Mancini: Benim hala umudum var

Son güncelleme: 4 ŞUBAT 2013 - TSİ 11:18

Manchester City Menajeri Roberto Mancini, Premire Lig'deki şampiyonluk yarışında lider Manchester United'la dokuz puana çıkan farka rağmen, şampiyonluk umudunun devam ettiğini söyledi.

Mancini, Sergio Aguero'nun son dakikalarda bulduğu golle 2-2 biten Liverpool maçından sonra yaptığı açıklamada, "Şampiyonluk yarışı kesinlikle bitmiş değil. Hala takımların hata yapabilecek zamanı var" dedi.

Mancini, 'Şimdi büyük ihtimalle kalan 13 maçımızı da kazanmamız gerek. 11 ya da 12'sini kazanmak yetmez. Futbolda bu mümkün. Geçen yıl son altı maçta sekiz puan farkı kapattık. Yarış bitmedi." diye de ekledi.

İtalyan menajer ayrıca, United'ın Premiere Lig, Federasyon Kupası ve Şampiyonlar Ligi'nde mücadele ettiğini hatırlattı.

Rodgers: Üç puanı hak ettik

Roberto Mancini, Old Trafford'da 6 Nisan'da oynanacak derby karşılaşması öncesi, United'ın iki ya da üç puan arkasında olmak istediklerini belirtti.

Mancini, Liverpool maçında iyi oynamadıkları için üzgün olduğunu ve konuk ekibin ilk yarıda daha iyi oynadığını vurguladı.

Liverpool Menajari Brendan Rodgers ise, maçtan üç puanla ayrılmayı hak ettiklerini söyledi. Rodgers,"Bence harika oynadık ve hakim taraf bizdik. İki mükemmel gol attık ama yediğimiz goller hayalkırıklığı yarattı" dedi.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.