Fletcher sezonu kapattı

Son güncelleme: 18 OCAK 2013 - TSİ 11:53

Manchester United'ın orta saha oyuncusu Darren Fletcher'ın, kronik bağırsak rahatsızlığını tedavi için yapılacak ameliyat nedeniyle sezonu tamamen kapatacağı açıklandı.

Aynı zamanda, İskoçya milli takımının kaptanı da olan 28 yaşındaki oyuncu, Aralık 2011'de de ciddi bir bağırsak rahatsızlığı nedeniyle futbola ara vermiş ve daha sonra sadece 13 kez sahaya çıkabilmişti.

Fletcher son olarak Manchester United'ın, Newcastle'ı 4-3 yendiği maçta, 89'uncu dakikada oyuna girmişti.

Manchester United'tan yapılan yazılı açıklamada "Darren Fletcher, ülseratif kolit hastalığının tedavisi için ameliyat olacak ve sezonun geri kalanında oynayamayacak" denildi.

İskoçya Milli Takımı'nın başına yeni getirilen Menajer Gordon Stracthan da, Fletcher'ı öven açıklamalar yaptı.

"Tüm İskoçya taraftarları adına, ameliyatla Darren'ın rahatsızlığının geçeceğini ve hem Manchester United, hem de İskoçya için önemli görevler üstlenmeye devam edeceğini umuyorum" dedi.

2015'e dek Manchester United'la sözleşmesi bulunan Fletcher, 11 aylık bir aradan sonra ilk olarak Manchester United'ın Old Trafford'da Galatasaray'ı 1-0 yendiği Şampiyonlar Ligi maçında oyuna girmişti.

Fletcher İskoçya Milli Takımı için de ilk olarak Galler'e 2-1 yenildikleri Dünya Kupası Eleme Grubu maçında forma giydi.

Avrupa futbolundan haberleri BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.