Messi: Önce Barca, sonra Arjantin

Son güncelleme: 8 ŞUBAT 2013 - TSİ 14:22

Barcelona'yla sözleşmesini Haziran 2018'e dek uzatan Messi, başka bir Avrupa takımına gitmeyeceğini ve kariyerini ülkesinde noktalamak istediğini söyledi.

2016'ye dek olan mevcut kontratını iki yıl daha uzatan 25 yaşındaki oyuncu, geçen yıl 91 gole imza atmış ve rekor kırmıştı.

Messi 'Daha önce de söyledim. Avrupa'daki kariyerimi Barcelona'da sonlandırmak istiyorum. Başka bir Avrupa takımına gitmek aklımda yok" dedi.

Kulübün resmi internet sitesine konuşan Messi, "Bununla birlikte, futbolu Arjantin'de bırakma ihtimalim de yok değil" diye konuştu.

Barcelona'nın açıklamasında da, "Takımımıza 13 yaşında katılan oyuncumuzun kontratı bittiğinde 31 yaşında olacak" denildi.

Barcelona, La Liga'da en yakın rakibi Atletico Madrid'in dokuz puan önünde lider. Takım, Şampiyonlar Ligi ikinci tur mücadelesinde 20 Şubat'ta Milan'la karşı karşıya gelecek.

Lionel Messi, geçen yıl 91 gol atarak Gerd Mueller'ın 40 yıldır elinde tuttuğu rekoru kırmıştı.

Messi, bu yıl da şu ana dek lig maçlarında dokuz gol kaydetti.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.