Benitez: Chelsea'yi zaferlere ben taşırım

Son güncelleme: 12 ŞUBAT 2013 - TSİ 13:13

Sezon sonuna dek Chelsea'nin başına geçen Menajer Rafael Benitez, ekibinin gelecekte kupalar kazanabilecek güçte olduğunu ve takımı zaferlere taşıyabilecek ismin kendisi olduğunu söyledi.

52 yaşındaki İspanyol hoca, geçen Kasım'da Robertod Di Matteo'nun görevden alınmasından sonra takımın başına getirilmişti.

Pekçok Chelsea taraftarının itirazına karşın göreve getirilen Benitez, takımı bir kez daha şampiyonluğa taşıyabileceğinde ısrarlı.

Benitez Daily Mirror'a yaptığı açıklamada, "Bence bu oyuncu grubu büyük bir potansiyele sahip. Buna geldiğim zamankinden daha çok inanıyorum. Hepsi profesyonel oyuncular ve öğrenmeye istekliler. Bu da benim için büyük bir avantaj" dedi.

Geçiş dönemindeki bir takım olduklarını vurgulayan Benitez, önceliklerinin ligi ilk üç ya da dört arasında bitirmek olduğunu belirtti. Benitez ayrıca, Federasyon Kupası ve Avrupa Ligi Kupasını almaya çalışacaklarını ifade etti.

Şampiyonlar Ligi'nden grup aşamasında elenen Chelsea, Premier Lig'deki şampiyonluk mücadelesinde Manchester United'ın gerisinde kaldı.

Ancak Benitez kupalar kazanıp, Chelsea taraftarlarına kendisini kanıtlamak istediğini vurguladı.

Benitez, "Kupa kazanma hırsım her zamankinden büyük. İnsanlar zaten çok kupa kazandığım için artık umursamadığımı düşünebilir. Ama tam tersi. Kupalar kazandığım ve üç ayrı ülkede kazandığım için, kazanmaya devam edebileceğimi göstermek istiyorum" dedi.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.