Pique'nin gönlü ManU'dan yana

Son güncelleme: 11 ŞUBAT 2013 - TSİ 16:49

Barcelona'nın ünlü savunma oyuncusu Gerard Pique, eski takımı Manchester United'ın Şampiyonlar Ligi mücadelesinde Real Madrid'i geçmesini umduğunu söyledi.

2004'ten 2008'e dek Manchester United forması giyen Pique, Manchester United'ın, ezeli rakipleri Real Madrid'i geçmesini dilediğini belirti.

Real Madrid ve Manchester United, ikinci tur mücadelesinin ilk maçında bu Çarşamba günü Santiago Bernabeu'da karşı karşıya gelecek.

Pique gazetecilere yaptığı açıklamada, "Orada geçirdiğim yıllardan dolayı Manchester United'ın turu geçmesini istiyorum. Madrid de son haftalarda iyi bir performans yakaladı. İlginç bir maç olacak" dedi.

Barcelona'nın Getafe karşısında aldığı 6-1'lik galibiyete de değinen Pique, güçlerini geniş kadrolarından aldıklarını söyledi.

Pique, "Geniş bir kadromuz var. Normalde çok fazla forma şansı bulamayan birkaç isim sahaya çıktı ve iyi olduklarını gösterdiler." dedi.

La Liga lideri Barcelona, en yakın rakibi Atletico Madrid'in Rayo Vallecano'ya yenilmesinden sonra, puan farkını 12'ye yükseltti.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.