Xavi'nin düşü tüm kupaları kazanmak

Son güncelleme: 21 OCAK 2013 - TSİ 14:35

Barcelona'nın orta sahadaki yıldızı Xavi kupalar ve başarılarla dolu bir yıl daha geçirmeyi umduklarını söyledi ve Şampiyonlar Ligi'ndeki rakipleri Milan'ın ciddi bir rakip olduğunu belirtti.

Xavi Barcelona'nın tüm kulvarlarda başarılı olacak ve tarihi bir yıl daha geçirecek potansiyele sahip olduğunu vurguladı.

Katalan ekibi 2009'da İspanya Ligi, Kral Kupası, Şampiyonlar Ligi, Klüpler arası Dünya Kupası, İspanya süper kupası ve Avrupa süper kupasını kazanmıştı.

Xavi, Fifa.com'a yaptığı açıklamada, "Takımımız çok yetenekli ve tüm turnuvalarda başarılı olmak istiyoruz. Hepsini kazanmak istiyoruz. Bunun için gereken yeteğin olduğu ortada. Ama şansın da yanımızda olması gerek" dedi.

Şampiyonlar Ligi'ndeki rakipleri Milan'ı da değerlendiren Xavi, Milan'ın zor bi rakip olduğunu vurguladı.

Xavi, "Zorlu bir ekipler. Defansta çok iyiler. Ayrıca savunmacılarımızın da hayatını kolaylaştırmıyorlar. San Siro kolay bir deplasman değil. Tutkulu bir taraftar toplulukları var. Tarihe baktığınızda da bizden daha çok sayıda Avrupa kupası kazandıklarını görürsünüz" dedi.

Xavi ayrıca, Milan'ın şu an ideal performansını sergileyememesine karşın, kadrolarında işlerini zorlaştırabilecek oyuncular da olduğunu vurguladı.

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.