Dünya Kupasına hazırlık gecesi

Son güncelleme: 7 ŞUBAT 2013 - TSİ 11:19

2104 Dünya Kupası elemelerinde mücadele eden ulusal takımlar dün hazırlık maçları oynarken, Türkiye Çek Cumhuriyeti'ne 2-0 yenildi.

Manisa'da oynanan maçta Çek Cumhuriyeti'nin galibiyet golleri Krejci ve Lafata'dan geldi.

Türk Milli Takımı, Çek Cumhuriyeti maçı ile birlikte teknik direktör Abdullah Avcı yönetiminde 13. karşılaşmasına çıktı.

2012 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nin bitiminde Hollandalı teknik adam Guus Hiddink'in yerine göreve getirilen Abdullah Avcı yönetiminde 4'ü resmi, 8'i özel olmak üzere 12 maç yapan kırmızı-beyazlılar, bunlardan 5'ini kazandı, 6'sını yitirdi, 1'inde de berabere kaldı.

Wembley'de sürpriz skor

Dün akşamın sürpriz sonuçlarından birini İngiltere Brezilya'yı 2-1 yenerek aldı.

İngiltere, Londra'daki Wembley Stadyumu'nda oynanan karşılaşmada Wayne Rooney ve Frank Lampard'ın golleri sayesinde, Brezilya'yı 23 yıllık aradan sonra ilk kez yenmeyi başardı.

Avrupa'nın önde gelen iki futbol ekolünü karşı karşıya getiren maçta da, Almanya Fransa'yı kendi evinde 2-1 mağlup etti.

Böylece Almanya, 26 yıl önce dönemin Doğu Alman milli takımından sonra, Fransa'yı yenmeyi başaran ilk Alman Milli takımı oldu.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.