Capello: Umarım İngiltere'yle karşılaşırız

Son güncelleme: 17 OCAK 2013 - TSİ 13:45

Rusya Milli Takımı Teknik Direktörü Fabio Capello, gelecek yılki dünya kupasında eski takımı İngiltere'yle karşılaşmak istediğini söyledi.

Capello, geçen yılın Şubat ayındaki istifasından sonra ilk kez geldiği Londra'da İngiltere Futbol Federasyonu'nun 150'inci kuruluş yılı kutlaması için yapılan organizasyonda konuştu.

Ancak İtalyan teknik adam, kendisi ve İngiltere Futbol Federasyonu arasında sorun olmadığını da vurguladı.

Capello, "Şu an hepimiz dostuz. Gelip daha önce birlikte çalıştığım insanları görmek çok hoş. Kimseyle de sorunum yok" dedi.

İngiltere'de yaşadıkları hakkında konuşmayacağını vurgulayan Capello, "Ama Rusya'daki yaşamımdan memnunum ve Brezilya'daki Dünya Kupası'nda ingiltere'ye karşı oynamamızı istiorum" diye konuştu.

İngiltere Futbol Federasyonu Başkanı David Bernstein de, Capello'nun istifasıyla sonuçlanan, John Terry'ye yapılan ırkçılık suçlamasına karşın, Capello'yla olumlu bir ilişkileri olduğunu söyledi.

Bernstein, "Fabio'yu yeniden görmek güzel. İstifa ettiğinde, bunu profesyonel bir şekilde yaptığını söylemiştim. Kendisine büyük bir saygım var" dedi.

Avrupa futbolundan haberleri BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.