Fotoğraflarla: Gezi balonunda ölüm

Son güncelleme: 26 ŞUBAT 2013 - TSİ 14:54
  • Balonlar Mısır'da turizm sektörünün gelir kalemlerinden birini oluşturuyor.
    Mısır'da Arap Baharı sonrasında turizm bakanlığının denetimlerini tam olarak yapamadığı söylenen balonlar yüksek bilet fiyatları ile turizmin gelir kalemlerinden birini oluşturuyor.
  • Gezi balonları Mısır'da da turizmin gelir kalemleri arasında bulunuyor.
    Ülkenin güneyindeki balon turları sırasında Nil yakınlarındaki Krallar Vadisi'nin üzerinde de uçuluyor. Gezi sırasında Karnak Tapınağı da görülebiliyor.
  • Enkazı görülen gezi balonu, BBC'nin ulaştığı bilgilere göre, yüksek gerilim hatlarına takılıyor ya da çarpılıyor; bunun ardından gaz deposu patlıyor.
  • Yardım ekipleri ve ambulansların olay yerine 15 dakika içinde geldiği söyleniyor. Başka bir balonda bulunan Cherry Tohamy de, patlama duyduklarını ve kaza yaptığı anlaşılan balonun alevlerle kaplandığını söylüyor. Daha sonra olanlara ilişkin söylenenler, balonun güvertesinde facia yaşandığına işaret ediyor.
  • Şimdi hayatta olmayan turistler arasında 9 Çinli ile 2 İngiliz de bulunuyor. Aralarında balon sürücüsünün de olduğu 2 kişinin kurtulduğu bildirilirken bir görgü tanığı 7 katlı bir apartmanın yüksekliğindeyken alevler içindeki balondan atlayanları gördüğünü söylüyor.

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.