Guardiola: Futbolu özledim

Son güncelleme: 17 OCAK 2013 - TSİ 15:52

Bayern Münih'le sözleşme imzalayan ünlü İspanyol Teknik Direktör Pep Guardiola, verdiği aradan sonra futbolu çok özlediğini söyledi.

Guardiola geçen yaz Barcelona'daki görevini bıraktıktan sonra New York'a taşınmış ve futbola ara verdiğini açıklamıştı.

Guardiola Fifa.com'a yaptığı açıklamada, "Futbolun kendisini özledim. Ama etrafındaki tartışmaları çok özlediğimi söyleyemem. Ama bir takıma bakıp, bu takımın nasıl, hangi oyuncularla yenilebileceğini düşünmeyi özledim" dedi.

Futbolun içinde olmasının tek nedeninin bu olduğunu söyleyen Guardiola "Diğer hiçbir şeye ihtiyacım yok. Onlarsız da yaşayabilirim. Aslında yaşamım bütün bunlar olmadan daha iyi olur. Ama işte, oyun kendisine çekiyor sizi" diye konuştu.

Eski takımı Barcelona'nın şampiyonluk ihtimali konusunda da iyimser konuştu.

Guardiola, eski takımının şampiyonluğu kaçırması için çok büyük bir şey olması gerektiğini söyledi.

"Barcelona'nın şampiyonluğu kaybetmesi için, çok fazla şey olması gerekir. Ben böyle olacağına inanmıyorum. Puan farkı kapanamayacak düzeyde. Madrid tüm maçları kazanamayacağından değil, Barcelona'nın bu kadar çok maç kaybedeceğini düşünmediğimden" dedi.

Barcelona şu anda La Liga'da, en yakın takipçisi Atletico Madrid'in 11 puan önünde lider.

Avrupa futbolundan haberleri BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.