Gascoigne'in başı yine alkolle dertte

Son güncelleme: 4 ŞUBAT 2013 - TSİ 14:33

Alkol bağımlılığı sorunu yaşayan efsanevi İngiliz oyuncu Paul Gascoigne'in, artık 24 saat özel bakıma ihtiyaç duyduğu belirtildi.

İngiltere Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Gordon Taylor, yeniden içmeye başlayan Gascoigne'e 24 saat göz kulak olunması gerektiğini söyledi.

Gascoigne'in menajeri Terry Baker, haftasonunda eski milli oyuncunun yaşamının tehlikede olduğu uyarısında bulunmuştu.

Gascoigne'le iletişim halinde olan Taylor, BBC'ye yaptığı açıklamada, derneğin birçok kez 45 yaşındaki Gascoigne'e yardım etmeye çalıştığını söyledi.

Taylor, "Şu anda 24 saat ona göz kulak olacak biri lazım. Ona bakacak ve aptalca şeyler yapmasını önleyecek biri gerekiyor" dedi.

Gascoigne geçen Perşembe günü katıldığı bir hayır kuruluşunun organizasyonunda, titremiş ve konuşamamıştı.

'George Best trajedisi istemiyoruz'

Alkol bağımlılı sorunu olduğunu kabul eden eski futbolcu daha önce, alkolizm tedavisi görmüştü.

Taylor, Gascoigne'i birkaç hafta önce yeniden tedaviye gönderdiklerini, ama eski futbolcunun klinikten ayrıldığını bildirdi.

Graham Taylor, Gascoighne'in sonunun 2005'te 59 yaşındayken alkol sorunları nedeniyle ölen George Best gibi olabileceğinden kaygı duyduğunu söyledi.

Taylor, "İki adım ileri, bir adım geri atıyoruz. Haftasonu kendisiyle konuştum. Kısa süreli bir durum olduğunu söyledi. Ama artık ona kalmış. Bir George Best trajedisi daha yaşamak istemiyoruz" dedi.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.