Sneijder bugün Galatasaray'a imza atacak

Son güncelleme: 21 OCAK 2013 - TSİ 02:24

İtalya'nın İnter takımından ayrılan orta saha oyuncusu Wesley Sneijder, Galatasaray ile anlaşmaya vardı.

28 yaşındaki oyuncunun bugün İstanbul'a gelerek sağlık kontrolünden geçmesi bekleniyor.

Sneijder'in menajeri Soren Lerby, Hollandalı yıldızın İngiltere'de oynamaya istekli olduğunu ancak hiçbir İngiliz ekibinden ciddi bir teklif almadıklarını söyledi.

Galatasaray TV'ye telefonla bağlanan Sneijder, bir an önce Galatasaray taraftarıyla buluşmak istediğini belirterek, "Fatih Terim gibi bir isimle çalışmak heyecanlı ve güzel olacak" dedi.

Transferi internet sitesinden duyuran Galatasaray, transfer için anlaşmaya varıldığını İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na bildirdi.

Real Madrid'den 2009 yılında transfer olduğu İnter kulübünde lig, Şampiyonlar Ligi ve İtalyan Kupası şampiyonluğu yaşayan Sneijder'ın formasını giydiği Hollanda milli takımı, 2010'daki Dünya Kupası finalı oynamıştı.

Ünlü oyuncu, ücret anlaşmazlığı nedeniyle 25 Eylül'den beri İtalyan takımında kadro dışı bırakılmıştı.


Avrupa futbolundan haberleri BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

Bağlantılar

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.