Maç sırasında basketbolcunun 'gözü çıktı'

26 Ocak: Breakers takımından Akil Mitchell of the Breakersbasketbol topuna bakarken Telif hakkı Getty Images
Image caption Akil Mitchell (sağda) kısa süre içinde tamamen iyileşip sahaya döneceğini açıkladı.

Yeni Zelanda'da oynanan basketbol maçı sırasında New Zealand Breakers takımının oyuncusu Akil Mitchell'in göz bebeği, rakip takımın oyuncusunun parmağının girmesi sonucu yerinden çıktı. Yeni Zelanda medyası, oyuncunun durumunun iyi olduğunu yazdı.

Olay Auckland'de, Cairns Taipans-Yeni Zelanda Breakers arasında oynanan Avustralya Ulusal Basketbol Ligi maçı sırasında yaşandı.

ABD'li oyuncu atağa çıktığı sırada rakip takımın oyuncusunun parmağı yanlışlıkla Mitchell'ın gözüne girdi.

Mitchell olay sonrası sol gözünü tutarak yere yattı ve hemen hastaneye kaldırıldı.

Yeni Zelanda radyosuna olay anını anlatan oyuncu, 'avucunu yüzüne götürdüğünde göz bebeğinin göz çukurunun dışında, suratının kenarında olduğunu hissettiğini' söyledi.

Telif hakkı Getty Images

Mitchell, "Göz bebeğimin olması gereken yerde olmadığını hissettim ve o anda biraz çılgına döndüm" dedi.

24 yaşındaki basketbolcu seyircilerin ve diğer oyuncuların paniklediğini duyduğunu, bir daha göremeyeceğini, kariyerinin sonlandığını düşündüğünü belirtti.

Telif hakkı Getty Images

Mitchell "Ambulansa bindiğimde bana ağrı kesici verdiler ve gözüme tuzlu su damlattılar, o an göz bebeğimin yerine yerleştiğini hissettim. Gerçekten çok garip bir histi" dedi.

Basketbolcu, hastanedeki müdahalenin ardından taburcu edildi.

Telif hakkı Twitter
Image caption Basketbolcu Twitter'da "Tüm sevginiz, desteğiniz ve dualarınız için teşekkür ederim. Evdeyim ve görebiliyorum. Yarın yeni testler yapılacak" yazdı.

Yaşadığı olay ile ilgili tweet atan basketbolcu "Gözümü yeniden kırpabiliyor olmak çok güzel bir his" yazdı ve göz bebeği emojisi paylaştı.

Basketbolcunun kısa süre içinde tamamen iyileşerek, bir süre koruyucu gözlük takmak şartıyla, yeniden oynamaya başlaması bekleniyor.