Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Canlı anlatım

time_stated_uk

 1. Heathrow

  14 Temmuz'da yapılan güncellemede, İngiltere, Türkiye'yi gelişlerde 10 gün otelde karantina zorunluluğu uygulanan "kırmızı liste"den bir kez daha çıkarmadı. Türkiye'den İngiltere'ye varan yolcular, 1750 sterlinlik otel masrafını da kendileri karşılamak zorunda. inews'e göre bunun nedeni Türkiye'nin "aktarma merkezi" olması.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Rize'de şiddetli yağış ve heyelan: 1 ev yıkıldı, 4 kişiden haber alınamıyor

  Rize

  Şiddetli yağışların görüldüğü Rize Muradiye'de 3 kişi toprak altında kaldı. Güneysu'da ise 1 kişi sele kapılarak kayboldu.

  Muradiye'de yıkılan evde arama kurtarma çalışmaları yapılıyor.

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Rize’de yaşanan sel felaketi nedeniyle bölgeye gidiyor.

  NTV canlı yayınına katılan Rize Valisi Kemal Çeber, "Heyelan ve selden 100'e yakın köy etkilendi, kaybolan kişileri arama kurtarma çalışmaları sürüyor" ifadelerini kullandı.

  Meteorolojik verilere göre son 24 saat içerisinde Güneysu’ya metrekareye 219 kilogram, Çayeli’ne 214 ve Andon bölgesinde ise 147 kilogram yağış düştüğü öğrenildi.

 3. Sağlık Bakanlığı'nın Covid verilerine göre son 24 saatte 6 bin 907 yeni vaka, 43 can kaybı kaydedildi

  Sağlık Bakanlığı'nın günlük açıkladığı Covid verilerine göre son 24 saatte 6 bin 907 yeni vaka, 43 can kaybı kaydedildi.

  Son 24 saatte 238 bin 867 Covid-19 testi yapıldı.

  View more on twitter
 4. Sağlık Bakanı Koca: Aşılama oranı düşük illerde vaka sayıları birkaç kat artıyor

  Fahrettin Koca

  Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Birkaç istisna dışında aşı olma oranı düşük olan illerimizde vaka sayıları bir önceki haftaya oranla birkaç kat yükseliyor" dedi.

  Koca'nın açıklamalarından satır başları:

  Quote Message: Kurban Bayramı'nda tedbirlerden taviz vermeyelim, kalabalıklardan uzak duralım. Tedbirlere uymaz ve aşımızı olmazsak telafisi güç günlerle karşılaşabiliriz."
  Quote Message: 1. doz aşısı tamamlanan vatandaşlarımız için Sinovac aşısını olanlar 2. dozlarını 4 hafta sonra, BioNTech aşısı olanlar ise 2. dozlarını ilk dozdan 3 hafta sonra olabilir."
 5. Tahir Elçi Cinayeti davası 12 Ocak 2022 tarihine ertelendi

  Hatice Kamer

  BBC Türkçe, Diyarbakır

  Tahir Elçi

  20 Ekim 2020'de başlayan ilk duruşmanın ardından Tahir Elçi Cinayeti davasının üçüncü duruşması bugün Diyarbakır 10. Ağır ceza Mahkemesi’nde görüldü.

  Duruşmada, Elçi ailesinin avukatları, soruşturmanın özensiz yürütüldüğünü, etkin soruşturma yürütülmediğini söyleyerek itiraz ettiler.

  Elçi ailesi avukatları devamında gizli tanık ifadeleriyle halen Tahir Elçi’nin öldürülmesi olayının üstü örtülmeye çalışıldığını öne sürdüler.

  Olay yerinde olmasına rağmen dinlemeyen tanıkların dinlenmesi gerektiği söyleyen avukatlar, dosyadaki çelişkilerin giderilmesi için keşif yapılmasını istedi. Bunun için dinlenen ve dinlenmeyen tanıkların olay yerinde ve keşif esnasında yeniden dinlenmesi gerektiği belirttiler.

  Avukatlar ayrıca kaybolan ve olay esnasını kaydeden görüntülerin mutlak suretle bulunarak dosyaya ibrazı gerektiği yönünde beyanda bulundular.

