildiği açıktır ve Türk Ceza Kanunu'nun 214. Maddesinde düzenlenen "suç işlemeye tahrik" suçunu oluşturmaktadır."

  'Hiçbir devlet yoktur ki elinde kan olmasın'

  Ahmet Şık, söyledikleri sebebiyle kendisine soruşturma açılmasının ardından da Twitter'da bir paylaşım yapmış ve "Devlet katil sözlerim nedeniyle eleştirileceksem/yargılanacaksam eksik tespit yaptığım için bu olmalı. Çünkü devlet seri cinayetler işleten bir katildir. Hiçbir devlet yoktur ki elinde kan olmasın" demişti.

  View more on twitter
 11. Erdoğan'ın 'Millet açmış, siz de doyuruverin' sözlerine Akşener'den yanıt: 'Senin şirazen artık iyice kaydı'

  İYİ Parti lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Neymiş millet açmış, siz de doyuruverin" sözleriyle muhalafete yüklenmesine, "Senin şirazen artık iyice kaydı" diyerek yanıt verdi.

  Erken seçim çağrısını yineleyen Akşener, "Sen hiç merak etme, ilk seçimde seni gönderip insanlarımızı onları mahkum ettiğin bu çileden kurtaracağız" dedi.

  View more on twitter
 12. İmamoğlu'ndan Kanal İstanbul tepkisi: 'Mesele kanal değil, sağa sola dikilecek binalar'

  İmamoğlu

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yakuplu Kent Ormanı’nı hizmete açarken yaptığı konuşmada Kanal İstanbul projesine de değindi.

  Quote Message: Dünyanın en birinci meselesi şu anda yeşili korumak, küresel ısınmaya karşı mücadele vermek. Çünkü, doğaya karşı yapılan yanlışlar, bir güvenlik sorunudur; hayatı tehdit eder."

  Kanal İstanbul projesinde "Meselenin kanal değil sağa sola dikilecek binalar" olduğunu söyleyen İmamoğlu şöyle devam etti:

  Quote Message: Mesele yine duygusal. Bizim o işe tahammülümüz yok. İstanbul buraya kadar geldi. Buraya tahammülümüz yok. Bunun şovu da olmaz. Allah aşkına yapmayın. Daha fazla yeşil alanlar yapın; ama bunu yapmayın. Bu yanlıştan dönün. Israr ediyoruz, yalvarıyoruz hatanızdan dönün. Yanlış yapıyorsunuz. Elinizdeki yetkiyle, İstanbul kentinin geleceğini sıkıntıya sokamazsınız. Türkiye'nin geleceğini, tehdit altında bulunduramazsınız. Marmara Denizi'ni yok edemezsiniz."
 13. Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt: 'Onurlu insanların başvurduğu istifa diye bir müessese vardır'

  Erdoğan

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP'nin TBMM Grup toplantısında konuştu.

  Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

  Quote Message: (CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na) Onurlu insanların başvurduğu istifa diye bir müessese vardır. Girdiği her seçimde 'Şu kadar oy alırsam bırakırım' deyip arsızca koltukta oturmaya devam edenler bunu kendilerine söylemelidir."
  Quote Message: 75 yılını geride bıraktığımız çok partili siyasi hayatımızın armağanı olan milli iradenin üstünlüğü, ülkemizi en üst lige taşımıştır. Bu başarıda en büyük pay sahibi de ülkemizin 19 yılına damga vuran AK Parti'dir."
  Quote Message: Kendi kirli geçmişlerini bizi karalayarak örteceğini sananlar, bu ülkenin sosyal medya mecralarıyla değil demokratik mekanizmalarla yönetildiğini 2023'te bir kez daha göreceklerdir."
  Quote Message: Milletten umutlarını kesenler, gırtlaklarına kadar iç içe girdikleri terör örgütleri yetmemiş olacak ki, şimdi de suç örgütlerine bel bağlamış durumdalar."
  Quote Message: Biz ülkemize dair her meseleyi kamuoyu önünde oturur, tartışır, değerlendiririz; ama bunu terör ya da suç örgütleri mensupları üzerinden yapmayız."
  Quote Message: Neymiş, millet açmış. Aç olarak dolaşanları buyurun siz de doyuruverin. Biz bütün imkanlarımızı seferber ederek bunları yaptık. İşçimize, esnafımıza yaptık, yapmaya devam ediyoruz. En ufak bir aksama söz konusu değil. Nankörlük parayla değil. Onlar yine nankörlüğe devam ediyorlar. Varsın devam etsinler."

  'Marmara'yı temizleyeceğiz'

  Müsilaj sorununa da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Marmara Denizi'nin tamamını Koruma Alanı ilan ederek, atık su arıtma sistemlerimizi en ileri teknolojiye taşıyarak Marmara'yı temizleyeceğiz" diye konuştu.

  Erdoğan, "Müsilaj meselesine kalıcı çözüm getirme hususundaki yol haritamızı içeren Stratejik Planımızı da üç ay içerisinde inşallah tamamlıyoruz" ifadesini kullandı.

