Ş.Ligi finali biletlerinde indirim

Son güncelleme: 8 ŞUBAT 2013 - TSİ 12:44

UEFA, bu yıl Londra'daki Wembley Stadyumu'nda oynanacak Şampiyonlar Ligi Finali'nin bilet fiyatlarında indirim yaptı.

İngiltere'de maç seyretmenin giderek pahalandığı yönündeki kaygıları göz önünde alan UEFA, final maçının en ucuz biletlerinin fiyatını 68 sterlin, yani yaklaşık 200 TL'ye indirdi.

UEFA, iki yıl önce yine Wembley'de Manchester United ve Barcelona arasında oynanan kupa finalindeki yüksek bilet fiyatları nedeniyle eleştirilmişti.

Söz konusu maçtaki en ucuz bilet 176 sterlin, yani yaklaşık 500 TL'ydi.

UEFA, bu konuda yöneltilen eleştirileri dikkate aldıklarını ve 25 Mayıs'taki maçın bilet fiyatlarını indirdiklerini duyurdu.

Ancak çok sayıda futbolsever 68 sterlinlik fiyatın da yüksek olduğunu düşünüyor.

Satışa çıkacak 59 bin biletin sadece 13 bini bu fiyattan satılacak.

Diğer bilet türlerinin fiyatları 140 sterlin ila 330 sterlin, yani yaklaşık 400 ila 1000 TL arasında değişiyor.

20 bin bilet UEFA'da

UEFA'nın 20 bin biletin genel satışa sunmaması da eleştiriliyor. Bu biletler, sponsorlar ve ticari ortaklarla Avrupa ve Dünya dünya futbolu yetkililerine ayrılıyor.

Yüksek maç bileti fiyatları son günlerde İngiltere'de yoğun olarak tartışılıyor.

Geçen ay Manchester City, Arsenal'in Emirates'teki maçın bilet fiyatını 62 sterlin, yani 175 lira olarak belirlemesi üzerine, kendilerine ayrılan biletlerin üçte birini iade etmişti.

Taraftar grupları, yüksek bilet fiyatları nedeniyle genç kuşakların futboldan soğuduğunu savunuyor.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.