  Mahkeme, TÜBİTAK’a müzekkere yazılarak silinen kamera kayıtları üzerinde inceleme yapılmasına, katılan vekillerinin talep ettiği dijital kayıtların yurtdışında incelenmesine, olay anında görevli tüm polislerin isim listesinin istenmesine, görevli bazı polis memurlarının telefon kayıtlarının celbinin reddine, olayla ilgili İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı müfettişlerince düzenlenen raporun celbine, keşif talebinin daha sonra değerlendirilmesine karar verdi.

  Bir sonraki duruşma tarihi de 12 Ocak 2022 olarak belirlendi.

 6. Rize'de sağanak nedeniyle dereler taştı, evleri su bastı, yollar kapandı

  Rize

  Rize’de etkili olan sağanak nedeniyle Ardeşen ilçesi Armağan köyü Dereciler mevkisinde heyelan meydana geldi. Heyelanda yamaçtan kopan toprak kütlesi nedeniyle yol ulaşım kapandı. Işıklı köyünde ise bazı evlerin zemin ve bodrum katlarını su bastı.

  Pazar ilçesinde ise sağanak nedeniyle cadde ve sokakları sel kapladı. Bazı sürücüler araçları ile yolda kaldı.

  Karadeniz Sahil Yolu Işıklı mevkisinde ise ulaşımda aksama yaşanırken, şiddetli yağışın sürdüğü bölgede taşkın riskine karşı yetkililer, dere yataklarından uzak durulması çağrısı yapıyor.

  Rize
 7. Anayasa Mahkemesi, infaz yasasının iptali için CHP'nin yaptığı başvuruyu reddetti

  AYM

  Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, TBMM'de kabul edilerek yasalaşan ve 15 Nisan 2020'de Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren yeni infaz yasasının tümünün ya da 14 maddesinin iptali istemiyle CHP'nin yaptığı başvuruyu reddetti.

  Genel Kurul, CHP'nin, kamuoyunda infaz yasası olarak bilinen 7242 sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un tümünün ya da 14 maddesinin iptali istemiyle yaptığı başvuruyu gündem toplantısında esastan görüşerek karara bağladı. Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, başvuruyu reddetti.

  Bazı suçlarda infaz indirimi öngören ve denetimli serbestlik süresinin geçici olarak 3 yıla çıkarılmasını öngören yasal düzenlemeyle, koronavirüs salgını nedeniyle açık cezaevlerinden izinlerle yaklaşık 90 bin kişinin tahliyesinin yolu açılmıştı.

  İlk olarak yeni infaz yasasının "şekil yönünden" iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle Anayasa Mahkemesine başvuran CHP, yasanın bazı maddelerinin "af" sonucu doğurduğunu savunmuş, "TBMM'de Anayasa'nın öngördüğü 5'te 3 çoğunluğa ilişkin usul şartı yerine getirilmediği için düzenlemenin şekil yönünden iptali"ni talep etmişti.

 8. Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: Tuz Gölü'nde 1000 kadar flamingo yavrusu ölmüş görünüyor, herhangi bir zehirlenme yok

  Bakan Pakdemirli ve Bakan Kurum

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Marmara Denizi'nde müsilajın temizlenmesi için midye bırakma programında, Tuz Gölü'ndeki flamingo ölümleriyle ilgili açıklama yaptı.

  Bakan Pakdemirli, "Tuz Gölü'ndeki flamingo ölümleriyle ilgili gerekli incelemeleri yaptırıyoruz. Daha önceden de bu tarz yavrularda ölümlerin takip edildiği yıllar oldu. Bin kadar yavru ölümü var gibi gözüküyor. Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nin yaptığı incelemeye göre herhangi bir zehirlenme yok" dedi.

  Bakan Murat Kurum ise, "1997 yılında buradaki flamingo sayısı 4 bin civarındayken, 2020 yılında yaklaşık 20 bin tane flamingo tespit edildi. Yavru flamingoların ölüm haberi hepimizi üzdü" dedi.

  Yenikapı İskelesi'nde denize levrek ve kalkan balığı bırakan iki bakan, daha sonra tekne ile denize açılarak, "Marmara Denizi Eylem Planı İstanbul Yapay Resif Projesi 2. Etap Resif Atımı" kapsamında Sarayburnu açıklarında denize midye bıraktı.

  View more on twitter
 9. AKP Sözcüsü Çelik: Taliban'ın açıklamasının iletişim kazası olduğunu değerlendiriyoruz

  Ömer Çelik

  AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Taliban'ın Türkiye'yi tehdidine ilişkin, "Taliban'ın açıklamasında olumsuz ifadeler var. İletişim kazası olduğunu değerlendiriyoruz. Türkiye orada işgalci güç değildir" açıklamasını yaptı.