 14. Akşener'den Kanal İstanbul tepkisi: 'Yapmalarına izin vermeyeceğiz, bu proje İstanbul'a yeni bir ihanettir'

  Akşener

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, Kanal İstanbul projesiyle ilgili olarak, "O ucube kanalı yapmalarına izin vermeyeceğiz. Bu proje İstanbul'a yeni bir ihanettir" ifadelerini kullandı.

  View more on twitter
  Quote Message: İstanbullu açıkça 'İstemiyorum' derken ısrarla ve inatla 'Yapacağız' dedikleri o ucube kanalı yapmalarına izin vermeyeceğiz. Marmara'yı, İstanbul'u ölüme terk etmelerine izin vermeyeceğiz. Bu proje İstanbul'a yeni bir ihanettir."
  Quote Message: Bu proje, milletimizin kutlu iradesine yapılan saygısızlıktır. Bu proje, düpedüz soygun planıdır. Boşuna heveslenmeyin, boşuna avuçlarınızı ovuşturmayın. Bu devran dönüyor, ilk seçimde bu iktidar gidiyor, bu saray sefası bitiyor. Şimdiden uyarıyorum, o kutlu gün geldiğinde bir kuruş bile alamazsınız. Sayın Erdoğan ve iktidarına güvenerek sakın ola bu hukuksuzluğa ortak olmayın. Sonra üzülürsünüz. Bir kuruş alamayacaksınız, ödemeyeceğiz."

  Akşener, Marmara Denizi'nde yaşanan müsilaj sorunuyla ilgili de konuştu.

  Bu sorunun ilk defa 2007 yılında ortaya çıktığını belirten Akşener, "O felaket ancak 2 yılda temizlenebildi. Yeniden ortaya çıktığında, bilim insanları başta bakanlık olmak üzere ilgili yetkilileri uyardı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ne yaptı? Mayıs'ın ortalarına kadar bunun sıradan bir plankton artışı olduğunu, numune almaya bile gerek olmadığını söyledi" ifadesini kullandı.

  Quote Message: Onlarca bilim insanının uyarılarına kulak vermeyen bakanlık, Sayın Erdoğan 'çevre bizim işimiz' deyince sonunda adım attı. Devletin bakanı, 'Cumhurbaşkanımızın talimatıyla' demeden adım atmıyor. Kardeşim, sen bu konunun bakanı olarak ne işe yarıyorsun? Seni oraya boş kalmasın diye mi oturttular?"
 15. Sedat Peker'in Twitter'daki 9 mesajına erişim engeli

  Organize suç örgütü kurmak suçlamasıyla aranan Sedat Peker'in Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu ile ilgili iddialarda bulunduğu 9 Twitter mesajına erişim engeli getirildi.

  View more on twitter

  Peker söz konusu paylaşımlarında Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Toklu'nun Bodrum'da bulunan The Paramount Otel'de geceliği 100 bin TL olan odalarda kaldığını iddia etmişti.

  Esat Toklu bu iddiayı yalanlamıştı.

  EngelliWeb sitesine göre Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği'nin 8 Haziran 2021 tarih ve 2021/6819 sayılı kararı ile Sedat Peker'in "kişilik hakları ihlali"nde bulunduğu ve söz konusu mesajlara Türkiye sınırları içerisinde erişim engeli getirildiği kaydedildi.

  Ayda 10 bin dolar alan milletvekili tartışması: Sedat Peker Metin Külünk'e seçim dönemlerinde para verdiğini söyledi - BBC News Türkçe

 16. Eski İBB Başkanı Sözen: Erdoğan belediye başkanı olduktan sonra biyolojik arıtma projelerini durdurdu, atık suları denizin dibine şarj etme yolu seçildi

  Müsilaj

  1989-1994 yılları arasında görev yapan eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Nurettin Sözen, kendisinden sonra İBB Başkanlığı görevine gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmara Denizi'ndeki artıma projelerini durdurduğunu ileri sürdü.

  Cumhuriyet gazetesinden Miyase İlknur'a konuşan Sözen, "Tayyip Erdoğan, belediye başkanı olmasından sonra biyolojik arıtma projelerini durdurdu, atık suları denizin dibine deşarj etme yolu seçildi" dedi.

  Sözen, müsilaj nedeniyle CHP’li yerel yönetimleri suçlayan AKP Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir’e verdiği yanıtta, Baltalimanı, Riva ve Kadıköy’deki tam biyolojik arıtma projelerinin Erdoğan’ın 1994’te belediye başkanı olmasından sonra rafa kaldırıldığını söyledi. Sözen biyolojik arıtmanın yerine, maliyeti düşük ancak Marmara’nın kirlenmesine neden olan atık suların denizin dibine deşarj etme yolunun seçildiğini ifade etti.

