Dzeko: ManU puan kaybedecek

Son güncelleme: 21 OCAK 2013 - TSİ 14:22

Manchester City'nin Boşnak golcüsü Edin Dzeko, lider Manchester United'la puan farkının beş puana inmesinden sonra, takım arkadaşlarına United üzerindeki baskıyı devam ettirme çağrısında bulundu.

City'nin Fulham karşısında 2-0'lık galibiyet elde etmesinden sonra, United 7 puanlık farkı korumak için Tottenham'ı yenmek zorundaydı.

Ama Clint Dempsey'in son dakika golüyle maç 1-1 bitince, puan farkı beşe indi.

Dzeko, kulübün resmi sitesine yaptığı açıklamada, "Yaptığımız işe devam etmeliyiz. Manchester United, er ya da geç puan kaybedecek. Biz kazanmaya devam etmeli ve baskıyı sürdürmeliyiz." dedi.

City'nin en çok gol atan ismi olan Dzeko, Fulham maçında golle buluşamadı, ama Boşnak oyuncu yine de galibiyetten mutlu olduğunu söyledi.

Dzeko, "David Silva'nın golleri çok güzeldi. Belki üçüncüyü atamadığı için hayalkırıklığına uğramıştır, ama ben hem onun hem de takımım adına memnunum" dedi.

Edin Dzeko, "Oyunun hemen başında öne geçmemize rağmen, daha çok gol atamadığımız için biraz hayalkırıklığına uğradık. İlk yarıda bir gol daha atsaydık, daha farklı bir skor olurdu. Ama işler her zaman böyle gitmiyor. İkinci golün zamanlaması iyiydi. Ben atamadım ama iyi oynadığımı düşünüyorum. Kazandığımız sürece de mutluyum" diye konuştu.

Avrupa futbolundan haberleri BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.