  Partisinin MYK toplantısı devam ederken gündeme ilişkin değerlendirmeler yapan Çelik, Afganistan'la ilgili şu ifadeleri kullandı:

  "Afganistan'a yeni gitmiyoruz, zaten oradayız. Afganistan bağımsızlığını kazandığında ilk diplomatik misyonu Türkiye açmıştı... NATO oradan çekiliyor. Kabil havalimanı korunmazsa büyük sıkıntılar ortaya çıkar. Türkiye bütün taraflarla görüşüyor. Taliban'ın açıklamasında olumsuz ifadeler var. Bunun bir iletişim kazası olduğunu değerlendiriyoruz. Türkiye orada işgalci güç değildir.

  "Biz Afgan halkının yararına da bir faaliyet yürüteceğiz. Şimdiye dek yürüttüğümüz faaliyetten farklı değil. Türkiye'nin terör, yasadışı göç ve uyuşturucuyla mücadelesi açısından değerlendirilmesi gereken bir konu."

  Taliban, Salı günü yaptığı açıklamada Türkiye'nin, başkent Kabil'deki Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı'nın güvenliğini üstlenme yönünde attığı adımları "menfur" olarak nitelendirdi. Türkiye'yi "ülkedeki güçlerini genişletmeme konusunda" uyaran Taliban'dan yapılan açıklamada, "Karar ihtiyatsız bir karar ve egemenliğimizin, toprak bütünlüğümüzün ihlali ve ulusal çıkarlarımıza aykırı" ifadeleri kullanıldı.

 10. Ahmet Kural'a, Sıla Gençoğlu'nu darp etmekten yine 1 yıl 4 ay hapis cezası

  Ahmet Kural

  Şarkıcı Sıla Gençoğlu'nu darp ettiği gerekçesiyle üç suçtan toplam 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılan ancak kararın İstinaf Mahkemesi'nce bozulmasının ardından yeniden yargılanan Ahmet Kural,yine aynı cezaya çarptırıldı.

  Bozma kararının ardından Kural’ın yeniden yargılandığı davanın ikinci duruşması görüldü. İstanbul 60’ıncı Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı ile tarafların avukatları hazır bulundu.

  Ceza ertelendi

  Duruşmada, beyanda bulunan müşteki Sıla’nın avukatı, sanığın cezalandırılmasını talep etti. Sanık Ahmet Kural’ın avukatı ise beraat ilişkin taleplerini söyledi.

  Davayı karara bağlanan mahkeme, sanık Ahmet Kural’ı "hakaret", "tehdit" ve "yaralama" suçundan indirim uygulayarak 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezasına çarptırdı.

  Ahmet Kural’ı önceki kararda olduğu gibi cezaya çarptıran mahkeme, cezada erteleme uygulanmasına hükmetti.

 11. Boğaziçi Üniversitesi 25 güvenlik görevlisinin daha alınması için ilan verdi

  Boğaziçi Üniversitesi'nde 1 Ocak'tan bu yana eylemler devam ediyor.
  Image caption: Boğaziçi Üniversitesi'nde 1 Ocak'tan bu yana eylemler devam ediyor.

  Resmi Gazete'de yayımlanan bir duyuruyla, Boğaziçi Üniversitesi güvenlik kadrosuna 25 kişinin daha alınması için ilan verildi.

  İlanda, 18 erkek, 7 kadın güvenlik ve koruma görevlisi alınacağı belirtildi.

  Boğaziçi Üniversitesi'nde Rektörlük görevine Prof. Dr. Melih Bulu'nun 1 Ocak'ta atanmasıyla başlayan eylemler sürüyor. 3 Temmuz'da okula giriş çıkışların 2 günlüğüne yasaklanması ve ardından güvenlik görevlilerinin öğrencilere müdahalede bulunması tepki çekmişti.

  Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Cem Say, Melih Bulu'nun "Üniversiteyi ilk 100 içerisine sokma" hedefini hatırlatarak, "İlk 100'e doğru" yorumuyla ilanı eleştirdi.

  View more on twitter
 12. İstanbul Valiliği: Afganistan uyruklu 16 yabancının uluslararası koruma başvuruları işleme alınmıştır

  Burak Abatay

  BBC Türkçe

  Havalimanı

  İstanbul Valiliği bir açıklama yaparak, İstanbul Havalimanı'nda mahsur kalan 16 kişilik Afgan ailenin uluslararası koruma başvurusunun işleme alındığını duyurdu.

