Rooney'den Gascoigne'e: 'Bol şanslar'

Son güncelleme: 11 ŞUBAT 2013 - TSİ 17:00

İngiliz futbolunun yeni yıldızlarından biri, örnek aldığı eski bir yıldızın şu anki halinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Manchester United forveti Wayne Rooney, ABD'de alkol tedavisi görürken yoğun bakıma kaldırılan Paul Gascoigne'in, kendisi için yetişme çağının kahramanı olduğunu söyledi.

İngiliz futbol sitesi football.co.uk'e demeç veren Rooney, Gascoigne ile ilk idmanına çıktığında Everton'da çiçeği burnunda bir oyuncuydu.

Rooney 'Everton'da bir kaç kez Gascoigne ile birlikte idmana çıktım; o zamanlar 14-15 yaşlarındaydım. Tabi Everton için onun ayarından birini transfer etmiş olmak muazzam bir şeydi' diyor.

Gascoigne'i İngiltere formasıyla yıllarca izlediğini anlatan Rooney, kahramanıyla birlikte idmana çıkmaktan ve onun topla yaptığı 'numaraları' izlemekten ne kadar da zevk aldığını anlatıyor.

Rooney eski kahramanının şu anki hali için 'o benim hayranlıkla izlediğim biriydi, şu anda yaşadıklarını görmek tabi ki yüreğimi burkuyor' diyor.

Gascoigne'e alkol bağımlılığıyla mücadelede iyi şanslar dileyen Rooney, tüm İngiliz futbolseverlerin bu dileğe katıldığını belirtiyor.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.