  Erdoğan dönemiyle, denizi kirleten derelerin ıslah projelerinin de durdurulduğunu söyleyen Sözen, “Erdoğan’ın atık suları denizin dibine deşarj edilmesi ve denizin bunu kendi kendine temizleyebileceği şeklindeki temel yanılgısının Kanal İstanbul Projesi’ni gerçekleştirme konusundaki ısrarı ile sürdüğünü görüyoruz” dedi.

  Atık suların tam biyolojik arıtma yerine denizin dibine deşarj etme yönteminin uzun yıllar sürdürüldüğünü anlatan Sözen, kirlenmeyi önleme konusunda yerel yönetimlerin sadece katı atıkların denize boşaltılmasını önleyici tedbirler aldığını ifade etti.

  Marmara Denizi'nde Kasım ayından itibaren görülen ve son haftalarda etkisini artıran deniz salyası (müsilaj), çevresel kaygıları derinleştirmişti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı müsilaja karşı eylem planı açıklamıştı.

  Deniz salyası: Müsilaj eylem planı kapsamında hangi adımlar atılacak, uzmanlar ne düşünüyor? - BBC News Türkçe

 17. Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Bulu, kendisine istifa çağrısı yapan Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi

  1 Ocak'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan ve üniversitenin öğrencileri ve birçok hoca tarafından protesto edilen Prof. Dr. Melih Bulu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisiyle ilgili sözlerine yanıt verdi.

  Bulu, üniversitede ders veren hocalar Feyzi Erçin ile Ecmel Ayral'ın yeni dönemde ders vermeyecek olmalarının "kendi kararı olmadığını" savundu.

  Quote Message: Bugün Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun benim Boğaziçi'nde ders bile veremeyeceğimi ve bazı hocaların dersine son verdiğimi iddia etti. Kendisinin üslubunu bir kenara bırakarak konunun esasına ilişkin birkaç hatırlatma yapmak istiyorum."
  Quote Message: 2002 - 2010 yılları arasında Boğaziçi İşletme Bölümü'nde sekiz sene boyunca fiilen ders verdiğimi herhalde bilmiyorsunuz. Üniversitemizde geçmiş dönemlerde ders vermiş olan bazı hocaların yeni dönemde ders vermeyecek olmasına ilişkin kararlar da şahsım tarafından değil, ilgili akademik karar vericilerin objektif kriterleriyle alınmıştır. Açıklamalarınızı asılsız haberler yerine sorumluluk taşıyan her siyasetçi gibi güvenilir bilgi kaynaklarına danışarak yapmanızın her bakımdan daha sağlıklı olacağına inanıyorum."

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dünkü konuşmasında Bulu'ya seslenerek istifa çağrısı yapmıştı.

  Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

  Quote Message: Üniversitelerin önündeki siyasi barajı kaldırmamız gerekiyor diye defalarca söyledik. 'Efendim 100 gün içinde her şey çözülür ben rektör olarak otururum.' Bulu'ya söylüyorum. Sen o üniversiteye bırak rektör olmayı o üniversitede ders verecek kapasiteye sahip değilsin. Orada hoca bile olamazsın. Kardeşim sende onur varsa istifa et ya. İstifa etmek bir erdemdir. Hocaların görevine son veriyor. Niçin? Üniversitenin rektörü bilime düşman olur mu? Düşünün rektör bilime, bilim insanına düşman."

  Prof. Dr. Melih Bulu, rektör olarak atanmasının ardından haftalarca öğrenciler tarafından protesto edilmişti. Eylemler sırasında çok sayıda Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi gözaltına alındı. Üniversitede ders veren birçok hoca da 5 ayı aşkın süredir her gün Rektörlük binasına sırtlarını dönerek Bulu'yu protesto ediyor.

 18. Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov'un Türkiye'ye resmi ziyareti bugün başlıyor

  Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadir Caparov
  Image caption: Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadir Caparov

  Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadir Caparov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine 9-11 Haziran'da Türkiye'ye resmi ziyaret gerçekleştirecek.

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, ziyaret kapsamında, iki ülke arasındaki Yüksek Düzeyli Stratejik Konseyin 5'nci toplantısı Erdoğan ve Caparov'un başkanlığında, bugün Ankara'da gerçekleşecek.

  İlgili bakanların katılımıyla düzenlenecek Konsey Toplantısı'nda, ikili ilişkiler ele alınacak ve Kırgızistan ile stratejik ortaklık ilişkilerinin derinleştirilmesi için atılabilecek adımlar değerlendirilecek. Temaslarda, ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında fikir teatisinde bulunulması da öngörülüyor.

  Kırgızistan'da kaybolan ve bir haftadan uzun süredir haber alınmayan, Gülen yapılanmasıyla ilişkili Sapat okullarının kurucusu Orhan İnandı için dün yüzlerce kişi başkent Bişkek'te gösteri düzenlemişti.

  Eşi Reyhan İnandı, Orhan İnandı'nın başkent Bişkek'teki Türkiye Büyükelçiliğinde olduğunu öne sürmüştü.

  Detaylar için tıklayınız.