  Valiliğin açıklaması şöyle:

  Quote Message: Transit yolcu olarak Rusya’ya gitmek üzere Afganistan uyruklu 16 (on altı) yabancı, 22.06.2021 tarihinde İstanbul Havalimanı’na gelmiştir. Yolcuların Rusya’ya gidebilmeleri için geçerli vizelerinin bulunmaması sebebiyle geliş ülkelerine gönderilmek üzere havalimanı transit alanda beklemişlerdir. Söz konusu yabancıların, ilgili birimlerimize uluslararası koruma talebinde bulunmaları sonrasında 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu kapsamında uluslararası koruma başvuruları işleme alınmıştır."

  Afganistan'da Taliban saldırısı altındaki Herat şehrinde yaşayan 16 kişilik aile, Taliban güçleri tarafından ölümle tehdit edildikten sonra kaçtıkları İstanbul Havalimanı'nda mahsur kalmıştı.

  BBC Türkçe'ye ulaşan ailenin ABD'de yaşayan bir akrabası, tüm aile bireylerinin İstanbul'da bir geri gönderme merkezine transfer edildiğini ve tüm eşyalarına el konulduğunu söylemişti.

  Taliban'dan kaçıp İstanbul Havalimanı'nda mahsur kalan Afgan aile, 'kentte bir geri gönderme merkezine gönderildi' - BBC News Türkçe

 13. Tahir Elçi Davası'nın üçüncü duruşması Diyarbakır'da başladı

  Hatice Kamer

  BBC Türkçe, Diyarbakır

  Tahir elci

  20 Ekim 2020'de başlayan ilk duruşmanın ardından Tahir Elçi Cinayeti Davasının üçüncü duruşması bugün Diyarbakır 10. Ağır ceza Mahkemesi’nde görülüyor.

  Bugün görülen celsede üç sanık polis ve ‘Lojman’ lakaplı gizli tanık SEGBİS yoluyla ifade verdiler.

  Gizli tanık Lojman, olay esnasında YPS örgütünde yer aldığını, örgüt üyesi Masum Gürkan’ın şarjörü olmadığını duyduğunu, firari sanık Uğru Yakışır’ın olay yerinde keskin nişancı olduğunı kendisine söylediğini iddia etti.

  Tanıklar Deniz Ataş, başka suçtan tutuklu olduğu soruşturma dosya savcısının, Tahir Elçi'nin öldürülmesi olayında suçu örgüt üyelerine yüklemesini istediğini ve kendisine komplo kurduğunu beyan etti.

  Duruşmaya ara verildi.

  İnsan hakları Savunucusu ve Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, 2015 yılında sokağa çıkma yasağı ilan edilen Diyarbakır’ın Sur ilçesinde, çatışmalar nedeniyle tahrip olmuş Dört Ayaklı Minarenin önünde, çatışmasızlık için çağrıda bulunduktan sonra, güvenlik güçleri ve örgüt militanları arasında yaşanan bir çatışmada vurulmuştu.

  4 yıl 6 ay devam eden soruşturmanın ardından Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı sanık üç polis hakkında ‘’Bilinçli taksirle adam öldürmeye sebebiyet vermek’’suçundan; firari örgüt üyesi Uğur Yakışır hakkında da ‘’İki polis memurunu öldürme, bir polis memurunu yaralama, Tahir Elçi’yi olası kastla öldürme’’ suçlarından dava açmıştı.

  Sanık polisler tutuksuz yargılanıyor.

  Elçi: Atmosfer çok ağır geldi

  İlk duruşmada Elçi ailesi ve Diyarbakır Barosu’nun tüm talepleri reddedilmiş, aile ve avukatlar reddi hakim talebinde bulunmuştu.

  3 Mart'ta yapılan ikinci duruşmada da, sanıkların tutuklanma talebi reddedilmiş, yurt dışı çıkış yasağı tedbiri konmuştu. Ayrıca bir sonraki duruşma için müşteki ifadelerinin alınması, tanık ve gizli tanıkların dinlenmesine karar verilmişti.

  Türkan Elçi, dün sosyal medyada yaptığı paylaşımda, ilk duruşmada hakimin dışarıya atmakla tehdit ettiğini söyledi ve o atmosferin çok ağır geldiğini yazdı.

