Carrahger futbolu bırakıyor

Son güncelleme: 7 ŞUBAT 2013 - TSİ 16:14

Liverpool'un tecrübeli defans oyuncusu Jamie Carragher, sezon sonu futbolu bırakacağını açıkladı.

35 yaşındaki oyuncu Liverpool'la 700'den fazla maça çıktı.

38 kez de İngiliz Milli Takımı forması giyen Carragher, sezon sonunda aktif futbol yaşamına son vereceğini duyurdu.

Carragher, "Bu duyuruyu yapıyorum, çünkü ben zaten ne yapacağıma karar vermişken hocamın bu konudaki sorulara yanıt vermek zorunda kalmasını istemiyorum" dedi.

Sözleşmesi de sezon sonu bitecek olan Carragher, daha 9 yaşındayken Liverpool'un alt yapısında futbola başladı.

İlk A takımı formasını da Ocak 1997'de Middlesbrough'ya karşı giydi.

Carragher, 2001'de UEFA Kupası şampiyonu, 2005'te İstanbul'da oynanan maçta da Şampiyonlar Ligi şampiyonu olan takımın bir parçasıydı.

Tecrübeli oyuncu, "Dokuz yaşından bu yana, tüm kariyerim boyunca yaptığım gibi sezon sonuna dek Liverpool için elimden geleni yapacağım. Bu büyük kulübü bu kadar uzun temsil etmek bir onur ve ayrıcalıktı. Paylaşmak istediğim bir sürü anım ve teşekkür etmek istediğim bir çok insan var. Ama şimdi zamanı değil" diye konuştu.


Carragher ayrıca, sezon sonuna dek futbolu bırakma kararıyla ilgili başka bir yorum yapmayacağını da vurguladı.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.