İran - Pakistan boru hattı anlaşması imzalandı

Son güncelleme: 11 MART 2013 - TSİ 17:49

Media Player

Pakistan ateşle mi oynuyor? Ekonomisi enerji darlığından yaralanan ülke, Amerika Birleşik Devletleri'nin çağrılarına aldırmayıp İran'la doğalgaz boru hattı anlaşması imzaladı.

İzleyinmp4

Bu ses/görüntü klibini oynatmak için Flash 8 veya daha yeni sürümleri gerekmektedir

Alternatif formatta oynat

İran ve Pakistan'ın cumhurbaşkanları iki ülke arasında doğalgaz boru hattı inşa edilmesi için bugün bir anlaşma imzaladı.

Anlaşma daha şimdiden uluslararası ortamda tartışma konusu - zira Amerika Birleşik Devletleri, Pakistan'ı İran'la bir anlaşma imzalamasından dolayı eleştiren ülkelerin başında geliyor.

Amerika, nükleer programından dolayı yaptırımların uygulandığı İran'dan doğalgaz satın alan Pakistan'ın da yaptırımlara maruz kalabileceği uyarısında bulundu.

Ancak Pakistanlılar, toplam maliyeti milyarlarca doları bulacak projenin ekonomilerine büyük zarar veren enerji darlığını çözmek için gerekli olduğunu söylüyor.

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.