  ‘’Bir mağdur olarak bana çok ağır geldi, bitmeyen baş ağrısı şikayeti sonucunda MR çektirdiğimde yer yer beyin kanamalarına rastlandı, üçüncü duruşmada umarım yine aynı şeyler yaşanmaz.’’

 14. Merkez Bankası politika faizini yüzde 19'da sabit bıraktı

  Merkez Bankası

  Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) yüzde 19'da sabit bıraktı.

  Açıklamada "Para Politikası Kurulu (Kurul), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 19 düzeyinde sabit tutulmasına karar vermiştir." denildi.

  Açıklamada "Küresel talepteki hızlı toparlanma, emtia fiyatlarındaki artış eğilimi, bazı sektörlerdeki arz kısıtları ve taşımacılık maliyetlerindeki artış uluslararası ölçekte üretici ve tüketici fiyatlarının yükselmesine yol açmaktadır. Yükselen küresel enflasyon ve enflasyon beklentilerinin uluslararası finansal piyasalar üzerindeki etkileri önemini korumaktadır" ifadeleri de yer aldı.

  Enflasyon riski

  "Yurt içi iktisadi faaliyetin de güçlü seyrettiği" vurgulanırken, Son dönemde ithalat fiyatları ve yönetilen/yönlendirilen fiyatlardaki artışların yanı sıra, talep koşulları, bazı sektörlerdeki arz kısıtları, açılmanın etkisiyle yaz aylarında enflasyonda görülebilecek oynaklıklar ve enflasyon beklentilerindeki yüksek seviyeler, fiyatlama davranışları ve enflasyon görünümü üzerinde risk oluşturmaya devam etmektedir." denildi.

  Ayrıca "enflasyon ve enflasyon beklentilerindeki yüksek seviyeler dikkate alınarak, Nisan Enflasyon Raporu tahmin patikasındaki belirgin düşüş sağlanana kadar para politikasındaki mevcut sıkı duruşun kararlılıkla sürdürüleceği" belirtildi ve "Bu doğrultuda Kurul, politika faizinin sabit tutulmasına karar vermiştir." denildi.

 15. Bayram öncesi, otobüs bileti fiyatlarında tavan fiyat uygulaması

  otobüsler

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın uygulamayla ilgili tebliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

  Tavan fiyat üç ay geçerli olacak.

  Yol mesafesi 101-115 kilometre arası olan seyahatlerde bilet fiyatı 84 lira üstü olamayacak.

  351-450 kilometre arası 144 lira, 651-700 kilometre arası ise 174 lirayı geçemeyecek.

 16. Erdoğan: Türkiye’nin hak ve özgürlükleri genişletmek için yeni adımlara mı ihtiyacı var? Bunu da yapacak olan biziz

  Erdoğan

  Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuştu.

  "Bizim kimin ne dediğine, hangi senaryonun figüranlığına soyunduğuna bakmayacağız. Biz kendi işimize bakacağız." diyen Erdoğan, hedeflerinin 2023 seçimleri olduğunu söyledi:

  Quote Message: Türkiye’nin hak ve özgürlükleri genişletmek için yeni adımlara mı ihtiyacı var? Bunu da yapacak olan biziz. Ekonomik alanda reformları hayata geçirecek olan yine biziz. AK Parti ve Cumhur İttifakı dışında derdi insan, derdi millet, derdi devlet olan başka bir siyasi kadro yoktur. Biz hiçbir meseleyi, sıkıntıyı, talebi görmezden gelmedik, gelmiyoruz. Milletimiz ne istiyorsa onu hayata geçirmek için tüm imkanları kullandık."

  15 Temuz 2016'daki darbe girişiminin yıldönümüne de değinen Erdoğan, "FETÖ mensuplarının dünyanın neresinde olursa olsun yakalanarak Türkiye'ye getirildiğini" söyledi. İsim vermeden Kırgızistan'da MİT operasyonuyla yakalanıp Türkiye'ye götürülen Orhan İnandı'dan da bahsetti:

  Quote Message: Orta Asya'daki en büyük bütün para finans olaylarını koordine eden, ismimi vermeme gerek yok, yakalandı, getirildi, bütün sorgulamaları yapıldı. Şimdi yolumuza devam ediyoruz. Diğer terör örgütleriyle mücadelemizi nasıl tavizsiz yürütüyorsak FETÖ'yü de son mensubu etkisiz hale getirene kadar devam edeceğiz. Din kisvesi altında bu milleti sömürenlere prim vermeyeceğiz. Kutsallarımıza saldıranlara prim vermeyeceğiz, bu böyle bilinsin.
 17. Akşener'den Erdoğan'ın 'Memleketi bunlara teslim edemeyiz' sözlerine yanıt : İktidar teslim edilmez, devredilir

  Meral akşener

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Memleketi bunlara teslim edemeyiz" ifadesine yanıt verdi.

