Arsenal 'Cavani'yle ilgileniyor'

Son güncelleme: 17 OCAK 2013 - TSİ 16:59

Arsenal Menajeri Arsene Wenger, bu sezon Serie A'da 16 gole imza atan Napolili forvet Edinson Cavani'yle ilgilendiklerini açıkladı.

Wenger, Arsenal'in Cavani'nin transferi konusunda sorulan soruya, "Cavani beğendiğim bir oyuncu. Çok paraya mal olacağına şüphe yok. Bunu kimse reddedemez. Bankacımızın evi, benimkinin hemen yanında ve doğru oyuncuyu bulduğumuzda harekete geçmeye hazır" yanıtını verdi.

Arsene Wenger, birkaç gün önce Emirates Stadı'na geçişin yarattıı mali yükün azalmasıyla birlikte, transfere daha çok para harcayabileceklerini söylemişti.

Wenger, amacının öncelikle mevcut kadroyu elinde tutmak ve belki "bir, ya da mümkünse iki" yeni oyuncu transfer etmek olduğunu belirtmişti.

Wenger, oyuncu fiyatlarının düşme eğilimi gösterdiği transfer döneminin son haftasına dek, büyük masraflı bir transfer olmayacağını da eklemişti.

Arsene Wenger, Theo Walcott'un kulüpte kalıp kalmayacağı konusundaysa daha net konuştu. Wenger, "Bu haftasonu bir anlaşmaya varacağımız konusunda yüzde 99 iyimserim" dedi.

Avrupa futbolundan haberleri BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.