Türkiye'de futbol heyacanı başlıyor

Son güncelleme: 17 OCAK 2013 - TSİ 12:26

Spor Toto Süper Lig'de ikinci yarı heyecanı bu akşamki Kasımpaşa-Galatasaray maçıyla başlayacak.

Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda Türkiye saatiyle 20.00'de başlayacak maçın hakemi Bülent Yıldırım

Süper Lig'in son şampiyonu Galatasaray, bu sezonun ilk yarısını da 33 puanla, en yakın takipçileri Beşiktaş ve Medical Park Antalyaspor'un 3 puan önünde lider tamamladı.

Kasımpaşa ise ilk yarıyı 23 puanla 9. sırada bitirdi.

Şampiyonu ve 1. Lig'e düşecek 3 takımın belli olacağı ve kritik maçlara sahne olacak sezonun ikinci yarısı, 19 Mayıs 2013'te yapılacak 34. hafta karşılaşmalarıyla tamamlanacak.

Şampiyonun belirlenmesi açısından büyük önem taşıyan derbi maçlar, sezonun ikinci yarısında daha da büyük öneme sahip olacak.

Sezonun İkinci yarısında ilk derbi gelecek hafta, 27 Ocak Pazar günü Galatasaray ile Beşiktaş arasında Türk Telekom Arena'da oynanacak.

Ligin 24. haftasında (2-3 Mart) Beşiktaş, BJK İnönü Stadı'nda Fenerbahçe'yi ağırlayacak.

Süper Lig'de sezonun son derbisi ise 33. haftada, yani sondan bir önceki hafta (11-12 Mayıs) Kadıköy'de, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında yapılacak.

Avrupa futbolundan haberleri BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.