  Akşener partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Sayın Erdoğan devleti teslim aldığını sanıyor, seçim kaybedince de teslim edeceğini düşünüyor. Bak Sayın Erdoğan, iktidar teslim edilmez, devredilir" dedi.

  Akşener "Kendisi yine çıktığı bir kürsüde dedi ki; memleketi bunlara teslim edemeyiz. Beş kere dinledim, acaba yanlış mı duydum diye. Devleti teslim aldığını sanıyor biliyor musunuz? Sayın Erdoğan devleti teslim aldığını sanıyor, seçim kaybedince de teslim edeceğini düşünüyor. Bak Sayın Erdoğan, iktidar teslim edilmez, devredilir. Millet sandıkta kararını ortaya koyar, o karara göre iktidar devredilir." ifadelerini kullandı.

 18. Konya Valiliği: Tuz Gölü'ndeki flamingo ölümleriyle ilgili soruşturma başlatıldı

  Flamingolar

  Konya Valiliği, Tuz Gölü'ndeki flamingo ölümleriyle ilgili araştırma ve soruşturma başlatıldığını duyurdu.

  Konya Valiliği'nden yapılan açıklamada, bölgede yapılacak çalışmalarla ilgili komisyon oluşturulduğu aktarıldı.

  Açıklamada, "13 Temmuz 2021 tarihinde kamuoyuna yansıyan, Tuz Gölü'nün Konya-Cihanbeyli Gölyazı bölgesindeki flamingo ölümleriyle ilgili Valiliğimizce gerekli araştırma ve soruşturma çalışmaları başlatılmıştır. Ayrıca flamingoların yaşam döngüsünü olumsuz etkileyen hususlar ve alınabilecek ek tedbirlerle ilgili Valiliğimizce oluşturulan uzman komisyon, alanda incelemeler yapmaktadır." denildi.

 19. Marmaris'te HDP binasına silahlı saldırıda bulunan zanlı yakalandı

  hasar.

  Muğla'nın Marmaris ilçesinde sabah saatlerinde HDP ilçe binasına silahlı saldırıda bulunan A.T.D. (28) gözaltına alındı.

  DHA'nın haberine göre Marmaris'te sabah saatlerinde HDP ilçe binasına silahla saldırıda bulunulduğu ihbarı üzerine polis ekipleri sevk edildi.

  Saldırıyı gerçekleştirdiği belirlenen A.T.D. polis tarafından gözaltına alındı.

  Şüphelinin saldırıda kullandığı silah da ele geçirildi.

  Şüphelinin HDP ilçe binasına taksiyle geldiği, 2018 yılında da aynı şekilde HDP ilçe binasının camını kırdığı ve 'mala zarar verme' suçundan işlem yapıldığı tespit edildi.

  DHA'nın haberinde şüphelinin "psikolojik tedavi gördüğünün, bu nedenle ilaç kullandığının, her ay İstanbul’a psikolog görüşmesine gittiğinin, 2012 yılında da İstanbul Ruh Sinir Hastanesinde 1 ay süreyle kaldığının belirlendiği" vurgulandı.

 20. Tekirdağ'da kavga ihbarına giden bekçilere saldırıda bir bekçi hayatını kaybetti

  hastane önünde polisler

  Tekirdağ'da silahlı kavga ihbarına giden bekçilerin üzerine pompalı tüfekle ateş açıldı.

  Saçmaların isabet ettiği bekçilerden Göksel Koşal (31) şehit olurken, F.D. ise yaralandı.

  Olayın ardından bölgeye sevk edilen Özel Harekat ekipleri, saldırıyı gerçekleştiren Necip S.’yi saklandığı evde yakaladı.

  DHA'nın haberine göre saldırı, saat 01.00 sıralarında merkez Süleymanpaşa ilçesine bağlı Karadeniz Mahallesi Toki Konutları’nda meydana geldi.